Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

Nieziem pisze:
07 mar 2024, 22:09

Powtórz pytania bo nie wiem czego jeszcze nie wyjaśniłem.
Tutaj masz te pytania:
Tamtych uczył trzy i pół roku, a Paweł, to skąd swoją wiedzę o nauce Jezusa posiadł?
To co on w tej Arabii głosił poganom? Ewangelię - naukę Jezusa, czy jakieś dyrdymały?
Nieziem pisze:
07 mar 2024, 22:09

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. J.16,12
Nie wszystko przekazał Pan Jezus uczniom za swojego ziemskiego życia, bo tamci nie byli jeszcze gotowi na pewne sprawy. Przekazywanie trwa nadal, i nie jest rozsądne zamykać się tylko w przekazie zapisanym w relacjach tylko tych, którzy bezpośrednio z Panem Jezusem chodzili.
Każdemu swojemu uczniowi Jezus tego swojego Ducha obiecywał, no i tego Ducha mieli się słuchać. Czy mówił gdzieś o faryzeuszu, którego pośle żeby coś wyjaśniał? To właśnie poprzez zakłamanie nauki Jezusa przez faryzejskie nauki, ludzie tego Ducha nie mają. Faryzeusze robią ludziom wodę z mózgu.
No a szatan sprzedaje swoje fałszywe nauki żeby ludzi trzymać w niewoli i rzuca przekleństwami na tych, którzy ośmielą mu się sprzeciwić.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: BoaDusiciel »

Kolego krzysiekniepieklo - pamiętaj, że zanim pójdziesz za Jezusem musisz wszystko zostawić.
To są słowa Jezusa, ja tylko przypominam.
Napisz co i gdzie zostawiłeś, to może skorzystam :-)
Na początek możesz zostawić pasy samochodowe, bo i tak nie używasz :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Queza »

Mnie na przykład sprawy materialne wogóle nie interesują, ale mam z nimi do czynienia.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

BoaDusiciel pisze:
08 mar 2024, 7:36
Kolego krzysiekniepieklo - pamiętaj, że zanim pójdziesz za Jezusem musisz wszystko zostawić.
To są słowa Jezusa, ja tylko przypominam.
Napisz co i gdzie zostawiłeś, to może skorzystam :-)
Na początek możesz zostawić pasy samochodowe, bo i tak nie używasz :mrgreen:

Zadałem kilka pytań, na które nie chcesz odpowiedzieć.

"""Napisz co i gdzie zostawiłeś, to może skorzystam :-) """

Chcesz to zajumać?

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: BoaDusiciel »

krzysiekniepieklo pisze:
08 mar 2024, 10:04


Pytałeś się o te pytania na które nie odpowiedziałeś? Zastanawiam się - w jakim celu się pytałeś, skoro dalej nie chcesz na nie odpowiedzieć?
Zadałem jeszcze jedno pytanie ale i na to pytanie nie chcesz odpowiedzieć.
Sorki, ale te zdania są chyba bez sensu ...
Kto ma odpowiedzieć na jakieś pytania ? :roll:
Jeśli ja, to sprecyzuj te pytania, na pewno odpowiem.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

BoaDusiciel pisze:
08 mar 2024, 10:15
krzysiekniepieklo pisze:
08 mar 2024, 10:04


Pytałeś się o te pytania na które nie odpowiedziałeś? Zastanawiam się - w jakim celu się pytałeś, skoro dalej nie chcesz na nie odpowiedzieć?
Zadałem jeszcze jedno pytanie ale i na to pytanie nie chcesz odpowiedzieć.
Sorki, ale te zdania są chyba bez sensu ...
Kto ma odpowiedzieć na jakieś pytania ? :roll:
Jeśli ja, to sprecyzuj te pytania, na pewno odpowiem.
Przepraszam, pomyliłem z Nieziemem. Jak spostrzegłem błąd, to poprawiłem posta, no ale już zdążyłeś się odnieść.

Pytania są takie:
1. Tamtych uczył trzy i pół roku, a Paweł, to skąd swoją wiedzę o nauce Jezusa posiadł?
2. To co on w tej Arabii głosił poganom? Ewangelię - naukę Jezusa, czy jakieś dyrdymały?
3. Każdemu swojemu uczniowi Jezus tego swojego Ducha obiecywał posłać, no i tego Ducha mieli się słuchać. Czy mówił gdzieś o faryzeuszu, którego pośle żeby coś wyjaśniał?

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Nieziem »

krzysiekniepieklo pisze:
08 mar 2024, 10:28
Pytania są takie:
1. Tamtych uczył trzy i pół roku, a Paweł, to skąd swoją wiedzę o nauce Jezusa posiadł?
2. To co on w tej Arabii głosił poganom? Ewangelię - naukę Jezusa, czy jakieś dyrdymały?
3. Każdemu swojemu uczniowi Jezus tego swojego Ducha obiecywał posłać, no i tego Ducha mieli się słuchać. Czy mówił gdzieś o faryzeuszu, którego pośle żeby coś wyjaśniał?
Na dwa pierwsze pytania odpowiedź jest we fragmencie listu do Galacjan, który dołączyłeś do pytań.
Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją, aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi ani nie udając się do Jerozolimy, do tych, którzy apostołami stali się pierwej niż ja, skierowałem się do Arabii, a później znowu wróciłem do Damaszku. Następnie, trzy lata później, udałem się do Jerozolimy dla zapoznania się z Kefasem, zatrzymując się u niego [tylko] piętnaście dni. Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata Pańskiego. A Bóg jest mi świadkiem, że w tym, co tu do was piszę, nie kłamię. Potem udałem się do krain Syrii i Cylicji. Kościołom zaś chrześcijańskim w Judei pozostawałem osobiście nie znany. Docierała do nich jedynie wieść: ten, co dawniej nas prześladował, teraz jako Dobrą Nowinę głosi wiarę, którą ongi usiłował wytępić. I wielbili Boga z mego powodu. Gal.1,15-24
To dadam jeszcze fragment z listu do Efazjan:
Dlatego ja, Paweł, więzień Chrystusa Jezusa dla was, pogan... bo przecież słyszeliście o udzieleniu przez Boga łaski danej mi dla was, że mianowicie przez objawienie oznajmiona mi została ta tajemnica, jaką pokrótce przedtem opisałem. Dlatego czytając [te słowa] możecie się przekonać o moim zrozumieniu tajemnicy Chrystusa. Nie była ona oznajmiona synom ludzkim w poprzednich pokoleniach, tak jak teraz została objawiona przez Ducha świętym Jego apostołom i prorokom, to znaczy, że poganie już są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię. Jej sługą stałem się z daru łaski udzielonej mi przez Boga na skutek działania Jego potęgi. Mnie, zgoła najmniejszemu ze wszystkich świętych, została dana ta łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy.
Ef.3
Jeśli po lekturze nadal nie rozumiesz, że przez objawienie poznał Ewangelię o Synu Bożym, i ją głosił między poganami, to znaczy, że ja Ci więcej nie pomogę.
Trzecie pytanie jest niezbyt mądre, więc czy na pewno chcesz odpowiedzi? A czy faryzeusz nie może się nawrócić i stać się uczniem? A czy Paweł, który sam uważał się za najmniejszego ze świętych nie mógł się nawrócić? Lepiej wyzbądź się uprzedzeń, potępiania i osądzania. Nie takie mają być owoce Ducha, którego posyła Pan Jezus.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

Nieziem pisze:
08 mar 2024, 11:32

Jeśli po lekturze nadal nie rozumiesz, że przez objawienie poznał Ewangelię o Synu Bożym, i ją głosił między poganami, to znaczy, że ja Ci więcej nie pomogę.
To ten duch mu objawił, który go na pustyni zrzucił z konia i oślepił? Na czym opierasz swoją wiarę, że to Jezus go tak potraktował?
No bo z relacji Pawła wynika to, że to był jakiś duch. Nie był to na pewno Jezus w swoim ciele ludzkim, ewentualnie w ciele zmartwychwstałym.
Swoje wierzenia opierasz na tym, co Paweł napisał. Ja się pytam Ciebie, gdzie Jezus go uwiarygodnił? Czy nie po to Bóg posłał swojego Syna, żebyśmy właśnie Jemu wierzyli? No a Jezus przed faryzeuszami ostrzegał swoich uczniów. Paweł był faryzeuszem. Dlaczego lekceważysz to ostrzeżenie Jezusa.
Nieziem pisze:
08 mar 2024, 11:32

Trzecie pytanie jest niezbyt mądre, więc czy na pewno chcesz odpowiedzi? A czy faryzeusz nie może się nawrócić i stać się uczniem? A czy Paweł, który sam uważał się za najmniejszego ze świętych nie mógł się nawrócić? Lepiej wyzbądź się uprzedzeń, potępiania i osądzania. Nie takie mają być owoce Ducha, którego posyła Pan Jezus.
Każdy może stać się uczniem Jezusa. Paweł też mógł. Byłby uczniem, jak by głosił naukę Jezusa. No ale nie był uczniem ale stał się nauczycielem, a nauczyciel jest jeden:
Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Uczniem Jezusa jest ten, który głosi Jego naukę. No a ten Duch, którego Jezus daje, jest od tego żeby Jego naukę objaśniać.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: BoaDusiciel »

Czy na podstawie historii Pawła można wnioskować, że gdyby prez. Duda doznał wizji i spadł z konia, toby zaczął przestrzegać prawa?
Jakie to musiałaby być wizja ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

BoaDusiciel pisze:
08 mar 2024, 16:37
Czy na podstawie historii Pawła można wnioskować, że gdyby prez. Duda doznał wizji i spadł z konia, toby zaczął przestrzegać prawa?
Jakie to musiałaby być wizja ?
Pewnie by zaczął głosić, że prawo jest przekleństwem ludzi.
Ga 3
10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha

No i Paweł później napisał swoje prawo, a nie przestrzeganie tego prawa obłożył klątwą:
Ga 1
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Nieziem »

krzysiekniepieklo pisze:
08 mar 2024, 18:02

Pewnie by zaczął głosić, że prawo jest przekleństwem ludzi.
Ga 3
10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha

No i Paweł później napisał swoje prawo, a nie przestrzeganie tego prawa obłożył klątwą:
Ga 1
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
Uznaję apostolstwo i uczniostwo Pawła bo takie jest świadectwo Pism Nowego Terstamentu. Owszem, Paweł sam wiele świadczy o sobie, a Piotr raz o nim (i pozytywnie) się wypowiada w swoim liście. Jednakże jest coś bardziej obiektywnego, do czego można się odnieść- do owoców Pawła działalności i treści jego nauk. Ja patrzę i widzę, że te owoce są dorodne, co jest efektem trudu włożonego w pracę misyjną i ewangelizacyjną.
Teraz odnośnie tego, co zarzucasz Pawłowi, że głosił, iż prawo jest przekleństwem ludzi. Z treści fragmentu, który przywołałeś wcale to nie wynika. Ja tam czytam o tym, że przekleństwem jest poleganie na prawie, nie ma tam mowy o tym, że prawo jest przekleństwem. Paweł przywołuje zapis Mojżeszowy o przekleństwie tego, który zawisł na drzewie, i odnosi to do Pana Jezusa ukrzyżowanego. W liście do Rzymian Paweł nazywa Prawo dobrym, więc nieupoważnionym jest twierdzenie jakoby głosił, że jest przekleństwem.

Piszesz o "nowym prawie Pawła", sugerując, że głosił inną Ewangelię. Inną od jakiej? Jaką treść uważasz za właściwą treść Ewangelii? Konkretnie ten fragment, który cytujesz mówi nie o przekleństwie za nieprzestrzenie tego, co głosi Paweł, ale za odmienne głoszenie.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

Nieziem pisze:
09 mar 2024, 10:30

Teraz odnośnie tego, co zarzucasz Pawłowi, że głosił, iż prawo jest przekleństwem ludzi. Z treści fragmentu, który przywołałeś wcale to nie wynika. Ja tam czytam o tym, że przekleństwem jest poleganie na prawie, nie ma tam mowy o tym, że prawo jest przekleństwem. Paweł przywołuje zapis Mojżeszowy o przekleństwie tego, który zawisł na drzewie, i odnosi to do Pana Jezusa ukrzyżowanego. W liście do Rzymian Paweł nazywa Prawo dobrym, więc nieupoważnionym jest twierdzenie jakoby głosił, że jest przekleństwem.

Ga 3
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie

Skoro Paweł twierdzi, że napisane jest """ Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie """
To znajdź mi, gdzie tak jest napisane. No bo jak nigdzie tak napisane nie jest, to w sposób oczywisty Paweł kłamie.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: EMET »

EMET:
Powtórzonego Prawa 21:23.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Nieziem »

5Moj.21,23
To nie mogą jego zwłoki pozostać na drzewie przez noc, ale mają być pochowane tego samego dnia, gdyż ten który wisi, jest przeklęty przez Boga.
Zwróć uwagę na treść, bo jeśli dosłowności szukasz, tu jej nie ma.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

EMET pisze:
09 mar 2024, 13:39
EMET:
Powtórzonego Prawa 21:23.

Stephanos, ps. EMET
Pwt 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty5 przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.

Gdzie tu jest napisane, że każdy?

Jak Wam się zdaje, czy Ojciec mógł przekląć swojego Syna za to, że żydzi zawiesili Go na drzewie? Napisane jest, że przeklęty tylko taki, który popełnił zbrodnię podlegającą karze śmierci. Jezus był niewinny tego, o co Go oskarżyli. Bóg niewinnego nie przeklina. To tylko szatanowi jest obojętne, czy winny, czy niewinny. Przez niego jest przeklęty każdy, kto mu się sprzeciwi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”