Kłamstwa Pawła z Tarsu

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
23 kwie 2024, 17:47
Nawiedzonych tu sporo...
Tak, jestem nawiedzona przez Jezusa Chrystusa i się z tego powodu bardzo cieszę, odzyskuję radość życia dzięki Niemu.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Bobo pisze:
23 kwie 2024, 19:32
Żąglujesz slowami i to brzydko.
Mt 18
2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Trzeba wyrosnąć z wieku niemowlęcego (sadząc po Twoim nicku i awatarze), aby zrozumieć to, co mówi Bóg.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Bobo »

Fanzolisz. Co innego być dzieckiem a co innego dziecinnym, dorosły człowieku.
Pociskasz takie głupoty, że aż strach czytać, tyle chwastów. Mylisz ciało z duszą, Jezus mówi jako żyd a ty wyskakujesz że to Izraelita.
Od lat wyczuwam ludzi na forum nie darzących sympatią żydów. Nie zbliżaj się na forum do antysemityzmu. Regulamin zabrania. Oby nie było potem przykrych niespodzianek.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
23 kwie 2024, 21:15
Trzeba wyrosnąć z wieku niemowlęcego (sadząc po Twoim nicku i awatarze), aby zrozumieć to, co mówi Bóg.
Oj Krzysiu, Krzysiu... Piekło upomina się o Ciebie... :-D
Właśnie pokazałeś, że nie zrozumiałeś co mówił Syn Boży. :-(
To dorośli mają się odmienić i stać jak dzieci!
A to jest zasadnicza różnica w stosunku do tego co piszesz.
Dzieci nie są mściwe, nie pamiętają urazy, wszystkim wierzą, nie domyślają się złego.
Dzieci są szczere, prawdomówne i ufne. Otwarte na wszelką naukę.
Jeśli takim nie staniesz się, to nadal jesteś martwym.
Mt 18:3 UBG "I powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
23 kwie 2024, 21:38
krzysiekniepieklo pisze:
23 kwie 2024, 21:15
Trzeba wyrosnąć z wieku niemowlęcego (sadząc po Twoim nicku i awatarze), aby zrozumieć to, co mówi Bóg.
Oj Krzysiu, Krzysiu... Piekło upomina się o Ciebie... :-D
Właśnie pokazałeś, że nie zrozumiałeś co mówił Syn Boży. :-(
To dorośli mają się odmienić i stać jak dzieci!
A to jest zasadnicza różnica w stosunku do tego co piszesz.
Dzieci nie są mściwe, nie pamiętają urazy, wszystkim wierzą, nie domyślają się złego.
Dzieci są szczere, prawdomówne i ufne. Otwarte na wszelką naukę.
Jeśli takim nie staniesz się, to nadal jesteś martwym.
Mt 18:3 UBG "I powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
Zdaje się, że Jezus niemowląt w tej wypowiedzi nie miał na myśli. Do wieku dziecięcego też trzeba dorosnąć. To względem Boga mamy być jak dzieci, no bo jesteśmy dziećmi Boga.
Henryk pisze:
23 kwie 2024, 21:38

Dzieci są szczere, prawdomówne i ufne. Otwarte na wszelką naukę.
Na nauki szatana też?

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
23 kwie 2024, 23:44
Zdaje się, że Jezus niemowląt w tej wypowiedzi nie miał na myśli. Do wieku dziecięcego też trzeba dorosnąć. To względem Boga mamy być jak dzieci, no bo jesteśmy dziećmi Boga.
Gdybyś zajrzał do ewangelii, to od razu byłoby jasne, jakie dzieci Jezus miał na myśli.
Mt 18:2-3 UBG "A Jezus, zawoławszy dziecko, postawił je pośród nich; (3) I powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
Nie wołał przecież do niemowlęcia, ale dzieci biegających samodzielnie, znających drogę do domu.
no bo jesteśmy dziećmi Boga
Wszyscy jesteśmy dziećmi swoich rodziców, którzy też są obciążeni grzechami. Aby stać się dzieckiem Bożym, należy spełnić pewne warunki, a i tak będzie to tylko łaska, dzięki zasłudze Ofiary Naszego Mistrza.
Na nauki szatana też?
Musisz spytać się Autora tamtych słów- Jezusa.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
24 kwie 2024, 9:06

Na nauki szatana też?
Musisz spytać się Autora tamtych słów- Jezusa.
Jeśli tego nie wiesz, to chyba nie znasz nauki Jezusa?

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 10:16
Jeśli tego nie wiesz, to chyba nie znasz nauki Jezusa?
Nie znam, więc czekam na Twoje wyjaśnienie!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
24 kwie 2024, 10:28
krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 10:16
Jeśli tego nie wiesz, to chyba nie znasz nauki Jezusa?
Nie znam, więc czekam na Twoje wyjaśnienie!
Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.

Więc jak chcesz wejść do królestwa Bożego, to tylko nauka Jezusa Ciebie obowiązuje. To względem Boga mamy być dziećmi.

Nieziem
Posty: 904
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Nieziem »

Oprócz brania dzieci na ręce, i błogosławienia ich, Pan Jezus również w innym kontekście odniósł się do "dzieci".
Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? 32 Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: "Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali". Łuk.7,31-32
A Paweł pisze tak:
Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce.
1Kor.13,11
Paweł pisał również o tym, że poznanie nasze jest obecnie częściowe. To tak jak częściowe (bo wybiórcze) jest forumowiczów traktowanie Pism, i cytujecie co wam pasuje, a pomijacie to, czego nie potraficie wpasować w przyjętą teologię. Tak więc, wy wszyscy możecie mieć rację w tej części, o której myślicie, ale nie dostrzegacie pełni, i stąd te w sumie jałowe dyskusje, przymawianie jedni drugim.
Czyli, można być jak dzieci z powyższego porównania Pana Jezusa albo dojrzałym mężem, o którym pisał Paweł.
Bycie dzieckiem Bożym jest początkiem odrodzenia, a później jest jeszcze etap wzrostu aż...
aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa. [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu. Ef.4,13-14
A Jan wtóruje temu pisząc dość tajemniczo:
Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło,
czym będziemy.
1J3.1

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 11:41
Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.
I to ma być Twoja odpowiedź na moje pytanie, "czy dzieci są podatne na nauki szatana"? :aaa:
Jak ma się cytowany przez Ciebie werset do odpowiedzi na moje pytanie?!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Queza »

krzysiekniepieklo pisze:
04 kwie 2024, 14:45
Ja to żałuję, że synowi nie dałem imienia Krzysztof. Miał by Krzysztof II Niepiekło. To by dość dumnie brzmiało. Poza tym, to miało by jeszcze i inne zalety.
Masz tylko jednego syna?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
24 kwie 2024, 11:50
krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 11:41
Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.
I to ma być Twoja odpowiedź na moje pytanie, "czy dzieci są podatne na nauki szatana"? :aaa:
Jak ma się cytowany przez Ciebie werset do odpowiedzi na moje pytanie?!
Skoro jest jeden nauczyciel, to jest tylko jedna nauka, która jest obowiązująca w królestwie Bożym. Wiec jak Jezus mówił - "jeśli nie staniecie się jak dzieci", to mówił o dziecięctwie Bożym. Cała nauka Jezusa jest spójna i kompletna. Nie można wyrwać wypowiedzi Jezusa z kontekstu całej Jego nauki. Tak czynią faryzeusze aby uzasadnić to, co akurat im pasuje.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Queza »

krzysiekniepieklo pisze:
24 kwie 2024, 14:19
Skoro jest jeden nauczyciel, to jest tylko jedna nauka, która jest obowiązująca w królestwie Bożym. Wiec jak Jezus mówił - "jeśli nie staniecie się jak dzieci", to mówił o dziecięctwie Bożym. Cała nauka Jezusa jest spójna i kompletna. Nie można wyrwać wypowiedzi Jezusa z kontekstu całej Jego nauki. Tak czynią faryzeusze aby uzasadnić to, co akurat im pasuje.
Ja Ciebie postrzegam jako kogoś bardzo dojrzałego, więc na pewno nie staniesz się jak dziecko. :lol:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Queza pisze:
24 kwie 2024, 12:13
krzysiekniepieklo pisze:
04 kwie 2024, 14:45
Ja to żałuję, że synowi nie dałem imienia Krzysztof. Miał by Krzysztof II Niepiekło. To by dość dumnie brzmiało. Poza tym, to miało by jeszcze i inne zalety.
Masz tylko jednego syna?
Mam dwóch dorosłych synów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”