Kłamstwa Pawła z Tarsu

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: EMET »

EMET:
Tzw. idei ‘samowładności’ przeczy tekst z Dz Ap 2:22 – 28, gdzie czytamy we fragmencie: „24 Ale Bóg go wskrzesił, rozwiązawszy boleści śmierci, ponieważ było niemożliwe, żeby go dalej zatrzymywała. 25 Dawid bowiem mówi o nim: ‚Zawsze miałem przed oczami Jehowę, gdyż jest on po mojej prawicy, aby mną nic nie wstrząsnęło, 26 Dlatego serce moje się rozweseliło, a język mój wielce się rozradował. Ponadto nawet moje ciało mieszkać będzie w nadziei, 27 gdyż nie pozostawisz mojej duszy w Hadesie ani nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał skażenie.”.
Werset '27.' wyraźnie wskazuje [też kontekst bezpośredni] na Podmiot – BOGA [wer. 24], który to właśnie ,miał nie pozostawić duszy-Jezusa w Hadesie ani nie pozwolił podlegać skażeniu’. Gdyby było tzw. ,samowładne zmartwychwstanie’, to czy ten wywód -- poprzez tekst z Psalmu 16. -- miałby sens w wydźwięku?
por. też Dz Ap 13:34 - 37.
Mamy nadto we wsparciu argumentacyjnym ‘znak Jonasza’ => Mat 12:39, 40; / 16:4. //
W Jon 1:17 czytamy, iż to ,BÓG posłał wielką rybę, aby połknęła Jonasza’; tudzież w 2:10 czytamy, iż to tenże ,sam BÓG nakazał rybie, żeby wypluła Jonasza’.
Nic nie działo się wg idei tzw. ‘samowładności’.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

EMET pisze:
15 mar 2024, 15:52

Mamy nadto we wsparciu argumentacyjnym ‘znak Jonasza’ => Mat 12:39, 40; / 16:4. //
W Jon 1:17 czytamy, iż to ,BÓG posłał wielką rybę, aby połknęła Jonasza’; tudzież w 2:10 czytamy, iż to tenże ,sam BÓG nakazał rybie, żeby wypluła Jonasza’.
Nic nie działo się wg idei tzw. ‘samowładności’.

Stephanos, ps. EMET
Mt 12
40 Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby14, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.

To jest znak Jonasza. No i ten znak Jonasza niczego więcej nie dotyczy. Twój wywód jest mocno naciągany.
Co do dziejów Apostolskich, to ja ich nie uznaję jako Pismo natchnione> tak samo jak ewangelii Łukasza i wszystkich listów. Uznaje tylko trzy Ewangelie - Jana, Mateusza i Marka (spisywał to, co głosił Piotr). Generalnie, to i opisy w tych Ewangeliach mogą zawierać jakieś błędy. Jezus dał swoją gwarancję tylko na SWOJE SŁOWO.
J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
A wiec gwarancja ta dotyczy tylko Słowa Jezusa (Jego nauki)

Jezus wyraźnie powiedział, że Jego Słowo jest skałą, na której mamy budować.
Mt 7
24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki.

Na piasku budują ci, którzy słuchają kłamców i oszustów. To dlatego wierzę tylko Jezusowi.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: EMET »

EMET:
"No i wszystko jasne...".
Piszesz m.in.:
Co do dziejów Apostolskich, to ja ich nie uznaję jako Pismo natchnione> tak samo jak ewangelii Łukasza i wszystkich listów. Uznaje tylko trzy Ewangelie - Jana, Mateusza i Marka (spisywał to, co głosił Piotr). Generalnie, to i opisy w tych Ewangeliach mogą zawierać jakieś błędy. Jezus dał swoją gwarancję tylko na SWOJE SŁOWO.
A jak z Księgami Starego Przymierza: jakie uznajesz [o ile] a jakie nie uznajesz [o ile]?

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

EMET pisze:
15 mar 2024, 19:24
EMET:
"No i wszystko jasne...".
Piszesz m.in.:
Co do dziejów Apostolskich, to ja ich nie uznaję jako Pismo natchnione> tak samo jak ewangelii Łukasza i wszystkich listów. Uznaje tylko trzy Ewangelie - Jana, Mateusza i Marka (spisywał to, co głosił Piotr). Generalnie, to i opisy w tych Ewangeliach mogą zawierać jakieś błędy. Jezus dał swoją gwarancję tylko na SWOJE SŁOWO.
A jak z Księgami Starego Przymierza: jakie uznajesz [o ile] a jakie nie uznajesz [o ile]?

Stephanos, ps. EMET
Księgi Starego Przymierza uznaję, jako pouczenie, a nie jako wytyczne do postępowania. No bo należę do Nowego Przymierza i to Nowe Przymierze jest dla mnie obowiązujące. Co do Starego Przymierza, to miewam często dość odległe interpretacje od tych, którzy to Przymierze nazywają Starym Testamentem. Żydzi zerwali Stare Przymierze mordując Jezusa. Szatan w tamtym przymierzu nie miesza, bo i tak jest już nieaktualne. Szatan chce unieważnić Nowe Przymierze. Te wszystkie jego kłamstwa to właśnie mają na celu.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: BoaDusiciel »

Ale przecież Żydzi nie zamordowali Jezusa.
Jeśli już, to mamy do czynienia z tzw. morderstwem sądowym, ale w wykonaniu obywatela Cesarstwa Rzymskiego.
Być może motywy jego działania miały coś wspólnego z żądaniami Żydów, niemniej jednak to on wydał wyrok, a nie Żydzi.
Dajcie spokój Żydom, bo i tak mało kto ich lubi.
Ja np. lubię młode Żydówki, ale to inny temat :-P
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
16 mar 2024, 11:07
Ale przecież Żydzi nie zamordowali Jezusa.
Jeśli już, to mamy do czynienia z tzw. morderstwem sądowym, ale w wykonaniu obywatela Cesarstwa Rzymskiego.
Być może motywy jego działania miały coś wspólnego z żądaniami Żydów, niemniej jednak to on wydał wyrok, a nie Żydzi.
Dajcie spokój Żydom, bo i tak mało kto ich lubi.
Ja np. lubię młode Żydówki, ale to inny temat :-P
Z czyjego oskarżenia był ten sąd?
Ja lubię Żydów, bo oni byli zaczątkiem chrześcijaństwa i tą prawdę przekazali światu.
Są jednak wśród nich tacy, co nie przyjęli Mesjasza i nadal oczekują na Jego przyjście sądząc, że ma się stać ich ziemskie Królestwo i będą panować nad innymi.
Jezus nauczał o Królestwie Niebiańskim, do którego zbawieni wstępują po zdjęciu ziemskiej powłoki ciała.
To co śmiertelne przyoblecze się w nieśmiertelne.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

wybrana pisze:
16 mar 2024, 12:42

Jezus nauczał o Królestwie Niebiańskim, do którego zbawieni wstępują po zdjęciu ziemskiej powłoki ciała.
To co śmiertelne przyoblecze się w nieśmiertelne.
Nauka Jezusa jest inna. Królestwo Boże jest tam, gdzie króluje Bóg. Każdy, kto przystąpił do Nowego Przymierza i wypełnia naukę Jezusa, należy do tego królestwa, gdzie królem jest Jezus. Oczekiwanie na to królestwo wynika tylko z niezrozumienia nauki Jezusa, no a to fałszywe przekonanie jest lansowane przez królów tego świata, którzy chcą władać i zniewalać ludzi.
Mk 12
34 Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego».

Chyba nie sądzisz, że Jezus mu prorokował, że wkrótce kopnie w kalendarz i wejdzie do królestwa?

Mk 1
14 Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: 15 «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Chyba nie sądzisz, że to znaczyło, że wszyscy wkrótce kopną w kalendarz i nastanie królestwo Boże?

To Jezus otworzył to swoje królestwo Boże tu na ziemi.Szkoda, że ludzie wolą słuchać królów tej ziemi.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: wybrana »

krzysiekniepieklo pisze:
16 mar 2024, 13:10
wybrana pisze:
16 mar 2024, 12:42

Jezus nauczał o Królestwie Niebiańskim, do którego zbawieni wstępują po zdjęciu ziemskiej powłoki ciała.
To co śmiertelne przyoblecze się w nieśmiertelne.
Nauka Jezusa jest inna. Królestwo Boże jest tam, gdzie króluje Bóg. Każdy, kto przystąpił do Nowego Przymierza i wypełnia naukę Jezusa, należy do tego królestwa, gdzie królem jest Jezus. Oczekiwanie na to królestwo wynika tylko z niezrozumienia nauki Jezusa, no a to fałszywe przekonanie jest lansowane przez królów tego świata, którzy chcą władać i zniewalać ludzi.
Mk 12
34 Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego».

Chyba nie sądzisz, że Jezus mu prorokował, że wkrótce kopnie w kalendarz i wejdzie do królestwa?

Mk 1
14 Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: 15 «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Chyba nie sądzisz, że to znaczyło, że wszyscy wkrótce kopną w kalendarz i nastanie królestwo Boże?

To Jezus otworzył to swoje królestwo Boże tu na ziemi.Szkoda, że ludzie wolą słuchać królów tej ziemi.
Królestwo Boże rozwija się w sercu wierzącego.
Największe Światło jakie otula człowieka jest w nas - wewnątrz nas.
Człowiek jest Świątynią Bożą a jego serce Jej Ołtarzem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
16 mar 2024, 12:42
BoaDusiciel pisze:
16 mar 2024, 11:07
Ale przecież Żydzi nie zamordowali Jezusa.
Jeśli już, to mamy do czynienia z tzw. morderstwem sądowym, ale w wykonaniu obywatela Cesarstwa Rzymskiego.
Być może motywy jego działania miały coś wspólnego z żądaniami Żydów, niemniej jednak to on wydał wyrok, a nie Żydzi.
Dajcie spokój Żydom, bo i tak mało kto ich lubi.
Ja np. lubię młode Żydówki, ale to inny temat :-P
Z czyjego oskarżenia był ten sąd?
Ja lubię Żydów, bo oni byli zaczątkiem chrześcijaństwa i tą prawdę przekazali światu.
Są jednak wśród nich tacy, co nie przyjęli Mesjasza i nadal oczekują na Jego przyjście sądząc, że ma się stać ich ziemskie Królestwo i będą panować nad innymi.
Jezus nauczał o Królestwie Niebiańskim, do którego zbawieni wstępują po zdjęciu ziemskiej powłoki ciała.
To co śmiertelne przyoblecze się w nieśmiertelne.
Nie ma znaczenia z czyjego oskarżenia.
Jeśli ciebie oskarżyłby Eskimos, a wyrok wydał polski sąd, to byś uważała, że Eskimosi cię skazali? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: EMET »

EMET:
W wg Jana 5:21 czytamy: „Bo jak Ojciec wskrzesza umarłych i ich ożywia, tak też syn ożywia tych, których chce.” [‘PNŚ-1997’].

Mamy częstokroć sformułowanie \ np. \ „został/nie/ wskrzeszony” => w odniesieniu do Jezusa. Formuła słowna dowodzi, że To KTOŚ dokonał tego aktu, Nie zaś, że Sam – Jezus – siebie wskrzesił
Mat 16:21; / 17:9, 23; / 20:19; / 26:32; / 27:63, 64; / 28:6, 7; // Mar 14:28; / 16:6, 14; // J 2:22; / 21:14.

W przypadku ,Ojca, który wskrzesza [J 5:21], mamy też w 1Sam 2:6c [por.]. Ojciec, zaś, nie podlega śmierci, gdyż jest wieczny i nieśmiertelny => por. Habakuka 1:12 [sprzed poprawek soferim]: „Czyż nie istniejesz od dawien dawna. Jehowo? Boże mój, Święty mój, ty nie umierasz. Jehowo, na sąd to ustanowiłeś; i ty, Skało, założyłeś to dla upomnienia.” [‘PNŚ-1997’].

W wg Jana 5:26 czytamy: „Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi , aby miał życie sam w sobie.”. Czyli: to Bóg Najwyższy – Bóg Jezusa [por. np. Efez 1:17] – DAŁ Synowi, nie zaś, że wyjściowo Syn był kimś takim jak Ojciec; o tzw. ‘samowładności’ trzeba zapomnieć...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

EMET pisze:
16 mar 2024, 15:36
EMET:
W wg Jana 5:21 czytamy: „Bo jak Ojciec wskrzesza umarłych i ich ożywia, tak też syn ożywia tych, których chce.” [‘PNŚ-1997’].

Mamy częstokroć sformułowanie \ np. \ „został/nie/ wskrzeszony” => w odniesieniu do Jezusa. Formuła słowna dowodzi, że To KTOŚ dokonał tego aktu, Nie zaś, że Sam – Jezus – siebie wskrzesił
Mat 16:21; / 17:9, 23; / 20:19; / 26:32; / 27:63, 64; / 28:6, 7; // Mar 14:28; / 16:6, 14; // J 2:22; / 21:14.

W przypadku ,Ojca, który wskrzesza [J 5:21], mamy też w 1Sam 2:6c [por.]. Ojciec, zaś, nie podlega śmierci, gdyż jest wieczny i nieśmiertelny => por. Habakuka 1:12 [sprzed poprawek soferim]: „Czyż nie istniejesz od dawien dawna. Jehowo? Boże mój, Święty mój, ty nie umierasz. Jehowo, na sąd to ustanowiłeś; i ty, Skało, założyłeś to dla upomnienia.” [‘PNŚ-1997’].

W wg Jana 5:26 czytamy: „Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi , aby miał życie sam w sobie.”. Czyli: to Bóg Najwyższy – Bóg Jezusa [por. np. Efez 1:17] – DAŁ Synowi, nie zaś, że wyjściowo Syn był kimś takim jak Ojciec; o tzw. ‘samowładności’ trzeba zapomnieć...

Stephanos, ps. EMET
Mt 16
21 Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie.
Mt 17
9 A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie»
22 A kiedy przebywali razem w Galilei, Jezus rzekł do nich: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. 23 Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie
Mt 20
18 «Oto idziemy do Jerozolimy: tam Syn Człowieczy zostanie wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. Oni skażą Go na śmierć 19 i wydadzą Go poganom na wyszydzenie, ubiczowanie i ukrzyżowanie; a trzeciego dnia zmartwychwstanie

To gdzie jest, że zostanie wskrzeszony przez Ojca? Jak gdzieś jest, to konkretnie zacytuj.

Co do ostatniego Twojego wywodu, to jest oczywiste, że Ojciec daje Życie Synowi. (U ludzi jest tak samo). Tyle, że to nastąpiło przed wiekami, jeszcze przed dziełem stworzenia.
J 10
30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy».

Syn ma taką samą naturę, jak Ojciec.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: EMET »

EMET:
Ilekroć w Biblii czytamy o »akcie zmartwychwzbudzenia/wskrzeszenia«, tylekroć mamy do czynienia z K/k/imś, K/k/to zmartwychwzbudza: nigdzie nie ma tzw. »samowzbudzenia-samowładności« [!?]. O ile nawet był przy tym np. jakiś prorok, to wszak z Bożą pomocą to się działo [!]. Tak też w przypadku Jezusa, co wykazałem bezsprzecznie: to, iż / TY / nie uznajesz jakichś Pism 'Nowego Przymierza', to… już Twój problem: nie Tobie, Userze, decydować, które Księgi wchodzą, a które nie wchodzą w skład kanonu Nowego czy Starego Przymierza...
Tudzież szermowanie tekstami z [Ewangelii] według Jana typu: 10:17, 18, 30 –- nadto w pasującej Tobie ‘oprawie interpretacyjnej’ -- przeczy temu, co czytamy np. w 2 do Tymoteusza 3:16, 17. Zasada komplementarna dowodzi, iż całym tekstem Biblii należy dowodzić, nie zaś tzw. ,wyselekcjonowanymi tekstami’: nadto w „stosownej” [pasującej komuś] ‘wykładni interpretacyjnej’.

Bynajmniej, wbrew Twemu, Userze, mniemaniu nic a nic nie wykazałeś poprzez zapodanie J 10:17, 18 czy – teraz - próbując epatować tekstem z wg Jana 10:30...
Na tym tutaj Forum niejednokrotnie był rozważany ten werset z wg Jana 10:30.
Okazuje się, iż owe wyrażenie „jedno” [w grece - “hen”] czego dowodzi: poza biblijnie pojmowaną JEDNOŚCIĄ?
Tudzież szermowanie pojęciem „natura” – wspólna dla Boga JHVH oraz Jezusa – czego ma dowodzić poza tm, iż w bytowaniu niebiańskim Jezus posiada »naturę duchową«, jak i np. wybrani Boży – por. 2 Piotra 1:4; o pojęciu ‘natura’ - też były post/y/ na Forum.

Wracając do tzw. ‘zasady komplementarnej’, mamy przykład wypowiedzi Jezusa w wg Łukasza 24:27: „A począwszy od Mojżesza i wszystkich Proroków, tłumaczył im to, co się do niego odnosiło we wszystkich Pismach”. Natomiast Ty, Userze, chcesz argumentować [o ile jest to poprawna argumentacja?] poprzez selektywność oraz - Tobie pasującą - wykładnię interpretacyjną.

Pod rozwagę Tobie – Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

EMET pisze:
17 mar 2024, 11:55
: to, iż / TY / nie uznajesz jakichś Pism 'Nowego Przymierza', to… już Twój problem: nie Tobie, Userze, decydować, które Księgi wchodzą, a które nie wchodzą w skład kanonu Nowego czy Starego Przymierza...
Nowe Przymierze opiera się na nauce Jezusa. Jezus wybrał na swoich świadków dwunastu. W pierwszym wątku na tym forum - ""Ja wierzę Jezusowi, a ty komu wierzysz?""- przedstawiłem swoją wiarę. Nikogo nie zmuszam do tego żeby wierzył tak, jak ja wierzę.Więc jaki kto sobie kanon wybrał dla swojej wiary, to nie zależy od moich decyzji, ale od decyzji tego, kto sobie kanon wybiera.
Ja przedstawiłem się z imienia i nazwiska, w odróżnieniu od zdecydowanej większości tutejszych userów. Więc ja się do mnie zwracasz bezosobowo (Userze), to jest to co najmniej niegrzeczne. No, może jestem dla Ciebie nikim i to chciałeś dać do zrozumienia wszystkim userom. Dalej tego, co tutaj napisałeś, komentować już nie chcę.




EMET pisze:
17 mar 2024, 11:55
Bynajmniej, wbrew Twemu, Userze, mniemaniu nic a nic nie wykazałeś poprzez zapodanie J 10:17, 18 czy – teraz - próbując epatować tekstem z wg Jana 10:30...
To Ty zapodałeś te teksty, chcąc coś udowodnić. Ja zacytowałem, żeby wykazać, że w tych tekstach nie ma nic, co by potwierdzało Twoje twierdzenia.

Jezus umarł tylko jako człowiek. Nie umarł jako Bóg. Więc jeśli mówił:
J 10
17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać. 18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać.
To miał moc powstać z martwych właśnie jako Bóg.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Bobo »

Żeby zmartwychwstać, rozsądne jest mniemać ze dana osoba jest martwa, na co wskazuje to słowo. Gdyby Jezus zmartwychwstał jako Bóg, to... był wcześniej martwy?
Mataczysz i to nieźle proste prawdy biblijne.
Oszołomstwu mówię NIE!

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Bobo pisze:
17 mar 2024, 14:12
Żeby zmartwychwstać, rozsądne jest mniemać ze dana osoba jest martwa, na co wskazuje to słowo. Gdyby Jezus zmartwychwstał jako Bóg, to... był wcześniej martwy?
Mataczysz i to nieźle proste prawdy biblijne.
Skoro jako Bóg nie umarł, to powstał z martwych tylko jako człowiek, no ale swoją własną Boską mocą.
Jak wyrwiesz zdanie z kontekstu, i do tego jeszcze je poszatkujesz,to faktycznie wyjdzie wtedy bzdura.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”