Wiara userki Matanoia

Interpretacje alternatywne, wydarzenia biblijne a historia itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Wnikliwy pisze:Mam nadzieję, że ktoś kiedyś zamknie usta, temu szydercy Zamosowi, za atakowanie Boga.
Czyżbyś nawoływał do tego by mnie zabito? Już modły do Jehowy nie skutkują? Ja nie chodzę po wątkach w których coś „przebąkujesz” i permanentnie cię nie atakuję, więc i ty daj mi spokój. Ja twego Jehowy się nie boję, ponieważ on nie istnieje. Nie działają na mnie również wasze śj obelgi, ponieważ wiem, że wynika to z nicości waszej wiary i rozumu. Zwyczajnie mi was żal jak się katujecie „mądrościami” waszej korporacji. Nie jesteś (domyślam się) już dzieckiem, więc powinieneś wreszcie zrozumieć dlaczego normalni ludzie uśmiechają się jak im jakiś śj mówi o „rychłej” śmierci z rąk Jehowy. Jak może zabić coś czego tak naprawdę niema.

8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2016, 13:25 przez ZAMOS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Nie mam siły już na dialog z kimś tak jak Zamos. Mam prawie tyle lat co ty człowieku, i myślę że nigdy nie dojdę do takiego stanu, jak ty.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Metanoia pisze:Moje obrzydzenie do Starego Testamentu jest niestety tak wielkie, że nie mogłabym sama dokonać tej analizy.
Miałam osiem egzaminów na studiach z ST i nigdy nie przemogłam się aby go przeczytać.
Nawet nie posiadam żadnego wydania w domu i korzystam z wersji interlinearnych dostępnych w sieci.
Czyli tak jak myślałem - nie czytałaś nigdy całego Starego Testamentu.

I wymyśliłaś swoją własną teologię w opozycji do pewnych fragmentów ST które cię bulwersują.

Otóż chcę cię poinformować że twoje wnioski są błędne gównie dlatego że nie przeczytałaś całego ST.

Opowieść zawarta w ST jest inna niż ci się wydaje a staje się jeszcze inna wtedy gdy czytamy ją w świetle Nowego Testamentu.

Zachęcam cię gorąco do przeczytania całego ST.

Teologia budowana na uczuciach - obrzydzenia itp zawsze będzie błędna

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:
Jachu pisze:Dlatego osobiście "trzymam" myśli i język na wodzy.
Niby "cichy", niby "pokorny", niby to deklarujesz iż trzymasz język na wodzy, ale ciągle ludzi straszysz, tak naprawdę nie wiedząc nawet czym i dlaczego, a szczytem, myślę chamstwa wynikającym z niemocy i braku argumentów, którymi można by obronić Jehowę jest twój ostatni post.
Jachu pisze:meszugene ??? :aaa:
Tak sobie myślę co trzeba by wyznawcom Jehowy napisać, by choć na chwilę przywrócić im zdolność samodzielnego myślenia, co pozwoliłoby wam coś z życia zabrać ze sobą po śmierci, bo biblii i strażnicy wasza dusza mieć przy sobie wtedy nie będzie.
No cóż, w moim odczuciu,jesteś zagubionym i miotającym się człowiekiem,a w dodatku uprawiasz,jak myślę tzw hejt. Wszedłeś na To Forum chyba po to,aby szkodzić,ale Twój zamiar(?),odwrócił się przeciwko tobie samemu.
Żal mi Ciebie autentycznie,sam siebie krzywdzisz,a szukasz winnego u innych. Raczej nie będę Ciebie czytać. :bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Na tym i innych forach nieodzywanie się do takich ludzi jak Zamos, jest jedynym sposobem aby taka osoba przestała tu pisać.
Żenujące to jest, aby ktoś taki wyrażał zdanie absurdalne, o rzeczach oczywistych.
Jedynie może to jakiś problem w zdrowiu......

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Zamos o bogu Jehowie ma takie same zdanie jak Jezus (Jan 8.41-55 i Mat.12.34-35).

Jako Słowianin ma powód do dumy,ponieważ w przeciwieństwie do Żydów,pochodzi z cywilizacji serca:

https://www.youtube.com/watch?v=miwbGK8xUj4- MY SŁOWIANIE - CYWILIZACJA SERCA
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Ja się z koleżanką Metanoia fundamentalnie nie zgadzam. Ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy sekowanie jej za poglądy. Owszem, niezbyt łagodnie swoje poglądy prezentuje. Ale na miłość (ha, ha, ha) Eris: tropiciel, rol23 czy wnikliwy mają jeszcze gorsze metody replikacji własnych poglądów. Kneblowanie głosu odrębnego z pozycji administracji ma pewnie sens, gdy jest to nakłanianie do przestępstwa. Ale jeśli jest to tylko zdanie odrębne, to knebel jest niezasłużony. Chyba, ze koleżanka Metanoia wprost zadeklaruje, że lubi być kneblowana. Wtedy przestanę jej bronić (choć nadal nie zrozumiem).

Ja wiem, że kolega tropiciel właśnie współtworzy forum dyskusyjne, gdzie "dyskusyjność" będzie dyskusyjna. Gdzie wszyscy będą pod światłym nadzorem administracji, gdzie wszyscy będą się poklepywać po ramionach czy pośladkach. Ale ja zostanę tutaj, bo czytając, co Metanoia ma mi do zarzucenia, więcej z tego wyciągnę, niż na forum gdzie nie wypowiem własnego zdania, bo "nie wypada" albo "nie jest po linii serwisu". Jestem w tej komfortowej sytuacji, że moich poglądów nie podziela żadna większość, więc mogę je wygłaszać wyłącznie we własnym imieniu tutaj. I nadal chciałabym mieć miejsce, gdzie to swoje "cokolwiek" będę pisała. I żeby tutaj swoje "cokolwiek" pisała Metanoia. I rol23. I w ogóle każdy, co ma coś do napisania.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ale na miłość (ha, ha, ha) Eris: tropiciel, rol23 czy wnikliwy mają jeszcze gorsze metody replikacji własnych poglądów

Nie afiszuj się znajomością języka. Tu inne forum :-D

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Jachu pisze:jesteś zagubionym i miotającym się człowiekiem
Niestety się mylisz. Wiem kim jestem i gdzie idę. Wszystko co robię jest przemyślane, więc się już dość dawno nie gubię. Nie dałem się wciągnąć do żadnej sekty, więc jestem wolny.
Jachu pisze:Twój zamiar(?),odwrócił się przeciwko tobie samemu.
Ciekaw jestem z czego wyciągasz takie dziwne wnioski?
Jachu pisze:Żal mi Ciebie autentycznie
Niepotrzebnie się troskasz. Dobrze mi się wiedzie.
Jachu pisze:sam siebie krzywdzisz,a szukasz winnego u innych.
Nie jestem masochistą i nie szukam winnych nawet jak się czasem skrzywdzę. Gdy ryzykuję to znam cenę którą będzie trza zapłacić, gdy się mylę, a od kilku lat ryzyko zniknęło z mego spokojnego dziś życia.
Jachu pisze:Raczej nie będę Ciebie czytać.
Jakoś nie wierzę. Wy śj zawsze tak próbujecie każdego "wykluczyć", ale to działa tylko na tych co w "prawdzie".
Wnikliwy pisze:Żenujące to jest, aby ktoś taki wyrażał zdanie absurdalne, o rzeczach oczywistych.

No a dla mnie absurdalną (w pełni tego słowa znaczeniu) jest twoja "oczywistość" czy jak by nie nazwał to w co wsiąkłeś.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Wnikliwy pisze:
Andżelika_FS pisze:Ale na miłość (ha, ha, ha) Eris: tropiciel, rol23 czy wnikliwy mają jeszcze gorsze metody replikacji własnych poglądów
Nie afiszuj się znajomością języka. Tu inne forum :-D
Jeśli żartujesz z użycia w normalnej rozmowie słowa "replikacja", to chyba... No nie. Właśnie wykasowałam pięć wersji dokończenia tego zdania, bo wszystkie były w mniej lub bardziej zawoalowany (uwaga, trudne słowo) sposób obraźliwe. Więc może pozostańmy przy w miarę neutralnym zakończeniu - nie umówiłabym się z Tobą nie tylko do filharmonii czy teatru, ale nawet na piwo. Nie jesteś w moim intelektualnym typie. Ale awatar masz słodki.

PS. Poprawiłam cytowanie, coś Ci się tam popsuło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne spojrzenie na Biblię i wydarzenia biblijne. ”