Pieśni nad Piesniami

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Madziek
Posty: 97
Rejestracja: 26 lut 2015, 13:21

Pieśni nad Piesniami

Post autor: Madziek »

Pieśń 3 Chór
Czy wy tez interpretujecie ten fragment jako powtórne przyjście Mesjasza.
Salomon - reprezentuje Chrystusa triumfującego.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2015, 13:03 przez Madziek, łącznie zmieniany 1 raz.
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

(1) "Nocami na swym łożu szukałam tego, którego umiłowała moja dusza. Szukałam go, lecz nie znalazłam. (2) Pozwólcie mi wstać i obejść miasto; na ulicach i placach będę szukać tego, którego umiłowała moja dusza. Szukałam go, lecz go nie znalazłam.

(3) Napotkali mnie strażnicy obchodzący miasto: 'Czy widzieliście tego, którego umiłowała moja dusza?' (4) Ledwie od nich odeszłam, znalazłam tego, którego umiłowała moja dusza. Uchwyciłam się go i nie puszczę, dopóki go nic wprowadzę do domu mojej matki i do wewnętrznej izby tej, która mnie nosiła w łonie. (5) Zaprzysięgłam was, córki jerozolimskie, na gazele albo na łanie polne, żebyście nie próbowały obudzić lub wzniecić we mnie miłości, dopóki nie będzie do tego skłonna". (6) "Cóż to wyłania się od strony pustkowia niczym słupy dymu, pachnąc mirrą i wonną żywicą, wszelkim wonnym pudrem, który jest od kupca?"

(7) "Oto jego łoże, Salomona. Wokół niego sześćdziesięciu mocarzy - spośród mocarzy Izraela - (8) z których każdy posiada miecz, jest zaprawiony do boju, każdy z mieczem na udzie z powodu tego, co grozi nocami". (9) "To lektyka, którą król Salomon uczynił sobie z drzew Libanu. (10) Jej słupy uczynił ze srebra, jej podpory ze złota. Jej siedzenie jest z wełny barwionej czerwonawą purpurą, a jej wnętrze urządzone z miłością przez córki jerozolimskie". (11) "Wyjdźcie i popatrzcie, córki Syjonu, na króla Salomona w wieńcu, który dla niego uplotła jego matka w dniu jego zaślubin i w dniu radości jego serca".


O łożu ,o lektyce,o wieńcu , o zaślubinach.

A gdzie o tryumfie?


(11) Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy. (12) Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. (13) Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga.
(14) A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach - wszyscy odziani w biały, czysty bisior. (15) A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
(16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW.


Apokalipsa 19
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 mar 2015, 12:10 przez Listek, łącznie zmieniany 2 razy.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Madziek
Posty: 97
Rejestracja: 26 lut 2015, 13:21

Post autor: Madziek »

PIEŚŃ TRZECIA3


CHÓR:

6 4 Kim jest ta, co się wyłania z pustyni
wśród słupów dymu5,
owiana wonią mirry i kadzidła,
i wszelkich wonności kupców?
7 Oto lektyka Salomona:
sześćdziesięciu mężnych ją otacza
spośród najmężniejszych Izraela.
8 Wszyscy wprawni we władaniu mieczem,
wyćwiczeni w boju.
Każdy ma miecz u boku
przez wzgląd na nocne przygody.
9 Tron6 uczynił sobie król Salomon
z drzewa libańskiego:
10 podnóżek zrobił ze srebra,
oparcie ze złota,
siedzenie [wyścielone] purpurą,
a wnętrze wykładane hebanem7.
11 Wyjdźcie, córki jerozolimskie,
spójrzcie, córki Syjonu,
na króla Salomona w koronie,
którą ukoronowała go jego matka
w dniu jego zaślubin,
w dniu radości jego serca.
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."

Awatar użytkownika
mitryl
Posty: 93
Rejestracja: 17 lut 2014, 21:40
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: mitryl »

Salomon = Jezus ?
Matka = Maryja ?
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA

Madziek
Posty: 97
Rejestracja: 26 lut 2015, 13:21

Post autor: Madziek »

mitryl pisze:Salomon = Jezus ?
Matka = Maryja ?
No mnie się tak właśnie wydaje.
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."

Awatar użytkownika
mitryl
Posty: 93
Rejestracja: 17 lut 2014, 21:40
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: mitryl »

Dawid jak go matka odwiedziła to kazał przynieść jej tron( a może krzesło) i usiadła u jego boku.
Przyznam szczerze że ten fragment też mi z Maryją zaświtała ale niech sie lepiej wypowiedzą fachowcy.
Moje podejście do kultu maryjnego jest jasne i kilka razy pisałem o tym na forum. Jednak ciągle nie jestem w 100 % przekonany.
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

mitryl pisze:Dawid jak go matka odwiedziła to kazał przynieść jej tron( a może krzesło) i usiadła u jego boku.
A co zrobil Jezus?
Mt 12:(46) Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. (47) Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. (48) Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? (49) I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia.
Maria krzesla nie dostala.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

booris pisze: Maria krzesla nie dostala.
Ale za to dostała od syna owoce palmy.
Jednak to się nadaje do innego tematu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”