Opis stworzenia zgodny z ewolucją

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

booris pisze:Powiedz mi,Eutychusie,czy obrazek ktory masz pod swoim nickiem jest Twojego autorstwa?
Powiem Ci Boorisie, że zadałeś pytanie grubo poniżej poziomu jaki, (jak mi się dotychczas wydawało), sobą reprezentujesz? :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Eutychus pisze:
booris pisze:Powiedz mi,Eutychusie,czy obrazek ktory masz pod swoim nickiem jest Twojego autorstwa?
Powiem Ci Boorisie, że zadałeś pytanie grubo poniżej poziomu jaki, (jak mi się dotychczas wydawało), sobą reprezentujesz? :roll:
Moim zdaniem,jest ono na dokladnie tym samym poziomie,co Twoj post dotyczacy nesto i jego obrazka i tylko dlatego je zadalem.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

booris pisze:
Eutychus pisze:
booris pisze:Powiedz mi,Eutychusie,czy obrazek ktory masz pod swoim nickiem jest Twojego autorstwa?
Powiem Ci Boorisie, że zadałeś pytanie grubo poniżej poziomu jaki, (jak mi się dotychczas wydawało), sobą reprezentujesz? :roll:
Moim zdaniem,jest ono na dokladnie tym samym poziomie,co Twoj post dotyczacy nesto i jego obrazka i tylko dlatego je zadalem.
Dziękuję za to wyjaśnienie, w pełni potwierdzające tezę mojego poprzedniego posta.
Jeśli naprawdę nie dostrzegasz różnicy pomiędzy bezosobowym obrazkiem a zdjęciem konkretnej, znanej osoby i wynikających stąd konsekwencji, to nie mam więcej uwag i dziękuję za dalszą dyskusję.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Nie,nie dostrzegam zadnej roznicy w nieprawnym uzywaniu jakiegokolwiek obrazka,osobowego czy bezosobowego.Zdjecie ktorego uzyl nesto,nie jest zdjeciem konkretnej,znanej osoby,ale jest zdjeciem fikcyjnej postaci jaka jest Fedynand Kiepski.Utozsamianie pana Grabowskiego,ktorego cenie znacznie bardziej za spektakle w Teatrze Stu,z postacia Ferdka jest naduzyciem.Nesto nie uzyl prywatnego zdjecia aktora,tylko osoby ktora on zagral.A to zdecydowana roznica.Stanislaw Mikulski to Stanislaw Mikulski,a nie Hans Kloss.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

booris pisze:Powiedz mi,Eutychusie,czy obrazek ktory masz pod swoim nickiem jest Twojego autorstwa?
Prawdopodobnie nie jest jego autorstwa, chyba że jest Lynn Morgan z Twittera. Widzę też ten obrazek na Photobucket, ale bez informacji o autorstwie. No, ale być może to grafika z domeny publicznej? Albo na licencji CC? Choć oczywiście fajnie byłoby, gdyby to sprawdził sam Eutychus i to zanim wrzucił tę grafikę jako awatara. A już na pewno zanim zaczął szukać słomek w cudzych oczach.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Andżelika_FS pisze:Choć oczywiście fajnie byłoby, gdyby to sprawdził sam Eutychus i to zanim wrzucił tę grafikę jako awatara. A już na pewno zanim zaczął szukać słomek w cudzych oczach.
Eutychus zarówno zanim, (ponad 7 lat temu), jak i obecnie sprawdził, że obrazek ten po kliknięciu prawym przyciskiem, ma opcję "Zapisz obraz jako", co świadczy o tym , że jest bezpłatny i ogólnie dostępny:
https://www.google.com/search?hl=pl-US& ... 00&bih=746
Podobnie zresztą jak w przypadku Twojego awatara:
https://www.google.com/search?hl=pl-US& ... 00&bih=746
Gwoli sprawiedliwości, zdjęcie pod które podszywa się nesto również.
Pozostanę jednak przy swoim. Awatar bezosobowy nie stwarza nawet cienia podejrzeń o podszywanie się pod cudze poglądy, w odróżnieniu od choćby nawet fikcyjnej postaci, za zdjęciem której, stoi konkretny człowiek.
Co do słomki, to rozumiem że jesteś bez grzechu rzucając kamieniem. Oraz że Twoją troską jest nieustanne sprawdzanie czy sama jakiejś belki nie masz, u nikogo słomek nie szukasz i nikomu nie starasz się ich wyciągać.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Eutychus pisze:
Andżelika_FS pisze:Choć oczywiście fajnie byłoby, gdyby to sprawdził sam Eutychus i to zanim wrzucił tę grafikę jako awatara. A już na pewno zanim zaczął szukać słomek w cudzych oczach.
Eutychus zarówno zanim, (ponad 7 lat temu), jak i obecnie sprawdził, że obrazek ten po kliknięciu prawym przyciskiem, ma opcję "Zapisz obraz jako", co świadczy o tym , że jest bezpłatny i ogólnie dostępny
Naprawdę uważasz, że jeśli przeglądarka pozwala Ci zapisać obrazek, to daje Ci to prawo do jego używania? Nie wierzę.
Eutychus pisze:Co do słomki, to rozumiem że jesteś bez grzechu rzucając kamieniem. Oraz że Twoją troską jest nieustanne sprawdzanie czy sama jakiejś belki nie masz, u nikogo słomek nie szukasz i nikomu nie starasz się ich wyciągać.
Oczywiście. Zanim użyłam obrazku lamii, który jest w moim awatarze, upewniłam się że jest w domenie publicznej (CC-PD). Napisałam o tym nawet w swoim pierwszym poście - przeczytaj w Piśmie werset Ang 1:2, przypis [5] :mrgreen:

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Andżelika_FS pisze:
Eutychus pisze:
Andżelika_FS pisze:Choć oczywiście fajnie byłoby, gdyby to sprawdził sam Eutychus i to zanim wrzucił tę grafikę jako awatara. A już na pewno zanim zaczął szukać słomek w cudzych oczach.
Eutychus zarówno zanim, (ponad 7 lat temu), jak i obecnie sprawdził, że obrazek ten po kliknięciu prawym przyciskiem, ma opcję "Zapisz obraz jako", co świadczy o tym , że jest bezpłatny i ogólnie dostępny
Naprawdę uważasz, że jeśli przeglądarka pozwala Ci zapisać obrazek, to daje Ci to prawo do jego używania? Nie wierzę.
Eutychus pisze:Co do słomki, to rozumiem że jesteś bez grzechu rzucając kamieniem. Oraz że Twoją troską jest nieustanne sprawdzanie czy sama jakiejś belki nie masz, u nikogo słomek nie szukasz i nikomu nie starasz się ich wyciągać.
Oczywiście. Zanim użyłam obrazku lamii, który jest w moim awatarze, upewniłam się że jest w domenie publicznej (CC-PD). Napisałam o tym nawet w swoim pierwszym poście - przeczytaj w Piśmie werset Ang 1:2, przypis [5] :mrgreen:
OK WszystkoNajlepiejWiedząca kobieto, nie mam zamiaru dłużej się przepychać. Uczepiłaś się jednego aspektu, inne pomijając wymownym milczeniem.
Poproszę jedynie o rozjaśnienie tajemniczego dla mnie skrótu Ang 1:2, przypis [5] który okrasiłaś, jakże wiele mówiącym o Tobie, pogardliwym dla interlokutora uśmieszkiem.
Oraz o łopatologiczne wyjaśnienie, jak i gdzie uzyskałaś jakoby, potwierdzenie prawa do użytkowania grafiki w Twoim awatarze, bo przeczytałem Twój wielce dowcipny pierwszy post i jakoś się nie doszukałem?
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 0:01 przez Eutychus, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

P.S. Ciekawi mnie, czy Twoja koleżanka (?) Lynn Morgan z Twittera, ma potwierdzenie, że grafika której używa w swoim awatarze, jest w domenie publicznej (CC-PD)?
Przeglądając net stwierdzam teraz, że wielu użytkowników ma ten awatar w necie. Podejmiesz krucjatę wobec wszystkich z awatarami (również na tym forum)?
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Eutychus, to co piszesz jest zaiste paradne. Najpierw zaczynasz rant na nesto, zarzucając mu nieuprawnione użycie wizerunku fikcyjnej postaci z serialu. Następnie okazuje się, że nie masz bladego pojęcia o tym, co decyduje o uprawnionym bądź nieuprawnionym użyciu, bo zamiast wiedzy czy choćby zdroworozsądkowej opinii o prawie autorskim i pokrewnych, kierujesz się ekscentrycznym zabobonem, że to przeglądarka internetowa pilnuje prawa autorskiego. Potem, gdy to wychodzi na jaw, próbujesz odwrócić kota ogonem i udajesz, że to ja się czepiam Ciebie, a nie że to Ty czepiłeś się nesto. A teraz, żeby było jeszcze śmieszniej, oczekujesz że będę Ci wyjaśniała jak działa licencjonowanie grafik i tłumaczyła się z własnych żartów.

Czego zażyczysz sobie jutro? Kucyka z wstążkami wplecionymi w grzywę?

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Andżelika_FS pisze:Eutychus, to co piszesz jest zaiste paradne. Najpierw zaczynasz rant na nesto, zarzucając mu nieuprawnione użycie wizerunku fikcyjnej postaci z serialu. Następnie okazuje się, że nie masz bladego pojęcia o tym, co decyduje o uprawnionym bądź nieuprawnionym użyciu, bo zamiast wiedzy czy choćby zdroworozsądkowej opinii o prawie autorskim i pokrewnych, kierujesz się ekscentrycznym zabobonem, że to przeglądarka internetowa pilnuje prawa autorskiego. Potem, gdy to wychodzi na jaw, próbujesz odwrócić kota ogonem i udajesz, że to ja się czepiam Ciebie, a nie że to Ty czepiłeś się nesto. A teraz, żeby było jeszcze śmieszniej, oczekujesz że będę Ci wyjaśniała jak działa licencjonowanie grafik i tłumaczyła się z własnych żartów.

Czego zażyczysz sobie jutro? Kucyka z wstążkami wplecionymi w grzywę?
Baaardzo śmieszne. Rozczaruję Cię, nie mam więcej życzeń. Zgodnie z intencją Twojego posta, czuję się wdeptany w ziemię.
Zadowolona? Wszystkiego dobrego, nieustannego wzrostu wybujałego ego, samouwielbienia ciągłego i dalszej niebotycznej samooceny.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Moi drodzy ku przestrodze kim jesteśmy ?

Pozdrawiam Was.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Eutychus pisze:Baaardzo śmieszne. Rozczaruję Cię, nie mam więcej życzeń. Zgodnie z intencją Twojego posta, czuję się wdeptany w ziemię.
Zadowolona? Wszystkiego dobrego, nieustannego wzrostu wybujałego ego, samouwielbienia ciągłego i dalszej niebotycznej samooceny.
0. Prawda, że baaardzo śmieszne? Ja chichotałam pisząc i cieszę się, że doceniasz.
1. Nie rozczarowujesz mnie. Gdy nie ma się oczekiwań, to też nie może być rozczarowania.
2. Intencji mojego posta nie odczytałeś prawidłowo, ale i tak dostarczyłeś mi zabawy. Zaliczam na plus.
3. Zadowolona? Nie. Żeby mnie zadowolić, to naprawdę trzeba się postarać.
4. Dziękuję za życzenia. Moje ego też. Samouwielbienie i samoocena może odpiszą Ci na PW, bo moje ego nie dopuszcza ich do głosu.

PS. Skoro nie chcesz kucyka, to może dasz się zaprosić na herbatkę z moimi lalkami? Czy dalej będziesz zgrywał niedostępnego?

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Andżelika_FS pisze:PS. Skoro nie chcesz kucyka, to może dasz się zaprosić na herbatkę z moimi lalkami? Czy dalej będziesz zgrywał niedostępnego?
Hm, zgrywus to i być może, ale niedostępny? To nie tak.
Problem w tym, że mógłbym być Twoim ojcem, i nie sądzę, że zarówno kucyka jak i lalki, posiadasz w równie podeszłym wieku.
No bo co? Potarmosiłbym kolorowe wstążki w grzywie kucyka, wypił herbatkę z małolatami a potem drżał, że mi jakieś nieposzanowanie praw zarzucisz?
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Eutychus pisze:Problem w tym, że mógłbym być Twoim ojcem[...]
Problem? Nie. Że mógłbyś być moim ojcem? Też nie.
Być może jesteś ode mnie starszy o pokolenie, ale to nie ma żadnego znaczenia. Po prostu chwyt "z wieku" jest równie wiotki, jak "ad hominem", "ad auditorem" czy "ad verecundiam" z Die eristische Dialektik. Skoro uważam, że zachowujesz się jak dziecko, to rozmawiam z Tobą jak z dzieckiem, wszystko jedno jakie masz dwie pierwsze cyfry w numerze PESEL. Nie mógłbyś być moim ojcem, bo to by oznaczało, że mnie wychowywałeś, a to z kolei by oznaczało, że nie będę publicznie drzeć z Ciebie łacha. A jeśli jeszcze nie zauważyłeś, właśnie to robię. Pokój z Tobą, mędrcze (wiekiem).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”