Opis stworzenia zgodny z ewolucją

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

W bibli Bóg rozdzielił wody i powstało sklepienie.
Wody pod sklepieniem i nad sklepieniem.. Z tego
wynika że cała nauka o astronomi jest do niczego ,
a jeszcze lepiej doktoranci , naukowcy itd.
O zabitych którzy mowili tak jak jest w Bibli na samą
myśl robi się nie dobrze .
A w innych sprawach ?

Pozdrawiam Cię .

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Gdyby opis biblijny był prawdziwy, to równie dobrze inne księgi.
Prorocy pisaliby prawdę, a ich proroctwa by się sprawdzały.
Tymczasem "Boży kolega' niejaki Henoch w swojej księdze napisał bardzo dziwne rzeczy (przypominam, że jest to księga kanoniczna w etiopskiej odmianie chrześcijaństwa - jeśli coś pokręciłem, to proszę o poprawkę).

Otóż ów Henoch jest twórcą bardzo płodnym i zawarł w swoich dziełach tyle beznadziejnego szaleństwa, że trudno wyliczać.
Inne księgi biblijne są podobne, jedynie szaleństwa jest tam mniej.

Wydaje mi się (bo wiedzieć tego nie mogę), że ksiąg podobnych była cała masa, ale jedynie niektóre przetrwały i na ich podstawie buduje się dzisiaj wizję stworzenia świata.

Naukowcy to również "prorocy" i mają swoje wizje. Tyle, że objawień doznają w inny sposób. Również piszą głupoty oparte na swoich przemyśleniach, przekonaniach, mrzonkach.

Tak naprawdę człowiek NIE WIE i prawdopodobnie nigdy się nie dowie SKĄD to wszystko się wzięło.
Dla ludzi i dla wymiarów, w których żyją wszystko ma początek.
Wieczności bez początku nie są w stanie przyjąć. Podobnie Boga, bez kształtu i osobowości w ludzkim rozumieniu.

Osobiście uważam, że Biblia kłamie - gdy przyjmuje się ją wprost.
Jednak dla ludzi kierujących się rozumem jest książką wartościową, bo dającą do myślenia.
Pozdrawiam :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

kraiccg4
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:13

Post autor: kraiccg4 »

No ja uważam, że to co napisane w biblii to zwykłe bzdury, wiele rzeczy zaprzecza sobie.

To po co tu jesteś?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2016, 16:23 przez kraiccg4, łącznie zmieniany 1 raz.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Piotr Pawlak pisze:W bibli Bóg rozdzielił wody i powstało sklepienie.
Wody pod sklepieniem i nad sklepieniem.. Z tego
wynika że cała nauka o astronomi jest do niczego ,
a jeszcze lepiej doktoranci , naukowcy itd.
O zabitych którzy mowili tak jak jest w Bibli na samą
myśl robi się nie dobrze .
A w innych sprawach ?

Pozdrawiam Cię .
A słyszałeś kiedyś o potopie? Niby skąd Bóg wziął takie ilości wody, które przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy zalewały ziemię (Rodz 7;12)? Kiedyś, jak mówi Biblia, była warstwa wody otaczająca ziemię (Rodz 1;6,7) tak samo jak do dziś warstwy różnych gazów stanowiących atmosferę. Otoczka wody, o odpowiedniej temperaturze umożliwiająca utrzymanie jednakowego klimatu na powierzchni całej planety, była kiedyś faktem!

Wiem, wiem co powiesz. WODA tak wysoko? A co ją tam trzymało! To samo co do dziś trzyma różne gazy stanowiące ochronę przed śmiertelnym promieniowaniem pochodzącym z kosmosu, czyli prawa fizyki ustanowione przez Stwórcę.

I tak na marginesie, co jest łatwiej utrzymać w szklance, wodę czy gaz?!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

eksplorator, to jedynie kolejne tłumaczenie. Ogólnie mało wiemy.
Nie mniej nie należy bezkrytycznie wierzyć we wszystko, ale raczej wszystko sprawdzać.
Nie wstydzę się, gdy piszę "nie wiem".
A Ty?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

nesto pisze: Nie wstydzę się, gdy piszę "nie wiem".
A Ty?
A ja, pisze tylko wtedy, kiedy "wiem", i jestem pewien co piszę! Jeżeli "stoi jak byk", że początkowo były wody nad sklepieniem, a teraz ich nie ma, to dla mnie jest sprawa jasna i oczywista, skąd wzięły się wody potopu;
Rodz 7;11,12 BW (11) W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba. (12) I padał deszcz na ziemię przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy.
Masz inne wytłumaczenie gdzie zniknęły wody nad sklepieniem? Chętnie przeczytam!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

eksplorator, a w której bramie mieszka słońce? Czy nie wiesz, że jest ich sześć?
Ja piszę o człowieku, że "nie wie", a Ty piszesz jak idiota - że wiesz, bo ktoś tak napisał.
Więc w której bramie dzisiaj mieszka słońce?

Nesto, czara goryczy się przelała. Tyle razy Cię upominałam, abyś zmienił retorykę. Dostajesz trzecie ostrzeżenie. Przemyśl sobie przez te miesiące, co tak naprawdę Cię motywuje do bycia tutaj. Nie musisz wierzyć, natomiast po co być na forum biblijnym, jeśli nie chce się dyskutować o Biblii?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2016, 16:28 przez nesto, łącznie zmieniany 2 razy.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

nesto ... piłeś coś? Wyluzuj "człowieku", prześpij się i wróć do nas ...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

nesto pisze:eksplorator, a w której bramie mieszka słońce? Czy nie wiesz, że jest ich sześć?
Ja piszę o człowieku, że "nie wie", a Ty piszesz jak idiota - że wiesz, bo ktoś tak napisał.
Więc w której bramie dzisiaj mieszka słońce?
Może się wtrącę...
To oczywiste, że słońce mieszka w bramie nr 5! Wszyscy o tym wiedzą. Dlaczego miałoby być inaczej?
Wiemy też, ze bramy nr 1,2,3,4 i 6 są już zajęte. Pozostaje więc TYLKO brama nr 5.
To proste, gdyby pozostałe bramy były wolne, zawsze byłaby jakaś wątpliwość, gdzie to słońce mieszka a tak już wiadomo.
Inna kwestia to jak długo w tej bramie mieszka. Wszak wiadomo, ze bramy nie są wieczne. Kiedyś powstały. Pytanie tylko czy przed czy po powstaniu słońca.
Słońce jest na pewno w bramie nr 5.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Bobo, no i wszystko jasne.
eksplorator, sorry, ale gdy ktoś "wie" bo ktoś inny "tak napisał" to mnie bardzo dziwi.
Z wodą, a raczej parą na orbicie mogło być różnie. Ale tego nie wiemy.
W każdym razie wierząc Biblii musiałbyś wierzyć również, że wiatry żywią się pyłem ziemi, a gwiazdy mają ręce i nogi..
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A już myślałem,aby "skrobnąć" maila do Pana Andrzeja Grabowskiego,-świetnego aktora, z pytaniem czy wie,że na Forum Biblijnym,jakiś user "przyprawia Mu gębę"'
Lady jest szybka i konsekwentna w poskramianiu "odchyłek" DZIĘKI. :xcalus:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Eksplorator
odpowiedzialeś według mnie dobrze , tylko że pisze jeszcze
gdzie jest słońce igwiazdy ,a gdzie?
Miedzy wodami ( pod i nad sklepieniem )
jeśli. mówię źle to proszę popraw mnie.

Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Jachu pisze:A już myślałem,aby "skrobnąć" maila do Pana Andrzeja Grabowskiego,-świetnego aktora, z pytaniem czy wie,że na Forum Biblijnym,jakiś user "przyprawia Mu gębę"
Też mnie szlag trafiał, za bezprawne używanie wizerunku Andrzeja Grabowskiego vel Ferdka Kiepskiego.
Temu typowi zdawało się, że jest takim forumowyn ferdkiem, ale był jego żałosną parodią. :evil:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Powiedz mi,Eutychusie,czy obrazek ktory masz pod swoim nickiem jest Twojego autorstwa?

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Bobo pisze:Inna kwestia to jak długo w tej bramie mieszka. Wszak wiadomo, ze bramy nie są wieczne. Kiedyś powstały. Pytanie tylko czy przed czy po powstaniu słońca.
Słońce jest na pewno w bramie nr 5.
odlot... :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”