Ksiega Hioba

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Ksiega Hioba

Post autor: tom68 »

Trudne sprawy w Biblii pl ... Ksiega Hioba ...

Biblia uczy ze sprawca wszelkiego zla fizycznego i duchowego jest nie Bog a Szatan i o tym uczy miedzy inni ksiega Hioba a wiec problem tu jest inny np czemu Bog pozwala Szatanowi na dzialanie na ziemi i tu odp jest wiele i zadna nie jest doskonala np ze Bog chce pokazac swiatu i niebu prawdziwy charakter zla i Szatana jak swoich wiernych sprawiedliwych slug np Hioba czy Jezusa itp .

Hiob ...

Slowa i wykonanie: Joanna Kowalczyk, na melodie - "People need the Lord" Wideoklip: Joanna Sztuka


https://youtu.be/P5UTb2ZSmEE
tom68

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

tom68 pisze:Biblia uczy ze sprawca wszelkiego zla fizycznego i duchowego jest nie Bog a Szatan i o tym uczy miedzy inni ksiega Hioba a wiec problem tu jest inny np czemu Bog pozwala Szatanowi na dzialanie na ziemi i tu odp jest wiele i zadna nie jest doskonala np ze Bog chce pokazac swiatu i niebu prawdziwy charakter zla i Szatana jak swoich wiernych sprawiedliwych slug np Hioba czy Jezusa itp .
To Bog namowil Szatana do przetestowania wiary Hioba.Szatan w ogole nie byl Hiobem zainteresowany.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Czy Szatan na pewno nie był zainteresowany Hiobem zanim o Hiobie powiedział mu Bóg tego nie wiemy ale wiemy na pewno że Szatan nie mógł nic Hiobowi zrobić dopóki Bóg Hioba chronił bo sam Szatan o tym mówi ... tu jest inny np czemu Bóg pozwala Szatanowi na działanie i zło oraz cierpienie nie winnych na ziemi i tu odp jest wiele i żadna nie jest doskonalą np ze Bóg chce pokazać światu i niebu prawdziwy charakter zła i Szatana jak i swoich wiernych sprawiedliwych sług np Hioba czy Jezusa ...
tom68

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

przeczytałem kiedyś taką złośliwą opinie o Hi

Hiob przez całą księga pyta dlaczego

na koniec dostaje odpowiedź : "i tak byś nie zrozumiał"

no właśnie co chciał Bóg powiedzieć opowiadając o hipopotamie i krokodylu ?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Lukian pisze:przeczytałem kiedyś taką złośliwą opinie o Hi
Hiob przez całą księga pyta dlaczego
na koniec dostaje odpowiedź : "i tak byś nie zrozumiał"
Dla mnie nie ma w tym złośliwości. Nie wiem jak Ty, ale ja nie pretenduję do pełnego zrozumienia Pana Boga.
Lukian pisze:no właśnie co chciał Bóg powiedzieć opowiadając o hipopotamie i krokodylu ?
Może po prostu to, że ani ja ani (chyba) Ty, nie wpadłbyś na to, żeby stworzyć hipopotama, krokodyla i wiele wiele innych stworzeń zadziwiających swoją różnorodnością?
Oglądając moje ulubine kanały National Geographic, Discovery czy Animal Planet, często wzdycham sobie, "Panie Boże jaką Ty masz wyobraźnię" :-D
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

tom68 pisze: Bóg chce pokazać światu i niebu prawdziwy charakter zła i Szatana
Myślę, że w tym wypadku Bóg bardzo dokładnie pokazał, ale swój charakter.
Jak to dobrze, że rzekomy Bóg dopuszczający do tak niewiarygodnego cierpienia człowieka jest tylko próbą wytłumaczenia sobie pewnych spraw przez człowieka.
Jak to dobrze, że to opowieść zaczerpnięta z literatury babilońskiej.
To nie jest księga historyczna, ale mądrościowa.
Do dzisiaj ludzkość mędrkuje.
To próba odpowiedzi na pytania zadawane sobie przez człowieka od zawsze.

Każdego dnia na całym świecie powtarzają się takie tragedie jak Hioba.
Sugerowanie, że to Bóg do nich świadomie dopuszcza nie wymaga chyba komentarza.
Oświęcim też był straszny, cierpienie ludzi prawdziwe.
I miliony innych tragedii.
Tylko człowiek prymitywny będzie twierdził, że tam na górze jakiś Bóg targuje się z jakimś diabłem o nasze życie i sprowadzają na nas nieszczęścia.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Manna z nieba pisze:Tylko człowiek prymitywny będzie twierdził, że tam na górze jakiś Bóg targuje się z jakimś diabłem o nasze życie i sprowadzają na nas nieszczęścia.
Przeczytaj jeszcze raz Księgę Hioba, bez z góry założonej tezy... Pan Bóg się o nic się nie targował.
Jedyne co, to chciał wykazać szatanowi, że są ludzie (jak Hiob), którzy starają się Jemu służyć. A tak przy okazji, to Hiob jest obrazem na całą ludzkość.
W innym poście zarzuciłeś mi atakowanie innych. Jak zakwalifikować Twój osąd "Tylko człowiek prymitywny..."? :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Eutychus pisze: Jak zakwalifikować Twój osąd "Tylko człowiek prymitywny..."?
Człowiek prymitywny w tym znaczeniu, że ma poglądy prymitywne.
Nie prostackie, tylko proste.

Kiedyś ludzie byli prości zanim rozwinęła się cywilizacja.
Gdybyśmy urodzili się w tamtych czasach, tysiące lat temu nie byłoby to dziwne, że wyobrażamy sobie pewne sprawy tak, a nie inaczej.

Jednak żyjemy w XXI wieku i przez te tysiące lat zmieniło się wiele.
Na tyle, aby nie przyjmować jako wiarygodny pewnik prymitywnych wyobrażeń Boga.
Nawet jeśli ci ludzie twierdzili, że wierzą i piszą pod natchnieniem i Bóg im dyktuje.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Manna z nieba pisze:
Eutychus pisze: Jak zakwalifikować Twój osąd "Tylko człowiek prymitywny..."?
Człowiek prymitywny w tym znaczeniu, że ma poglądy prymitywne.
Nie prostackie, tylko proste.
Kiedyś ludzie byli prości zanim rozwinęła się cywilizacja.
Gdybyśmy urodzili się w tamtych czasach, tysiące lat temu nie byłoby to dziwne, że wyobrażamy sobie pewne sprawy tak, a nie inaczej.
Jednak żyjemy w XXI wieku i przez te tysiące lat zmieniło się wiele.
Na tyle, aby nie przyjmować jako wiarygodny pewnik prymitywnych wyobrażeń Boga.
Nawet jeśli ci ludzie twierdzili, że wierzą i piszą pod natchnieniem i Bóg im dyktuje.
Pozostańmy przy swoim.

W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom;
zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.
Łuk 10:21 BW
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Eutychus pisze:W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom;
zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało. Łuk 10:21 BW
No jeśli tak się Bogu upodobało to nic na to nie poradzą mądrzy i roztropni.
Jeśli Bóg tak zdecydował...

Ale wydaje mi się, że to nie żaden Bóg podjął taką decyzję, by wybrać sobie spośród swoich dzieci te, którym się coś objawia, innym zaś specjalnie zakrywa.
Moje wnioski są inne.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Manna z nieba pisze:Ale wydaje mi się, że to nie żaden Bóg podjął taką decyzję, by wybrać sobie spośród swoich dzieci te, którym się coś objawia, innym zaś specjalnie zakrywa.
Moje wnioski są inne.
Jakie wnioski by nie wyciągać...
Tak "stoi" w Słowie Bożym.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Manna z nieba pisze:Ale wydaje mi się, że to nie żaden Bóg podjął taką decyzję, by wybrać sobie spośród swoich dzieci te, którym się coś objawia, innym zaś specjalnie zakrywa.
Moje wnioski są inne.
Jakie wnioski by nie wyciągać...
Tak "stoi" w Słowie Bożym.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Łuk. 8:10
10. A On im rzekł: Wam dane jest poznać tajemnice Królestwa Bożego, ale innym podaje się je w podobieństwach, aby patrząc nie widzieli, a słuchając nie rozumieli,
(BW)


Mat. 13:11-14
11. A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane.
12. Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie: a temu kto nie ma i to, co ma, będzie odjęte.
13. Dlatego w podobieństwach do nich mówię, bo, patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją.
14. I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie,
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Dlaczego Bóg pozwala na zło oraz cierpienie nie winnych na ziemi i tu odp jest wiele i żadna nie jest doskonalą :->
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”