Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wuka »

Ależ, efroni, ja nie oczekuję od tamtych ludzi niczego. To raczej od współczesnych nam oczekuję, że dacie innym ludziom wierzyć w imię swojego boga. Bóg jest JEDEN, chociaż dla różnych ludzi ma różne imię. Sam to przed chwilą napisałeś.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
12 lut 2021, 11:39
Ależ, efroni, ja nie oczekuję od tamtych ludzi niczego. To raczej od współczesnych nam oczekuję, że dacie innym ludziom wierzyć w imię swojego boga. Bóg jest JEDEN, chociaż dla różnych ludzi ma różne imię. Sam to przed chwilą napisałeś.
Chrześcijanie przyjmują imię- Jezus Chrystus.
Jak ktoś nie jest Chrześcijaninem, to nie przyjmuje tego imienia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: nike »

Biedna jesteś wy brana, nawet czasami mi ciebie jest żal.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wybrana »

nike pisze:
12 lut 2021, 12:18
Biedna jesteś wy brana, nawet czasami mi ciebie jest żal.
Mi Ciebie jeszcze bardziej żal i nie tylko Ciebie.😪
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: nike »

A to bardzo mi miło, że tak siebie na wzajem żałujemy dziękuję. :-D

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RM »

?Efroni pisze:Imię, które zostało mu nadane nie przez matkę , ale z Góry , z Niebios - Jehoszua co znaczy "יהוה (JHVH) jest zbawieniem"
Tak Jezus miał na imię, a jak jest napisane?
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. J 3,16bw
Zbawienie jest w Jezusie. Ale to tylko na marginesie.

Lk.9,54 bw: ...A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abyśmy słowem ściągnęli ogień z nieba, który by ich pochłonął, jak to i Eliasz uczynił? A On, obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście. Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł zatracać dusze ludzkie, ale je zachować....

Efroni, zatem jak dziecięcym katechizmie:
Jakiego ducha był Eliasz?
Czy apostołowie czerpali wiedzę i pouczenie z pism, deklarując naśladowanie Eliasza?
Dlaczego Jezus ich zgromił?
Jakiego ducha był Jezus?
Czy Jezus był tego samego ducha, jak Eliasz?
Efroni spróbuj przemóc swoją żydowskość i odpowiedz sobie na powyższe pytania.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wybrana »

RM, dostrzegasz wiele prawd, które Biblia potwierdza, jeżeli czyta się ją z świadomością dziecka Bożego.
Wiem, że Jezus jest z pochodzenia Judy.
Niektórzy podnoszą stwierdzenie, że przecież Jezus był Hebrajczykem, to przecież w jakimś celu Nim był.
Był Hebrajczykiem, bo przecież gdyby przyszedł jako obcy, to by nikt nie chciał słuchać Jezusa, ani nie chciał by rozmawiać z Jezusem, bo obcy nie miał by danej szansy. Jezus przyszedł do tych ludzi (Nie nazwę ich Izraelitami, bo nimi nie byli).
Teraz zasadnicze pytanie
- dlaczego przyszedł właśnie tam?
Czy możesz pomóc mi to w pełni zrozumiec?
Ja mam pewne swoje sugestie, ale jeżeli pomożesz mi je potwierdzić, to będę wdzięczna .
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: amiko »

„Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie” (1Jn. 3:8)
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: Anna01 »

wybrana pisze:
12 lut 2021, 18:46
RM, dostrzegasz wiele prawd, które Biblia potwierdza, jeżeli czyta się ją z świadomością dziecka Bożego.
Wiem, że Jezus jest z pochodzenia Judy.
Niektórzy podnoszą stwierdzenie, że przecież Jezus był Hebrajczykem, to przecież w jakimś celu Nim był.
Był Hebrajczykiem, bo przecież gdyby przyszedł jako obcy, to by nikt nie chciał słuchać Jezusa, ani nie chciał by rozmawiać z Jezusem, bo obcy nie miał by danej szansy. Jezus przyszedł do tych ludzi (Nie nazwę ich Izraelitami, bo nimi nie byli).
Teraz zasadnicze pytanie
- dlaczego przyszedł właśnie tam?
Czy możesz pomóc mi to w pełni zrozumiec?
Ja mam pewne swoje sugestie, ale jeżeli pomożesz mi je potwierdzić, to będę wdzięczna .
Może te wersety Ci pomogą.

Dzieje Apostolskie 13
42 Kiedy wychodzili, proszono ich, aby w następny szabat mówili do nich o tym samym.
43 A po zakończeniu zebrania, wielu Żydów i pobożnych prozelitów towarzyszyło Pawłowi i Barnabie, którzy w rozmowie starali się zachęcić ich do wytrwania w łasce Boga.
44 W następny szabat zebrało się niemal całe miasto, aby słuchać słowa Bożego.
45 Gdy Żydzi zobaczyli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
46 Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie: «Należało głosić słowo Boże najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan.

47 Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem Cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi».
48 Poganie słysząc to radowali się i wielbili słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli.
49 Słowo Pańskie rozszerzało się po całym kraju.
50 Ale Żydzi podburzyli pobożne a wpływowe niewiasty i znaczniejszych obywateli, wzniecili prześladowanie Pawła i Barnaby i wyrzucili ich ze swoich granic.
51 A oni otrząsnąwszy na nich pył z nóg27, przyszli do Ikonium,
52 a uczniów napełniało wesele i Duch Święty.

Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wybrana »

Anna01 pisze:
12 lut 2021, 22:13
wybrana pisze:
12 lut 2021, 18:46
RM, dostrzegasz wiele prawd, które Biblia potwierdza, jeżeli czyta się ją z świadomością dziecka Bożego.
Wiem, że Jezus jest z pochodzenia Judy.
Niektórzy podnoszą stwierdzenie, że przecież Jezus był Hebrajczykem, to przecież w jakimś celu Nim był.
Był Hebrajczykiem, bo przecież gdyby przyszedł jako obcy, to by nikt nie chciał słuchać Jezusa, ani nie chciał by rozmawiać z Jezusem, bo obcy nie miał by danej szansy. Jezus przyszedł do tych ludzi (Nie nazwę ich Izraelitami, bo nimi nie byli).
Teraz zasadnicze pytanie
- dlaczego przyszedł właśnie tam?
Czy możesz pomóc mi to w pełni zrozumiec?
Ja mam pewne swoje sugestie, ale jeżeli pomożesz mi je potwierdzić, to będę wdzięczna .
Może te wersety Ci pomogą.

Dzieje Apostolskie 13
42 Kiedy wychodzili, proszono ich, aby w następny szabat mówili do nich o tym samym.
43 A po zakończeniu zebrania, wielu Żydów i pobożnych prozelitów towarzyszyło Pawłowi i Barnabie, którzy w rozmowie starali się zachęcić ich do wytrwania w łasce Boga.
44 W następny szabat zebrało się niemal całe miasto, aby słuchać słowa Bożego.
45 Gdy Żydzi zobaczyli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
46 Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie: «Należało głosić słowo Boże najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan.

47 Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem Cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi».
48 Poganie słysząc to radowali się i wielbili słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli.
49 Słowo Pańskie rozszerzało się po całym kraju.
50 Ale Żydzi podburzyli pobożne a wpływowe niewiasty i znaczniejszych obywateli, wzniecili prześladowanie Pawła i Barnaby i wyrzucili ich ze swoich granic.
51 A oni otrząsnąwszy na nich pył z nóg27, przyszli do Ikonium,
52 a uczniów napełniało wesele i Duch Święty.

Nie bardzo mnie te wersety przekonują.
Dlaczego Paweł powiedział, że najpierw Żydom?
Dlaczego najpierw Żydom?
Dlaczego Jezus przyszedł najpierw do Żydów?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RN »

wybrana pisze:
12 lut 2021, 22:49

Dlaczego Jezus przyszedł najpierw do Żydów?
To nie tyle najpierw, co tylko do Żydów.

EWANGELIA MATEUSZA 15. 24. BIBLIA WARSZAWSKA

''A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.''

Póżniej zaczęło to trochę ewoluować w kierunku globalnym
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: nike »

wybrana pisze:
11 lut 2021, 17:03
nike pisze:
11 lut 2021, 15:13
Do wybranej na każde pytanie jak ma na imię wybranej bóg wybrana jak nakręcona powtarza "Ojciec objawił się nam w jednym tylko imieniu - Jezus."
Czyli należy rozumieć ,że ojciec i syn maja na imię jeszua czyli po polsku Jezus?, no tez tak mozna bo Miriam matki Jezusa siostra starsza od matki Jezusa tez miała Miriam na imię, wołali na nia Miriam starsza , miriam mewugeret.
Ale Jezus Chrystus czyli Zbawiciel - jest tylko jeden.
Bóg Ojciec Stwórca, nie musi mieć nadanego imienia, bo jest jeden jedyny, który stworzył wszystko.
Możemy się do Boga zwracać- mój Ojcze, któryś jest w Niebie.
Wybrana był czas,że Jezusa jeszcze nie było, w kim wiec objawiał się Bóg bezimienny, nie mógł się sam objawić, bo nie miał jak się przedstawić, chyba,że " BEZIMIENNY JESTEM" proszę o odpowiedź.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wybrana »

nike pisze:
13 lut 2021, 10:17
wybrana pisze:
11 lut 2021, 17:03
nike pisze:
11 lut 2021, 15:13
Do wybranej na każde pytanie jak ma na imię wybranej bóg wybrana jak nakręcona powtarza "Ojciec objawił się nam w jednym tylko imieniu - Jezus."
Czyli należy rozumieć ,że ojciec i syn maja na imię jeszua czyli po polsku Jezus?, no tez tak mozna bo Miriam matki Jezusa siostra starsza od matki Jezusa tez miała Miriam na imię, wołali na nia Miriam starsza , miriam mewugeret.
Ale Jezus Chrystus czyli Zbawiciel - jest tylko jeden.
Bóg Ojciec Stwórca, nie musi mieć nadanego imienia, bo jest jeden jedyny, który stworzył wszystko.
Możemy się do Boga zwracać- mój Ojcze, któryś jest w Niebie.
Wybrana był czas,że Jezusa jeszcze nie było, w kim wiec objawiał się Bóg bezimienny, nie mógł się sam objawić, bo nie miał jak się przedstawić, chyba,że " BEZIMIENNY JESTEM" proszę o odpowiedź.
No właśnie- w kim?
Uważasz, że w Jakubie, który oszukał Ojca.
Ojciec był przekonany, że błogosławi Ezawa.
Jak myślisz, Bóg też dał się nabrać na to oszustwo? A może uważasz, że oni przyporzadkowali sobie Boga?
Po drugie Bóg objawiał siebie w powołanych ludziach. Byli nimi Prorocy. Na pewno nie byli to samozwańczy ludzie, którzy czynili tyle zła.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
13 lut 2021, 11:09
No właśnie- w kim?
Uważasz, że w Jakubie, który oszukał Ojca.
Ojciec był przekonany, że błogosławi Ezawa.
Jak myślisz, Bóg też dał się nabrać na to oszustwo? A może uważasz, że oni przyporzadkowali sobie Boga?
Po drugie Bóg objawiał siebie w powołanych ludziach. Byli nimi Prorocy. Na pewno nie byli to samozwańczy ludzie, którzy czynili tyle zła.
Jak to "w kim"? W "wybranej" oczywiście! :xhehe:
A tak na poważnie: i w Jakubie, i w Dawidzie, i w Samsonie... A nawet w apostole Pawle.
To, że "wybranej" coś nie pasuje- nie ma nic do rzeczy.
Jej nic nie pasuje.
Hbr 12:1 BW "Przeto i my, mając około siebie tak wielki obłok świadków, złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas usidla, biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami,"
A jacy to świadkowie przedstawiali nam Boga- napisano w poprzednim rozdziale, czyli 11-tym.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wuka »

Nie wiem, czy zauważyliście, ale w każdym temacie w którym głos zabiera Henryk, najpierw robi atak na osobę piszącą, a dopiero potem coś wkleja.
Chyba każdemu, oprócz siostry nike dostała się porcja nienawiści, od Anny (dość delikatnie, ale jednak) do całej reszty.
Po owocach cię poznaję, Henryk, zgnilizna i fałsz, a di tego pycha, aby nie powiedzieć pyszałkowatość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”