Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: veteran »

Anna01 pisze:
06 lut 2021, 23:17
Świetnie, obrazowo, napisane Nieziem :-)
wuka pisze:
06 lut 2021, 23:16
Nieziem
Dobrze tłumaczysz.
Rewelacyjnie, szkoda tylko że niezgodnie z prawdą.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RM »

Henryk pisze:Tylko, jak to ma się do rzeczywistego przesłania Biblijnego?
Dobrze się ma. Czy Ty w ogóle dopuszczasz do siebie myśl, że możesz się mylić?

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RM »

Veteran pisze:Rewelacyjnie, szkoda tylko że niezgodnie z prawdą.
Dlaczego niezgodnie z prawdą?

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: veteran »

Nie wiem dlaczego pisze niezgodnie z prawdą.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RM »

Henryk pisze:Większość z was zbawia się sama, żądając od boga bezwarunkowej miłości do człowieka.
Czy miłość może być warunkowa?
Czy "kocham cię pod warunkiem", jest miłością?

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RM »

Veteran pisze:Nie wiem dlaczego pisze niezgodnie z prawdą.
Czego jeszcze nie wiesz?

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: veteran »

Wielu rzeczy.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11742
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: Henryk »

RM pisze:
07 lut 2021, 9:28
Henryk pisze:Większość z was zbawia się sama, żądając od boga bezwarunkowej miłości do człowieka.
Czy miłość może być warunkowa?
Czy "kocham cię pod warunkiem", jest miłością?
Znowu nie odrobiłeś lekcji z Biblią. :cry:
Nasza miłość, to procesy chemiczne zachodzące w mózgu. Zwierzęcy instynkt. A Ty porównujesz siebie do Boga?! :aaa:
Warunkiem miłości Boga do stworzenia jest nie gwałcenie Sprawiedliwości przez to stworzenie i oczywiście posłuszeństwo Prawu, jakie dał.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: .Cyprian. »

RM pisze:
07 lut 2021, 8:51
Cyprian pisze:Powiedział Pan Nasz też takie słowa:
Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.

Cyprianie,
ja ze swej strony zapodam kolejne wypowiedzi Jezusa:
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą. Mt 23,13 bw
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami. Mt23,15

Pomiędzy fragmentem, który przywołałeś, a tymi, która ja wkleiłem, nie ma żadnej sprzeczności. One się uzupełniają i są spójne. Zatem Jezus mówi o słuchaniu faryzeuszy, ale także stwierdza, że przekazują treści, które zamykają Królestwo przed ludźmi oraz czynią z nich synów piekieł.
Jest też napisane: Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, Lecz ma upodobanie w Torze (zakonie) Pana I Torę (zakon) jego rozważa dniem i nocą. Ps 1, 1-2.
Chciałem Ciebie zachęcić do znalezienia odpowiedzi i zarazem rozwiązania pozornego dysonansu w przywołanych wypowiedziach Jezusa na gruncie słowa: Torę jego rozważam dniem i nocą.
To są wypowiedzi z tego samego rozdziału Mateusza. Nie ma żadnego dysonansu, nawet pozornego - zatem nie muszę znajdować żadnego rozwiązania.
Jest mnóstwo fragmentów w NT, które mówią o ST i go uwiarygadniają. Ten zacytowałem tylko dlatego, żeby to było bardziej widoczne.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RM »

Veteranie,
pisząc "niezgodne z prawdą" postawiłeś siebie w pozycji znającego prawdę. Teraz piszesz, że nie wiesz wielu rzeczy. A co w sytuacji, jeśli to "prawda" znajduje się wśród wielu rzeczy, których nie wiesz?
Henryk pisze:Nasza miłość, to procesy chemiczne zachodzące w mózgu. Zwierzęcy instynkt.
Czyli mniej więcej jak u konia. A pamiętasz jak ja pisałem o tym, że prawo jest dla konia?
Jakkolwiek to rozumiesz, ja do żony nie odczuwam zwierzęcego instynktu. Z Jezusem również łączy mnie inna relacja niż procesy chemiczne. No ale ....

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: RM »

Cyprian pisze:To są wypowiedzi z tego samego rozdziału Mateusza. Nie ma żadnego dysonansu, nawet pozornego - zatem nie muszę znajdować żadnego rozwiązania.
Aha,
no to powodzenia w drodze do celu, zostania synem piekieł dwakroć gorszym...

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: veteran »

RM pisze:
07 lut 2021, 9:52
Veteranie,
pisząc "niezgodne z prawdą" postawiłeś siebie w pozycji znającego prawdę. Teraz piszesz, że nie wiesz wielu rzeczy. A co w sytuacji, jeśli to "prawda" znajduje się wśród wielu rzeczy, których nie wiesz?

Zabawny jesteś.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
07 lut 2021, 9:39
Znowu nie odrobiłeś lekcji z Biblią. :cry:
Nasza miłość, to procesy chemiczne zachodzące w mózgu. Zwierzęcy instynkt. A Ty porównujesz siebie do Boga?! :aaa:
Zwierzę nigdy się ponownie nie narodzi i nie stanie się człowiekiem, jeżeli nie upodobni swej miłości do miłości
Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: veteran »

RM pisze:
07 lut 2021, 9:58
Cyprian pisze:To są wypowiedzi z tego samego rozdziału Mateusza. Nie ma żadnego dysonansu, nawet pozornego - zatem nie muszę znajdować żadnego rozwiązania.
Aha,
https://www.youtube.com/watch?v=DCkbfyk6XGc
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.

Post autor: .Cyprian. »

RM pisze:
07 lut 2021, 9:58
Cyprian pisze:To są wypowiedzi z tego samego rozdziału Mateusza. Nie ma żadnego dysonansu, nawet pozornego - zatem nie muszę znajdować żadnego rozwiązania.
Aha,
no to powodzenia w drodze do celu, zostania synem piekieł dwakroć gorszym...
Bardzo nieładnie piszesz. Takich życzeń bliźniemu się nie daje.
BW - Mateusza 23, 1-3

(1) Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy: (2) Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. (3) Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
Co zazwyczaj robili na mównicy faryzeusze? Min. czytali pisma. Jakie? Te, które my mamy w ST. I o tym właśnie pisałem, gdy odnosiłem się do wiadomości Nieziema.

Część z Was uważa, że pół Biblii macie prawdziwej, a pół sfałszowanej. Nie potraficie jednak podać podstawy takiego osądu. Moim zdaniem on nie ma żadnych podstaw.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2021, 10:11 przez .Cyprian., łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”