Książka o Paruzji ?

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Marios8 pisze:Ten miecz wygląda już na zardzewiały...
bo jeśli tylko czytasz a nie trawisz to nic dziwnego, że ten miecz jest dla Ciebie martwy
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

Marios8 pisze: Khari napisał/a:
Biblia mówi, że filozofia jest złudna. ;-)


Powiedz mi skąd tyle różnych wersji interpretacji Biblii?
O czym to świadczy? - Może o sprzecznościach w piśmie, może o tym, że i w Biblii jest ułuda? - było tyle wyobrażeń Ewangelicznych, które nijak się miały do rzeczywistości...
Biblia to jedyna prawdomówna święta księga. A tylko oryginał jest prawdziwy, tłumaczenia nie do końca, bo ciężko wszystko dosłownie przetłumaczyć.

Awatar użytkownika
Marios8
Posty: 151
Rejestracja: 23 mar 2013, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marios8 »

Anowi pisze:
Marios8 pisze:Ten miecz wygląda już na zardzewiały...
bo jeśli tylko czytasz a nie trawisz to nic dziwnego, że ten miecz jest dla Ciebie martwy

Po 2 tysiącach lat nie brak przykładów którymi można konfrontować z rzeczywistością wyobrażenia ewangeliczne, a także słowa i obietnice Jezusa(niespełnione).

Kiedyś to przetrawiłem i znalazłem sprzeczności.

Ten miecz jest dla was zardzewiały, ja chętnie się nim posługuje.

Podobno nadejdą czasy gdy przekujecie miecze na lemiesze.
To może być do was, bo po 20 wiekach ten zardzewiały kawałek żelaziwa, który nazywasz "mieczem Jezusa" nadaje się do rycia w ziemi.

Awatar użytkownika
Marios8
Posty: 151
Rejestracja: 23 mar 2013, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marios8 »

Marios8 pisze: Powiedz mi skąd tyle różnych wersji interpretacji Biblii?
Khari pisze: Biblia to jedyna prawdomówna święta księga. A tylko oryginał jest prawdziwy, tłumaczenia nie do końca, bo ciężko wszystko dosłownie przetłumaczyć.
Wiele rzeczy w Biblii jest tylko symbolicznych np. stworzenie świata w ciągu 6 dni, stworzenie kobiety, ludzie żyjący w raju.
(a z odczytywania symboli i różne interpretacje)

Wg mnie różne wersje interpretacji mogą świadczyć o sprzecznościach.
Ewangelie pod pewnymi względami uważam za mitologie.
Chodzenie po wodzie, uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych, rozmnażanie chleba itd
W każdym razie późniejsi uczniowie Jezusa nie czynili takich rzeczy (wbrew obietnicą, że i większe rzeczy będą czynić)

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Marios8 pisze: Wiele rzeczy w Biblii jest tylko symbolicznych np. stworzenie świata w ciągu 6 dni, stworzenie kobiety, ludzie żyjący w raju.
(a z odczytywania symboli i różne interpretacje)

Wg mnie różne wersje interpretacji mogą świadczyć o sprzecznościach.
Ewangelie pod pewnymi względami uważam za mitologie.
Chodzenie po wodzie, uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych, rozmnażanie chleba itd
W każdym razie późniejsi uczniowie Jezusa nie czynili takich rzeczy (wbrew obietnicą, że i większe rzeczy będą czynić)
To nieprawda że że stworzenie świata jest opisane symbolicznie i nie są to mitologie tylko sama prawda jak było, jak jest i jak będzie.
Wszystko pod słońcem ma swój czas i będą za 7 lat wielkie znaki z nieba jak przybliżenie księżyca do ziemi czy słońca i to na życzenie człowieka który będzie miał wielką moc Bożą na czas wielkiego ucisku. Będą cuda i znaki, woda zamieniana w krew lub coś innego, zatrzymanie prądu wszelkiego tak zmiennego jak i stałego, wzbudzanie umarłych np. cały cmentarz naraz, uzdrawianie na oczach wszystkich mieszkańców świata poprzez przekaz bezpośredni TV. Obrazy będą zamieniane w szczury a krzyże w węże o wielkościach takich jak te przedmioty itd, itp. Będą to większe rzeczy niż te które czynił Jezus.
Jan. 14:12
12. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
(BW)Mat. 17:20
20. A On im mówi: Dla niedowiarstwa waszego. Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie.
(BW)


Wszystko co człowiek sobie pomyśli jest możliwe bo Bóg jest Wszechmogący i wykona to co odpowiedni człowiek w wielkim ucisku zechce. Wtedy będą się działy rzeczy straszne takie jakie zapowiedział Jezus.
Łuk. 21:25-28
25. I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale.
26. Ludzie omdlewać będą z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, które przyjdą na świat, bo moce niebios poruszą się.
27. I wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą.
28. A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze.
(BW)

To nie są mity tylko zapowiedź wielkiego ucisku już za 7 lat.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Lucuś nie za siedem lat a za "sześć dni" bo tyle brakuje aby Księżyc wrócił na swoją orbitę, aby rok księżycowy znów liczył 390 dni. Wtedy zaczną się spełniać słowa, które cytujesz
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Co post,to coraz inne scenariusze i inny czas rzekomych wydarzeń. No 'bajkopisarz".
Nawijaj Lucek,nawijaj,tak dobrze ci to idzie,tylko stale czas ci ucieka w siną dal.

Raz 4 lata,raz siedem,a ile to juz lat ,(30?) prorokujesz?

"Gdy ślepy ślepego prowadzi,obaj w dół wpadną"

;-)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

BTW

Co to jest Parusja,- co oznacza? Może ktoś wiedzą "błyśnie",tak co by pasowało do tematu wątku.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Marios8
Posty: 151
Rejestracja: 23 mar 2013, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marios8 »

Lucyfer pisze: To nieprawda że że stworzenie świata jest opisane symbolicznie i nie są to mitologie tylko sama prawda jak było, jak jest i jak będzie.
Ściemniasz Lucyfer.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”