Księga Ezechiela

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

doulos achreios pisze:
Marzec pisze:
Ilekroć czytam tą Księgę, nieodparcie nasuwają mi się obrazy UFO
Warto napisać, że niejaki pracownik NASA Joseph Blumrich na podstawie opisów tejże księgi skonstruował koła do pojazdu kosmicznego, które zyskały światową sławę. Więcej można przeczytać w książkach Arnolda Mostowicza - "O tych, co z kosmosu".

Pozdrawiam
Jako dziecko zaczytywałem się książką "My z Kosmosu" Mostowicza. Byłem zafascynowany tajemniczością poruszanych w niej spraw, czekających jakoby na wyjaśnienie...
Niektórzy ludzie przez całe życie podsycają w sobie tę fascynację. Niektórzy przez całe życie pozostają na etapie dziecięctwa.
Ja - na szczęście - zeń wyrosłem.
W sprawie rzeczonej wizji Ezechiela warto zajrzeć TUTAJ. Komentarzem jest anglojęzyczna wersja (NW).

EMET:
Ja też, Bracie, wyrosłem, chociaż książkami z fantastyki się zaczytywałem; kiedyś.

Do dzisiaj jednak fascynuje mnie fizyka atomistyka; ale to już inna sprawa.

Przede wszystkim dzięki za podpowiedź wizualizacji m.in. 'rydwanu' z Ezechiela.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Ania W
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:59
Lokalizacja: z krainy Deszczowców

Post autor: Ania W »

Witam, pisze pracę na uniwersytecie na kierunku historia sztuki, tematem jest:wizja Ezechiela rozdział 37. oraz obrazy które ilustrują to proroctwo. Potrzebuje literatury! Znalazłam wiele informacji w internecie, sporo rozważań filozoficzno - teologicznych, ale nadal brakuje mi literatury związanej z ikonografią tego rozdziału Księgi Ezechiela.
W związku z tym, proszę o podpowiedź, na jakiej literaturze powinnam bazować?http://biblia.webd.pl/forum/images/smiles/icon_sad.gif

viktor
Posty: 201
Rejestracja: 15 paź 2012, 0:31

Post autor: viktor »

Witam.
Księga Ezechiela.
Kapłan piszący tę księgę ponadczasowo charakteryzuje pojęcie religijności oraz obrzędowości wszechwierzących. To należy naprawdę przeczytać przed księgą rodzaju, a zaraz po PnP.
Jego opis świątyni do dzisiaj wspominam, a szczególnie podział ziemii miedzy plemiona Izraela.
Charakter Boga, pojęcia grzechu są napisane ze swadą i poczuciem humoru, i to z zachowaniem poziomu litwrackiego.

Krótko mówiąc chłop ma jaja i potrafił powiedzieć coś czego nie chcą do dziś rozumieć sami Żydzi. Z tego powodu przypisywany jest mu nawet obłęd.
Idąc linią rozumowania teologów nie pojmie się z tej księgi nic, a już samą księgę Genesis będzie się czytać jak..... bóg przykazał...

Pozdrawiam.
Viktor.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Jak wiadomo mamy dość kłopotliwą sytuację z właściwym odczytaniem Słowa Bożego, bo nie posiadamy oryginałów.
Nikt nie wie, gdzie one są, i czy w ogóle się zachowały.
Szukano na różne sposoby z archeologicznymi włącznie, a tak naprawdę sprawę ich częściowego zaginięcia wyjaśnia sama Biblia.
To wyjaśnienie znajduje się w Księdze Ezechiela.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Oto co się stało z oryginałami.

KSIĘGA EZECHIELA 2. 8 -10 ORAZ 3. 1 - 3. BIZTB.

''Ty zaś, synu człowieczy, słuchaj, co Ja mówię do ciebie! Nie bądź przekorny jak dom przekory! Otwórz swoje usta i zjedz, co ci podaję! A gdy spojrzałem, oto ręka była wyciągnięta do mnie, a w niej zwój księgi. I rozwinął go przede mną. A był zapisany z jednej i z drugiej strony. Były zaś na nim wypisane skargi, jęki i biadania.

EZEZCHIEL 3. 1 -3

I rzekł do mnie: Synu człowieczy! Zjedz to, co masz przed sobą; zjedz ten zwój i idź, a mów do domu izraelskiego. A gdy otworzyłem usta, dał mi ten zwój do zjedzenia. I rzekł do mnie: Synu człowieczy! Nakarm swoje ciało i napełnij swoje wnętrzności tym zwojem, który ci daję! Wtedy zjadłem go, a on był w moich ustach słodki jak miód.''

Próżno więc dzisiaj szukać oryginałów, skoro przed wiekami zjadł je prorok.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Księga Ezechiela

Post autor: Andrzej »

Księga Ezechiela jest wyjątkową Księgą w Starym Testamencie. Widzimy w niej wiele podobieństw do współczesnych nam czasów i obecnej sytuacji w Kościele chrześcijańskim. Jest w pełni kompatybilna z Księga Objawienia i zawiera wiele bardzo istotnych informacji na temat upodobań i charakteru Pana Boga. Zawiera cenne wskazówki dotyczące naszego postępowania. W 2017 roku chciałbym zachęcić Was do czytywania i studiowania tej Księgi w swoich domach i wspólnotach. Zwracam się z gorącym apelem do kaznodziei i ludzi pióra, aby opierali swoje kazania i artykuły o treść tej Księgi. Wierzę, - otrzymałem to przekonanie od Pana, że jest to bardzo ważne poselstwo dla Kościoła, dla Żydów, dla naszego pokolenia. Proszę też Was gorąco o przekazanie tej informacji swoim znajomym i zachęcanie ich do poznania cennego poselstwa jakie można znaleźć na kartach proroctwa Ezechiela.

Wierzę, że Księga Ezechiela odegra wyjątkową rolę w czasach ostatecznych, zarówno dla Izraela jak i dla chrześcijan. Pod koniec księgi mamy opis nowej świątyni. Opis ten pokazuje jak bardzo Pan Bóg jest święty, a Jego otoczenie sterylnie czyste. Prorok podkreśla potrzebę wytyczenia wyraźnej granicy pomiędzy tym co święte, a tym co obrzydliwe. Taką granicę musimy dzisiaj wytyczyć w naszych wspólnotach, jeżeli chcemy by Pan tam mieszkał.

Nowa Świątynia ma wyraźnie oddzielać to co święte i czyste od nieczystego. Żadnych grobów, żadnego bałwochwalstwa i innych obrzydliwych dla Boga czynów. Nie mogą one dotykać terenu Świętego. Żadnych kompromisów. Zero tolerancji dla bezbożnych kapłanów. Kolaborujący duchowni będą odsunięci od bezpośredniej służby dla Pana Boga, a wierni Bogu kapłani będą pouczać lud o różnicy między tym co święte i czyste, a tym co pospolite i nieczyste. Żaden nieobrzezany &#8222;cudzoziemiec&#8221; nie będzie już sprawował służby dla Pana. To jest wspólnota, w której Pan mieszka.

Polecam studium Księgi Ezechiela pod adresem:
ezechiela.blogspot.com

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Andrzej »

No tak. Taki wątek już tu jest. Czy moderator może zlikwidować ten wpis i przenieść go we właściwe miejsce?

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Ależ proszę
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”