List do Rzymian

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Jeśli zaufałeś Chrystusowi, to Bóg Ciebie nie potępia. Czy oby tylko nie potępiasz sam siebie? A może potępiasz innych? Czym prędzej zmień myślenie. List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. W tym odcinku Rz 8,1-9. Zapraszam do wspólnej lektury i oglądania.

youtu.be/7IIjbBA6q4Y
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Rzymian

Post autor: wybrana »

Wysłuchałam ten filmik.Pod wieloma względami mówiący ma rację, ale nie we wszystkim.
Mowi, że Jezus umarł za nasze grzechy i dlatego otrzymujemy dar zbawienia jako łaskę i to jest prawda. Jednak ta łaska, ten dar jest dla tych , co przyjmują ten dar. Jeżeli ktoś odrzuca ten dar, to nie jest przeznaczony dla niego.
Kiedy odrzucamy dar? Czy nie wtedy, gdy wołamy, że wierzymy, że ufamy a mimo wszystko grzeszymy z pełną świadomością i premedytacją. Czy możemy mieć nadzieję, że będziemy zbawieni , jeżeli nie rezygnujemy z grzesznego życia? Owszem przez grzeszną naturę popełniamy grzechy chociaż wolimy ich nie popełniać i takie grzechy, których nie chcemy popełniać są nam wybaczone, ale jeżeli mamy świadomość popełnionego grzechu i popełniamy go mimo wszystko, to dar zbawienia nie jest dla takich ludzi. Czlowiek zyjacy w Chrystusie pragnie nie grzeszyć i to co grzeszne budzi w nim obrzydliwosc. Jeżeli uzyskuje swiadomosc, ze zgrzeszył , to prosi Boga o przebaczenie. Nie istnieje całkowita bezkarność grzechu, ze możemy je czynić i czuć się usprawiedliwieni.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

wybrana pisze:
28 mar 2021, 11:47
Wysłuchałam ten filmik.Pod wieloma względami mówiący ma rację, ale nie we wszystkim.
Mowi, że Jezus umarł za nasze grzechy i dlatego otrzymujemy dar zbawienia jako łaskę i to jest prawda. Jednak ta łaska, ten dar jest dla tych , co przyjmują ten dar. Jeżeli ktoś odrzuca ten dar, to nie jest przeznaczony dla niego.
Kiedy odrzucamy dar? Czy nie wtedy, gdy wołamy, że wierzymy, że ufamy a mimo wszystko grzeszymy z pełną świadomością i premedytacją. Czy możemy mieć nadzieję, że będziemy zbawieni , jeżeli nie rezygnujemy z grzesznego życia? Owszem przez grzeszną naturę popełniamy grzechy chociaż wolimy ich nie popełniać i takie grzechy, których nie chcemy popełniać są nam wybaczone, ale jeżeli mamy świadomość popełnionego grzechu i popełniamy go mimo wszystko, to dar zbawienia nie jest dla takich ludzi. Czlowiek zyjacy w Chrystusie pragnie nie grzeszyć i to co grzeszne budzi w nim obrzydliwosc. Jeżeli uzyskuje swiadomosc, ze zgrzeszył , to prosi Boga o przebaczenie. Nie istnieje całkowita bezkarność grzechu, ze możemy je czynić i czuć się usprawiedliwieni.
Dzięki serdeczne za komentarz. Naprawdę go sobie cenię. Mam jedno pytanie. Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z grzesznego życia, to po co ofiara Chrystusa? No może dwa pytania. Czy Paweł był niepoczytelny kiedy pisał w Rzymian 7 że nie czyni dobra które chce, a czyni zło którego nie chce? O, przepraszam, ostatnie pytanie. Za które, lub ile grzechów Chrystus został ukarany na Twoim i moim miejscu? Jeszcze raz dziękuję.
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Rzymian

Post autor: wybrana »

jyakkudesu pisze:
29 mar 2021, 3:44
wybrana pisze:
28 mar 2021, 11:47
Wysłuchałam ten filmik.Pod wieloma względami mówiący ma rację, ale nie we wszystkim.
Mowi, że Jezus umarł za nasze grzechy i dlatego otrzymujemy dar zbawienia jako łaskę i to jest prawda. Jednak ta łaska, ten dar jest dla tych , co przyjmują ten dar. Jeżeli ktoś odrzuca ten dar, to nie jest przeznaczony dla niego.
Kiedy odrzucamy dar? Czy nie wtedy, gdy wołamy, że wierzymy, że ufamy a mimo wszystko grzeszymy z pełną świadomością i premedytacją. Czy możemy mieć nadzieję, że będziemy zbawieni , jeżeli nie rezygnujemy z grzesznego życia? Owszem przez grzeszną naturę popełniamy grzechy chociaż wolimy ich nie popełniać i takie grzechy, których nie chcemy popełniać są nam wybaczone, ale jeżeli mamy świadomość popełnionego grzechu i popełniamy go mimo wszystko, to dar zbawienia nie jest dla takich ludzi. Czlowiek zyjacy w Chrystusie pragnie nie grzeszyć i to co grzeszne budzi w nim obrzydliwosc. Jeżeli uzyskuje swiadomosc, ze zgrzeszył , to prosi Boga o przebaczenie. Nie istnieje całkowita bezkarność grzechu, ze możemy je czynić i czuć się usprawiedliwieni.
Dzięki serdeczne za komentarz. Naprawdę go sobie cenię. Mam jedno pytanie. Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z grzesznego życia, to po co ofiara Chrystusa? No może dwa pytania. Czy Paweł był niepoczytelny kiedy pisał w Rzymian 7 że nie czyni dobra które chce, a czyni zło którego nie chce? O, przepraszam, ostatnie pytanie. Za które, lub ile grzechów Chrystus został ukarany na Twoim i moim miejscu? Jeszcze raz dziękuję.
Za co Jezus został ukarany?
Nie poniósł żadnej kary.
Jezus przyszedł, by dać nam świadectwo prawdy, by nam powiedzieć jaki jest Bóg, jakie jest Krolesteo Boże oraz jak mamy żyć, by iść drogą do Krolestwa Bożego.
Nie jesteśmy tu na ziemi w stanie stać się tak idealni, by samymi uczynkami zasłużyć na zbawienie, dlatego otrzymaliśmy to zbawienie jako łaskę przez wiarę. Jednak wiara ta musi wydawać w większości dobre owoce. Samo słowa, ze wierzymy - to za mało, ale świadectwo naszego życia poświadcza, czy wierzymy i pragniemy naśladować Jezusa przyjmując Jego nauki.
Jezus ofiarował się dla nas i za nas, byśmy my przez wiarę jaką nam oznajmił- byli wybawieni z mocy niegodziwca.
Izraelici byli bardzo religijni, ale chodzili w ciemności, bo nie znali prawdziwego Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

wybrana pisze:
29 mar 2021, 9:59
Za co Jezus został ukarany?
Nie poniósł żadnej kary.
Dziękuję za odpowiedź. No ale Izajasz 53:5,6 twierdzi inaczej, gdyż: "On był zraniony za nasze występki, starty za nasze nieprawości. Kara dla naszego pokoju była na nim, a jego ranami zostaliśmy uzdrowieni." Paweł to potwierdza w 2 Koryntian 5:21 "On bowiem tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą." A Piotr mu wtóruje w 1 Piotra 2:24 "On nasze grzechy na swoim ciele poniósł na drzewo, abyśmy obumarłszy grzechom, żyli dla sprawiedliwości; przez jego rany zostaliście uzdrowieni." Jak rozumiesz te wersety? Z góry dziękuję.
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: List do Rzymian

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
29 mar 2021, 9:59
Za co Jezus został ukarany?
Nie poniósł żadnej kary.
Co zdanie to kłamstwo... I tak zawsze... :-(
Iz 53:3-6 BW "Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na niego. (4) Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. (5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. (6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Rzymian

Post autor: wybrana »

jyakkudesu pisze:
29 mar 2021, 10:17
wybrana pisze:
29 mar 2021, 9:59
Za co Jezus został ukarany?
Nie poniósł żadnej kary.
Dziękuję za odpowiedź. No ale Izajasz 53:5,6 twierdzi inaczej, gdyż: "On był zraniony za nasze występki, starty za nasze nieprawości. Kara dla naszego pokoju była na nim, a jego ranami zostaliśmy uzdrowieni." Paweł to potwierdza w 2 Koryntian 5:21 "On bowiem tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą." A Piotr mu wtóruje w 1 Piotra 2:24 "On nasze grzechy na swoim ciele poniósł na drzewo, abyśmy obumarłszy grzechom, żyli dla sprawiedliwości; przez jego rany zostaliście uzdrowieni." Jak rozumiesz te wersety? Z góry dziękuję.
I prawdę napisali, bo to ludzie grzeszyli.
Tak jak Piotr napisał, abyśmy obumarlszy grzechom, żyli dla sprawiedliwości Jego.
W Nim mamy zyc sprawiedliwością Bożą.
Jezus jest pierwowzorem zycia człowieka Bożego. Naśladując pierwowzór- naśladując Jezusa - stajemy się Dzieci Bozymi. Przez taką wiarę jaką nauczał nas Jezus- stajemy się nowo odrodzonymi ludźmi w wierze i to właśnie taka wiara daje nam łaskę zbawienia.
Jesteśmy zbawieni przez wiarę.
Slowo wiara, nie jest tylko informacją, że wiem, ale jest formą jej pielęgnowania, akceptowania, wyrażania siebie.
Jezus powiedział, że nie każdy kto będzie wolał- Panie, wejdzie do Krolestwa Bożego, ale wejdzie ten, kto wypelnia wolę Bożą.
Wolą Bożą jest, aby miłość wypełniała nasze życie- milosc do Boga i bliźniego. Jeżeli tych dwóch przykazań nie wypełniamy, to nie mamy społeczności z Bogiem i nie trwamy w wierze Chrystusowej.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2021, 10:57 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

wybrana pisze:
29 mar 2021, 10:56
Jezus jest pierwowzorem zycia człowieka Bożego. Naśladując pierwowzór- naśladując Jezusa - stajemy się Dzieci Bozymi.
Obawiam się iż do tej pory nie odpowiedziałaś na żadne z moich pytan. W powyższym fragmencie także odbiegasz od nauki Pisma. Naśladowanie Jezusa nie czyni z nas dzieći Bożych tak samo jak obce dzieci z podwórka nie stają sie moimi dziećmi przez naśladowanie zachowania moich. Stajemy się dziećmi Bożymi przez narodziny z Ducha (Jan 3), wszczepienie w Chrystusa (Rz 7) i adopcję.

Teraz juz nie dziwię się dlaczego nie zgadzasz się z tym co powiedziałem na filmie. Ja nauczam z Pisma, a konkretnie przerabiam obecnie List do Rzymian. Jest to list traktujący o Dobrej Nowinie zbawienia wiecznego dostępnego darmo dla każdego kto zaufa Bożej metodzie zbawienie którą jest Osoba Jezusa Chrystusa. Sumienie moje wymaga abym trzymał sie jego autorytetu i podporządkowywał własne założenia temu co przedstawia Bóg w Biblii. Pozdrawiam.
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: chryzolit »

Witam.
Rzym.5.
9 Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. 10 Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie. 11 I nie tylko to - ale i chlubić się możemy w Bogu przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskaliśmy pojednanie.
jyakkudesu.
Tak list Pawła do Rzymien jest ciekawy i godny tego aby o nim rozmyslać.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Rzymian

Post autor: wybrana »

jyakkudesu pisze:
29 mar 2021, 11:20
Jest to list traktujący o Dobrej Nowinie zbawienia wiecznego dostępnego darmo dla każdego kto zaufa Bożej metodzie zbawienie którą jest Osoba Jezusa Chrystusa.
A o czym ja pisałam?
Czy nie pisałam o ufnosci dla Bożej metody zbawienia, którą jest osoba Jezusa Chrystusa?
A jak wyrażamy tą ufnosc? Czy nie tym, że ufamy temu, co Jezus nauczał. A jak myślisz, po co Jezus chodził z Apostołami i nauczał? Czy chce unieważnić te wszystkie nauki zawarte w Ewangeliach? Czy Jezus w błogosławieństwach nie powiedział- kto jest błogosławiony? Czy nie nauczał o naszej duchowej przemianie życia? Uwazasz, że tak sobie poprostu przez kilka lat spacerował i narażał swoje życie?
Jeżeli w swojej wierze odrzucasz nauki Jezusa, to oznacza, że nie przyjmujesz Jezusa to swojego życia i nie masz wiary Chrystusowej i nie chcesz wypelniac przykazań miłości- wypelniac woli Bożej.
To przez jaką wiarę chcesz być zbawiony?
Szatan i demony tez wierzą, że Jezus jest Synem Bożym i co z tego?.
Chcesz glosic bardzo wygodną wiarę?
Wierzysz w Jezusa, ze umarł za Twoje wszystkie grzechy, to możesz bezkarnie kraść, gwałcić, mordować?
Czy taką wiarę chcesz głosić?
To największa obłuda i kłamstwo.
Wiara do czegoś obliguje. Przyjac Jezusa do swojego życia, to znaczy, że cenimi i przyjmujemy Jego nauki. Idziemy za Jezusem i trwamy w wierze do końca.
Trzeba iść drogą Ewangelii i wytrwać, a zwycięzca otrzymuje wieniec żywota.

Ap.Paweł pisał tak:

Albowiem już niebawem będę złożony w ofierze, a czas rozstania mego z życiem nadszedł. Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem; A teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście jego. " (2Tym. 4:6-8)
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

wybrana pisze:
29 mar 2021, 11:44
Wierzysz w Jezusa, ze umarł za Twoje wszystkie grzechy, to możesz bezkarnie kraść, gwałcić, mordować?
Czy taką wiarę chcesz głosić?
To największa obłuda i kłamstwo.
Jeśli Jezus umarł za wszystkie moje grzechy, to mogę. I właśnie z tym zgadza się Paweł kiedy pisze: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko buduje." 1 Koryntian 10:23

W Nowym Przymierzu motywacją podobania sie Bogu już nie są obawa przed sądem i kara za grzech, ale miłość rozlana w sercach naszych przez Łaskę nam już okazaną w Chrystusie. Gdyby było inaczej, to Ewangelia nie byłaby Dobrą Nowiną. Pozdrawiam.
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Rzymian

Post autor: wybrana »

jyakkudesu pisze:
29 mar 2021, 12:03
wybrana pisze:
29 mar 2021, 11:44
Wierzysz w Jezusa, ze umarł za Twoje wszystkie grzechy, to możesz bezkarnie kraść, gwałcić, mordować?
Czy taką wiarę chcesz głosić?
To największa obłuda i kłamstwo.
Jeśli Jezus umarł za wszystkie moje grzechy, to mogę. I właśnie z tym zgadza się Paweł kiedy pisze: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko buduje." 1 Koryntian 10:23

W Nowym Przymierzu motywacją podobania sie Bogu już nie są obawa przed sądem i kara za grzech, ale miłość rozlana w sercach naszych przez Łaskę nam już okazaną w Chrystusie. Gdyby było inaczej, to Ewangelia nie byłaby Dobrą Nowiną. Pozdrawiam.
Powołujesz się na Ap.Pawla, ale wypaczasz jego nauki.
Nie poznałeś tych nauk.
Wszystko Ci wolno, bo masz wolną wolę, ale nie wszystko jest pożyteczne.
Wszystko ci wolno czynić, bo masz wolną wolę, ale nie wszystko buduje.
Ja powyżej właśnie pisałam o pożytecznym i budujacym działaniu człowieka.
Jeżeli czyni zle, to ani nie czyni pożyteczne, ani nie buduje.
Ap. Paweł w każdym liście napomina do godnego życia w Chrystusie.
W Liście do Tesaloniczan napisał:

1:3
Powinniśmy zawsze dziękować Bogu za was, bracia. Jest to rzecz słuszna. Wiara wasza bowiem bardzo wzrasta a wzajemna miłość wasza pomnaża się w was wszystkich,
1:4
Tak że i my sami chlubimy się wami w zborach Bożych, waszą wytrwałością i wiarą we wszystkich prześladowaniach waszych i uciskach, jakie znosicie;
1:5
Jest to dowodem sprawiedliwego sądu Bożego i tego, że zostaliście uznani za godnych Królestwa Bożego, za które też cierpicie,
1:6
Gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,
1:7
A wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
1:8
W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
1:9
Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
1:10
Gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
1:11
W tej myśli też modlimy się zawsze za was, aby Bóg nasz uznał was za godnych powołania i w mocy doprowadził do końca wszystkie wasze dobre zamierzenia i dzieła wiary,
1:12
Aby imię Pana naszego Jezusa Chrystusa było uwielbione w was, a wy w nim, według łaski Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa

W Liscie do Galacjan Ap.Paweł pisze:
5:13
.Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości.
5:14
Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego.
5:15
Lecz jeśli jedni drugich kąsacie i pożeracie, baczcie, abyście jedni drugich nie strawili.
5:16
Mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej.
5:17
Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie.
5:18
A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.
5:19
Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta,
5:20
Bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo,
5:21
Zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.
5:22
Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
5:23
Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
5:24
A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami.
5:25
Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy.
5:26
Nie bądźmy chciwi próżnej chwały, jedni drugich drażniąc, jedni drugim zazdroszcząc.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: chryzolit »

Witam
jyakkudesu-Napisał
Jeśli Jezus umarł za wszystkie moje grzechy, to mogę. I właśnie z tym zgadza się Paweł kiedy pisze: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko buduje." 1 Koryntian 10:23

W Nowym Przymierzu motywacją podobania sie Bogu już nie są obawa przed sądem i kara za grzech, ale miłość rozlana w sercach naszych przez Łaskę nam już okazaną w Chrystusie. Gdyby było inaczej, to Ewangelia nie byłaby Dobrą Nowiną. Pozdrawiam.
Tak-dołoże.
1 List.Jana 4-20.
W miłości nie ma bojazni,wszak doskonała miłośc usuwa bojazn,gdyż bojażn drży przed karą,kto sie więc boi,nie jest doskonały w miłości.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Rzymian

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
29 mar 2021, 15:04
Witam
jyakkudesu-Napisał
Jeśli Jezus umarł za wszystkie moje grzechy, to mogę. I właśnie z tym zgadza się Paweł kiedy pisze: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko buduje." 1 Koryntian 10:23

W Nowym Przymierzu motywacją podobania sie Bogu już nie są obawa przed sądem i kara za grzech, ale miłość rozlana w sercach naszych przez Łaskę nam już okazaną w Chrystusie. Gdyby było inaczej, to Ewangelia nie byłaby Dobrą Nowiną. Pozdrawiam.
Tak-dołoże.
1 List.Jana 4-20.
W miłości nie ma bojazni,wszak doskonała miłośc usuwa bojazn,gdyż bojażn drży przed karą,kto sie więc boi,nie jest doskonały w miłości.
Pozdrawiam.
W miłości nie ma bojaźni, ale tą miłość trzeba mieć i nią się kierować w życiu.
Ofiara Jezusa nie gładzi naszych grzechów, jeżeli to co czynimy nie jest podyktowane miłością.
Jaką miłością będzie się kierował czlowiek, który z premedytacją zgwałci czy zamorduje Ci córkę? Co z tego, że powie mogę grzeszyć, bo Jezus umarł za mój popełniony grzech.
To fałsz! Grzech popełniony świadomie o z premedytacją, by zadać komuś cierpienie i ból, nie podlega łasce przebaczenia przez ofiarę Jezusa.
Najważniejsze w popełnieniu grzechu jest intencja jego popełnienia. Czasem chcemy dobrze, a wyjdzie źle, ale przynajmniej intencję mieliśmy Dobrą.
Nie możemy mówić, że trwamy w wierze Chrystusowej, jeżeli naszą intencją jest czynienie zła.
Dobro i miłość musi zwyciężać w naszych pragnieniach i wydawać musimy dobre owoce.
Tak nauczał Jezus i tak nauczali Apostołówie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

wybrana pisze:
29 mar 2021, 15:54
W miłości nie ma bojaźni, ale tą miłość trzeba mieć i nią się kierować w życiu.
A Paweł pisze że w jego ciele nie mieszka nic dobrego. Nie mieszka więc też i miłość.
wybrana pisze:
29 mar 2021, 15:54
Ofiara Jezusa nie gładzi naszych grzechów, jeżeli to co czynimy nie jest podyktowane miłością.
A jednak Jezus został publicznie przedstawiony światu jako Baranek Boży który gładzi grzechy świata.
wybrana pisze:
29 mar 2021, 15:54
Jaką miłością będzie się kierował czlowiek, który z premedytacją zgwałci czy zamorduje Ci córkę? Co z tego, że powie mogę grzeszyć, bo Jezus umarł za mój popełniony grzech.
Tu popełniasz pewien błąd myśleniowy nazywany odwoływaniem się do emocji. W ramach moralności, lub jej braku, nie czyni różnicy czy zgwałci z premedytacją, zamorduje, czy też nic nie powie kiedy kasjerka w sklepie wyda mu o 5 złotych reszty za dużo.
wybrana pisze:
29 mar 2021, 15:54
To fałsz! Grzech popełniony świadomie o z premedytacją, by zadać komuś cierpienie i ból, nie podlega łasce przebaczenia przez ofiarę Jezusa.
Przypominam iż Paweł był mordercą i apostołem. Mordercami byli też król Dawid i Mojżesz.
wybrana pisze:
29 mar 2021, 15:54
Najważniejsze w popełnieniu grzechu jest intencja jego popełnienia. Czasem chcemy dobrze, a wyjdzie źle, ale przynajmniej intencję mieliśmy Dobrą.
A Biblia naucza iż od intencji ważniejsza jeszcze jest Łaska Boża która jest w stanie wymazać każdy grzech, i tak też zrobiła gdy jeszcze byliśmy niegodni. Gdyby tak nie było to Jezus umarł nadaremnie.
wybrana pisze:
29 mar 2021, 15:54
Nie możemy mówić, że trwamy w wierze Chrystusowej, jeżeli naszą intencją jest czynienie zła.
Dobro i miłość musi zwyciężać w naszych pragnieniach i wydawać musimy dobre owoce.
I tu kolejny błąd myśleniowy, tym razem konstrukcja słomianego chochoła. Twoje podsumowanie wynika z podstawowego niezrozumienia Ewangelii i sposobu w jaki Bóg przemienia grzesznika przez Swego Ducha od wewnątrz przez odrodzenie i uświęcenie. Zdajesz się tu głosić religię wypracowanej akceptacji, która zasadniczo nie odróżnia się od żadnego innnego fałszywego systemu religijnego takiego jak na przykład Islam. Zauważ iż identyczną postawą wykazali się żydowscy religioniści wobec Osoby Jezusa który to nagminnie wybaczał grzechy prostytutkom, łotrom, lub zdrajcom narodu, i który wstawiał sie przed tronem Ojca o swoich oprawców. Pozdrawiam.
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”