List do Rzymian

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Gedeon720
Posty: 85
Rejestracja: 26 paź 2010, 20:18
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Gedeon720 »

rykiw pisze: Dam ci też przyjacielską poradę.
Nie szafuj się z tym "To Duch Święty daje nam interpretacje", to truizm jakże często nadużywany do własnych celów.
W świetle tych słów Twoje własne tłumaczenie raz tak a drugi raz inaczej dowodzi że co najmniej raz dokonałeś translacji bez albo wbrew Duchowi świętemu.
I po co takie wielkie słowa?
Zalecam więcej wstrzemięźliwości.

Pozdrawiam
Z przykrością zwracam Ci uwagę że dopuszczasz sie manipulacji wyrywając moje słowa z kontekstu i przypisują je do mojego tłumaczenia.

Kiedy pisałem:
To Duch Święty daje nam interpretacje/zrozumienie podczas czytania.
Miałem na myśli czytelników a nie moje tłumaczenie.

Wierze że obecnie jestem wśród wielu o których mówi księga Daniela 12:(4) Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza.

Widocznie podczas tłumaczenia 4 wersetu byłem mało dociekliwy. Przyznałem zresztą że dostosowałem się wcześniej do tłumaczy, dałem się im zasugerować.

pozdrawiam :)

rykiw

Post autor: rykiw »

Gedeon720 pisze:
rykiw pisze: Dam ci też przyjacielską poradę.
Nie szafuj się z tym "To Duch Święty daje nam interpretacje", to truizm jakże często nadużywany do własnych celów.
W świetle tych słów Twoje własne tłumaczenie raz tak a drugi raz inaczej dowodzi że co najmniej raz dokonałeś translacji bez albo wbrew Duchowi świętemu.
I po co takie wielkie słowa?
Zalecam więcej wstrzemięźliwości.

Pozdrawiam
Z przykrością zwracam Ci uwagę że dopuszczasz sie manipulacji wyrywając moje słowa z kontekstu i przypisują je do mojego tłumaczenia.

Kiedy pisałem:
To Duch Święty daje nam interpretacje/zrozumienie podczas czytania.
Miałem na myśli czytelników a nie moje tłumaczenie.
To co masz na myśli mogę odczytać tylko ze słów, którymi sam przekazujesz swoje myśli.
Jeśli się nie potrafisz wysławiać precyzyjnie to nie miej do nikogo pretensji że cię źle rozumieją.
Kontekst (którego nawet nie podałeś) jest taki: „Zwrot ten przetłumaczyłem bardzo dokładnie. Staram się nie interpretować tekstu tylko oddać go jak najwierniej. To Duch Święty daje nam interpretacje/zrozumienie podczas czytania. To czego ci brak w tym tekście po prostu nie występuje w oryginałach.”
Zdanie to pada w bezpośrednim kontekście „tłumaczenia” tekstu przez ciebie.
Ponadto nawet ci którzy tłumaczą tekst muszą go przecież [prze]czytać aby go przetłumaczyć zatem i zrozumienie Ducha świętego o którym piszesz dotyczy tak tłumaczących jak i czytających choć nietłumaczących.

Zatem moja interpretacja Twoich słów jest całkowicie uprawniona, choć być może że przez ciebie tak niezamierzona.


Ale stawianie zarzutu „manipulacji” to poważna sprawa.
Manipulacja jest świadomym działaniem w celu zdeformowania dobrze rozumianego znaczenia danych słów.

Do postawienie takiego zarzutu należy posiadać niezbite dowody nikczemnego zamiaru wykręcenia prawdy o który mnie tu oskarżasz.
Jakie masz na to dowody, jak przejrzałeś moje myśli?

Wierze że obecnie jestem wśród wielu o których mówi księga Daniela 12:(4) Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza.

Guzik mnie obchodzi jakie masz o sobie mniemanie, może ci się nawet wydawać że jesteś prorokiem.
Interesuje mnie jedynie merytoryczna rozmowa, możesz być królem, albo żebrakiem, jeśli masz coś mądrego do powiedzenia to chętnie posłucham, a jeśli będziesz gadał głupoty to pierwszy ci to powiem prosto w oczy.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Ale ja rozmawiac merytorycznie z kims ,kto nieustannie okazuje ze GUZIK go obchodzi
ten z którym rozmawia ...
Zatem po co marnowac swój drogocenny czas na jakies tam niedorastającego do twojego poziomu ?

Testosteron oj testosteron ..kiedy ryk'iw zauwazy ze rozmawia z bliznim a nie maszyną ?

Gedeon720
Posty: 85
Rejestracja: 26 paź 2010, 20:18
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Gedeon720 »

rykiw pisze: Ale stawianie zarzutu „manipulacji” to poważna sprawa.
Manipulacja jest świadomym działaniem w celu zdeformowania dobrze rozumianego znaczenia danych słów.
Kiedy brakuje argumentów zaczyna się agresja.
Ja dziękuje za taki poziom rozmowy.
Interpretujesz moje słowa tak samo błędnie jak Słowo Boze.
Doszukujesz sie w tekstach czegoś co chcesz by tam było ale czego w rzeczywistości tam nie ma a gdy się okazuje że jesteś w błędzie to atakujesz swego rozmówce który o tym ci wspomniał.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Minęła prawie dekada od ostatniego tu postu więc czas najwyższy odświeżyc ten wątek. :-) Miesiąc temu otworzyłem nowy kanał na YouTubie o nazwie Cyfrowy Jezus. Celem kanału jest głoszenie Ewangelii w dostępny sposób. szczególnie dla osób niezaznajomionych z Biblią. Staram się nagrywac cotygodniowe odcinki, a dlatego że potrebuję motywacji, będę tu wklejał linki do odcinków i je w ten sposób kronikował. A nuż rozkwitnie dyskusja na temat zawartych w nich informacji? Bardzo bym też prosił o jakiekolwiek komentarze mające na celu ulepszenie kolejnie nagrywanych materiałów. Tu na początek odcinek pierwszy, Dobra, Sprawdzona Wiadomość, Nie Żadne Fake Newsy

youtu.be/9K78NVDqS9c
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Jaki jest status poganina, czyli osoby nie mającej wiedzy o Bogu, przed Nim? Co to jest objawienie powszechne? W jaki sposób zasada zwierzchnictwa federalnego uśmierca nas? List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszam do wspólnej lektury. W tym odcinku Rz 1,18-32.

youtu.be/Vibk6-ktzUQ
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Czy uważasz siebie za osobę moralną? Czy bulwersuje Ciebie zło? Odkryj w jaki sposób Twoja postawa obwinia Ciebie przed Bogiem. List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszam do wspólnej lektury. W tym odcinku Rz 2,1-9.

youtu.be/-1K4dl2WKKk
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Czy jesteś osobą religijną? Czy uważasz że religia przybliża Ciebie do Boga? Odkryj w jaki sposób Twoja religijność może stworzyć przepaść w relacji Ty-Bóg. List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszam do wspólnej lektury. W tym odcinku Rz 2,1-29.

youtu.be/Wk8YUTh0pLc
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

A więc nie masz wymówki przed Bogiem kimkolwiek jesteś, a przykazania tylko pokazują twoją winę. Sytuacja wydaje się być beznadziejną, jednak Bóg oferuje metodę ucieczki. Jest nią Jezus Chrystus. List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszam do wspólnej lektury. W tym odcinku Rz 3,9-31.

youtu.be/r-VDmO4T3qQ
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Diagnoza Twego nieuleczalnego stanu już została orzeczona przez Naczelnego Chirurga. Nawet zmiana diety i trybu życia nie ożywi martwego narządu i niezbędny jest przeszczep. Na szczęście Dawca zdrowego serca się znalazł! Pozostaje jedynie wyrażenie zgody pacjenta. Jaką w tej sytuacji podejmiesz decyzję? List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszam do wspólnej lektury. W tym odcinku Rz 4,1-25.

youtu.be/H-6pOT5Bu9s
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Czy nadal toczysz prywatną wojnę z Bogiem? Jesli tak to spóźniłeś się gdyż pokój trwa już od prawie dwóch tysiącleci. List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszam do wspólnej lektury. W tym odcinku Rz 5,1-11.

youtu.be/YB2V05BzXFA
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Dlaczego grzeszymy? Co jest podstawą faryzeizmu i dlaczego Bóg go nienawidzi? Dlaczego religia nie jest w stanie ocalić nas od śmierci? List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. Zapraszam do wspólnej lektury. W tym odcinku Rz 5,12-21.

youtu.be/7uhwU9fo6bE
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Kim tak naprawdę jesteś? Twoja tożsamość jest subiektywną iluzją z powodu braku podstawowych danych i relatywizmu. Czy wiesz że Bóg zaoferował Tobie nową tożsamość w Chrystusie według której Ciebie postrzega? Czas najwyższy ją zaadoptować. List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. W tym odcinku Rz 6,1-14. Zapraszam do wspólnej lektury i oglądania.

youtu.be/_QFaMh4lfY8
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Jeśli zaufałeś Chrystusowi to zapewne zgodziłeś się z Bogiem względem kwestii bycia grzesznikiem. Więc teraz także zgódź się z Bogiem w kwestii tego kim jesteś w Chrystusie. List do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów Nowego Testamentu. W tym odcinku Rz 6,13-23. Zapraszam do wspólnej lektury i oglądania.

youtu.be/k-pKbmfvMrw
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

Awatar użytkownika
jyakkudesu
Posty: 142
Rejestracja: 21 maja 2006, 5:47
Lokalizacja: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Kontakt:

Re: List do Rzymian

Post autor: jyakkudesu »

Kolejny odcinek: Czy przykazanie czyni mnie grzesznikiem? Paweł ubolewa nad wewnętrznym konfliktem między umysłem który pragnie podobać się Bogu, a grzechem który nadal mieszka w ciele. Konflikt ten nie jest oznaką braku wiary. Wręcz przeciwnie, jest on oznaką przynależności do Chrystusa.

youtu.be/mnkULL7q1_A
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”