Ewangelia wg św. Jana

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jfs300

Post autor: jfs300 »

RN wg Ewangelii Jana?
Czyli masz na mysli '' za zycia w ziemskim ciele" no ciekawe pytanie w sumie , wodą raczej nie odnotowano, ale ogniem i Duchem świętym, myślę ze tak, choć to nie było powiedziane wprost.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

jfs300 pisze:RN wg Ewangelii Jana?
Czyli masz na mysli '' za zycia w ziemskim ciele" no ciekawe pytanie w sumie , wodą raczej nie odnotowano, ale ogniem i Duchem świętym, myślę ze tak, choć to nie było powiedziane wprost.
Za życia. tzn. przed ukrzyżowaniem. Pytam ogólnie, czy chrzcił, bez rozróżniania, czy ogniem, czy wodą.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ktoś mógłby zapytać: „Jak można mówić o braku sprzeczności, jeżeli apostoł Jan pisze, że Jezus ‚udzielał chrztu’, a kilkanaście wierszy dalej twierdzi, że ‚sam Jezus nie chrzcił, lecz Jego uczniowie’? (Jana 3:22; 4:2). A jeśli Mateusz zgodnie z prawdą powiada, że ‚setnik’ prosił Jezusa, aby uzdrowił jego chorego sługę, to dlaczego Łukasz pisze, że posłał do Jezusa ‚starszyznę’, aby go prosiła o uzdrowienie tego sługi? (Mateusza 8:5; Łukasza 7:3) Poza tym Mateusz pisze, że matka synów Zebedeusza podeszła do Jezusa ze swymi synami i prosiła: ‚Daj słowo, że ci dwaj synowie moi będą mogli zasiąść w twoim królestwie jeden po twej prawicy, a drugi po twej lewicy’. Marek natomiast podaje, że tę prośbę przedstawili dwaj synowie, Jakub i Jan (Mateusza 20:20, 21, NW; Marka 10:35-37). Jeżeli nie ma tu sprzeczności, to jak to wytłumaczyć?”
Zastanów się: Czy w naszym języku potocznym nie jest przyjęte przypisywanie komuś czynu dokonanego w gruncie rzeczy przez kogo innego, ale na jego polecenie i odpowiedzialność? Na przykład w Encyclopaedia Britannica (wydanie z roku 1959) czytamy pod hasłem „Agra” o mauzoleum zwanym Tadż Mahal: „Zbudowane przez Szahdżehana dla jego żony”. Ale nieco dalej czytamy w tym samym artykule: „Rzemieślników, którzy przez 17 lat pracowali przy jego budowie, sprowadzono ze wszystkich stron Azji; prawdopodobnie znalazł się wśród nich także francuski złotnik Austin de Bordeaux”.
Czy można się w tym dopatrzyć jakiejś sprzeczności? Szahdżehan kazał budować, a prace budowlane wykonali inni.
Podobnie rzecz się ma ze wspomnianymi cytatami biblijnymi. Sam Jezus nie chrzcił, tylko chrzcili jego uczniowie pod jego kierownictwem. Z prośbą o uzdrowienie sługi wystąpił sam setnik, który posłał do Jezusa kilku starszych, żeby przedstawili jego prośbę. A w wypadku synów Zebedeusza matka prawdopodobnie działała za ich namową albo przynajmniej za ich zgodą. Potwierdza to Mateusz, który pisze, że po usłyszeniu tej prośby i inni uczniowie oburzyli się nie na matkę, tylko na obu braci (Mateusza 20:24). W tych wypowiedziach wydarzenia zostały więc przedstawione z różnych punktów widzenia.
is

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Spieracie się o rzeczy mało istotne i tak was zastanie Jezus jako głupie Panny !!!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

janwisniewski68 pisze:Spieracie się o rzeczy mało istotne i tak was zastanie Jezus jako głupie Panny !!!
Nie zastanie nas jako głupie panny, bo my jesteśmy faceci.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

RN pisze:
janwisniewski68 pisze:Spieracie się o rzeczy mało istotne i tak was zastanie Jezus jako głupie Panny !!!
Nie zastanie nas jako głupie panny, bo my jesteśmy faceci.
Po co się wypowiadasz jak nie masz bladego pojęcia co to znaczy !!
Bo gdybyś miał to tak byś nie odpowiedział .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

janwisniewski68 pisze:
RN pisze:
janwisniewski68 pisze:Spieracie się o rzeczy mało istotne i tak was zastanie Jezus jako głupie Panny !!!
Nie zastanie nas jako głupie panny, bo my jesteśmy faceci.
Po co się wypowiadasz jak nie masz bladego pojęcia co to znaczy !!
Bo gdybyś miał to tak byś nie odpowiedział .
Wypowiadam się po to, aby Ci udowodnić, że chcesz prawić twierdząco o rzeczach, które są nie do poznania ludzkim umysłem, a jednocześnie zupełnie bagatelizujesz błędy widoczne gołym okiem. Sprawdż najpierw wiarygodność Księgi na małych rzeczach, a dopiero, jak w nich stanie się wiarygodna, to będzie można zastanowić się nad resztą.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

janwiśniewski68
ratao napisał:"W wyniku Nowego Przymierza,wszyscy otrzymaliśmy Ducha Świętego Chrystusowego,przez którego Chrystus jest w nas obecny jako:Pan i Osobisty Zbawiciel".

janwisniewski68 napisał:"Dlaczego zakłamujecie prawdę biblijną czyż nie boicie się Boga !! TO są kłamstwa !!!
A ducha otrzymali tylko ci co się nawrócili ! a nie wszyscy !!
[center]Z JAKIEGO POWODU OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE?[/center]
Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł powinna w NT mieć taką treść:

1 Kol.1 (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadził go do zbawienia obecny w nim Chrystus.


Jak Jasiu widzisz, ja nie zakłamuję prawdy biblijnej.Czynią to ci,którzy nie boją się Boga i świadomie źle tłumaczą Biblię,aby ukryć prawdę przed ludźmi.Nie chcą być drogowskazami prowadzącymi ludzi do obecnego w nich Boga i Chrystusa,bo taka skromna rola im nie odpowiada.Napisałem o tym osobny temat:LINK.Jak się nie zgadzasz z tym co napisałem,to się w nim wypowiedz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

ratao napisał:"W wyniku Nowego Przymierza,wszyscy otrzymaliśmy Ducha Świętego Chrystusowego,przez którego Chrystus jest w nas obecny jako:Pan i Osobisty Zbawiciel".
To co tu pisze jest kłamstwem ,nieprawdą !!!!
Kiedy i niby w którym momencie wszyscy otrzymali tego ducha.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

janwisniewski68 pisze:Kiedy i niby w którym momencie wszyscy otrzymali tego ducha.
Dz 2:38 ]Nawróćcie się– powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was przyjmie chrzest w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie w darze Ducha Świętego."

Jest konieczne odwrócenie się od grzechów.

Dla goim na początek:

Dz 15:20 bpd powiadomić ich listem, aby się wstrzymywali od rzeczy splamionych przez bóstwa, od nierządu, od tego, co uduszone, oraz od krwi."

A reszty nauczą się od ludzi, którzy nauczają Mojżesza.Gdyż poznanie grzechów jedynie jest przez Prawo Boże,/Rz.. 3,20 i 7,7/

To Prawo Bóg zapisuje na sercu swoich dzieci , by z serca, z miłości do Niego i bliźniego stosowały je w życiu.To jest życie według Ducha Bożego.


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Listek pisze:
janwisniewski68 pisze:Kiedy i niby w którym momencie wszyscy otrzymali tego ducha.
Dz 2:38 ]Nawróćcie się– powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was przyjmie chrzest w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie w darze Ducha Świętego."

Jest konieczne odwrócenie się od grzechów.

Dla goim na początek:

Dz 15:20 bpd powiadomić ich listem, aby się wstrzymywali od rzeczy splamionych przez bóstwa, od nierządu, od tego, co uduszone, oraz od krwi."

A reszty nauczą się od ludzi, którzy nauczają Mojżesza.Gdyż poznanie grzechów jedynie jest przez Prawo Boże,/Rz.. 3,20 i 7,7/

To Prawo Bóg zapisuje na sercu swoich dzieci , by z serca, z miłości do Niego i bliźniego stosowały je w życiu.To jest życie według Ducha Bożego.


Pozdrawiam
Zawsze mówię: nim ktoś stanie się chrześcijaninem najpierw musi stać się Żydem .
Przez poznanie prawa poznaje swój grzech i dopiero wtedy może się ukorzyć i wyznać swój grzech . A po chrzcie duchem świętym jest spod prawa wyjęty bo już nie jest prawy dzięki prawu ale dzięki wierze !! Ofiara Jezusa zmywa grzech i uwalnia od kajdan prawa .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Ponieważ jfs300 zainteresował się tym, czy Jezus sam chrzcił, czy też nie, to mam do niego pytanie;

Ewangelia Jana 3.22. BIZTB.
''Potem Jezus poszedł wraz ze swymi uczniami do ziemi judzkiej i tam przebywał z nimi, I CHRZCIŁ

Ewangelia Jana 3.22. Biblia Tysiąclecia.
''Potem Jezus i uczniowie Jego udali się do ziemi judzkiej. Tam z nimi przebywał I UDZIELAŁ CHRZTU.

Czy na podstawie tego fragmentu można stwierdzić, że Jezus sam chrzcił, czy, że sam nie chrzcił :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jan 4 (1) A kiedy Pan dowiedział się, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus pozyskuje sobie więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan
- (2) chociaż w rzeczywistości sam Jezus nie chrzcił, lecz Jego uczniowie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ratao pisze:Jan 4 (1) A kiedy Pan dowiedział się, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus pozyskuje sobie więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan
- (2) chociaż w rzeczywistości sam Jezus nie chrzcił, lecz Jego uczniowie.
Tą wersję miałem napisać póżniej.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

RN pisze:
ratao pisze:Jan 4 (1) A kiedy Pan dowiedział się, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus pozyskuje sobie więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan
- (2) chociaż w rzeczywistości sam Jezus nie chrzcił, lecz Jego uczniowie.
Tą wersję miałem napisać póżniej.
Wiedziałem o tym i nie powinienem Ciebie uprzedzać.Mam nadzieje,że się nie gniewasz. ;-)
Chrystus doskonale wiedział,że jedynie chrzest Duchem Świętym jest ważny,a nie wodny.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”