Apokalipsa św. Jana

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Odpisałem Ci w temacie: Przyjdź Królestwo Twoje Mat 6:10 - gdyż tam jest temat o królestwie Bożym, a tutaj jest jednak o Apokalipsy, a nie chce być posądzony o offtop. Pozdrawiam :-)
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Bez obrazy, ale Apokalipsa ma coś z Jancia Wodnika lubo też z tekstu "Wilcy beda fruwali, bociany beda plywali, chlop z chlopem bedzie spac, baba z baba".
Takie bezsensowne pisanie..
Jakie proroctwa się spełniły i która bestia ma siedem rogów?

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

nesto pisze:Bez obrazy, ale Apokalipsa ma coś z Jancia Wodnika lubo też z tekstu "Wilcy beda fruwali, bociany beda plywali, chlop z chlopem bedzie spac, baba z baba".
Takie bezsensowne pisanie..
Jakie proroctwa się spełniły i która bestia ma siedem rogów?
Takim rozumowaniem jak Twoje można podważyć wszystkie zapisy biblijne. Zważ że jest tam opis przyszłych wydarzeń, które autor musiał jakoś zobrazować, przybliżyć. Przykładowo „bestia” jest symbolem jakiejś siły. Taki obraz był czytelny kiedyś dawno, a i dzisiaj nadal określenie takie budzi grozę. Podobnie ma się sprawa z rogami. Czyż dzisiaj rogi nie wywołują respektu ? I nie mówią o mocy ?

Śledząc listy do siedmiu zborów, czyż nie można odczytać że takie rzeczy jak „Mam ci jednak do zarzucenia to, że nie miłujesz Mnie już tak jak dawniej „ „Wiem też, jakimi obelgami obrzucają cię ci, którzy uważają się za Żydów, ale w rzeczywistości nie są Żydami, lecz społecznością szatańską. „ „trwasz wiernie przy moim imieniu, że nie zaparłeś się mojej wiary „ „Mam ci jednak do wyrzucenia to, że są u ciebie wyznawcy Balaama[...] Poza tym u ciebie również są ci, którzy słuchają nauki nikolaitów. „ „Mam ci jednak za złe to, że tolerujesz u siebie działalność niewiasty Jezabel, podającej się za prorokinię. W rzeczywistości uwodzi ona moje sługi „ „Trzymajcie się jednak tego, co posiadacie, aż do czasu mojego przyjścia „ „Wiem o twoich poczynaniach. Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. „ „choć nie posiadasz wielkiej władzy, to jednak zachowałeś moje słowo i nie zaparłeś się mojego imienia. „ „zachowam cię w godzinę próby, która przyjdzie na całą ziemię, by wypróbować wszystkich jej mieszkańców „ „Znam twoje dzieła; wiem, żeś ani zimny, ani gorący „ „Chlubisz się tym, że jesteś bogaty, że nadal się wzbogacasz, że nie brak ci niczego, a nigdy nie pomyślaleś o tym, że w rzeczywistości jesteś nieszczęśliwy, godny politowania, biedny, ślepy i nagi. „ .
już się wypełniły i wypełniają. Natomiast w czwartym rozdziale apostoł Jan usłyszał coś takiego "Wejdź tutaj, a ja ukażę ci to [wszystko], co musi nastąpić."
Tak więc większość proroctwa Jezusa Chrystusa jakie otrzymał od Ojca, a przekazał za pośrednictwem jakiegoś anioła apostołowi Janowi, dopiero się spełni. :-|
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Przecież właśnie o tym piszę, że jest akurat odwrotnie...
Mogę dowolnie bredzić przez godzinę.
Potem, po dwóch tysiącach lat coś tam się spełni, a coś nie...
Zwykła sprawa.
Popatrz ilu takich proroków już poszło spać 2 metry pod ziemię...

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

nesto pisze:Przecież właśnie o tym piszę, że jest akurat odwrotnie...
Mogę dowolnie bredzić przez godzinę.
Potem, po dwóch tysiącach lat coś tam się spełni, a coś nie...
Zwykła sprawa.
Popatrz ilu takich proroków już poszło spać 2 metry pod ziemię...
Ty, ja, oraz tysiące innych tzw. proroków może sobie coś tam mówić. Lecz Jezus Chrystus był NIEZWYKŁYM Człowiekiem, który miał też ducha proroctwa. Tylko On ZMARTWYCHWSTAŁ. Był jeszcze na ziemi przez 40 dni i wstąpił do nieba. Czy historia ludzkości może odnotować taki przypadek ? NIE !
:shock:
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

krecik pisze: Lecz Jezus Chrystus był NIEZWYKŁYM Człowiekiem
No z pewnością, bo był człowiekiem, który nie istniał..
krecik pisze:Tylko On ZMARTWYCHWSTAŁ

Poczytaj Biblię - jest rzekomo jeszcze kilka takich przypadków...
krecik pisze: Był jeszcze na ziemi przez 40 dni i wstąpił do nieba.
Mógł poczekać - pewnie więcej osób by uwierzyło..
krecik pisze:Czy historia ludzkości może odnotować taki przypadek ? NIE !
Tak. Poczytaj inne mitologie.. Są jeszcze bardziej dziwaczne..

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Niezwykłość Człowieka - Jezusa Chrystusa polegała między innymi na zdolności odparcia pokus i wiedzy co jest w myślach ludzkich.

Wszystkie przypadki zmartwychwstań opisanych w Biblii, były jednak związane z naturalną śmiercią.

Zmarł jak każdy, LECZ Jego grób okazał się PUSTY. On dzisiaj czeka i na Ciebie...Wkrótce powróci, Jego stopy staną na TEJ ziemi...Jednak Jego ponowne przyjście będzie związane JEDYNI z :
-zbawieniem - wyzwoleniem z tej koszmarnej rzeczywistości...
-wylaniem gniewu na pozostałą ludzkość...


Jeszcze DZISIAJ masz szanse zostać uratowany i uniknąć tragizmu jaki się szykuje... :prosze:

On jest realny i rzeczywisty, chociaż niewidzialny. Przekonuje mnie o tym codzienne życie...

Podaj jakiś podobny przykład do Jezusa Chrystusa...? chętnie podyskutuję.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Jordan
Posty: 10
Rejestracja: 07 gru 2013, 13:54

Post autor: Jordan »

krecik pisze:
Jeszcze DZISIAJ masz szanse zostać uratowany i uniknąć tragizmu jaki się szykuje...
Jak można się uratować?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jordan pisze:Jak można się uratować?
Z pomocą boską, na warunkach wyłożonych w Biblii przez Boga..
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Listek pisze:
Jordan pisze:Jak można się uratować?
Z pomocą boską, na warunkach wyłożonych w Biblii przez Boga..
Zupełna zgoda. Dodam tylko że aby przyjąć te warunki, niezbędna jest WIARA. Zupełne zaufanie Autorowi Biblii i pokora...
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

krecik pisze:ełna zgoda. Dodam tylko że aby przyjąć te warunki, niezbędna jest WIARA
Nie ma wiary - nie ma Boga.
Ale słaby ten Bóg...

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

nesto pisze:Ale słaby ten Bóg...
Który... ? :->

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Ja nie widzę w tym 'warunku' żadnego problemu :-) dla mnie czytanie Biblii, poznawanie Boga to przyjemność, a jesli z przyjemności mam czerpac korzyści w przyszłości to super sprawa ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

nesto pisze:
krecik pisze:ełna zgoda. Dodam tylko że aby przyjąć te warunki, niezbędna jest WIARA
Nie ma wiary - nie ma Boga.
Ale słaby ten Bóg...
Bóg szanuje ludzkie decyzje. Jest Dżentelmenem. Musi być współpraca. Gdyby było tak że bez żadnej inicjatywy ze strony ludzkiej można stanąć przed Bożym obliczem. Wówczas bylibyśmy marionetkami.

Przełóż to na relacje ludzkie.
Gdyby przykładowo jakiś przywódca umyślił sobie "chcę porozmawiać z każdym moim podwładnym". W związku z tym wydałby dekret nakazujący zameldować się każdemu obywatelowi w jego gabinecie.
Prawdą faktyczną w ludzkich zwyczajach jest to, jeśli ktoś ma życzenie takiej wizyty, to robi jakieś zabiegi.
Czy na tym być może głupim przykładzie widzisz potrzebę zaangażowania dwóch stron ?

Bóg zrobił już wszystko aby możliwe było takie spotkanie. Dlatego od człowieka wymaga się JEDYNIE MALUTKIEJ WIARY... :idea:
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

bartek212701, ja już przeczytałem i nie lubię tego samego w kółko czytać.
Zabijanie dzieci jest [pi pi pi pi] i największym [pi pi pip pi] a tak nakazywał JHWH.
Lepiej uwierz w moją Wszechmogącą Nogę - ta jest samą Miłością.

krecik, fajnie. Masz udział w Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu.
Czekaj Paruzji i bądź płodny - rozmnażaj się...

ps.
Taki nakaz Boga.
Księża się niestety do niego oficjalnie nie stosują... ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”