Księga Sędziów

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Księga Sędziów

Post autor: wiesia »

W tej Księdze mamy m.in.historię Samsona i Dalilii.Zastanawiam się nad paroma sprawami.
Samson był przeznaczony do służby Bogu.Na czy ona polegała, czy na sędziowaniu właśnie ludu izraelskiego? Bo z opisów jego przygód wynika tylko,że popisywał się swoją niewiarygodną siłą /po co ją miał?/, dawał się zwodzić kochance,któa wielokrotnie pytała go o jego słaby punkt, a następnie napadali na niego wrogowie, on ataki odpierał /bo nie powiedział Daliliii prawdy/ i tak aż do skutku.Jak jakiś naiwniak, błądzący we mgle wreszcie powiedział jej o obcięciu włosów i wykonało się.Uśpiła siłacza,obcięto mu 7 loków i wtedy odstąpił od niego Duch Wiekuistego /wg.NBG/ no i oślepiono go i uwięziono.
Tak zastanawiam się,może trochę naiwnie, ale chyba nie umiem złapać sensu tego; siła i Duch "siedziały"w lokach Samsona? Dlaczego był tak niwny i powtarzał te same błędy?Czy był sędzią czy nie wykonał swego przeznaczenia?
Nigdy nie spotkałam się z komentarzem do tej Księgi.Nie umiem złapać sensu opisów w niej zawartych.Poza tym oczywiście,że w pewnym czasie Izraelici chcieli władzy sędziów nad sobą i Bóg wysłuchał ich prośby.
Może znacie jakieś dobre komentarze albo artykuły o tej Księdze?

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

wiesia pisze:Uśpiła siłacza,obcięto mu 7 loków i wtedy odstąpił od niego Duch Wiekuistego /wg.NBG/ no i oślepiono go i uwięziono.
odnoszę wrażenie, że długie włosy miały być tylko znakiem dla innych, moc Ducha przyszła z wiarą w Potęgę Boga, że wysłucha modlitwy więźnia i da siłę do realizacji planów.

(Sdz 16:27) W domu tym było pełno mężczyzn i kobiet. Byli tam wszyscy władcy filistyńscy, a na dachu około trzech tysięcy mężczyzn i kobiet, którzy się przypatrywali Samsonowi, gdy ich zabawiał.

(Sdz 16:23) Władcy zaś filistyńscy zebrali się, aby na cześć swego Boga Dagona złożyć wielkie ofiary. Oddawali się radości i mówili: Oto bóg nasz wydał w nasze ręce Samsona, wroga naszego. (24) Widział to lud i sławił swego boga, wołając: Oto bóg nasz wydał w nasze ręce Samsona, wroga naszego, tego, który pustoszył nasz kraj i wielu spośród nas pozabijał.

gdyby Bóg nie wysłuchał modlitwy swego sługi kto odniósłby zwycięstwo?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Bożą energię można gromadzić w specjalnym miejscu (Harze) i potem z niej korzystać.Włosy nie są tym zbiornikiem energii.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

ratao pisze:Włosy nie są tym zbiornikiem energii.
A co jest? Jak praktycznie gromadzi się Bożą energię? Co to jest hara?

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wiesia pisze:
ratao pisze:Włosy nie są tym zbiornikiem energii.
A co jest? Jak praktycznie gromadzi się Bożą energię? Co to jest hara?
Boża energia jest tym,czego Ci zabrakło przy stosowaniu wizualizacji przy leczeniu.Napisałaś wcześniej,że ja nie mam pojęcia o tym co piszę. :-D
Boża energia jest to Duch Boży,który ożywia wszystko co żyje i z którego wszystko powstało i powstaje.Chrystus uzdrawiał korzystając z Bożej energii,która jest dostępna dla wszystkich,którzy poproszą o nią Boga.W NT pisze,że "energia (moc) wychodziła z niego i uzdrawiała wszystkich".

Wpisz w Google:Jak praktycznie gromadzi się Bożą energię? i Co to jest hara? Wyskoczy Ci bardzo dużo różnych stron.Poczytaj i napisz może nowy temat,bo jest to bardzo ważne.Czy to nie dziwne,że korzystanie z Bożej energii zostało ukryte przed wierzącymi?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

ratao pisze:Napisałaś wcześniej,że ja nie mam pojęcia o tym co piszę. :-D
Gdzie? W tym temacie? Nic takiego nie widzę.
Wizualizacji uczą w Amwayu na przykład :-D i myślę,że raczej dotyczy to ruchu NE.
Wygooglowałam i co? Wszystko dotyczy reiki, a hara pokazuje się tylko po angielsku, a ja nie znam tego języka. Ale już chyba wiem o co chodzi. To z Bogiem z Biblii nie ma raczej nic wspólnego.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wiesia pisze:
ratao pisze:Napisałaś wcześniej,że ja nie mam pojęcia o tym co piszę. :-D
Gdzie? W tym temacie? Nic takiego nie widzę.
W tym temacie:LINK
ratao napisał:"Do uzdrawiania trzeba korzystać z Bożej energii,która jest dla każdego,"...
wiesia napisała:"Bzdury gadasz.".
Ale już chyba wiem o co chodzi. To z Bogiem z Biblii nie ma raczej nic wspólnego.
O jakim Bogu z Biblii piszesz: :-D

-o tym ze ST,który osobiście rozmawiał z Mojżeszem i mówił o sobie,że jest jedynym Bogiem? W NT pisze o nim,że go nikt nigdy nie widział.
-o tym z NT,który jest miłością,Bogiem pozbawionym Mądrości,swojej drugiej żeńskiej części?

Prawdziwy Bóg Ojciec-Matka jest energią,a nie w Biblii.Jest On dwiema energiami,męską Miłością i żeńską Madrością,z których wszystko powstało i powstaje.Słowo Duch powinno się w Biblii w wielu przypadkach tłumaczyć jako energia i byłoby wiadomo,że Bóg jest energią (Duchem).Jak chcesz poznać więcej metod leczenia się Bożą energią wpisz w Google:Metoda Bruna Groeninga.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

ratao pisze:Prawdziwy Bóg Ojciec-Matka jest energią,a nie w Biblii.
To tak herezją zalatuje...
Jednak coraz częściej dochodzę do wniosków,które mnie samą przerażają. Albo muszę wiele spraw zweryfikować albo zaprzestać czytać,oglądać,myśleć....Albo zabrnę na manowce albo coś z tego będzie,tylko nie wiem czy dobrego dla mojej duszy.
Tak nawiasem mówiąc,ogarniają mnie coraz większe wątpliwości do wszelkich tłumaczeń nam dostępnych Biblii.
ratao pisze::LINK
Ratao, z całym szacunkiem, ale temat dotyczył całkiem przyziemnych spraw i napisałam to w tamtym kontekście. Nadal kręgosłup mnie boli a choroba postępuje obejmując nogi...
Co mi może pomóc wizualizacja energii-boga? Nie rozumiem tego po prostu,bo to nie działa...

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wiesia pisze:
ratao pisze:Prawdziwy Bóg Ojciec-Matka jest energią,a nie w Biblii.
To tak herezją zalatuje...
Wiesiu. To co pisuje „ratao” od dawna nie czytam. Po prostu „przeskakuję” dalej.
Jest to jawna herezja.
Tyle osób już to pisało, ale nic nie zniechęci Go...
Chce pisać, niech pisze. – Wolno mu...
Niestety. Musimy sami odsiewać ziarna od plew.
Nie jest to łatwe, ale wykonalne.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wiesia pisze:
ratao pisze:Prawdziwy Bóg Ojciec-Matka jest energią,a nie w Biblii.
To tak herezją zalatuje...
Nie byłoby wątpliwości,gdyby zamiast pokrętnego tłumaczenia"Bóg jest Duchem",było zgodnie z prawdą:"Bóg jest energią".Podobnie pokrętnie jest w Biblii przetłumaczone moc zamiast energia.Np:"Moc,która wszystko przewyższa jest z Boga",a powinno być zrozumiale dla wszystkich;"Energia,która wszystko przewyższa jest z Boga",itd.
Jednak coraz częściej dochodzę do wniosków,które mnie samą przerażają. Albo muszę wiele spraw zweryfikować albo zaprzestać czytać,oglądać,myśleć....Albo zabrnę na manowce albo coś z tego będzie,tylko nie wiem czy dobrego dla mojej duszy.
Tak nawiasem mówiąc,ogarniają mnie coraz większe wątpliwości do wszelkich tłumaczeń nam dostępnych Biblii.
Bardzo często pisze,że Biblia została świadomie sfałszowana,aby ukryć prawdę przed czytającymi ją.Z Boga Ojca-Matki uczyniła Boga Ojca.Człowieka sprowadziła do roli śmiertelnej istoty,która nie ma nic ponad bydlę (ST),a w NT pisze,że jako duchy jesteśmy nieśmiertelnymi dziećmi Bożymi (2 Kor.5.1-10).Ukryta została obecność w nas wszystkich Boga i Chrystusa i co z tego faktu dla nas wynika.Ukryto istnienie Ducha Świętego jako Bożej energii dostępnej dla wszystkich.
ratao pisze: Ratao, z całym szacunkiem, ale temat dotyczył całkiem przyziemnych spraw i napisałam to w tamtym kontekście. Nadal kręgosłup mnie boli a choroba postępuje obejmując nogi...
Co mi może pomóc wizualizacja energii-boga? Nie rozumiem tego po prostu,bo to nie działa...
Napisałem temat o leczenie się przy pomocy Bożej energii,tam są świadectwa ludzi,którzy się wyleczyli z nieuleczalnych chorób:UNIWERSALNA METODA DO SAMOWYLECZENIA.Są i inne bardzo skuteczne metody jak:Huny,Evelin Monaham i inne,o których postaram się też napisać w temacie o leczeniu się przy pomocy Bożej energii.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

ratao pisze:Nie byłoby wątpliwości,gdyby zamiast pokrętnego tłumaczenia"Bóg jest Duchem",było zgodnie z prawdą:"Bóg jest energią".Podobnie pokrętnie jest w Biblii przetłumaczone moc zamiast energia.Np:"Moc,która wszystko przewyższa jest z Boga",a powinno być zrozumiale dla wszystkich;"Energia,która wszystko przewyższa jest z Boga",itd.
zastanów się co piszesz albo Bóg jest energią albo energia jest z Boga
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk pisze:
wiesia pisze:
ratao pisze:Prawdziwy Bóg Ojciec-Matka jest energią,a nie w Biblii.
To tak herezją zalatuje...
Wiesiu. To co pisuje „ratao” od dawna nie czytam. Po prostu „przeskakuję” dalej.
Jest to jawna herezja.
Tyle osób już to pisało, ale nic nie zniechęci Go...
Chce pisać, niech pisze. – Wolno mu...
Niestety. Musimy sami odsiewać ziarna od plew.
Nie jest to łatwe, ale wykonalne.
Pisałem już wcześniej o mojej znajomej,która była ŚJ.Chorowała od wielu lat na przewlekły reumatyzm.Lekarze dawali jej coraz mocniejsze leki chemiczne,które jej nie pomagały.Miała operację i wymieniono jej stawy,ale to też nie usunęło jej choroby i w krótkim czasie po operacji umarła.Było mi jej szkoda i mówiłem jej o tych niekonwencjonalnych metodach leczenia,które sam stosowałem i były one skuteczne.Ona uważała je za herezje podobnie jak Henio,któremu też dokuczają korzonki,a nie chce skorzystać z Bożej energii z powodu błędnej wiary,którą wyznaje.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Anowi pisze:
ratao pisze:Nie byłoby wątpliwości,gdyby zamiast pokrętnego tłumaczenia"Bóg jest Duchem",było zgodnie z prawdą:"Bóg jest energią".Podobnie pokrętnie jest w Biblii przetłumaczone moc zamiast energia.Np:"Moc,która wszystko przewyższa jest z Boga",a powinno być zrozumiale dla wszystkich;"Energia,która wszystko przewyższa jest z Boga",itd.
zastanów się co piszesz albo Bóg jest energią albo energia jest z Boga
2 Kor.4.7 Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby się okazało, że moc, która wszystko przewyższa, jest z Boga, a nie z nas.

Natchnieni tłumacze tak to przetłumaczyli.W NT pisze,że "Bóg jest wszystkim i we wszystkich",co potwierdza,że Bóg jest energią.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

ratao pisze: Bóg jest energią.
W takim razie dlaczego wyznajemy osobowego Boga, któy nas stworzył na swoje podobieństwo.Jedno drugiemu jakby przeczy.Przecież my postrzegamy siebie jako osoby. Energia jest niematerialna,niewidzialna.Jak to pogodzić?
Wiele lat temu bardzo interesowały mnie nauki właśnie Huny itp. Ale nie wyszło mi to na dobre i pozbyłam się wszystkiego z tymi sprawami związanego /także książek, kart tarota itd.itp./
Z drugiej strony coś w tym jest. Wczoraj przed snem jakoś samoistnie przypomniała mi się historia kobiety,która dotknęła się Jezusa. Pan Jezus poczuł,że wyszła z Niego Energia,która uzdrowiła krwotok kobiety. Pamiętacie tą opowieść.
No i słowa Jezusa na krzyżu:"Mocy moja czemu mnie opuściłaś".Tu są tłumaczenia "Boże mój czemuś mnie opuścił", ale już sama nie wiem jakiemu tłumaczeniu wierzyć...

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

wiesia pisze:W takim razie dlaczego wyznajemy osobowego Boga, któy nas stworzył na swoje podobieństwo.Jedno drugiemu jakby przeczy.Przecież my postrzegamy siebie jako osoby. Energia jest niematerialna,niewidzialna.Jak to pogodzić?
Pogodzić można. Osiągnięcia i wynikające z nich wnioski do których doszła współczesna fizyka, pozwalają traktować materię jako skondensowaną formę energii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”