Zmiennokształtny Jezus?

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Al Mudrasim
Ratao ma wiadomości z pierwszej ręki od samego Ducha św. :-D
Zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,wszyscy go otrzymaliśmy.Każdy się go może pytać.To co Ty widzisz w tym dziwnego? :-D
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Anowi pisze:
AEliot pisze:Jezus często zmieniał swoją postać, dlatego trudno było Go rozpoznać. Czasem bywa czerwony, czasem biały, a czasem w kolorze zboża. czasami jest młodzieńcem, a czasem starcem.
czerwony był gdy za bicz schwycił, blady gdy moc uzdrawiająca z Niego wyszła, młodzieńcem był dla starca i starcem dla młodzieńca
Nic nadzwyczajnego - każdy człowiek tak ma.
Z kolei ta bladość przy wychodzeniu mocy kojarzy mi się ze śmiercią i ujściem życia.
Co do bicza to chyba bardziej jak go tłukli to był czerwony.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Wiesław
Posty: 243
Rejestracja: 15 kwie 2013, 18:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Wiesław »

Dżej pisze:
Anowi pisze:
AEliot pisze:Jezus często zmieniał swoją postać, dlatego trudno było Go rozpoznać. Czasem bywa czerwony, czasem biały, a czasem w kolorze zboża. czasami jest młodzieńcem, a czasem starcem.
czerwony był gdy za bicz schwycił, blady gdy moc uzdrawiająca z Niego wyszła, młodzieńcem był dla starca i starcem dla młodzieńca
Nic nadzwyczajnego - każdy człowiek tak ma.
Z kolei ta bladość przy wychodzeniu mocy kojarzy mi się ze śmiercią i ujściem życia.
Co do bicza to chyba bardziej jak go tłukli to był czerwony.

Niezwykle zajmujący temat. Jak nie ma o czym rozmawiać to każdy temat jest dobry. Na przykład o pogodzie

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

dlaczego Jego uczniowie, którzy znali Go od trzech lat nie poznawali Go po trzech dniach i trzech nocach?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

To jak wyglądał Jezus?

Wiesław
Posty: 243
Rejestracja: 15 kwie 2013, 18:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Wiesław »

Anowi pisze:dlaczego Jego uczniowie, którzy znali Go od trzech lat nie poznawali Go po trzech dniach i trzech nocach?

Jak sądzisz, dlaczego tak było? Wzięto go nawet za ogrodnika....

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

sam wiele razy mówił aby nie oceniać po wyglądzie

a gdzieś napisano, że wielu nie wiedząc aniołów gościło
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Marios8
Posty: 151
Rejestracja: 23 mar 2013, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiennokształtny Jezus?

Post autor: Marios8 »

Jezus więc nie zawsze ukazywał się taki sam. Dowodzi to również fakt, że Judasz, który miał go zdradzić, powiedział do idącej za sobą zgrai: "Ten którego pocałuję, to On". Na to samo, jak sądzę, chciał zwrócić uwagę sam Zbawiciel, gdy mówił: " Codziennie przebywałem z Wami nauczając w świątyni, anie pojmaliście mnie". Skoro zatem żywimy tak wysokie mniemanie o Jezusie, nie tylko odnośnie Jego wewnętrznej i skrytej przed tłumem natury Bożej, ale również względem Jego ciała, które przemieniał, kiedy chciał i dla kogo chciał. [...] [Przeciwko Celsuszowi, II: 64]

Wytłumaczenie tego fenomenu przemieniania ciała (albo zmartwychwstania), może być inne...

Wyobraź sobie Izrael przed dwoma tysiącami lat.

Izrael zostaje podbity przez Rzymian. W kraju jest nowa władza, urzędnicy państwowi współpracują z zaborcą - Rzymem, ludzie nienawidzą celników czyli swoich urzędników.
W kraju anarchia grasują bandyci jak np. Barabasz, wg. Biblii król Herod spędza czas pijąc i ucztując.
Do tego wg Biblii "rzeź niewiniątek" - nie wiem czy to autentyczne wydarzenia - no ale autorytetu królewskiego to nie podniosło.

Izraelici wyczekują nadejścia Mesjasza, Syna Dawida, który wyzwoli ich od niedoli i zaprowadzi sprawiedliwe porządki...

Proroków straszących karą boska, karą za grzechy, koniecznością pokuty, jak sądzę, można było znaleźć za każdym węgłem.

Izraelici nosili zarost, z nakryciem głowy ich twarze były podobne.

Być może Mesjaszy powstało więcej w tamtym czasie ( niektórych zapewne ukrzyżowano )
Wystarczyło stanąć przed tłumem i zacząć przemawiać jak Mesjasz albo prorok, a natychmiast pojawiały się tłumy zainteresowanych ( w tamtych czasach w ten sposób Żydzi urozmaicali sobie życie społeczne ).

Wielu Mesjaszy w Izraelu tłumaczyło, by zmianę wyglądu Mesjasza (to nie cud zmiany kształtu) albo nawet jego zmartwychwstanie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”