Czy Ew Łukasza jest natchniona?

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:cytat masz powyżej, wnioskuj.
Ja za Ciebie myślał nie bede.
A za siebie mógłbyś pomyśleć i powiedzieć na czym polegało nawrócenie łotra ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

jfs300

Post autor: jfs300 »

Na tym samym co napisano w Ewangelii Mateusza :)
w przypowieści o robotnikach winnicy
Rusz troche inteligencją i wydedukuj sam, co jest potrzebne zeby Bogu się przypodobać
Zreszta mialeś nieraz to tłumaczone, nie dotarło
tylko sobie przekręciłeś jak w poscie z Dzisiaj 14:34
więc i moje tłumaczenie nie wiele zmieni
Chociaz moglbym Ci to streścić bardzo prostymi słowami
To musisz sam raz pomyśleć i na to wpaść.
''O co w tym wszystkim chodzi'':-P

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:Na tym samym co napisano w Ewangelii Mateusza :)
w przypowieści o robotnikach winnicy
Rusz troche inteligencją i wydedukuj sam, co jest potrzebne zeby Bogu się przypodobać
Zreszta mialeś nieraz to tłumaczone, nie dotarło
tylko sobie przekręciłeś jak w poscie z Dzisiaj 14:34
więc i moje tłumaczenie nie wiele zmieni
Chociaz moglbym Ci to streścić bardzo prostymi słowami
To musisz sam raz pomyśleć i na to wpaść.
''O co w tym wszystkim chodzi'':-P
Kolego nieco uczony w Piśmie - nie pytam o przypodobanie się Bogu, lecz o nawrócenie łotra.
Na czym polegało to nawrócenie ?
Mogę napisać większą czcionką, jeśli potrzeba :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

jfs300

Post autor: jfs300 »

ode mnie odpowiedzi nie uzyskasz, chociaż dobrze wiem :-)
z tego prostego powodu- ze prawdopodobnie sam znasz odpowiedz
Tylko albo
1. nie przebiło sie to z makówy do serca
2. chcesz trolować mnie i złapać za słowko :p
W obu przypadkach - nie wyjdzie
wiec sam musisz do takiego banału dojść
co sa nauczone nawet dzieci w przedszkolu
:P
Jakbyś chciał wiedzieć naprawdę, to byś przybrał mniej kpiący ton
Nie trzeba być geniuszem zeby wyczaić Twoje intencje
wiec...
Koniec rozmowy, zmykam z forum bede wieczorem

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:ode mnie odpowiedzi nie uzyskasz, chociaż dobrze wiem :-)
z tego prostego powodu- ze prawdopodobnie sam znasz odpowiedz
Tylko albo
1. nie przebiło sie to z makówy do serca
2. chcesz trolować mnie i złapać za słowko :p
W obu przypadkach - nie wyjdzie
wiec sam musisz do takiego banału dojść
co sa nauczone nawet dzieci w przedszkolu
:P
Jakbyś chciał wiedzieć naprawdę, to byś przybrał mniej kpiący ton
Nie trzeba być geniuszem zeby wyczaić Twoje intencje
wiec...
Koniec rozmowy, zmykam z forum bede wieczorem
Kolego ciut uczony w piśmie, a mniej w czytaniu - napisałeś całkiem niedawno, że należy wierzyć w nawrócenie łotra.
Łotr ten popełniał złe uczynki, a potem ponoć się nawrócił.
Stąd me pytanie: co świadczy o jego nawróceniu ?
Bo nic mi nie wiadomo, aby miał okazję zmienić swe postępowanie, a nawet w ideologii katolickiej wymaga się czynów potwierdzających nawrócenie.
Jako gorliwy wyznawca możesz tego oczywiście nie wiedzieć :xhehe: bo w KK im kto bardziej gorliwy, tym mniejszą ma wiedzę o doktrynie KK :mrgreen:
http://www.katolik.pl/dobre-warunki-do- ... 16,cz.html
A czym indoktrynujecie dzieci w przedszkolach, to chwilowo nie mój problem.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

BoaDusiciel pisze: Stąd me pytanie: co świadczy o jego nawróceniu ?
Jego słowa, a poza tym Jego uwierzenie w Jezusa, drugi łotr nie uwierzył, a też mógł uwierzyć.
BoaDusiciel pisze: Jako gorliwy wyznawca możesz tego oczywiście nie wiedzieć :xhehe: bo w KK im kto bardziej gorliwy, tym mniejszą ma wiedzę o doktrynie KK :mrgreen:
A to Ty katolikiem nie jesteś? Po apostazji? A może jednak leniwy katolik, który jest katolikiem, ale z racji swojej niewiary mówi, ze nim nie jest? Prawnie takie osoby są katolikami.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Nie obchodzi mnie prawo korporacji do której przynależność nie jest obowiązkowa gdy nie składałem deklaracji przystąpienia.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

BoaDusiciel pisze:Nie obchodzi mnie prawo korporacji do której przynależność nie jest obowiązkowa gdy nie składałem deklaracji przystąpienia.
Rodzice to dla Ciebie zrobili. Z punktu widzenia konstytucji państwa polskiego jesteś Katolikiem. Ja i wiele innych osób nie mogąc znieść takiego prawa złożyłem akt apostazji. Lenistwo to wróg :-D z punktu widzenia prawnego jestes katolikiem, który sra we własne gniazdo :animrumru:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

bartek212701 pisze:
BoaDusiciel pisze:Nie obchodzi mnie prawo korporacji do której przynależność nie jest obowiązkowa gdy nie składałem deklaracji przystąpienia.
Rodzice to dla Ciebie zrobili. Z punktu widzenia konstytucji państwa polskiego jesteś Katolikiem. Ja i wiele innych osób nie mogąc znieść takiego prawa złożyłem akt apostazji. Lenistwo to wróg :-D z punktu widzenia prawnego jestes katolikiem, który sra we własne gniazdo :animrumru:
:lol:
Pokaż artykuł Konstytucji który tak stanowi :lol:
Apostazja jest alogiczna, bo składając akt apostazji przyznajesz, że wcześniej należałeś.
Poza tym - skoro posługujesz się prawem KK - to dowiedz się, że mimo aktu apostazji nadal jesteś katolikiem, tyle że zbuntowanym.
Prawo kościelne nie przewiduje unieważnienia chrztu i jego skutków.
A wg KK skutek chrztu jest taki, że na zawsze jesteś katolikiem.

Prawo kanoniczne KK mówi:
Kan. 849
Chrzest, brama sakramentów, konieczny do zbawienia przez rzeczywiste lub zamierzone przyjęcie, który uwalnia ludzi od grzechów, odradza ich jako dzieci Boże i przez upodobnienie do Chrystusa niezniszczalnym charakterem włącza ich do Kościoła, jest ważnie udzielany jedynie przez obmycie w prawdziwej wodzie z zastosowaniem koniecznej formy słownej.

Adnotacje w księgach kościelnych, że złożyłeś akt apostazji służą tylko temu, żebyś się odczepił od proboszcza :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

BoaDusiciel pisze: Adnotacje w księgach kościelnych, że złożyłeś akt apostazji służą tylko temu, żebyś się odczepił od proboszcza :mrgreen:
Na moich oczach z ksiąg zostałem wykreślony taką kreską -------------------------- Powiedziałem dziekanowi, ze wysłałem tez takie pismo do kurii, więc miał pewien dylemat. Mnie nawet wyczytano na mszy :-P Babcia mi powiedziała, oczywiście z pewną dozą goryczy.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

bartek212701 pisze:
BoaDusiciel pisze: Adnotacje w księgach kościelnych, że złożyłeś akt apostazji służą tylko temu, żebyś się odczepił od proboszcza :mrgreen:
Na moich oczach z ksiąg zostałem wykreślony taką kreską -------------------------- Powiedziałem dziekanowi, ze wysłałem tez takie pismo do kurii, więc miał pewien dylemat. Mnie nawet wyczytano na mszy :-P Babcia mi powiedziała, oczywiście z pewną dozą goryczy.
No i fajnie.
Tylko że wg KK nadal jesteś katolikiem.
Wyżej podałem stosowny przepis prawa kanonicznego.
Wszyscy ochrzczeni nadal figurują w kościelnych statystykach, bo KK za katolika uważa osobę ochrzczoną.
Przecież procedura apostazji jest określona prawem kościelnym, a nie świeckim, więc to Kościół decyduje jakie są jej skutki.
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x5 ... atolikiem/
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

BoaDusiciel, Co ja będę dyskutować :-) najlepiej zrobię, jak pozdrowię, więc, Pozdrawiam :-D
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bóg nie przeznacza nikogo do piekła; ale dokonuje się to przez dobrowolne odwrócenie się od Boga przez grzech śmiertelny i trwanie w nim aż do końca życia (KKK, 1037).


Bartek swoje zrobił , najgorsze jest to, ze
powoduje zgorszenie u kolegi
Błogosławione lenistwo Twoje Boa
Moze to bartkowi uratuje tyłek w przyszłości.
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze.
(Mk9)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

jfs300 pisze: Bartek swoje zrobił , najgorsze jest to, ze
powoduje zgorszenie u kolegi
Błogosławione lenistwo Twoje Boa
Moze to bartkowi uratuje tyłek w przyszłości.
Nie chciałem nikogo gorszyć.
Nie czuję się zagrożony, bo nie mam powodów- przynajmniej sądzę, ze ich nie mam.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=305858#305858]w tamtym roku[/url] pisze:
Dla mnie NT to 3 ewangelie,objawienie i listy APOSTOŁÓW prawdziwych.
Mirku, nie dla Ciebie, tylko dla tych od których to usłyszałeś. Sam - w wieku 17 lat, na to byś nie wpadł, bo nie masz aż takiej wiedzy.
Dobrze powiedziane. W większości młode osoby się na to łapią, łapią się w tę pułapkę. Bo jakiemuś jednemu czy drugiemu internetowemu pisarzowi "mądrych" artykułów się tak wydaje, bez żadnych dowodów, ba, nawet poszlak. I zwodzi młodych, którzy potem mówią: "Dla mnie NT to..."

Ech,...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”