Czy Ew Łukasza jest natchniona?

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

Post autor: jfs300 »

Nie chciałem nikogo gorszyć.
Nie czuję się zagrożony, bo nie mam powodów- przynajmniej sądzę, ze ich nie mam.
sory bo troche nie wyczaiłem dlaczego to piszesz:P
(myślałem ze chcesz sie pochwalić apostazją)
Czasem człowieka zamroczy :->

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

bartek212701 pisze:
jfs300 pisze: Bartek swoje zrobił , najgorsze jest to, ze
powoduje zgorszenie u kolegi
Błogosławione lenistwo Twoje Boa
Moze to bartkowi uratuje tyłek w przyszłości.
Nie chciałem nikogo gorszyć.
Nie czuję się zagrożony, bo nie mam powodów- przynajmniej sądzę, ze ich nie mam.
Miałbym czuć się zgorszony ? :shock:
A z jakiego powodu ?
Szanuję decyzję o apostazji, ale przecież nie będę biegać po wszystkich korporacjach, które twierdzą że jestem do nich zapisany, skoro nie zapisywałem się :-P
Kol. jfs300 wydaje się mieć luźny styk z rzeczywistością, zarzucając mi lenistwo, bo przecież usilnie próbowałem dowiedzieć się na czym polegało nawrócenie łotra, co to niby się nawrócił. No ale nie dowiedziałem się.
Uznaję zatem, że wg KK nawrócenie polega na deklaracjach słownych, co niespecjalnie mnie dziwi, jako że KK słynie z braku związku czynów z deklaracjami :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

jfs300

Post autor: jfs300 »

ZMIENISZ PODEJŚCIE
to moze Ci powiem.

Pan wyraznie zaznaczył.
''Nie rzucaj perel przed wieprze"
wiec zabierz raciczki, to pogadamy.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:ZMIENISZ PODEJŚCIE
to moze Ci powiem.

Pan wyraznie zaznaczył.
''Nie rzucaj perel przed wieprze"
wiec zabierz raciczki, to pogadamy.
OK, już nie będę rzucał :lol:
Pozbieraj te które wdeptałeś w to, w czym przebywasz od chrztu :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

jfs300

Post autor: jfs300 »

no i teraz musisz tuptać w glebe:P
Tak wyszło, cóż :-P

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:no i teraz musisz tuptać w glebe:P
Tak wyszło, cóż :-P
Gleba to dość szlachetne środowisko.
Jak otrzepiesz łapki z naleciałości kanonicznych, to zapraszam :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !


Piotrek93
Posty: 45
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek93 »

KobietaZMagdali pisze:
Piotrek93 pisze:Ta część Biblii jest źródłem niemal wszystkich sporów doktrynalnych Chrześcijaństwa.
Np. jakich?
- Wielbienie Maryi

- Piekło

- Eucharystia

( Ów haniebny rytuał został wprowadzony przez... Łukasza i Pawła. Nikt inny nie pisał o potrzebie celebrowania Ostatniej Wieczerzy, czyli czynienia z niej rytuału łamania chleba, spoczywania go oraz picia wina, jako autentycznego ciała i krwi Isusa Chrystusa. Mateusza 26:17-35, Marka 14:12-25, oraz Jana 13:14,15.

Na podstawie zniekształconego opisu Ostatniej Wieczerzy Watykan i inne religie zrobiły z tego czarną magię i za jej pomocą oszukują ponad miliard Chrześcijan. Katolicki rytuał Mszy stał się głównym środkiem magicznym, który uderza Chrystusa w policzek, poprzez wystawienie go na pośmiewisko na krzyżu. Msza to nie tylko magiczny demoniczny rytuał, ale także faktyczny kanibalizm.)

http://www.podprad.net/komunia_dogmat_p ... zenia.html

- Ostatnie Namaszczenie

jfs300

Post autor: jfs300 »

Piotrek93 pisze:bezsensy
tutaj moze pomóc tylko egzorcysta.

Obrazek

Piotrek93
Posty: 45
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek93 »

Czyli aż w takim szoku jesteś, że nawet nigdy o tym nie pomyślałeś?

jfs300

Post autor: jfs300 »

raczej Ty :)
szukasz jakiś spiskow nie podejrzewając nawet,
ze one same w sobie są dokładnie tym przed czym chcesz sie wystrzec
Mową bestii.

Tak- bo bestia bluzni na to co Boże
Przemyśl to

Piotrek93
Posty: 45
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek93 »

jfs300 pisze:raczej Ty :)
szukasz jakiś spiskow nie podejrzewając nawet,
ze one same w sobie są dokładnie tym przed czym chcesz sie wystrzec
Mową bestii.

Tak- bo bestia bluzni na to co Boże
Przemyśl to
Poczytaj trochę w tym temacie, bo nie wiesz/nie rozumiesz kto reprezentuje Bestię i jakie ma metody działania:

http://www.zbawienie.com/bestia.htm

jfs300

Post autor: jfs300 »

wybacz nie wierze ludziom i ich wymysłom
Ani Kubikowi ani wczesnochrześcijańskim
ani wolnomurazom
Wierze Biblii.
Na niej buduje fundament
i na podstawie niej akceptuje
lub odrzucam treść.
Ty rób sobie na odwrót
Owoce wskazalem , co z tym zrobisz Twoj wybór.

Piotrek93
Posty: 45
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek93 »

Wystarczy, że przeczytasz.

Nikt Ci nie karze od razu wierzyć!

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Piotrek93 pisze:- Eucharystia

( Ów haniebny rytuał został wprowadzony przez... Łukasza i Pawła. Nikt inny nie pisał o potrzebie celebrowania Ostatniej Wieczerzy, czyli czynienia z niej rytuału łamania chleba, spoczywania go oraz picia wina, jako autentycznego ciała i krwi Isusa Chrystusa. Mateusza 26:17-35, Marka 14:12-25, oraz Jana 13:14,15.

Na podstawie zniekształconego opisu Ostatniej Wieczerzy Watykan i inne religie zrobiły z tego czarną magię i za jej pomocą oszukują ponad miliard Chrześcijan. Katolicki rytuał Mszy stał się głównym środkiem magicznym, który uderza Chrystusa w policzek, poprzez wystawienie go na pośmiewisko na krzyżu. Msza to nie tylko magiczny demoniczny rytuał, ale także faktyczny kanibalizm.)
Pawła i Łukasza? :shock: :shock: :shock: A nie Jana? :-) Jego wersetami się podpieramy w tej sytuacji.
Jana 6
48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?»

Piotrek93 pisze:Wielbienie Maryi
NT o Marii:

W sumie mamy 19 tekstów, w tym 13 w pismach Łukaszowych (Łk 1,27.30.34.38. 39.41.46.56; 2,5.16.19.34; Dz 1,14; Mt 1,16.18.20; 2,11; 13,55; Mk 6,3). Dołączyć należy miejsca, w których bez wymieniania Jej imienia jest mowa o „Matce Jezusa" (J 2,1.3), o „Jego Matce" (Mt 2,13. 14.20.21; 12,46; Mk3,31; Łk 2,33.48.51; 8,19; J 2,5.12; 19,25); wymienić tu także trzeba zwroty: „Twoja Matka" (Mk 3,32 par), „Matka" (J 6,42; 19,26), „Matka mojego Pana" (Łk 1,43).


Przy czym najważniejsze dla katolika wersety o Marii znajdują się w Janie:

1. Cud w kanie Jana 2

(1) Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej. I była tam matka Jezusowa. (2) Zaproszono też na wesele Jezusa i Jego uczniów. (3) A gdy zabrakło wina, matka Jezusa mówi do Niego: - Wina nie mają. (4) Jezus jej mówi: - Czego chcesz ode Mnie, niewiasto? Czyż nie nadeszła moja godzina? (5) Matka Jego mówi do usługujących: - Zróbcie, cokolwiek wam każe. (6) A stało tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń. Każda z nich zawierała dwa lub trzy wiadra. (7) Mówi im Jezus: - Nalejcie wody do stągwi. Napełnili je po brzegi. (8) Mówi im znowu: - Nabierzcie teraz i zanieście gospodarzowi wesela. I zanieśli. (9) Kiedy gospodarz skosztował wody przemienionej w wino - a nie wiedział skąd (to wino) się wzięło, bo (tylko) usługujący, którzy nabrali wody, wiedzieli - wezwał pana młodego (10) i powiedział mu: - Każdy najpierw daje dobre wino, a gorsze, kiedy już sobie podpiją. Ty zaś zachowałeś dobre wino aż do tej pory. (11) Ten pierwszy znak uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej i objawił swoją chwałę. I uwierzyli weń uczniowie Jego.

2. Maria przy krzyżu "oddana" uczniowi Jana 19

(25) A pod krzyżem Jezusa stała Jego matka i siostra Jego matki, Maria Kleofasowa, i Maria Magdalena. (26) Jezus zobaczywszy matkę i ucznia, którego miłował, mówi do matki: - Niewiasto, oto syn twój. (27) Potem mówi uczniowi: - Oto twoja matka. I od tej chwili wziął ją uczeń do siebie.
Piotrek93 pisze: - Ostatnie Namaszczenie
List Jakuba 5,14-15
Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.
Marka 6,13
Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.
Piotrek93 pisze:Piekło
Przyznaję od razu, że nie jestem zbyt dobra w tym temacie. Domyślam się, że chodzi Ci o przypowieśc o bogaczu i Łazarzu. Kojarzy mi się jeszcze kilka wersetów:
Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego” (Mt 13, 41-43).
„Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony…” (Mk 9,42-48)
„A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu i ten, kto bierze znamię jej imienia” (Ap 14,11).

Przy czym chciałabym zaznaczyć, że KK nie naucza o rzeczywistym ogniu w piekle, ale o ogniu duchowym, tęsknocie, zazdrości i pragnieniu zbliżenia się do Boga, którego wcześniej się odrzuciło. Nauka o rzeczywistym ogniu trawiącym nieśmiertelne ciało to domena Zielonoświątkowców.
===========

Twoje zarzuty do Łukasza w większości okazały się niesłuszne. Najbardziej gnębi mnie to, gdzie Ty w Łukaszu znalazłeś ostatnie namaszczenie, skoro nawet Katechizm KK podaje jako wytłumaczenie tego sakramentu Marka i List Jakuba?
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”