Nowe Jeruzalem

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:To nie Ap.Paweł wymyslił.
To Rzymsko - katoliccy - Żydowscy twórcy wpadli na taki pomysł, by oskarżyć kobietę o zło tego świata.
Ap.Paweł pisał o wzajemnym uzupełnianiu się w duchowej łączności między mężem a żoną, tak by stanowili jedność, by żyli w zgodzie i harmonii związku.
Nie tylko o tym pisał. No i przecież kimże on był, jak nie żydowskim fundamentalistą? KK to religia pawłowa. Kobiety mają milczeć, usługiwać i tyle. To jest od Pawła, a KrK zrobił z tego to, co zrobił. Doprowadził do ekstremalnego tępienia kobiecości.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:To nie Ap.Paweł wymyslił.
To Rzymsko - katoliccy - Żydowscy twórcy wpadli na taki pomysł, by oskarżyć kobietę o zło tego świata.
Ap.Paweł pisał o wzajemnym uzupełnianiu się w duchowej łączności między mężem a żoną, tak by stanowili jedność, by żyli w zgodzie i harmonii związku.
Nie tylko o tym pisał. No i przecież kimże on był, jak nie żydowskim fundamentalistą? KK to religia pawłowa. Kobiety mają milczeć, usługiwać i tyle. To jest od Pawła, a KrK zrobił z tego to, co zrobił. Doprowadził do ekstremalnego tępienia kobiecości.
Ależ apologetyka KK, to nie nauki Pawłowe.
Kobiecość, to Izraelici tępili.
KK przejął tą religię, bo dla nich Nowy Testament nie ma znaczenia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:KK przejął tą religię, bo dla nich Nowy Testament nie ma znaczenia.
To spore uproszczenie.
Religia katolicka to taki miszmasz, wybieranie trochę stąd, ciut stamtąd, a reszta z własnych "ojców" głów. Czyli to, co akurat pasuje, głównie dla trzymania ludu krótko za pysk.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: Queza »

Ten człowiek co założył ten wątek był mądry, bo wiedział, że Jezus to Lucyfer, stąd jego nick, a prawie wszyscy się z niego śmiali na tym forum.

Lucyfer: https://www.youtube.com/watch?v=5-NSntIFubc
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:57 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: Queza »

wuka pisze:
12 sty 2022, 16:29
Queza pisze:
12 sty 2022, 16:16
Ten człowiek co założył ten wątek był mądry, bo wiedział, że Jezus to Lucyfer, stąd jego nick, a prawie wszyscy się z niego śmiali na tym forum.

Lucyfer: https://www.youtube.com/watch?v=5-NSntIFubc
Czytałaś jakie brednie wypisywał? Jakie przepowiednie dawał? Co się sprawdziło? NIC.
Czytywałam go, no ale jak pisał, że piwo będzie lecieć z kranu to się śmiałam, to raczej nie było na poważnie, takie przepowiednie nie robiły na mnie wrażenia.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:57 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: Queza »

wuka pisze:
12 sty 2022, 17:34
Ja pamiętam inne i te brzmiały poważnie. Miał się za proroka, przepowiadał że coś w Inowrocławiu będzie ważnego, już nie pamiętam o co chodziło, ale jak najbardziej powaznie mówił. Też o sobie i o swojej wyjątkowej misji gadał na okrągło. I co? Pamiętam, że raka leczył jakimiś pestkami.
Szkoda gadać. Człowiek nie żyje, niech mu ziemia itd.
Mi on utkwił w pamięci jako mądry człowiek, pamiętam też te pestki moreli co podobno leczą raka, no ale nie ma już go wśród nas.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

KuchorzKFC
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2022, 15:46

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: KuchorzKFC »

CIekawi mnie kwestia ponownego przyjścia stworzyciela.
Super strona, wszystkie interpunkcje + zasady gramatyczne w jednym miejscu.
dobrzepisać

lapsoid
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2022, 15:13

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: lapsoid »

Nowe Jeruzalem to chyba wizja nieba, choć nie jestem pewien.


_________________
ubezpieczenie na życie ranking

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: DonCicio »

KuchorzKFC pisze:
29 cze 2022, 3:37
CIekawi mnie kwestia ponownego przyjścia stworzyciela.

"Stworzyciel", jak powiadasz, nigdy nie przyjdzie, bo On nigdy i nigdzie nie odszedł.

"Tak mówi prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca nieba — Ten, który je rozpostarł, Ten, który uformował ziemięuczynił wszystko, co na niej jest, Ten, który daje dech jej mieszkańcom i ducha tym, którzy po niej chodzą" (Iz 42:5)

On, Jehowa, wciąż działa (Jan 5:17), podtrzymując życie na tej planecie (Hiob 12:10), dając życiodajne deszcze wszystkim ludziom (Mat 5:45) i zwierzętom (Ps 104:14,15).

Co do kwestii "ponownego przyjścia", to dotyczy ona syna Jehowy Boga, Jezusa Chrystusa (Łuk 1:32), lecz On nie jest "Stworzycielem", ale 'Stworzeniem' ... został przez Boga stworzony (Kol 1:15 / Obj 3:14).

Jeżeli "ciekawi Cię kwestia ponownego przyjścia" Jezusa, mogę Ci o tym opowiedzieć. Biblia dużo na ten temat mówi. Na razie Jezus jest ciągle u swojego Boga i Ojca, który jest "większy" od Niego (Jan 14:28).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: Krystian »

DonCicio pisze:
13 lip 2022, 6:57
KuchorzKFC pisze:
29 cze 2022, 3:37
CIekawi mnie kwestia ponownego przyjścia stworzyciela.

"Stworzyciel", jak powiadasz, nigdy nie przyjdzie, bo On nigdy i nigdzie nie odszedł.

"Tak mówi prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca nieba — Ten, który je rozpostarł, Ten, który uformował ziemięuczynił wszystko, co na niej jest, Ten, który daje dech jej mieszkańcom i ducha tym, którzy po niej chodzą" (Iz 42:5)

On, Jehowa, wciąż działa (Jan 5:17), podtrzymując życie na tej planecie (Hiob 12:10), dając życiodajne deszcze wszystkim ludziom (Mat 5:45) i zwierzętom (Ps 104:14,15).

Co do kwestii "ponownego przyjścia", to dotyczy ona syna Jehowy Boga, Jezusa Chrystusa (Łuk 1:32), lecz On nie jest "Stworzycielem", ale 'Stworzeniem' ... został przez Boga stworzony (Kol 1:15 / Obj 3:14).

Jeżeli "ciekawi Cię kwestia ponownego przyjścia" Jezusa, mogę Ci o tym opowiedzieć. Biblia dużo na ten temat mówi. Na razie Jezus jest ciągle u swojego Boga i Ojca, który jest "większy" od Niego (Jan 14:28).
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: Queza »

Mój dom jest w Nowym Yorku, Mickiewicz pisał "z Matki obcej" co oznacza po prostu dom, ziemię.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: Queza »

Mój ojciec to Niemiec.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Jeruzalem

Post autor: wuka »

Queza pisze:
01 maja 2023, 6:38
Mój ojciec to Niemiec.
A mój pelikan. :crazy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”