Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wybrana »

Wiedźmin123 pisze:
24 mar 2023, 14:32
Uważam że to jest bardzo ważny temat ,bo niektórzy ludzie spędzą całą wieczność w Niebie i to co będą tam robić będzie dla nich istotne.
Jeżeli chcesz więcej wiedzieć jak jest w niebie, to wpisz na YouTube - życie po życiu - świadectwa.
Jest bardzo dużo świadectw ludzi, co wyszli z ciała.
Bardzo ciekawe relacje - warto posłuchać.
Tu na forum raczej nie oczekuj, że ci ktoś da odpowiedź, bo jest tu wielu, którzy nie wierzą w życie po śmierci.
Nie uwierzyli nauce Jezusa o Królestwie Boga Ojca w Niebie, do którego mamy pragnąć iść po skończeniu ziemskiego życia.
Nie wierzą, że Jezus otworzył dla ludzi bramy Niebios.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Wiedźmin123 »

Myślę że Bóg celowo zakrył rzeczywistość Nieba dla ludzi żeby było ono niespodzianką dla trafiających tam.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Bobo »

Dziwny byłby ten Bóg w Twoim wydaniu. Zakrywa rzeczywistość nieba ale odkrywa warunki ziemskie dla zbawionych.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Jeżeli chcesz więcej wiedzieć jak jest w niebie, to wpisz na YouTube - życie po życiu - świadectwa.
Jest bardzo dużo świadectw ludzi, co wyszli z ciała.
Bardzo ciekawe relacje - warto posłuchać.
Tu na forum raczej nie oczekuj, że ci ktoś da odpowiedź, bo jest tu wielu, którzy nie wierzą w życie po śmierci.
Nie uwierzyli nauce Jezusa o Królestwie Boga Ojca w Niebie, do którego mamy pragnąć iść po skończeniu ziemskiego życia.
Nie wierzą, że Jezus otworzył dla ludzi bramy Niebios.
Wybrana wierzysz w Jezusa i w to co ON mówił Apostołom? Jeżeli wierzysz, to proszę zacytuj tekst z Nowego Testamentu, który mówi o życiu po śmierci. Proszę nie cytuj całych rozdziałów, gdzie nic o życiu po śmierci nie ma zacytuj jeden, dwa teksty, które mówią o życiu po śmierci dziękuję.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wybrana »

nike pisze:
29 mar 2023, 14:30
Wybrana wierzysz w Jezusa i w to co ON mówił Apostołom? Jeżeli wierzysz, to proszę zacytuj tekst z Nowego Testamentu, który mówi o życiu po śmierci. Proszę nie cytuj całych rozdziałów, gdzie nic o życiu po śmierci nie ma zacytuj jeden, dwa teksty, które mówią o życiu po śmierci dziękuję.
Człowiek cielesny widzi tylko życie swojego ciała.
Człowiek to nie tylko ciało, to i dusza.
Ktoś kto nie wierzy w życie duchowe, nie jest wstanie zrozumieć pisma Nowego Testamentu, bo ono przede wszystkim o tym naucza
Jezus nauczał o dwóch drogach prowadzących do życia wiecznego.
Zacytuję Ci jednak ten werset z E.Mateusza.
7:21
Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: nike »

wybrana pisze:
29 mar 2023, 17:27
nike pisze:
29 mar 2023, 14:30
Wybrana wierzysz w Jezusa i w to co ON mówił Apostołom? Jeżeli wierzysz, to proszę zacytuj tekst z Nowego Testamentu, który mówi o życiu po śmierci. Proszę nie cytuj całych rozdziałów, gdzie nic o życiu po śmierci nie ma zacytuj jeden, dwa teksty, które mówią o życiu po śmierci dziękuję.
Człowiek cielesny widzi tylko życie swojego ciała.
Człowiek to nie tylko ciało, to i dusza.
Ktoś kto nie wierzy w życie duchowe, nie jest wstanie zrozumieć pisma Nowego Testamentu, bo ono przede wszystkim o tym naucza
Jezus nauczał o dwóch drogach prowadzących do życia wiecznego.
Zacytuję Ci jednak ten werset z E.Mateusza.
7:21
Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
I jak się ten tekst ma, do życia po śmierci?
Ja zupełnie z tym tekstem się zgadzam, zauważ:-------
Tekst mówi NIE KAŻDY KTO MÓWI PANIE WEJDZIE DO KRÓLESTWA NIEBIOS,------ A więc kto? Klasa Chrystusowa którą sam Jezus zapoczątkował jest to OBLUBIENICA CHRYSTUSOWA I DRUHNY.

Apokalipsa 19:7-9--------- (7) Weselmy się i radujmy się, a dajmy mu chwałę; bo przyszło wesele Barankowe, a małżonka jego nagotowała się. (8) I dano jej, aby się oblekła w bisior czysty i świetny,; albowiem bisior są usprawiedliwienia świętych. (9) I rzekł mi: Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na wieczerzę wesela Barankowego. I rzekł mi: Te słowa Boże są prawdziwe.
To jest KRÓLESTWO NIEBJAŃSKIE, A reszta nas wszystkich, będzie się cieszyć z KRÓLESTWA ZIEMSKIEGO.

Możesz mi wytłumaczyć jak rozumiesz ŻYCIE PO ŚMIERCI? Bo żeby żyć po śmierci to najlepszym przykładem jest sam JEZUS, żeby żyć w niebie to musiał zostać wzbudzony z grobu. W grobie żadnego życia nie ma tylko jest SEN.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wybrana »

nike pisze:
29 mar 2023, 21:34
wybrana pisze:
29 mar 2023, 17:27
nike pisze:
29 mar 2023, 14:30
Wybrana wierzysz w Jezusa i w to co ON mówił Apostołom? Jeżeli wierzysz, to proszę zacytuj tekst z Nowego Testamentu, który mówi o życiu po śmierci. Proszę nie cytuj całych rozdziałów, gdzie nic o życiu po śmierci nie ma zacytuj jeden, dwa teksty, które mówią o życiu po śmierci dziękuję.
Człowiek cielesny widzi tylko życie swojego ciała.
Człowiek to nie tylko ciało, to i dusza.
Ktoś kto nie wierzy w życie duchowe, nie jest wstanie zrozumieć pisma Nowego Testamentu, bo ono przede wszystkim o tym naucza
Jezus nauczał o dwóch drogach prowadzących do życia wiecznego.
Zacytuję Ci jednak ten werset z E.Mateusza.
7:21
Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
I jak się ten tekst ma, do życia po śmierci?
Ja zupełnie z tym tekstem się zgadzam, zauważ:-------
Tekst mówi NIE KAŻDY KTO MÓWI PANIE WEJDZIE DO KRÓLESTWA NIEBIOS,------ A więc kto? Klasa Chrystusowa którą sam Jezus zapoczątkował jest to OBLUBIENICA CHRYSTUSOWA I DRUHNY.

Apokalipsa 19:7-9--------- (7) Weselmy się i radujmy się, a dajmy mu chwałę; bo przyszło wesele Barankowe, a małżonka jego nagotowała się. (8) I dano jej, aby się oblekła w bisior czysty i świetny,; albowiem bisior są usprawiedliwienia świętych. (9) I rzekł mi: Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na wieczerzę wesela Barankowego. I rzekł mi: Te słowa Boże są prawdziwe.
To jest KRÓLESTWO NIEBJAŃSKIE, A reszta nas wszystkich, będzie się cieszyć z KRÓLESTWA ZIEMSKIEGO.

Możesz mi wytłumaczyć jak rozumiesz ŻYCIE PO ŚMIERCI? Bo żeby żyć po śmierci to najlepszym przykładem jest sam JEZUS, żeby żyć w niebie to musiał zostać wzbudzony z grobu. W grobie żadnego życia nie ma tylko jest SEN.
Wiedziałam, że podanego przeze mnie cytatu nie zrozumiesz.

W grobie tylko gnije ziemskie ciało i obraca się w proch.
To co śmiertelne przeobraża się w nieśmiertelność.
Budzimy się do życia w nieśmiertelności. Jest to nowe ciało duchowe - nieśmiertelne - jakie otrzymujemy.
Jest na wzór ciała śmiertelnego ale o wiele doskonalsze.
Jezus gdy wskrzeszał osoby śmiertelne, mówił, że te osoby śpią.
Do czasu zmartwychwstania Jezusa, te osoby spały - ich dusze spały w tzw.piekle.
Gdy Jezus zmartwychwstał, to wpierw poszedł do piekieł i wzbudził dusze zbawione do życia w Królestwie Bożym.
Piekłem nazywamy rejon - rewir, sferę dusz nie zbawionych.
Zbawienie dusz i wstąpienie ich do Królestwa Nieba następuje po śmierci Jezusa, który otworzył na drogę do Nieba.
Jezus nauczał, że już nadchodzi okres żniw i, że siekiera do pnia już przyłożona.
Mamy otworzoną drogę do Nieba, do Królestwa Bożego I albo pragniemy nią iść, albo należymy dalej do sfery piekieł, którą zarządza szatan i jemu podobni.
Tą drogą do Nieba prowadzi nas Jezus, który jest żywy i bardzo wspomaga nas.

Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu.
Nikt mu tej władzy nie nadał. On ją przejął przez zwiedzenie dusz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: nike »

Wybrana napisała/
Wiedziałam, że podanego przeze mnie cytatu nie zrozumiesz. .
Widzisz jaka ja głupia jestem, powinnaś dużo pisać, żeby każdy co czuje się wobec ciebie głupim zmądrzał.
Czy tak nie nauczał JEZUS?
Wybrana napisała/
W grobie tylko gnije ziemskie ciało i obraca się w proch.
To co śmiertelne przeobraża się w nieśmiertelność. .
A jak wytłumaczysz ten tekst :----Rzym.8:11---- A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.
Tutaj jak widzisz jest mowa o naszych fizycznych ciałach ożywionych, a nie o nieśmiertelnych?? Wytłumacz mi to?
Wybrana napisała/
Budzimy się do życia w nieśmiertelności. Jest to nowe ciało duchowe - nieśmiertelne - jakie otrzymujemy.
Jest na wzór ciała śmiertelnego ale o wiele doskonalsze. .
Zacytuj tekst który mówi, że dostaniesz ciało nieśmiertelne?
Wybrana napisała/
Jezus gdy wskrzeszał osoby śmiertelne, mówił, że te osoby śpią.
Do czasu zmartwychwstania Jezusa, te osoby spały - ich dusze spały w tzw.piekle.
Gdy Jezus zmartwychwstał, to wpierw poszedł do piekieł i wzbudził dusze zbawione do życia w Królestwie Bożym.
Piekłem nazywamy rejon - rewir, sferę dusz nie zbawionych.
Zbawienie dusz i wstąpienie ich do Królestwa Nieba następuje po śmierci Jezusa, który otworzył na drogę do Nieba.
Jezus nauczał, że już nadchodzi okres żniw i, że siekiera do pnia już przyłożona.
Mamy otworzoną drogę do Nieba, do Królestwa Bożego I albo pragniemy nią iść, albo należymy dalej do sfery piekieł, którą zarządza szatan i jemu podobni.
Tą drogą do Nieba prowadzi nas Jezus, który jest żywy i bardzo wspomaga nas.
Zauważyłam, że wierzysz w piekło,? Co znaczy tekst, że siekiera jest przyłożona do pnia o czym ten tekst naucza opowiedz. Co to jest żniwo? Zacytuj tekst,gdzie mówi o rejonie dusz nie zbawionych?, Co to jest dusza? Czekam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wybrana »

Nike, przecież pisałam Ci, że zostaniemy wzbudzeni po śmierci do żywota wiecznego w ciele na wzór ziemskiego ciała ale to będą ciała niebiańskie- doskonałe.
Przecież Jezus nauczał, że będziemy jak aniołowie w niebie, gdy tłumaczył o wdowie, którą poślubiło kilkoro braci.
Ten fragment z E.Jana doskonale wyjaśnia, że od czasu przyjścia Jezusa rozpoczął się sąd nad tym światem.
12:25
Kto miłuje życie swoje, utraci je, a kto nienawidzi życia swego na tym świecie, zachowa je ku żywotowi wiecznemu.
12:26
Jeśli kto chce mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie Ja jestem, tam i sługa mój będzie; jeśli kto mnie służy, uczci go Ojciec mój.
12:27
Teraz dusza moja jest zatrwożona, i cóż powiem? Ojcze, wybaw mnie teraz od tej godziny? Przecież dlatego przyszedłem na tę godzinę.
12:28
Ojcze, uwielbij imię swoje! Odezwał się więc głos z nieba: I uwielbiłem, i jeszcze uwielbię.
12:29
Lud więc, który stał i słyszał, mówił, że zagrzmiało, inni mówili: Anioł do niego przemówił.
12:30
Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie gwoli mnie odezwał się ten głos, ale gwoli was.
12:31
Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.
12:32
A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.

Sąd ostateczny nastąpi na koniec czasu ziemi. Wtedy jedni wstaną na życie w Niebie a inni na sąd.

Dusza, to nasza wewnętrzna niewidzialna jaźń.
Trudno jest ją opisać słowami, tak jak trudno jest określić, co to jest Duch.
Duch czyli zewnętrzna pozaziemska moc zarządza naszą duszą.
My wybieramy, jaki Ducha ma królować w naszym życiu.
Człowiek to nie tylko ciało, to I dusza.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Wiedźmin123 »

Wybrana zgadzam się ze wszystkim co piszesz mam takie same poglądy na temat duszy jednak nie za bardzo rozumiem czym jest Duch, czy każdy człowiek posiada ducha i co to tak naprawdę jest Duch jakie ma cechy właściwości ?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wybrana »

Wiedźmin123 pisze:
30 mar 2023, 12:09
Wybrana zgadzam się ze wszystkim co piszesz mam takie same poglądy na temat duszy jednak nie za bardzo rozumiem czym jest Duch, czy każdy człowiek posiada ducha i co to tak naprawdę jest Duch jakie ma cechy właściwości ?
Człowiek - to ciało, dusza i Duch.
Duch to moc, która jest dana z Nieba.
Po śmierci Jezusa Duch Święty został wylany na ludzi. Można przyjąć działanie Ducha Świętego lub odrzucić i wpuścić ducha niegodziwca do swojego życia.
W zależności jaki Duch króluje w życiu człowieka, to chodzimy w jego mocy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: nike »

Wybrana, gdzie w Biblii pisze,że dusza jest oddzielona od ciała? A może w Urantii jest coś o duszy, bardzo proszę zacytuj.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wybrana »

nike pisze:
30 mar 2023, 13:34
Wybrana, gdzie w Biblii pisze,że dusza jest oddzielona od ciała? A może w Urantii jest coś o duszy, bardzo proszę zacytuj.
A gdzie ja napisałam, że dusza jest oddzielona od ciała?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Wiedźmin123 »

Jeszcze jest kwestia Nowego Nieba o którym jest mowa w Apokalipsie Św Jana, czy ono będzie na miejsce starego i Stare przeminie czy stare niebo zostanie i będzie także nowe.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Bobo »

Stare niebo będzie złożone w kostkę i połozone na samym dnie szafy. Jak przyjdzie czas to się wywali.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”