A co z tą Ziemią ?

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

Wszystko co do uratowania ,zostanie uratowane dla przyszłego świata.
Życie na tym świecie to przekleństwo z którego mamy się wyzwolić a nie zacna godność dana człowiekowi do realizacji siebie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Agrest1 pisze:Wszystko co do uratowania ,zostanie uratowane dla przyszłego świata.
Życie na tym świecie to przekleństwo z którego mamy się wyzwolić a nie zacna godność dana człowiekowi do realizacji siebie.
głęboko ci współczuje Agreście takiego życia - piszę to całkowicie poważnie
moje życie jest dokładną przeciwnością tego co napisałeś i
Chwała Panu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Dezerter pisze:głęboko ci współczuje Agreście takiego życia - piszę to całkowicie poważnie
moje życie jest dokładną przeciwnością tego co napisałeś i
Chwała Panu
Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci, bliski jesteś zostania Świętym. :xhehe:
1Tm 6:8 bt "Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni."
Przekaż jeszcze cały majątek na Caritas. :mrgreen:
Inni, pragnący czegoś innego to zapewne nic godnego naśladowania... :-(
2Co 5:4 bug "Bo my, którzy jesteśmy w tym namiocie, wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie pragniemy być rozebrani, ale przyodziani, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie."

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

din pisze:Słowo "raj na ziemi" to mocne słowo.
Bo rzeczywiście sadzenie marchewek lub spędzania
tych różnych chwil w kółko nie jest ciekawe.
A co jest ciekawe zatem?? :-D
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Abigail-2 pisze:Na pozór tak się wydaje , że będzie w raju nuda
A mnie się nic takiego nie wydaje!
Świadomość życia wiecznego na naszej planecie jest dla mnie najwspanialszą ze wszystkich innych możliwości :-)
Żyć z tymi których kochasz i nigdy nie umrzeć.
Biorąc pod uwagę brak chorób, przestępstw, skażenia itd....
Żyć nie umierać! :-D
I tylko dziękować Bogu całą wieczność!
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Manna z nieba pisze:
Abigail-2 pisze:Na pozór tak się wydaje , że będzie w raju nuda
A mnie się nic takiego nie wydaje!
Świadomość życia wiecznego na naszej planecie jest dla mnie najwspanialszą ze wszystkich innych możliwości :-)
Żyć z tymi których kochasz i nigdy nie umrzeć.
Biorąc pod uwagę brak chorób, przestępstw, skażenia itd....
Żyć nie umierać! :-D
I tylko dziękować Bogu całą wieczność!
„Ja, gdy będę wywyższony nad ziemię, pociągnę wszystkich do siebie” (J 12, 32)

Ziemia nie będzie wiecznie istniała i nie będzie na niej wiecznego życia.1000 lat istnienia na Ziemi Królestwa Pokoju Jezusa Chrystusa,to nie jest wieczność."A potem nastąpi koniec" istnienia Ziemi."Nasza ojczyzna jest w Niebie" (Fil.3.20).Ziemia według planu Boga Ojca jest "oczyszczalnią" z naszych grzechów,a nie miejscem wiecznego zamieszkiwania.

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

W raju nie będzie nudy :-) Będzie radość i poczucie ,że stary świat przeminął ,który był oparty na wielkich nieporozumieniach ludzkich ,że za dużo wojen i do tego przez grzech ,choroby ,cierpienia ,smutek ,mozoły w ciężkiej robocie powodujące zmęczenie i urazy w biologicznym człowieku. Żeby bardziej poznać Błogosławione Królestwo Boże to trzeba tam trafić i wtedy się będzie wiedziało ,że jest tam szczęście i można poznać dużo przyjaciół ,którzy żyli w różnych pokoleniach np. w czasach biblijnych ,starożytnych ,w średniowieczu itd :-D
Zbawieni nie będą mieli problemów i nikt nie zakłóci spokoju więc żadnego zaniepokojenia nie będzie. Nie trzeba będzie spać bo nocy nie będzie. My tylko tracimy w ówczesnym świecie czas na spanie ale to regeneruje człowieka postawia go na nogi przez odpoczynek ,stabilizuje pracę serca bo kto nie śpi przez kilka dni a pije kawę w pracoholizmie może umrzeć na zawał serca i inne zaburzenia. I do tego sny ,które sa dziwne i nie przywiązuje się do tego dużej wagi. Nowe Jeruzalem i pozostałe obszary rajem .Słońce,księżyc ,oceany nie będą potrzebne a inne światło będzie oświetlało nową ziemie..Życie wieczne a śmierci nie będzie :-) Z moją wyobraźnią to słabo bo nie znam szczegółów :-)

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

Dezerter pisze:
Agrest1 pisze:Wszystko co do uratowania ,zostanie uratowane dla przyszłego świata.
Życie na tym świecie to przekleństwo z którego mamy się wyzwolić a nie zacna godność dana człowiekowi do realizacji siebie.
głęboko ci współczuje Agreście takiego życia - piszę to całkowicie poważnie
moje życie jest dokładną przeciwnością tego co napisałeś i
Chwała Panu
Dezerter to dobrze ,że okazujesz współczucie bliżmiemu ale ja próbuje się nie załamywać. Tysiące ludzi w Polsce przez lata statystycznie popełniało samobójstwo bo mieli doła i nie poczekali na lepszy czas w którym złe sytuacje odejdą. Nie próbowali rozwiązać problemów tylko naśladowali innych samobójców.Nie uświadomili sobie,że mogą pozostawić bliskich ludzi przez kontrolowane przez siebie odejście ze świata. Judasz się załamał bo zrozumiał ,że Jezus jest niewinny i sprawiedliwy.Nie powinien popełniać samobójstwa bo to mord na samym sobie ,powinien się skontaktować z Apostołami i ze Zmartwychwstałym Jezusem na domiar złego Iskariota był złodziejem .
Dezerterze nie byłoby wojen jeżeli wszyscy by zdezerterowali z wojska żeby obie strony ze sobą nie walczyły. Niestety wielki herszt bandy ma pomocników ,którzy w ryzach trzymają ludzi a pozostali w przeciwieństwie do bandy organizują obronę . Jak ludzie mają pokój to oglądają walki bokserskie a ja nie lubie boksu ,wolę pograć w tenisa :-D

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Agrest1 pisze:Wszystko co do uratowania ,zostanie uratowane dla przyszłego świata.
Życie na tym świecie to przekleństwo z którego mamy się wyzwolić a nie zacna godność dana człowiekowi do realizacji siebie.
Żebyś Agreście narodził się na tym świecie musiałeś mieć wiele szczęścia. :-D

W tej chwili życie na świecie ma strony piękne jak i brutalne.
Piękne to co nas cieszy dookoła , ludzie bliscy ...
ale i brutalne niepowodzenia, zmagania i problemy.
Mimo iż tak jest chcemy żyć bo chęć wiecznego życia mamy
włożoną do serca.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Uważam że Izajasz i Daniel oraz trochę Ezechiel wskazują na życie wieczne...

Proroctwo Daniela powstało by ludzie wnikliwi mogli to znać.
Choć są pewnie i tacy co nie znają w ogóle kart Biblii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”