A co z tą Ziemią ?

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

A co z tą Ziemią ?

Post autor: Abigail-2 »

Spotykam się tutaj z poglądami niektórych forumowiczów, że w przyszłości ludzie opuszczą naszą planetę Ziemię bo pójdą do nieba . Biorąc pod uwagę jak w piękny sposób została stworzona aż serce się kraje ....
Co to znaczy , że będzie opustoszona ?
A co Pismo Święte mówi, co będzie w przyszłości z naszą Ziemią?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Abigail-2 pisze: Co to znaczy , że będzie opustoszona ?
Jak będzie niszczona w Armagedonie, to myślisz, ze ludzie wybrani do życia przez Boga otrzymają jakieś cudowne pelerynki, albo schowają się w 'Arkach' i nie spłoną kiedy będa im się na głowy walić meteory ?
Abigail-2 pisze: A co Pismo Święte mówi, co będzie w przyszłości z naszą Ziemią?
Będzie znów tym czym była, jest i będzie. Będą na niej sobie mieszkac wybrani przez Boga, bo ziemia trwa na wieki.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

bartek212701 pisze:Będzie znów tym czym była, jest i będzie. Będą na niej sobie mieszkac wybrani przez Boga, bo ziemia trwa na wieki.
Czyli jak mam to zrozumieć , ze zostanie przywrócony raj na Ziemi tutaj spowrotem ?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Abigail-2 pisze: Czyli jak mam to zrozumieć , ze zostanie przywrócony raj na Ziemi tutaj spowrotem ?
a gdzie ? W czwartym wymiarze ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

bartek212701 pisze:
Abigail-2 pisze: Czyli jak mam to zrozumieć , ze zostanie przywrócony raj na Ziemi tutaj spowrotem ?
a gdzie ? W czwartym wymiarze ?
A o czwartym wymiarze mówi Biblia ? :-D

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Abigail-2 pisze: A o czwartym wymiarze mówi Biblia ? :-D
:-/ chyba warto zacząć ją rzeczywiście czytac droga Abigail :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bartek212701 pisze: Będzie znów tym czym była, jest i będzie. Będą na niej sobie mieszkac wybrani przez Boga, bo ziemia trwa na wieki.
A możesz przybliżyć kiedy i jak "wybrani" do życia na Ziemi?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Henryk pisze: A możesz przybliżyć kiedy i jak "wybrani" do życia na Ziemi?
ja nie CK, że podaje kiedy :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bartek212701 pisze: ja nie CK, że podaje kiedy :-)
Podaj choć "jak" będą wybierani?
Jak coś piszesz, to bierz odpowiedzialność za słowa!
Inaczej wychodzi... śmiesznie. :-(

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Jak coś piszesz, to bierz odpowiedzialność za słowa!
Inaczej wychodzi... śmiesznie. :-(

Śmieszne to jest to, jak łapiesz za słówka :-)
Jak będą wybierani ? Przeczytaj Biblię, bo zadajesz 'śmieszne' pytania :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jfs300

Post autor: jfs300 »

są 2 opcje
opcja a) ziemia będzie istnieć ale juz inna i wróci do korzenia jak za czasów Adama i Ewy, czyli ze nie bedziemy jej widzieć jak teraz ,jako użyteczną, glebę, a ludzi jako nie wiem środków do osiągniecia celu
tylko będzie inaczejbardziej to wszystko będzie budowane na miłości, klimacie, i jednośći z Bogiem
Prawo będziemy mieli wypisane więc nie bedziemy musieli się o nie starać tylko bedziemy go po prostu przestrzegali;
powiem nieskromnie ze ja też miewam przebłyski tego ale zeby to konsekwetnie doprowadzić to już jest tragedia odrazu człowiek dostaje kontrę szatana ( w postaci niezrozumienia , lub przeszkód do dokonania, braku siły woli itp)
opcja b) ziemia nie będzie dla nas miała znaczenia, bo będziemy przeniesieni na sąsiednia ziemię podobnie jak ze snu do reala , tak z tego reala do nowego reala i to wcale nie oznacza ze TA OBECNA ziemia będzie w jakiś spektakularny sposób zniszczona(choc tego nie mozna na 100 % wykluczyć)

No i takie są moje przemyslenia po prostu nświetliłem . Nic nowego tak naprawde nie odkryłem
Pozdro.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bartek212701 pisze:Jak będą wybierani ? Przeczytaj Biblię, bo zadajesz 'śmieszne' pytania :-)
Zdarzyło mi się kiedyś przeczytać kawałek Biblii i było tam o wybraniu.
O wybraniu do współdziedzictwa z Chrystusem.
Może znasz urywek o wybieraniu do życia na Ziemi?
Chętnie zapoznam się. :xcalus:

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

Przed obliczem Sądu Ostatecznego to niebo i ziemia będzie pierzchnąć (uciekać,oddalać się) i miejsca dla nich nie było. Czego oko nie widziało...Trudno to sobie wyobrazić co z naszą planetą się stanie ,czy to będą zrujnowane miasta z istniejącymi nadal oceanami bez obecności dusz ludzkich(bo w innym miejscu dusze są) ? czy będzie nowa ziemia i nowe niebo a na boku stara planeta ? czy stara nasza planeta zostanie przekształcona w raj(nowa ziemia) bez oceanów żeby miejsca było dużo dla zbawionych ze wszystkich pokoleń ? Jedynym miastem byłoby Nowe Jeruzalem a obszary byłyby rajem .Ludzie zbawieni mają być jak aniołowie w niebie ,żyjąc wiecznie nie będzie potrzebne potomstwo...To byłby raj lepszy niż ten ,który miał Adam i Ewa a bliźnich(przyjaciół,braci,sióstr) byłoby tak dużo ,że to jest nie do opisania dziękując Panu Bogu i Mesjaszowi.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Henryk pisze: Może znasz urywek o wybieraniu do życia na Ziemi?
a to na Ziemi będą wszyscy, jak leci ? Zero selekcji tak ? :-) Super, ale to chyba tylko u Badaczy...
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bartek212701 pisze:
Henryk pisze: Może znasz urywek o wybieraniu do życia na Ziemi?
a to na Ziemi będą wszyscy, jak leci ? Zero selekcji tak ? :-) Super, ale to chyba tylko u Badaczy...
No to jak?
Uraczysz nas wersetem o wyborze do życia na Ziemi? ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”