A co z tą Ziemią ?

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Mat 5 : (5) Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię.

Kazn 1 :(4) Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzie lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.

Psalm 104 : (5) Założył ziemię na jej ustalonych miejscach; nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.


Ta ziemia , na której jesteśmy pozostanie . Natomiast zostanie przywrócony raj.Bóg obdaruje ludzi życiem wiecznym na niej.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:Ta ziemia , na której jesteśmy pozostanie . Natomiast zostanie przywrócony raj.Bóg obdaruje ludzi życiem wiecznym na niej.
Przyznam , ze tutaj dobrze kombinujesz:)
tylko co do pierwszej cześci Twojej wypowiedzi to już nie nasz problem.
Trzeba zaufać Bogu i tyle ,jak postanowi nas przenięść w inny wymiar, to też nie należy się tym smucić
Bo tutaj mamy świetny poligon, pozdrawiam:)

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

Ci z Goga i Magoga to na piechotę pójdą żeby otoczyć obóz świętych(jak ziemia długa i szeroka) czy użyją środki lokomocji(podróżowanie szybkie znanymi nam pojazdami itd. )? Nie wiadomo czy w tysiącletnim Panowaniu Chrystusa ludzie będą korzystać z technologii i techniki z XX i XXI wieku?

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Agrest1 pisze:Ci z Goga i Magoga to na piechotę pójdą żeby otoczyć obóz świętych(jak ziemia długa i szeroka) czy użyją środki lokomocji(podróżowanie szybkie znanymi nam pojazdami itd. )? Nie wiadomo czy w tysiącletnim Panowaniu Chrystusa ludzie będą korzystać z technologii i techniki z XX i XXI wieku?
Skoro jest powiedziane , że Bóg ustanowił Ziemię na zawsze to nie da jej wykończyć jakąkolwiek bronią , nawet nuklearną,
której obecnie jest tyle zgromadzonej , że mogliby kilkanaście razy zniszczyć planetę.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:Bo tutaj mamy świetny poligon, pozdrawiam:)

Jfs
Poligon , poligonem... no bo przecież nie może być ci za nudno. :-P
Jfs przejdź się teraz do parku , zobacz tą zieleń , ptaki śpiewające ,... ech to powietrze ono
teraz pachnie . Zauważyłeś ? :-D
Życie na Ziemi jest dość przyjemne nawet teraz. Nie uważasz ?

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail-2 pisze:
jfs300 pisze:Bo tutaj mamy świetny poligon, pozdrawiam:)

Jfs
Poligon , poligonem... no bo przecież nie może być ci za nudno. :-P
Jfs przejdź się teraz do parku , zobacz tą zieleń , ptaki śpiewające ,... ech to powietrze ono
teraz pachnie . Zauważyłeś ? :-D
Życie na Ziemi jest dość przyjemne nawet teraz. Nie uważasz ?
Abigail , ale ja nie mowilem ze teraz=> poligon to odrazu musi być przykro , bo poligon również nas szkoli w poznawaniu dobra:))\
owszem jest przyjemnie ale na przyszłej ziemi moze być tak samo albo i jeszcze lepiej ja nie wtryniam się w kompetencje Boga jeśli postanowi nas przenieść bliźniaczo - jak ze snu do realu to będe sie cieszył jeśli zostawi tytaj a naprawi to rónwnież , grunt to być po jego stronie cokolwiek zrobi nie spodziewać się jakiś dokładnych wytycznych tylko raczej spełniać to co prosi, a doceniać mozesz wszystko i real i sny i obietnice Boga:) Wszystko to on stworzył poza złym mentalem , tkory stworzył demon :-x

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Jfs :-)
Tej naszej Ziemi nic nie brakuje a na mieszkanie Bóg nam ją stworzył , dlatego tak nam się tutaj podoba.
Ja bym z przyjemnością mieszkała tu nadal . Jezus do nieba poszedł w ciele duchowym ,
bo takie jest jego pierwotne ciało. Nasze ciało jest fizyczne . I całkiem pomysłowo i mądrze
zostało stworzone.
Jfs a chciałbyś żyć wiecznie w raju tutaj na Ziemi , w takim ciele jakim jesteś ?
Myślałeś kiedyś nad tym ? :-)

jfs300

Post autor: jfs300 »

Abigail myslalem o tym wielokrotnie i jednego czego bym nie chiał bo sie tego boje TAK NAPRAWDĘ
to zmiany stanu świadomości co do ciała to przyanaje jest dobrze stworzone , jednak nasz duch odbiera np ból jako cierpienie, i tu już jest błąd w postrzeganiu i tu nie ma co mieć pretencji
o to do Boga,bo to jest skutkiem grzechu a co za tym idzie cielesności i wiem ze Jehowa moze to z nas usunąć, jednak wiem ze równie dobrze moze zrobić coś zupełnie zaskakującego i na to też jestem przygotowany, z tej pozycji jest mi to nie do wyobrażenia ze mógłbym utracić ciało bo bym musiał nauczyć sie życ w zupełnie innych warunkach, jednak co do świata sprawa ma sie zupełnie inaczej bo człowiek praktycznie co noc zmienia świat i się tym nie przejmuje:)
Ciało i świat to co innego bo to jest nasze (od Boga) a świat jest Boga, ale i jedno i dugie w przypadku zmian trzbea zaakceptować tylko z tym 1 byłoby z całą pewnośćią trudniej

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

Abigail-2 pisze:
Agrest1 pisze:Ci z Goga i Magoga to na piechotę pójdą żeby otoczyć obóz świętych(jak ziemia długa i szeroka) czy użyją środki lokomocji(podróżowanie szybkie znanymi nam pojazdami itd. )? Nie wiadomo czy w tysiącletnim Panowaniu Chrystusa ludzie będą korzystać z technologii i techniki z XX i XXI wieku?
Skoro jest powiedziane , że Bóg ustanowił Ziemię na zawsze to nie da jej wykończyć jakąkolwiek bronią , nawet nuklearną,
której obecnie jest tyle zgromadzonej , że mogliby kilkanaście razy zniszczyć planetę.
Środowisko jest zanieczyszczane ,skażona trawa-roślinność-drzewa powoduje alergie .Kominy i więcej samochodów .Broń nuklearna to najwięcej broni masowego rażenia wyprodukowała Rosja a potem USA i inne nacje .To poważne zagrożenie ,że w takim świecie się żyje .Wiedzą o tym dobrze żeby nie używać bomb atomowych ale muszą sie mieć na baczności żeby ktoś nie rozpętał piekła. Celem Mesjasza jest usunięcie politycznych rządów ze świata pozbawić ich posiadania broni nuklearnej i przekłucie mieczy na lemiesze symbolicznie ogólnie wszelka broń i żeby wojen nigdy nie było bo walczyć to może Archanioł Michał strącając diabła a ludzie jak walczą z ludźmi to są uszkodzenia,cierpienie,przestaje funkcjonować serce,oddychanie itd To są bratobójcze walki i to również grozi cywilom oraz niewinnym ludziom nastawionym pokojowo. Kiedyś to musieli walczyć w obronie koniecznie i wygrywali np. z nazistami i poświęcając istnienia ludzkie było okrucieństwo i bez sens a warto byłoby w spokoju czytać pismo święte ,modlić się i żyć w przyjaźni z otoczeniem...
Ostatnio zmieniony 25 maja 2014, 21:23 przez Agrest1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Abigail-2 pisze:Jfs a chciałbyś żyć wiecznie w raju tutaj na Ziemi , w takim ciele jakim jesteś ?
Myślałeś kiedyś nad tym ? :-)
Abigail-2, ja czasami myślę o raju na ziemi
i mam nieodparte wrażenie, że zanudziłabym się ..... na śmierć. :-D
A poza tym, podobno sami mamy sadzić marchewkę :-? więc nie wiem czy byłaby to dla mnie nagroda za dobre sprawowanie.
Może "raj" jest inny dla każdego ???
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Anna01 pisze:
Abigail-2 pisze:Jfs a chciałbyś żyć wiecznie w raju tutaj na Ziemi , w takim ciele jakim jesteś ?
Myślałeś kiedyś nad tym ? :-)
Abigail-2, ja czasami myślę o raju na ziemi
i mam nieodparte wrażenie, że zanudziłabym się ..... na śmierć. :-D
A poza tym, podobno sami mamy sadzić marchewkę :-? więc nie wiem czy byłaby to dla mnie nagroda za dobre sprawowanie.
Może "raj" jest inny dla każdego ???

Słowo "raj na ziemi" to mocne słowo.
Bo rzeczywiście sadzenie marchewek lub spędzania
tych różnych chwil w kółko nie jest ciekawe.
Ks, Daniela wskazuje na ziemie jako miejsce życia wiecznego.
Stsram się ufać słowom Bibli.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Anna01 pisze:Abigail-2, ja czasami myślę o raju na ziemi
i mam nieodparte wrażenie, ze zanudziłabym się ..... na śmierć.
A poza tym, podobno sami mamy sadzić marchewkę więc nie wiem czy byłaby to dla mnie nagroda za dobre sprawowanie.
Może "raj" jest inny dla każdego ???
Wiesz jakbyś sie umiała cieszyć z ,,małych rzeczy''/"małych sukcesów"
to bys sie nie nudziła z sadzenia marchweki:P
Poza tym nie tylko na tym konczy się raj, teraz tego wszystkiego jest(mam czasem wrażenie) aż za dużo.
Przemiana w duchu między innymi na tym polega ze człowiek jest zadowolony ze wsyzstkiego i wclae nie musi mieć jakiś swoich usalonych wytycznych. to teraz tak jest, że musi to ze musi tamto np kobieta musi znaleść mężćzyznę bo jak nie to tragedia hehe
Ale to jest MUS to jest WIĘZIENIE nazwe to nałóg potrzeb własnych

Na tej ziemi poligon polega miedzxy innymi na tym , ze uczymy się tego zeby realizować WŁASNE POMYSŁY drogami niestandartowymi, natomiast tam już bedziemy mieli już full version
Spoko Bogu pomysłów nie zabraknie:);
lokacja nie ma znaczenia

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

"Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże." Łukasza 9:60

To słowa Ewangelii. Do czego mogły by się odnosić. Czyż nie do Ziemi ?
Czy Jezus miał na myśli inne miejsce niż ziemia ???

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

jfs300 pisze:
Anna01 pisze:Abigail-2, ja czasami myślę o raju na ziemi
i mam nieodparte wrażenie, ze zanudziłabym się ..... na śmierć.
A poza tym, podobno sami mamy sadzić marchewkę więc nie wiem czy byłaby to dla mnie nagroda za dobre sprawowanie.
Może "raj" jest inny dla każdego ???
Wiesz jakbyś sie umiała cieszyć z ,,małych rzeczy''/"małych sukcesów"
to bys sie nie nudziła z sadzenia marchweki:P
Poza tym nie tylko na tym konczy się raj, teraz tego wszystkiego jest(mam czasem wrażenie) aż za dużo.
Przemiana w duchu między innymi na tym polega ze człowiek jest zadowolony ze wsyzstkiego i wclae nie musi mieć jakiś swoich usalonych wytycznych. to teraz tak jest, że musi to ze musi tamto np kobieta musi znaleść mężćzyznę bo jak nie to tragedia hehe
Ale to jest MUS to jest WIĘZIENIE nazwe to nałóg potrzeb własnych

Na tej ziemi poligon polega miedzxy innymi na tym , ze uczymy się tego zeby realizować WŁASNE POMYSŁY drogami niestandartowymi, natomiast tam już bedziemy mieli już full version
Spoko Bogu pomysłów nie zabraknie:);
lokacja nie ma znaczenia
Lokacja jest podana w biblii a poligony się skończą jak będzie triumf Mesjasza i pokój,szczęście ,życie dla Zbawionych... :-) Pozdrawiam

jfs300

Post autor: jfs300 »

Lokacja jest podana w biblii a poligony się skończą jak będzie triumf Mesjasza i pokój,szczęście ,życie dla Zbawionych... Pozdrawiam
To prawda to prawda:) Ale niektorzy sie zamartwiają ;; jak to będzie;;
więc zgłębiamy, zeby i oni karme mieli i mogli w pełni nie tylko rozumem ale sercem i duchem zaufać Panu :)) Pozdrawiam:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”