PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ - GDZIE BĘDZIE ?

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

śmierć dla uczniów Jezusa nie jest ostatecznym końcem.

Końcem jest dla prymitywnych materialistów. Materializm był zaś w każdej liczącej się kulturze uważany za przejaw upadku wartości moralnych i intelektualnych. W dziejach myśli ludzkiej był najgłupszym systemem zarówno w starożytnej Grecji, w Indiach i w Chinach - czyli w najbardziej liczących się kulturach.

________________________________

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Problem z Janem Chrzcielem jak zwykle pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy ktoś wyrywa werset z kontekstu ! Proponuję uważnie przeczytać co pisze Mt. 11 : 1 - 6. Otóż, jak widać z kontekstu Jan pomimo, że był największym prorokiem poprzedzającym Mesjasza, pomimo, że słyszał o wielkich czynach Jezusa, w pewnym okresie miał jakieś wątpliwości czy oby jest on tym obiecanym Mesjaszem czy też mają oczekiwać innego. Dlatego Jezus powiedział, że nawet najmniejszy w Królestwie Niebios jest większy od niego ( Mt. 11 : 11 ). Nawet najmniejszy zrodzony z Boga ( Jana 1 : 13; 3 : 3 ) natychmiast rozumiał i wierzył, że Jeszua z Nazaretu jest obiecanym Mesjaszem. Ale tak było jedynie w sytuacji, gdy Jan okazał swoją niewiarę w Mesjasza i dlatego była ostra reakcja ze strony Jezusa.

Nie oznacza to jednak, że Jan pozostał w takim stanie, aż do dnia swojej śmierci. Przecież nie kto inny jak on sam, gdy ujrzał Jezusa przychodzącego nad Jordan powiedział, że nie jest mu godzien rozwiązać rzemyka sandałów jego, że jest Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata, że święty duch Boży spoczął na nim i że będzie chrzcił ( dosł. zanurzał ) w duchu świętym - Ewangelia Jana 1 : 26 - 33.
Pomimo tych oczywistych cudów Jana Chrzciciela ogarnęły w wiezieniu, w trudnej dla niego sytuacji jakieś wątpliwości ( Mt. 11 : 2 - 3 ). Stąd też i reakcja Jezusa na jego brak wiary ( Mt. 11 : 11 ). Jezus na pytanie pełne wątpliwości postawione przez Jana Chrzciciela nie pozostał nieczuły, lecz odesłał jego uczniów do niego z gotową odpowiedzią, aby sami opowiedzieli co słyszeli i widzieli ( Jana 11 : 4 - 6 ). Można mieć więc nadzieję, że uwięziony Jan Chrzciciel zrozumiał swój błąd i dzięki informacji od swych uczniów, naocznych świadków Mesjaństwa Jezusa - pozbył się wszelkich wątpliwości. Jezus nie powiedział bowiem, że najmniejszy w Królestwie Niebios będzie większy od Jana Chrzciciela. A to spora różnica.

Wyrwany z kontekstu werset Mt. 11 : 11 nie jest więc żadnym dowodem wskazującym, że Jan Chrzciciel miał inną nadzieję jak cała reszta sług Bożych. Jedna jest nadzieja jak napisał apostoł Paweł w liście do Efezjan 4 : 4. Tak jak Bóg jest jeden, a nie jest rozdwojony lub roztrojony, tak samo nadzieja jest jedna, a nie zaś rozdwojona. Psalm 115 : 16 mówi : niebiosa - niebiosami Jehowy, lecz ziemię dał On synom ludzkim.

Ale gdyby się ktoś przy tym upierał, że jest inaczej to polecam werset Mt. 8 : 11., który go zbije z tropu. Są tam słowa Jezusa, że Abraham, Izaak i Jakub zasiądą do stołu wraz z innymi w Królestwie Niebios. Ten werset podobnie jak Filipian 3 : 20; Hebr. 11 : 14 wraz z wersetami 4 - 16 oraz Jana 14 : 2 - 3 i Ap. 7 : 9; 19 : 1 może stwarzać wrażenie dla osoby nie znającej dokładnie całej treści Biblii, że przyszłe życie sprawiedliwych ludzi ( bądź jakiejś wydzielonej grupy np. 144 000 ) będzie miało miejsce w niebie. Nic jednak bardziej błędnego. Skoro nadzieja jest jedna ( a nie dwie ), a Bóg ziemię dal synom ludzkim, to znaczy, że nie ma takiej możliwości by ludzie żyli w przyszłości w niebie, lub jakaś grupa ludzi żyła sobie w niebie, a cała reszta na ziemi.

Jeśli coś jest niebiańskie to znaczy, że jest nieskażone i pochodzące od Boga. Jeśli ktoś ma skarb w niebie, to nie znaczy, że tym skarbem jest niebo. Takim też skarbem jest zapewnione w niebie obywatelstwo co nie oznacza, że apostołowie wybierali się literalnie do nieba. Jezus podczas powtórnego przyjścia powróci na ziemię. Nowe święte Jeruzalem od Boga zstąpi na ziemię i nie będzie zamknięte, bo królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją ( Ap. 21 : 24 - 26 ). Stąd też mieszkanie zapewnione przez Jezusa dla apostołów - to nie niebo, bo będą razem z nim, gdy ponownie przyjdzie. Góra Syjon nie jest w niebie - lecz na ziemi. Przyszły więc ogród Eden, będzie rajem nie w niebie, lecz na ziemi. Nie ma dwóch ogrodów Eden.
Ale wbrew tym oczywistym i prostym faktom, pokrętni teologowie stworzyli fałszywą doktrynę o przyszłym życiu w niebie. Inni z kolei przyjęli doktrynę, że część ludzi będzie żyła w niebie, a część na ziemi i jak widać nie mogą się wyzwolić z reszty katolickich, fałszywych doktryn. Bardzo to smutne !



__________________________

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tropiciel pisze: niebiosa - niebiosami Jehowy, lecz ziemię dał On synom ludzkim.
Przyszły więc ogród Eden, będzie rajem nie w niebie, lecz na ziemi.
Racja. :-)

Dobra komunikacja między niebem a ziemią będzie znów możliwa.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Już jest możliwa, Niebo komunikuje się ze mną.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

jakie niebo ? Czy JEHOWAH komunikuje się z tobą ???


__________________

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Nie jest to komunikacja słowna, czyli taka jak ja z Tobą a Ty ze mną. Niebo komunikuje się ze mną za pomocą znaków. Myślę, że jest to Bóg Jahwe bo w Allacha nie wierzę, wierzę w Biblijnego Boga. Jezus natomiast jest moim mężem i komunikuje się ze mną za pomocą bodźców, zostałam szamanką. Niebo ukazało mi kim jestem za pomocą gwiazd z nieba, zanim załapałam co mi Pan Bóg chce powiedzieć bo nie jestem tak bystra i wolno myślę (jak wogóle myślę) to uczyniło to Niebo kilka razy, może jak byś to Ty widział zorientował byś się za pierwszym razem, bo ja zanim załapałam, że jestem gwiazdą poranną to troszkę to trwało i użyło Niebo kilku gwiazd. Także mimo moich niedoskonałości Niebo mi pomaga. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Nie jest to komunikacja słowna, czyli taka jak ja z Tobą a Ty ze mną. Niebo komunikuje się ze mną za pomocą znaków. Myślę, że jest to Bóg Jahwe bo w Allacha nie wierzę, wierzę w Biblijnego Boga. Jezus natomiast jest moim mężem i komunikuje się ze mną za pomocą bodźców, zostałam szamanką. Niebo ukazało mi kim jestem za pomocą gwiazd z nieba, zanim załapałam co mi Pan Bóg chce powiedzieć bo nie jestem tak bystra i wolno myślę (jak wogóle myślę) to uczyniło to Niebo kilka razy, może jak byś to Ty widział zorientował byś się za pierwszym razem, bo ja zanim załapałam, że jestem gwiazdą poranną to troszkę to trwało i użyło Niebo kilku gwiazd. Także mimo moich niedoskonałości Niebo mi pomaga.
nie wiem co o tym myśleć, ale szamanizmu to lepiej unikać, bo jest związany ze spirytyzmem. Również badanie firmamentu niebieskiego i układu gwiezdnego połączonego z wróżbiarstwem trzeba unikać, bo wiąże się ze strefa demoniczną. A to jest strefa wroga Bogu - 5 Moj. 18 : 10 - 14


__________________________________________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Queza pisze:Nie jest to komunikacja słowna, czyli taka jak ja z Tobą a Ty ze mną. Niebo komunikuje się ze mną za pomocą znaków. Myślę, że jest to Bóg Jahwe bo w Allacha nie wierzę, wierzę w Biblijnego Boga. Jezus natomiast jest moim mężem i komunikuje się ze mną za pomocą bodźców, zostałam szamanką. Niebo ukazało mi kim jestem za pomocą gwiazd z nieba, zanim załapałam co mi Pan Bóg chce powiedzieć bo nie jestem tak bystra i wolno myślę (jak wogóle myślę) to uczyniło to Niebo kilka razy, może jak byś to Ty widział zorientował byś się za pierwszym razem, bo ja zanim załapałam, że jestem gwiazdą poranną to troszkę to trwało i użyło Niebo kilku gwiazd. Także mimo moich niedoskonałości Niebo mi pomaga. :-)
Queza masz ogromną wiarę, na tym forum nie ma drugiej takiej, przyjmujesz świat takim jakim jest i sądzisz sprawiedliwie

J 3:19 eib "Oto na czym polega sąd: Światło przyszło na świat, lecz ludzie wybrali ciemność, gdyż ich postępki były złe."

Mt 12:42 eib "Królowa z Południa powstanie na sąd wraz z tym pokoleniem i potępi je, bo przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a przecież tutaj chodzi o coś więcej niż w przypadku Salomona."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

tropiciel pisze:nie wiem co o tym myśleć, ale szamanizmu to lepiej unikać, bo jest związany ze spirytyzmem. Również badanie firmamentu niebieskiego i układu gwiezdnego połączonego z wróżbiarstwem trzeba unikać, bo wiąże się ze strefa demoniczną. A to jest strefa wroga Bogu - 5 Moj. 18 : 10 - 14


__________________________________________________
Na Jezusa też mówili, że ma demona: Ew. Marka 3.22 a ja nie jestem diabłem. Pan Bóg w Starym Testamencie jak i w Nowym przepowiadał ludziom przyszłość, jest na to przykładów wiele, więc nie może potępiać wróżbiarstwa bo sam jest "dobrą wróżką".
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

radek pisze:Queza masz ogromną wiarę, na tym forum nie ma drugiej takiej, przyjmujesz świat takim jakim jest i sądzisz sprawiedliwie

J 3:19 eib "Oto na czym polega sąd: Światło przyszło na świat, lecz ludzie wybrali ciemność, gdyż ich postępki były złe."

Mt 12:42 eib "Królowa z Południa powstanie na sąd wraz z tym pokoleniem i potępi je, bo przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a przecież tutaj chodzi o coś więcej niż w przypadku Salomona."
Dzięki radek, ale ja też muszę uważać, żeby nie zgrzeszyć i np. nie skłamać.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Na Jezusa też mówili, że ma demona: Ew. Marka 3.22 a ja nie jestem diabłem. Pan Bóg w Starym Testamencie jak i w Nowym przepowiadał ludziom przyszłość, jest na to przykładów wiele, więc nie może potępiać wróżbiarstwa bo sam jest "dobrą wróżką".
Jezus się demonizmem nie zajmował ! A Bóg skoro zakazywał wróżbiarstwa, to nie po to by je wykorzystywać do "dobrych wróżb" !


____________________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tropiciel pisze:Jezus się demonizmem nie zajmował ! A Bóg skoro zakazywał wróżbiarstwa, to nie po to by je wykorzystywać do "dobrych wróżb" !
Jezus rozkazywał demonom, a Bóg ze swoim Królestwem może postępować tak, jak uważa on wie najlepiej komu i na co może pozwolić, a co i komu zabronić, by wszystkich ostatecznie dokładnie wyuczyć i doprowadzić do pełnego uczestnictwa w Jego Królestwie

Rev 3:7-8 eib "(7) A do anioła kościoła w Filadelfii napisz: Oto, co mówi Święty, Prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, który otwiera i nikt nie zamknie; który zamyka i nikt nie otworzy. (8) Wiem o twoich czynach. Oto sprawiłem, że drzwi stoją przed tobą otworem. Nikt nie zdoła ich zamknąć. Wiem, że niewielką masz moc. A jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia."
Obrazek

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Jezus rozkazywał demonom, a Bóg ze swoim Królestwem może postępować tak, jak uważa on wie najlepiej komu i na co może pozwolić, a co i komu zabronić, by wszystkich ostatecznie dokładnie wyuczyć i doprowadzić do pełnego uczestnictwa w Jego Królestwie
Przeczytaj sobie uważnie 5 Moj. 18 : 10 - 14

__________________________

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Queza, jak to jest być gwiazdą poranną? Co robisz na co dzień?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tropiciel pisze:
Jezus rozkazywał demonom, a Bóg ze swoim Królestwem może postępować tak, jak uważa on wie najlepiej komu i na co może pozwolić, a co i komu zabronić, by wszystkich ostatecznie dokładnie wyuczyć i doprowadzić do pełnego uczestnictwa w Jego Królestwie
Przeczytaj sobie uważnie 5 Moj. 18 : 10 - 14
Łk 10:17-20 eib "(17) Siedemdziesięciu dwóch posłańców powróciło z radością, donosząc: Panie, w Twoim imieniu nawet demony są nam podległe. (18) Wówczas im powiedział: Widziałem, jak szatan niby błyskawica spadł z nieba. (19) Oto obdarzyłem was władzą deptania węży i skorpionów oraz wszelkiej mocy nieprzyjaciela — i na pewno nic wam nie zaszkodzi. (20) Jednak cieszcie się nie z tego, że złe duchy są wam podległe, cieszcie się raczej z tego, że wasze imiona zapisane są w niebie."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”