Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Post autor: radek »

Luk 10:9 pau "(9) Uzdrawiajcie tam chorych i mówcie im: «Nadchodzi już do was królestwo Boże»."

Tb 12:7 bt5 "Ukrywać tajemnice królewskie jest rzeczą piękną, ale godną pochwały jest ujawniać i wysławiać dzieła Boże. Czyńcie dobrze, a zło was nie spotka."

Jako, że Serce jest najbardziej godnym chwały narządem ciała ludzkiego, to Bóg dla mężczyzny powinien być ważniejszy nawet od ukochanej Kobiety, ponieważ Kobiet jest wiele, a Bóg wszechmogący jeden

Mt 6:33 pau "Szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane."
Obrazek

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Re: Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Post autor: Klangman »

radek pisze:Luk 10:9 pau "(9) Uzdrawiajcie tam chorych i mówcie im: «Nadchodzi już do was królestwo Boże»."

Tb 12:7 bt5 "Ukrywać tajemnice królewskie jest rzeczą piękną, ale godną pochwały jest ujawniać i wysławiać dzieła Boże. Czyńcie dobrze, a zło was nie spotka."

Jako, że Serce jest najbardziej godnym chwały narządem ciała ludzkiego, to Bóg dla mężczyzny powinien być ważniejszy nawet od ukochanej Kobiety, ponieważ Kobiet jest wiele, a Bóg wszechmogący jeden

Mt 6:33 pau "Szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane."
Tylko czy dla mężczyzny cielesnego, który poznaje świat przy pomocy zmysłów, to co niewidzialne może być ważniejsze niż to co można dostrzec i do tego jest związane z pięknem? Czy twierdzenie, że bardziej kocham Boga niż swoją żonę nie jest często po prostu niezgodne z prawdą/Prawdą?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Post autor: radek »

Klangman pisze:Tylko czy dla mężczyzny cielesnego, który poznaje świat przy pomocy zmysłów, to co niewidzialne może być ważniejsze niż to co można dostrzec i do tego jest związane z pięknem? Czy twierdzenie, że bardziej kocham Boga niż swoją żonę nie jest często po prostu niezgodne z prawdą/Prawdą?
Każdy dąży do duchowej satysfakcji, tak Bóg, jak i człowiek stworzony na Jego podobieństwo. Na tej zasadzie Bóg przyglądał się Adamowi czy znajdzie dla siebie "odpowiednią pomoc" spośród wszystkiego co wcześniej zostało stworzone, aż wreszcie ukształtował Ewę. Wieczna Miłość to marzenie każdego, jednak wiąże się to z ofiarowaniem wszystkiego dobrego dla całej poznanej rzeczywistości. Gdyby człowiek nie słyszał o Bogu wszechmogącym, to służenie Mu nie byłoby priorytetem, chociaż tylko Święty Bóg może nie wyobrażać sobie Boga, ponieważ Nim jest. Dlatego, że Kobieta jest słabsza od mężczyzny, mężczyzna wykazuje się przed Nią sposobem w jaki traktuje silniejszego od siebie, czyli Boga.
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A wiesz radek, że do nas, do Kobierzyna przywieźli dzisiaj gościa twierdzącego, że bierze wino i przemienia je w krew ?
Jak się Napoleon o tym dowiedział, to od razu poszedł zobaczyć tego gościa.
Po powrocie twierdził, że lipa jakaś, bo żadnej przemiany nie widział.
Ale Napoleon to jest prawdziwy wariat, więc nie wiem czy mu wierzyć.
Gdyby nie był wariatem, to by jarał cygarety, jak my wszyscy, a nie fajkę, no nie ? :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Re: Królestwo Bo?e, a Królestwo Niebieskie

Post autor: Klangman »

radek pisze:
Klangman pisze:Tylko czy dla m??czyzny cielesnego, który poznaje ?wiat przy pomocy zmys?ów, to co niewidzialne mo?e by? wa?niejsze ni? to co mo?na dostrzec i do tego jest zwi?zane z pi?knem? Czy twierdzenie, ?e bardziej kocham Boga ni? swoj? ?on? nie jest cz?sto po prostu niezgodne z prawd?/Prawd??
Ka?dy d??y do duchowej satysfakcji, tak Bóg, jak i cz?owiek stworzony na Jego podobie?stwo. Na tej zasadzie Bóg przygl?da? si? Adamowi czy znajdzie dla siebie "odpowiedni? pomoc" spo?ród wszystkiego co wcze?niej zosta?o stworzone, a? wreszcie ukszta?towa? Ew?. Wieczna Mi?o?? to marzenie ka?dego, jednak wi??e si? to z ofiarowaniem wszystkiego dobrego dla ca?ej poznanej rzeczywisto?ci. Gdyby cz?owiek nie s?ysza? o Bogu wszechmog?cym, to s?u?enie Mu nie by?oby priorytetem, chocia? tylko ?wi?ty Bóg mo?e nie wyobra?a? sobie Boga, poniewa? Nim jest. Dlatego, ?e Kobieta jest s?absza od m??czyzny, m??czyzna wykazuje si? przed Ni? sposobem w jaki traktuje silniejszego od siebie, czyli Boga.
Obawiam si?, ?e jeste? na poziomie, na którym trudno mi ju? dostrzec zwi?zki z moimi pytaniami :) Niemniej dzi?kuj? za wypowied? :)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Królestwo Boże jest z Nieba, więc jest niebieskie ;-) i oparte jest na Mocy ducha, nie na Mocy słowa.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

:-)

Mat 6;33 BW Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Czy poszukujesz Królestwa Bożego?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Luk 24:44 pau "(44) Potem rzekł: „Oto moje słowa, które powiedziałem do was, gdy byłem jeszcze z wami: «Musi wypełnić się wszystko, co jest napisane o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach»"."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Listek pisze::-)

Mat 6;33 BW Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Czy poszukujesz Królestwa Bożego?
Królestwo Boże już przyszło i jest Nim Nowe Jeruzalem:

10 I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą,
i ukazał mi Miasto Święte -
Jeruzalem,
zstępujące z nieba od Boga,
11 mające chwałę Boga.
Źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego,
jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu:
12 Miało ono mur wielki a wysoki,
miało dwanaście bram,
a na bramach - dwunastu aniołów
i wypisane imiona,
które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela.
13 Od wschodu trzy bramy
i od północy trzy bramy,
i od południa trzy bramy,
i od zachodu trzy bramy.
14 A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu,
a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka.
15 A ten, który mówił ze mną, miał złotą trzcinę jako miarę,
by zmierzyć Miasto i jego bramy, i jego mur.
16 A Miasto układa się w czworobok
i długość jego tak wielka jest, jak i szerokość.
I zmierzył Miasto trzciną poprzez dwanaście tysięcy stadiów:
długość, szerokość i wysokość jego są równe.
17 I zmierzył jego mur - sto czterdzieści cztery łokcie:
miara, którą ma anioł, jest miarą człowieka.
18 A mur jego jest zbudowany z jaspisu,
a Miasto - to czyste złoto do szkła czystego podobne.
19 A warstwy fundamentu pod murem Miasta
zdobne są wszelakim drogim kamieniem.
Warstwa pierwsza - jaspis,
druga - szafir,
trzecia - chalcedon,
czwarta - szmaragd,
20 piąta - sardoniks,
szósta - krwawnik,
siódma - chryzolit,
ósma - beryl,
dziewiąta - topaz,
dziesiąta - chryzopraz,
jedenasta - hiacynt,
dwunasta - ametyst.
21 A dwanaście bram to dwanaście pereł:
każda z bram była z jednej perły.
I rynek Miasta to czyste złoto jak szkło przeźroczyste.
22 A świątyni w nim nie dojrzałem:
bo jego świątynią jest Pan Bóg wszechmogący
oraz Baranek.
23 I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca,
by mu świeciły,
bo chwała Boga je oświetliła,
a jego lampą - Baranek.
24 I w jego świetle będą chodziły narody,
i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych.
25 I za dnia bramy jego nie będą zamknięte:
bo już nie będzie tam nocy.
26 I wniosą do niego przepych i skarby narodów.
27 A nic nieczystego do niego nie wejdzie
ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo,
lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka. Ap. 21.10-27
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

radek pisze:Luk 24:44 pau "(44) Potem rzekł: „Oto moje słowa, które powiedziałem do was, gdy byłem jeszcze z wami: «Musi wypełnić się wszystko, co jest napisane o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach»"."
Proroctwa o Jezusie ze Starego Testamentu już się wypełniły.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Qłeza30 pisze:nie na Mocy słowa.
Mat. 7:28-29
28. A gdy Jezus dokończył tych słów, zdumiewały się tłumy nad nauką jego.
29. Albowiem uczył je jako moc mający, a nie jak ich uczeni w Piśmie.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jachu pisze:
Qłeza30 pisze:nie na Mocy słowa.
Mat. 7:28-29
28. A gdy Jezus dokończył tych słów, zdumiewały się tłumy nad nauką jego.
29. Albowiem uczył je jako moc mający, a nie jak ich uczeni w Piśmie.
(BW)
Jezus za swojego życia zapowiadał królestwo Boże, które miało dopiero nadejść:

Albowiem nie w słowie, lecz w mocy przejawia się królestwo Boże. 1 List do Koryntian 4.20
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Mt 12:25-29
25. Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, nie ostoi się.
26. Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?
27. I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami.
28. Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże.
29. Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza, i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom Jego ograbi.
(BT)
Mr 9:1-6
1. Mówił także do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy.
2. Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich.
3. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła.
4. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.
5. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza.
6. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni.
(BT)
Łk 17:20
20. Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie;
(BT)
Łk 17:21
21. i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja zbytnio nie lubię określenia "królestwo Boże", wolę mówić o niebie na ziemi.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jachu
Łk 17:21
21. i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest.
(BT)
[center]Królestwo Boże jest w was,a nie pośród was[/center]
Luk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest w was.

Przez niewłaściwe,niezgodne z prawdą tłumaczenie Łuk.17.21...Królestwo Boże jest pośród was,pozbawia się wierzacych ludzi poszukiwania obecnego w nich Boga יהוה-Światłośći i otrzymywania Daru Jego Świętej Energii-Ducha Świętego.

Komu zależy na oszukiwaniu ludzi?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”