Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Czy według Ciebie słowo "umrzeć" jest żywe, czy nieżywe, czytasz Biblię i nie znasz Pana dysponującego zwierzchnictwem nad śmiercią

J 1:1-4 eib "(1) Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko dzięki Niemu się stało i z tego, co istnieje, nic nie stało się bez Niego. (4) W Nim było życie, a życie było światłem ludzi."

Rdz 2:9 eib "PAN, Bóg, sprawił też, że wyrosły na ziemi najróżniejsze drzewa, piękne z wyglądu, rodzące wspaniałe owoce, w tym drzewo życia w środku ogrodu oraz drzewo poznania dobra i zła."

Ap 22:2 eib "Na środku ulicy miasta i po obu brzegach rzeki rosło drzewo życia. Wydawało ono dwanaście owoców. Rodziło owoc każdego miesiąca, a jego liście miały moc uzdrawiania narodów."

Myślę BoaDusiciel'u, że pasuje tu następujący werset wychwalający niebiosa i ich władzę

Łk 18:29-30 eib "(29) Jezus im odpowiedział: Zapewniam was, nie ma takiego, kto by opuścił dom lub żonę, lub braci, lub rodziców, lub dzieci ze względu na Królestwo Boże (30) i kto nie otrzymałby w zamian dużo więcej w tym czasie, a w nadchodzącym wieku — życia wiecznego."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A jeśli ktoś nie zamierza opuszczać żony i dzieci, bo nie chce mieć więcej ?
No np. ja nie chce mieć więcej, bo to co mam w zupełności mi wystarcza.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Nie popełnisz błędu czerpiąc pociechę z dzieci, jeśli są dla Ciebie idealne i nie możesz im nic zarzucić

Ml 3:24 eib "On zwróci serca ojców ku synom i serca synów ku ojcom, abym, gdy przyjdę, nie musiał tej ziemi uderzyć klątwą."

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

To ja ci życzę, żeby twoje dzieci były idealne :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:Czy ludzie rzeczywiście myślą, że Jezus nie myśli o ich szczęściu?
Zgnębieni ludzie w upadłym świecie nie wierzą w rzeczywistość jaką może dać Jezus uwalniając ich od grzechów.

A ci uwolnieni za rzadko świadczą o przemianie serca i umysłu ,jaka dokonała się w nich z pomocą Ducha Bożego.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

BoaDusiciel pisze:żeby twoje dzieci były idealne
By wybrały Jezusa ,a nie transhumanizm.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jak rozumiecie fragment, w którym Bóg podobny stara się być do Dawida?

Iz 29:1-8 bt5
Ach, Arielu, Arielu, miasto, gdzie obozował Dawid! Dodajcie rok do roku, święta niech biegną swym cyklem! Wówczas ucisnę Ariela: nastanie żałość i wzdychanie. Ty będziesz dla mnie jakby Arielem; jak Dawid rozłożę obóz przeciw tobie, otoczę cię szańcami, wzniosę przeciw tobie wieże oblężnicze. Wtedy pokornie z ziemi mówić będziesz i z prochu wyjdą twe słowa stłumione; twój głos jakby upiora dobędzie się z ziemi, a mowa twa z prochu wyda się sykiem. Jak drobny pył będzie twoich wrogów zgraja i jak rozwiane plewy tłum twoich ciemięzców. A stanie się to nagle, niespodzianie; zostaniesz nawiedzone przez Pana Zastępów gromem wstrząsami i wielkim hukiem, huraganem burzą i płomieniami trawiącego ognia. Jak sen, jak widziadło nocne wyda się zgraja wszystkich narodów, co przeciw Arielowi wojują. Z wszystkimi, co walczą przeciw niemu, z wieżami oblężniczymi i z oblegającymi go stanie się podobnie, jak kiedy ktoś głodny śni, że je, ale się budzi z pustym żołądkiem, i jak gdy ktoś spragniony śni, że pije, lecz budzi się, zmęczony i z wyschniętym gardłem, tak będzie ze zgrają wszystkich narodów, idących do boju przeciw górze Syjon.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

radek pisze:Jak rozumiecie fragment, w którym Bóg podobny stara się być do Dawida?

Iz 29:1-8 bt5
Ach, Arielu, Arielu, miasto, gdzie obozował Dawid!

Ariel, Jebuz, Jeruzalem, Salem, Syjon, to cały czas ta sama miejscowość.

To wyrok na Jerozolimę.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

A co z fragmentem

Iz 29:3 bt5
jak Dawid rozłożę obóz przeciw tobie, otoczę cię szańcami, wzniosę przeciw tobie wieże oblężnicze.

w związku z

Iz 40:14 bt5
Do kogo się On zwracał po radę i światło, żeby Go pouczył o ścieżkach prawa, żeby Go nauczył wiedzy i wskazał Mu drogę roztropności?
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

radek pisze:A co z fragmentem
Iz 29:3 bt5
jak Dawid rozłożę obóz przeciw tobie, otoczę cię szańcami, wzniosę przeciw tobie wieże oblężnicze.
Niektórzy interpretatorzy proroctwa u Izajasza 29 widzą w Arielu symbol odstępczego (oczywiście od zasad Jezusowych) Chrześcijaństwa. - Tego wielkiego systemu.
w związku z
Iz 40:14 bt5
A tu, przynajmniej ja, nie widzę związku.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

radek pisze:Jak rozumiecie fragment, w którym Bóg podobny stara się być do Dawida?

Iz 29:1-8 bt5
Ach, Arielu, Arielu, miasto, gdzie obozował Dawid! Dodajcie rok do roku, święta niech biegną swym cyklem! Wówczas ucisnę Ariela: nastanie żałość i wzdychanie. Ty będziesz dla mnie jakby Arielem; jak Dawid rozłożę obóz przeciw tobie, otoczę cię szańcami, wzniosę przeciw tobie wieże oblężnicze. Wtedy pokornie z ziemi mówić będziesz i z prochu wyjdą twe słowa stłumione; twój głos jakby upiora dobędzie się z ziemi, a mowa twa z prochu wyda się sykiem. Jak drobny pył będzie twoich wrogów zgraja i jak rozwiane plewy tłum twoich ciemięzców. A stanie się to nagle, niespodzianie; zostaniesz nawiedzone przez Pana Zastępów gromem wstrząsami i wielkim hukiem, huraganem burzą i płomieniami trawiącego ognia. Jak sen, jak widziadło nocne wyda się zgraja wszystkich narodów, co przeciw Arielowi wojują. Z wszystkimi, co walczą przeciw niemu, z wieżami oblężniczymi i z oblegającymi go stanie się podobnie, jak kiedy ktoś głodny śni, że je, ale się budzi z pustym żołądkiem, i jak gdy ktoś spragniony śni, że pije, lecz budzi się, zmęczony i z wyschniętym gardłem, tak będzie ze zgrają wszystkich narodów, idących do boju przeciw górze Syjon.
"Ariel" znaczy lew Boga
Ten fragment , podobnie jak całe Sowo Boże jest wieloznaczny i może być interpretowany na różnych poziomach rozumienia

Judo, młody lwie (...)Nie zostanie odjęte berło od Judy
ani laska pasterska spośród kolan jego, aż przyjdzie ten, do którego ono należy, i zdobędzie posłuch u narodów.


Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida

Jak sen, jak widziadło nocne wyda się zgraja wszystkich narodów, co przeciw Arielowi [ przeciw Lwu z pokolenia Judy] wojują. Z wszystkimi, co walczą przeciw niemu, z wieżami oblężniczymi i z oblegającymi go stanie się podobnie, jak kiedy ktoś głodny śni, że je, ale się budzi z pustym żołądkiem, i jak gdy ktoś spragniony śni, że pije, lecz budzi się, zmęczony i z wyschniętym gardłem, tak będzie ze zgrają wszystkich narodów, idących do boju przeciw górze Syjon [ przeciw Królowi królów , przeciw Panu panów ].


Może też odnosić się do Jerozolimy i wierności Boga temu Miastu [mieszkańcom a nie murom] ,
jak też do nas i Jego ojcowskiej troski względem nas.
Mogę was uciskać , jak Dawid rozłożę obóz przeciw tobie, otoczę cię szańcami, wzniosę przeciw tobie wieże oblężniczeWtedy pokornie z ziemi mówić będziesz i z prochu wyjdą twe słowa stłumione; twój głos jakby upiora dobędzie się z ziemi, a mowa twa z prochu wyda się sykiem
ale nikt i nic nie zmąci mojej wierności do ciebie a wiedz też i to że czynię to co czynię wiedziony ojcowską troską o ciebie
Iz 40:14 bt5
Do kogo się On zwracał po radę i światło, żeby Go pouczył o ścieżkach prawa, żeby Go nauczył wiedzy i wskazał Mu drogę roztropności?
Jest wielu pouczczy którzy pouczają nie tylko człowieka, ale i Boga co i jak powiedział i co miał na myśli , co i jak uczynił a co i jak powinien uczynić ,
co jest światłem a co jest ciemnością , co jest wiedzą [mądrością] Bożą , co jest synonimem Bożej roztropności
Czy On zwracał się do nich po radę i światło? pytał się ich o ścieżki Prawa? pouczali Go o wiedzy?o drodze roztropności?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

efroni pisze:"Ariel" znaczy lew Boga
Ten fragment , podobnie jak całe Sowo Boże jest wieloznaczny i może być interpretowany na różnych poziomach rozumienia
To fakt.
Dlatego, tutaj nie mam zamiaru się powymądrzać :-) .
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:"Ariel" znaczy lew Boga
Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności- tłumacze Biblijni słowo "Ariel" tłumaczą u Izajasza na "ołtarz Boży", ewentualnie "ognisko Boże".
Zapewne z powodu ołtarza w świątyni.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Henryk pisze:
efroni pisze:"Ariel" znaczy lew Boga
Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności- tłumacze Biblijni słowo "Ariel" tłumaczą u Izajasza na "ołtarz Boży", ewentualnie "ognisko Boże".
Zapewne z powodu ołtarza w świątyni.
EMET:
W przypisie do wyrażenia „Ariel” w ‘PNŚ’ [ed. 2018/2019] czytamy: 29:1 *Słowo to może znaczyć „palenisko ołtarza Bożego” i najwyraźniej odnosi się do Jerozolimy{koniec przytoczenia}. Co się tyczy Izaj 29:3, to opcja „jak Dawid” [jak w ‘BT’] jest wzięta z greckiej Septuaginty [czyli: ‘LXX’], co poświadcza również Przekład LXX, prof. Popowskiego; z Oficyny Wydawn. Vocatio.

Wariant znaczeniowy &#8222;lew Boży&#8221; bywa zapodawany jako alternatywność. Bierze się takie podejście stąd, iż jednym z określeń w &#8216;B.Hebraj.&#8217; na &#8222;lew&#8221; jest < &#8217;ari >. Z kolei wariant z ,paleniskiem' też posiada umocowanie leksykalne, jak to np. w &#8216;Podręcznym Słowniku, P. Briksa&#8217;, Vocatio. [str. 42, 44: &#8222;palenisko na ofiary&#8221;]; mamy też odniesione do 2. postaci w sensie imienia własnego, właśnie. Co do znaczenia &#8222;palenisko...&#8221; &#8211; por. Ezech 43:15, 16.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:To ja ci życzę, żeby twoje dzieci były idealne
Obiecałem kiedyś sobie, że dam pewnej Kobiecie conajmniej 2012 lat

Iz 29:1 bt5 "(1) Ach, Arielu, Arielu, miasto, gdzie obozował Dawid! Dodajcie rok do roku, święta niech biegną swym cyklem!"

Dlatego często rozmyślam na tematy bilogiczne. Wiem już, że wszystko jest informacją, teraz trzeba poustawiać poszczególne jej elementy na miejsca zapewniające ludziom trwałość. Ludzie muszą przyjąć do serca odpowiednio poukładane informacje

Iz 4:3 bt5
"(3) I będzie tak: Ktokolwiek pozostał żywy na Syjonie i kto się ostał w Jeruzalem, każdy będzie nazwany świętym i wpisany do [Księgi] Życia w Jeruzalem."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”