Portugalia: Fatima i Eurowizja

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

W Polsce to już zakorzenione, co nie?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Czy Maryja Matka naszego Pana Jezusa Chrystusa nie króluje w niebie?

Gdzie jest obecnie?

Jak myślisz Queza?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Myślę, że umarła i czeka na zmartwychwstanie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

W liście do Hebrajczyków czytamy:

Hbr11:(18) Nie przystąpiliście bowiem do dotykalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy (19) ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go słyszeli, prosili, aby do nich nie mówił (20) Nie mogli bowiem znieść tego rozkazu: Jeśliby nawet tylko zwierzę dotknęło się góry, winno być ukamienowane. (21) A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Przerażony jestem i drżę. (22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (23) do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu, (24) do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla.

A czy nie sądzisz że Maryja jest wśród tych duchów ludzi sprawiedliwych które już doszły do celu? Nie przebywa mieście Boga Żyjącego Jeruzalem Niebieskim?


A w Ewangelii św Jana czytamy:

J14:(1) Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. (2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.

Czy Dom Ojca nie jest w Niebie?

Czy Maryja nie ma mieszkania w Domu Ojca?

Jak myślisz?

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze: W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.
Albertus ( jak każdy infantylny wikary ) cytuje te zdania, ale jak go zapytać co robi Jezus ( od 2 tys. lat ), w ramach przygotowywania miejsca, to na pewno nie odpowie.
W najlepszym przypadku napisze, że nie wie, ale skoro Jezus powiedział, że przygotowuje, to na pewno tak jest. Albo nic nie odpowie.
No sami zobaczycie :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Albertus pisze:Czy Dom Ojca nie jest w Niebie?

Czy Maryja nie ma mieszkania w Domu Ojca?

Jak myślisz?
Nie widzisz różnic między Marią, żoną Józefa a tą co się objawia? Poza tym, żeby dostać się do Nieba trzeba przejść wiele ziemskich inkarnacji i tylko Pan Bóg wie kiedy dobiega ich koniec.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Queza pisze:
Albertus pisze:Czy Dom Ojca nie jest w Niebie?

Czy Maryja nie ma mieszkania w Domu Ojca?

Jak myślisz?
Nie widzisz różnic między Marią, żoną Józefa a tą co się objawia? Poza tym, żeby dostać się do Nieba trzeba przejść wiele ziemskich inkarnacji i tylko Pan Bóg wie kiedy dobiega ich koniec.
Odnośnie prywatnych objawień( a takimi są objawienia w Fatimie) należy zachować daleko idącą ostrożność bo nawet jeśli są prawdziwe i Kościół dopuszcza wiarę w nie to zawsze istnieje możliwość że ludzie albo diabeł coś od siebie do nich dołożyli albo znikształcili.

Dlatego też Kościół w swej mądrości nie nakazuje wiary w objawienia prywatne nawet te uznane przez Kościół.

Nie znaczy to że osobiście odrzucam wszystkie objawienia prywatne.
Poza tym, żeby dostać się do Nieba trzeba przejść wiele ziemskich inkarnacji i tylko Pan Bóg wie kiedy dobiega ich koniec
Koncepcja reinkarnacji jest całkowicie sprzeczna z Chrześcijańskim Objawieniem i nie ma tej koncepcji w Biblii.

Gdyby tą koncepcję przyjąć to oznaczałoby że Jezus nie zbawia.

Od czego Jezus zbawia i w jaki sposób jeśli jest reinkarnacja?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Albertus pisze:Od czego Jezus zbawia i w jaki sposób jeśli jest reinkarnacja?
Żeby poznać Jezusa trzeba czasem trochę pobłądzić po ziemi. Nie wszyscy mieszkańcy ziemi znają Jezusa.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Queza pisze:
Albertus pisze:Od czego Jezus zbawia i w jaki sposób jeśli jest reinkarnacja?
Żeby poznać Jezusa trzeba czasem trochę pobłądzić po ziemi. Nie wszyscy mieszkańcy ziemi znają Jezusa.
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie -" Od czego Jezus zbawia i w jaki sposób"

Znają Jezusa jako zbawcę czy tylko jednego z nauczycieli mądrości?


Istotą misji Jezusa jest złożenie Ofiary która była zapowiedziana przez Prawo i proroków
i której cieniem były wszystkie ofiary Starego Testamentu.

Bez tej ofiary nie bylibyśmy się w stanie w żaden sposób zbawić, choćbyśmy byli nie wiem jak dobrzy w naszym mniemaniu i nie wiem jak byśmy się starali. ,Nie jesteśmy się w stanie zbawić sami!

Żadne reinkarnacje nic by nie dały!

Poza tym kłamstwo reinkarnacji odziera nasze życie z wyjątkowości. Nasze życie jest na poważnie. Niezwykle poważnie.Nie ma powtórek.

Poza tym jak już wspomniałem nie ma nic o reinkarnacji w Biblii i ta koncepcja jest z Biblią sprzeczna

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Albertus pisze:Koncepcja reinkarnacji jest całkowicie sprzeczna z Chrześcijańskim Objawieniem i nie ma tej koncepcji w Biblii.

Gdyby tą koncepcję przyjąć to oznaczałoby że Jezus nie zbawia.

Od czego Jezus zbawia i w jaki sposób jeśli jest reinkarnacja?
To zależy jak jak kto na to patrzy .
Żydowska koncepcja gigul neszamot ( wędrówka , nawroty duszy ) to nie to samo co hinduska inkarnacja .

Wg. gigul każda dusza pragnie uzyskać doskonałość i złączyć się z Bogiem, jeśli jednak nie uda się jej to za życia,
otrzymuje kolejną szansę w innym ciele a wg.Księgi Hioba (33:29) takich szans ma trzy .
A z gigul jest związane wcielenie a o wcieleniu czytamy ; A Słowo ciałem się stało ...

Re czyli ponowne . Reinkarnacja to ponowne wcielenie a ponowne przyjście Mesjasza , czy Eliasza , czy Mojżesza to właśnie reinkarnacja .

Jeżeli gigul neszamot dotyczy naprawy duszy to reinkarnacja ma związek z pojawieniem się kogoś kto będzie drogą , światłem, mężem opatrznościowym , drogowskazem , przywódcą .
Taka dusza czuje się odpowiedzialna za los innych dusz i przychodzi ponownie .

Jezus nikogo nie zbawia . Nie czytałeś o tym, że każdy sam za siebie poniesie swoją winę , swój krzyż ? Że każdy sam odpowie za swój grzech ?
Nie czytałeś o tym, że Wszechmogący zakazał składania krwawych ofiar z ludzi ?
A krwawe ofiary z cieląt już Mu obrzydły ?
Z jakiego to powodu miałby okazać się być podobnym do człowieka , dwulicowym obłudnikiem , który raz mówi tak a raz inaczej
i żądać teraz krwawej ofiary z swego SYNA /jako zadośćuczynienie/ ?

Jezus a właściwie mesjanizm jest drogą , prawdą , światłem, światłością , wiodącą do Życia nie mającego końca
i w tym sensie jest zbawieniem , wybawieniem od naszych win - mesjanizm w nas a nie Jezus .

Spróbuj , przekonaj się jak dobry jest Bóg . Czy jest jak Ojciec , czy wybaczy .
To jest właśnie wiara .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

żydowska koncepcja reinkarnacji to późny wynalazek i nie wszyscy żydzi w nie wierzą.

Jej powstanie to zapewne skutek faryzejskiego poglądu że zbawić się można przez przestrzeganie Prawa za pomocą uczynków. Takie samozbawianie bez łaski Bożej musiało doprowadzić do różnych błędów między innymi takich jak reinkarnacja.

Księga Hioba 33,29 nie mówi nam o żadnej reinkarnacji tylko o cudownym uzdrowieniu ze śmiertelnej choroby dokonanym przez Boga dzięki wstawiennictwu aniołów.

Łatwo jest to zobaczyć czytając ten werset w pełniejszym kontekście:
Hi:(14) Bóg raz się odzywa i drugi, tylko się na to nie zważa. (15) We śnie i w nocnym widzeniu, gdy spada sen na człowieka; i w czasie drzemki na łóżku (16) otwiera On ludziom oczy, przerażenie budzi w ich sercu. (17) Chce odwieść człowieka od grzechu i męża uwolnić od pychy, (18) uchronić duszę od grobu, a życie - od ciosu dzidy. (19) Przez cierpienie nawraca na łożu i udrękę w kościach nieustanną. (20) Kiedy posiłek już zbrzydnie i smaczne pokarmy są wstrętne; (21) gdy ciało mu w oczach zanika i nagie kości zostają, (22) jego dusza się zbliża do grobu, a życie do miejsca umarłych. (23) Gdy ma on swego anioła, obrońcę jednego z tysiąca, co mu wyjaśni powinność; (24) zlituje się nad nim i prosi: Uwolnij od zejścia do grobu, za niego okup znalazłem - (25) to wraca do dni młodości, jak wtedy ciało ma rześkie, (26) błaga Boga, a On się lituje, radosne oblicze nań zwraca. Przywrócono mu dawną prawość (27) i ludziom swym tak wyśpiewuje: Grzeszyłem, przewrotnie działałem, nie oddał mi On według mej winy, (28) uwolnił od zejścia do grobu, me życie raduje się światłem. (29) Wszystko to dwa i trzy razy Bóg czyni względem człowieka, (30) chcąc go uwolnić od grobu i oświecić blaskiem żyjących.

Jak widzimy mowa tutaj o ocaleniu od śmierci a nie żadnej reinkarnacji. Człoiek o którym mowa ma świadmość tego że grzeszył i doznał łaski Bożej.

Proste jak budowa cepa! :-)

To że Elihu mówi że Bóg czyni tak dwa i trzy razy względem człowieka oznacza że Bóg nie tylko raz lituje się nad grzesznikiem ale że czyni to wielokrotnie.
Jezus nikogo nie zbawia . Nie czytałeś o tym, że każdy sam za siebie poniesie swoją winę , swój krzyż ? Że każdy sam odpowie za swój grzech ?
Nie czytałeś o tym, że Wszechmogący zakazał składania krwawych ofiar z ludzi ?
A krwawe ofiary z cieląt już Mu obrzydły ?
Z jakiego to powodu miałby okazać się być podobnym do człowieka , dwulicowym obłudnikiem , który raz mówi tak a raz inaczej
i żądać teraz krwawej ofiary z swego SYNA /jako zadośćuczynienie/ ?

Jednym słowem pomieszanie z poplątaniem...

Podaj cytaty z Biblii na których opierasz swoje twierdzenia to ci wyjaśnię :-D
]Jezus nikogo nie zbawia
1J1:1) [To wam oznajmiamy], co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce - (2) bo życie objawiło się. Myśmy je widzieli, o nim świadczymy i głosimy wam życie wieczne, które było w Ojcu, a nam zostało objawione - (3) oznajmiamy wam, cośmy ujrzeli i usłyszeli, abyście i wy mieli współuczestnictwo z nami. A mieć z nami współuczestnictwo znaczy: mieć je z Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem. (4) Piszemy to w tym celu, aby nasza radość była pełna. (5) Nowina, którą usłyszeliśmy od Niego i którą wam głosimy, jest taka: Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności. (6) Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą. (7) Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. (8) Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. (9) Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. (10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki.

1J2:(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.

:-D

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Albertus pisze:Nie odpowiedziałaś na moje pytanie -" Od czego Jezus zbawia i w jaki sposób"

Znają Jezusa jako zbawcę czy tylko jednego z nauczycieli mądrości?


Istotą misji Jezusa jest złożenie Ofiary która była zapowiedziana przez Prawo i proroków
i której cieniem były wszystkie ofiary Starego Testamentu.

Bez tej ofiary nie bylibyśmy się w stanie w żaden sposób zbawić, choćbyśmy byli nie wiem jak dobrzy w naszym mniemaniu i nie wiem jak byśmy się starali. ,Nie jesteśmy się w stanie zbawić sami!

Żadne reinkarnacje nic by nie dały!

Poza tym kłamstwo reinkarnacji odziera nasze życie z wyjątkowości. Nasze życie jest na poważnie. Niezwykle poważnie.Nie ma powtórek.

Poza tym jak już wspomniałem nie ma nic o reinkarnacji w Biblii i ta koncepcja jest z Biblią sprzeczna
Trzeba być Wszechwiedzącym żeby to wszystko ogarnąć. Mi udowodniono w życiu, że reinkarnacja istnieje, a w życiu trzeba się odwrócić od swoich grzechów (co nie jest łatwe) i dążyć do świętości tak jak Jezus jest święty bo nie wiadomo co nas czeka, bowiem jest napisane:

Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
i plugawy niech się jeszcze splugawi,
a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
a święty niechaj się jeszcze uświęci!
Oto przyjdę niebawem,
a moja zapłata jest ze mną,
by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. Ap 22,11-12
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Mi udowodniono w życiu, że reinkarnacja istnieje,
Można wiedzieć w jaki sposób? Nie chodzi o podawanie osobistych szczegółów jeśli nie chcesz.

Chodzi mi o to na jakiej zasadzie ci to udowodniono?

Przez świadectwo osoby która rzekomo pamięta swoje poprzednie życia ? Czy może w inny sposób?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

w życiu trzeba się odwrócić od swoich grzechów (co nie jest łatwe) i dążyć do świętości tak jak Jezus jest święty bo nie wiadomo co nas czeka, bowiem jest napisane:

Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
i plugawy niech się jeszcze splugawi,
a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
a święty niechaj się jeszcze uświęci!
Oto przyjdę niebawem,
a moja zapłata jest ze mną,
by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. Ap 22,11-1
2

To w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z tym że Jezus jest naszym Zbawcą i że złożył za nas Ofiarę przebłagalną. Wręcz przeciwnie

Jezus zbawia nas od naszych grzechów dając nam możliwość zmiany naszego życia i przemiany naszego myślenia i uzdalnia nas do miłości.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Albertus pisze:
Mi udowodniono w życiu, że reinkarnacja istnieje,
Można wiedzieć w jaki sposób? Nie chodzi o podawanie osobistych szczegółów jeśli nie chcesz.

Chodzi mi o to na jakiej zasadzie ci to udowodniono?

Przez świadectwo osoby która rzekomo pamięta swoje poprzednie życia ? Czy może w inny sposób?
Za pomocą uzdrawiania duchowego metodą SRT (ang. Spiritual Response Therapy) - opracowana przez Roberta Detzlera.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”