Trzecie niebo o czym mowa w 2 koryntian 12:2?

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:Gdzież to są te "Niebiosa" ?
W jakiej odległości od Ziemi ?
Wolno się pomylić o 666 lat świetlnych :crazy:
Niebo nie jest daleko, wystarczy się obrócić:

"I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił;
a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników,
i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego,
obleczonego [w szatę] do stóp
i przepasanego na piersiach złotym pasem.
Głowa Jego i włosy - białe jak biała wełna, jak śnieg,
a oczy Jego jak płomień ognia.
Stopy Jego podobne do drogocennego metalu,
jak gdyby w piecu rozżarzonego,
a głos Jego jak głos wielu wód.
W prawej swej ręce miał siedem gwiazd
i z Jego ust wychodził miecz obosieczny, ostry.
A Jego wygląd - jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy". Ap. 1.12-16

Mi czasem Bóg zaświeci mocniej słonkiem w okno w dzień, albo w nocy powróży za pomocą gwiazd.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

dzozef81
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:33
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: dzozef81 »

Uważam, że Szatan został usunięty z uprzywilejowanej pozycji w Niebiosach zaraz po swoim buncie.
Zrzucony został- jak podaje Słowo- na ziemię.
Na „pierwszy świat”- ten przedpotopowy. W „drugim świecie” także sieje spustoszenie- widzimy to sami.
Koniec jego panowania oraz nawet istnienia(!) także jest przewidziany.


12 rozdział Apokalipsy powiązuje zrzucenie Szatana na ziemię z początkiem Królestwa w niebie. Więc nie bardzo jest to przedpotopowe wydarzenie.

W tym samym rozdziale jest mowa,że nie ma już miejsca w niebie dla Szatana od momentu zrzucenia a w księdze Hioba mamy informacje,że Szatan był w zgromadzeniu Bożym więc zachodzi sprzeczność w twoim twierdzeniu.

I jeszcze w tym rozdziale jest powiedziane,że mało ma czasu.Skoro zrzucono go zaraz po buncie to miał czas całej historii ludzkości.

Także w efezjan 6:12 czytamy,że toczymy bój ze złymi duchami w miejscach niebiańskich,więc w pierwszym wieku nie był jeszcze zrzucony na ziemię.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ja bym sugerowała światy równoległe, jako miejsca, któe my nazywamy niebem, piekłem itd. Gdzieś te miliardy ludzi od poczatku zaistnienia ludzkości muszą przebywać (ich dusze?), jakieś kręgi, obszary. Zakładając oczywiście, że w ogóle coś potem jest. Bo może być, jak dla mnie opcja najlepsza, że nie ma nic i już nie będzie. Koniec i finito i amen, święty spokój na zawsze. :-P

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

"Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im święci na wieki wieków. Amen."
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:"Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im święci na wieki wieków. Amen."
Brzmi jak prośba o niezmartwychwstanie :lol:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze:"Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im święci na wieki wieków. Amen."
Ale, że co? To odpowiedź dla mnie?
Boa, jak zwykle, padam ze śmiechu i podziwu dla celności twoich spostrzeżeń. :xhehe:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wuka pisze:W życiu bym nie wpadła na taką interpretację.
No to spojrzyj

http://www.trzybiada.pl/obrazki_zdjecia/63-002.jpg
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wuka pisze:
Queza pisze:"Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im święci na wieki wieków. Amen."
Ale, że co? To odpowiedź dla mnie?
Boa, jak zwykle, padam ze śmiechu i podziwu dla celności twoich spostrzeżeń. :xhehe:

To po prostu wierzenie wszystkich chrzescijan, ktorzy sa pewni, ze dusza ludzka nie umiera...a wiec zmartwychwstanie jest zbedne... :->

Chrzescijanie sa najlepiej poinformowani przez ducha, ktory nadzoruje sobory w Watykanie...Kiedy ten duch mowi, ze dusza nie umiera, to papiez przekazuje to wiernym ex cathedra do obowiazkowego wierzenia i koniec.... :->

Niesmiertelna dusza ma wiec wiecznie odpoczywac w swiatlosci wiekuistej...Amen.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:
wuka pisze:W życiu bym nie wpadła na taką interpretację.
No to spojrzyj

http://www.trzybiada.pl/obrazki_zdjecia/63-002.jpg
Jachu, czyli rozumiem, że dziś żyjemy z złym świecie, w takim piekle - krótko mówiąc. Za karę, czy jak? Co zrobiłam PRZED SWOIM NARODZENIEM SIĘ, że skazano mnie na życie w złym, piekielnym świecie i jeszcze w dodatku, jak nie uwierzę właściwie, prawidłowo i nie wykonam wszystkiego (cokolwiek to znaczy) jak nalezy, to po śmierci będę w piekle na wiecznych mękach :aaa: :crazy:
Lepiej więc nie urodzić się, nie uprawiać ŻADNEGO sexu, który dawałby możliwość powołania na świat innego człowieka, a nad tymi, które już sprowadziliśmy...tylko ubolewać, bo skazaliśmy je na zło, zło, zło tu i teraz oraz po śmierci.
KOSZMAR.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

W Biblii na prawie wszystkie pytania ludzkie,są odpowiedzi,ale ewentualni pytający nie potrafią/nie chcą zadawać rozsądnych pytań,wolą tzw ludzką mądrość,to i mają kłopoty,-jeszcze mają.Ale to się zmieni,
"bo wierny jest Ten,który obiecał"
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:W Biblii na prawie wszystkie pytania ludzkie,są odpowiedzi,ale ewentualni pytający nie potrafią/nie chcą zadawać rozsądnych pytań,wolą tzw ludzką mądrość,to i mają kłopoty,-jeszcze mają.Ale to się zmieni,
"bo wierny jest Ten,który obiecał"
Wiesz, że nie jest to żadna odpowiedź, czo może nie wiesz?
Zapytam inaczej, w kontekście twojego wpisu.
A co z tymi miliardami, które Biblii nie znały, nie znają, w ogóle jej jeszcze nie było?
Wiesz, akurat znajomość Biblii nie jest tu priorytetem. Teraz dobrze nam się gada, bo ją znamy, ale inni, przed wiekami nie znali.
A życie toczy się od zawsze tak samo. Ludzie się rodzą, żyją trochę i finito.
Zarzucasz mi nierozsądne pytania i tzw.ludzką mądrość :roll:
A jaką mam mieć i w oparciu o co pytać? W dodatku grafika, którą podałeś to rozumowanie jakiejś jednej denominacji. Inni mają inne zrozumienie. I co teraz?
Tu nie chodzi o negowanie, podważanie wiary, ale o rozsądne myślenie. I to nie na poziomie tylko ja i koleżanka, tylko tu i teraz, ale o ludzkość na przestrzeni tysięcy lat.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

wuka pisze:
Jachu pisze:
wuka pisze:W życiu bym nie wpadła na taką interpretację.
No to spojrzyj

http://www.trzybiada.pl/obrazki_zdjecia/63-002.jpg
Jachu, czyli rozumiem, że dziś żyjemy z złym świecie, w takim piekle - krótko mówiąc. Za karę, czy jak? Co zrobiłam PRZED SWOIM NARODZENIEM SIĘ, że skazano mnie na życie w złym, piekielnym świecie i jeszcze w dodatku, jak nie uwierzę właściwie, prawidłowo i nie wykonam wszystkiego (cokolwiek to znaczy) jak nalezy, to po śmierci będę w piekle na wiecznych mękach :aaa: :crazy:
Lepiej więc nie urodzić się, nie uprawiać ŻADNEGO sexu, który dawałby możliwość powołania na świat innego człowieka, a nad tymi, które już sprowadziliśmy...tylko ubolewać, bo skazaliśmy je na zło, zło, zło tu i teraz oraz po śmierci.
KOSZMAR.
Pragnę zwrócić uwagę, że niejaki Kol. Jachu podał wczoraj link do pewnego pisma, które to pismo stwierdza:

Drugą ważną rzeczą jaką musiał dokonać Jezus, było poświęcenie się na śmierć dobrowolnie, by złożyć swoje życie w ofierze jako cenę okupową i to śmiercią krzyżową, by znieść wszystkie cierpienia jakie przechodzi rodzaj ludzki, aby przez to wypełnić wszelkie wymagania Boskiej sprawiedliwości, by przez to wykupić rodzaj ludzki spod przekleństwa, jakie na nim ciąży.

No więc - skoro Jezus umarł, żeby znieść cierpienia ludzkości - to czemu ludzkość nadal cierpi ?
Czy Kol. Jachu może mi to przystępnie wytłumaczyć ? :->

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
wuka pisze:
Jachu pisze:
wuka pisze:W życiu bym nie wpadła na taką interpretację.
No to spojrzyj

http://www.trzybiada.pl/obrazki_zdjecia/63-002.jpg
Jachu, czyli rozumiem, że dziś żyjemy z złym świecie, w takim piekle - krótko mówiąc. Za karę, czy jak? Co zrobiłam PRZED SWOIM NARODZENIEM SIĘ, że skazano mnie na życie w złym, piekielnym świecie i jeszcze w dodatku, jak nie uwierzę właściwie, prawidłowo i nie wykonam wszystkiego (cokolwiek to znaczy) jak nalezy, to po śmierci będę w piekle na wiecznych mękach :aaa: :crazy:
Lepiej więc nie urodzić się, nie uprawiać ŻADNEGO sexu, który dawałby możliwość powołania na świat innego człowieka, a nad tymi, które już sprowadziliśmy...tylko ubolewać, bo skazaliśmy je na zło, zło, zło tu i teraz oraz po śmierci.
KOSZMAR.

Pragnę zwrócić uwagę, że niejaki Kol. Jachu podał wczoraj link do pewnego pisma, które to pismo stwierdza:

Drugą ważną rzeczą jaką musiał dokonać Jezus, było poświęcenie się na śmierć dobrowolnie, by złożyć swoje życie w ofierze jako cenę okupową i to śmiercią krzyżową, by znieść wszystkie cierpienia jakie przechodzi rodzaj ludzki, aby przez to wypełnić wszelkie wymagania Boskiej sprawiedliwości, by przez to wykupić rodzaj ludzki spod przekleństwa, jakie na nim ciąży.

No więc - skoro Jezus umarł, żeby znieść cierpienia ludzkości - to czemu ludzkość nadal cierpi ?
Czy Kol. Jachu może mi to przystępnie wytłumaczyć ? :->
Acha.
Masło maślane.
to mnie nasuwa się dodatkowe pytanie w związku z tym, że nauczają protestanch, że YHWH to ten sam Jezus, czyli YHWH=JCh. Komu skłąda ten okup. Sam sobie? Mnie się to wydaje kompletnie bez sensu. Stworzył ludzi, wiedział że zgrzeszą i skazał się sam na śmierć, aby siebie przebłagać za grzechy :prosze:
Ucza też, że YHWH to ten sam Bóg, co Jezus, któy jest Synem i Ojcem w jednym, i do kogo się modli? Do siebie. Im bardziej krytycznie, a może tylko zdroworozsądkowo i racjonalnie rozważam, tym więcej sprzec\zności i absurdów mi się jawi. Nie miałam tego, gdy byłam pochłonięta bezkrytycznie czytaniem Biblii i słuchałam nauk i nauczań różnych kaznodziei. Jak już raz człowiek zauważy coś "nie halo", to idzie jak lawina i sypią się te nauki jak domek z kart".

P.S. Tak cii Jachu wytłumaczy, jak mnie :bardzo_smutny: ;-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wuka pisze: Im bardziej krytycznie, a może tylko zdroworozsądkowo i racjonalnie rozważam, tym więcej sprzec\zności i absurdów mi się jawi. Nie miałam tego, gdy byłam pochłonięta bezkrytycznie czytaniem Biblii i słuchałam nauk i nauczań różnych kaznodziei. Jak już raz człowiek zauważy coś "nie halo", to idzie jak lawina i sypią się te nauki jak domek z kart".

P.S. Tak cii Jachu wytłumaczy, jak mnie :bardzo_smutny: ;-)

Wuka...bo Prawda jest w nas :-> ...Trzeba tylko wrocic do siebie :->

O tym mowil Syn Bozy...On byl jednym z nas :->

Tak bardzo sie ciesze, ze wreszcie dostrzegasz " prawde" zawarta w swietej ksiedze chrzescijanstwa :->

Kazdy, kto dochodzi do tego miejsca, rodzi sie na nowo z Ducha Sw. :->


Wuka....ZYCIE jest piekne :-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wuka pisze:Acha.
Masło maślane.
to mnie nasuwa się dodatkowe pytanie w związku z tym, że nauczają protestanch, że YHWH to ten sam Jezus, czyli YHWH=JCh. Komu skłąda ten okup. Sam sobie? Mnie się to wydaje kompletnie bez sensu. Stworzył ludzi, wiedział że zgrzeszą i skazał się sam na śmierć, aby siebie przebłagać za grzechy :prosze:
Ucza też, że YHWH to ten sam Bóg, co Jezus, któy jest Synem i Ojcem w jednym, i do kogo się modli? Do siebie.

Wuka, jesli ktos tego nie widzi, sam sobie jest winien.

Ja tez bylam slepa...nie obwiniam jednak nikogo za swoja glupote, slepote, gluchote i naiwnosc....raczej Ojcu niebianskiemu wyrazam wdziecznosc w kazdej chwili pozostalego mi zycia...wdziecznosc za to, ze ulitowal sie nade mna i podal mi reke, gdy niemalze utonelam w tym religijnym szambie... :->

Ratuj sie, kto moze .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”