Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: radek »

Therminus pisze:
03 mar 2024, 13:38
Przeczytałem większość komentarzy w tym wątku i...

To straszne, jakie spustoszenie w umysłach ludzi zrobiła nauka Diabła zawierająca się w słowach: "na pewno nie umrzecie" (Rodzaju 3:4).
Mimo jasnych i prostych słów Boga wskazujących czym jest śmierć, ludzie wolą przyznać rację Diabłu.

Dlaczego tak jest? Prawdopodobnie dlatego, że nie kochają prawdy (2 Tesaloniczan 2:10,11).
‭‭‭Ewangelia według św. Jana 11:25-26 BW1975‬‬
[25] Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. [26] A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?

https://bible.com/bible/3490/jhn.11.25.BW1975

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 19:26 BW1975‬‬
[26] A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe.

https://bible.com/bible/3490/mat.19.26.BW1975

Co do słów Węża, to

‭‭Objawienie św. Jana 19:20 BW1975‬‬
[20] I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.

https://bible.com/bible/3490/rev.19.20.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Therminus
Posty: 95
Rejestracja: 25 gru 2023, 15:24

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Therminus »

radek pisze:
14 mar 2024, 10:53
‭‭‭Ewangelia według św. Jana 11:25-26 BW1975‬‬
[25] Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. [26] A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?
Ależ oczywiście, że wierzę. Tylko że ta wypowiedź Jezusa nijak nie potwierdza kłamliwej nauki Diabła o duszy nieśmiertelnej. Nie umrą na wieki ci, którzy wierzą w Jezusa. Nauka o duszy nieśmiertelnej gwarantuje nieśmiertelność wszystkim ludziom.
Zatem werset źle dobrany.
radek pisze: ‭‭Ewangelia według św. Mateusza 19:26 BW1975‬‬
[26] A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe.
Sugerujesz, że Bóg zrobi to, co kłamliwie obiecał Diabeł?
Przypomnę, co Bóg powiedział w Edenie:
Gen 2:16 I Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Z każdego drzewa ogrodu możesz jeść do syta.
Gen 2:17 Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.
Tymczasem Diabeł:
Gen 3:4 Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
Pytanie zasadnicze: kto mówi prawdę?
radek pisze: ‭‭Objawienie św. Jana 19:20 BW1975‬‬
[20] I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.
Zapomniałeś dodać, czego symbolem jest "jezioro ogniste".
Zatem ja przypominam.
Rev 20:14 I śmierć, i piekło [hades] zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
Dlaczego manipulując słowem Bożym, próbujesz bronić naukę Diabła?
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry (Psalm 34:8)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: radek »

Therminus pisze:
14 mar 2024, 20:28
radek pisze:
14 mar 2024, 10:53
‭‭‭Ewangelia według św. Jana 11:25-26 BW1975‬‬
[25] Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. [26] A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?
Ależ oczywiście, że wierzę. Tylko że ta wypowiedź Jezusa nijak nie potwierdza kłamliwej nauki Diabła o duszy nieśmiertelnej. Nie umrą na wieki ci, którzy wierzą w Jezusa. Nauka o duszy nieśmiertelnej gwarantuje nieśmiertelność wszystkim ludziom.
Nauka o duszy mówi, że duszę nieśmiertelną mają Ci, którzy na nią załugują

‭‭Ewangelia według św. Marka 8:35-37 BW1975‬‬
[35] Bo kto by chciał duszę swoją zachować, utraci ją, a kto by utracił duszę swoją dla mnie i dla ewangelii, zachowa ją. [36] Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? [37] Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?

https://bible.com/bible/3490/mrk.8.36.BW1975
Therminus pisze:
14 mar 2024, 20:28
radek pisze: ‭‭Ewangelia według św. Mateusza 19:26 BW1975‬‬
[26] A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe.
Sugerujesz, że Bóg zrobi to, co kłamliwie obiecał Diabeł?
Zadaniem Boga nie jest sprzeciwianie się Diabłu, Bóg czyni to, co sam zdecyduje

‭‭II Księga Mojżeszowa 33:19 BW1975‬‬
[19] I odpowiedział Pan: Sprawię, że całe dostojeństwo moje przejdzie przed tobą, i ogłoszę imię „Pan” przed tobą, i zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, i zlituję się, nad kim się zlituję.

https://bible.com/bible/3490/exo.33.19.BW1975

‭‭Księga Izajasza 55:8 BW1975‬‬
[8] Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje — mówi Pan,

https://bible.com/bible/3490/isa.55.8.BW1975
‭‭
Therminus pisze:
14 mar 2024, 20:28
Pytanie zasadnicze: kto mówi prawdę?
W duchu Mesjańskim obaj

‭‭List św. Pawła do Rzymian 5:18 BW1975‬‬
[18] A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi.

https://bible.com/bible/3490/rom.5.18.BW1975
Therminus pisze:
14 mar 2024, 20:28
radek pisze: ‭‭Objawienie św. Jana 19:20 BW1975‬‬
[20] I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.
Zapomniałeś dodać, czego symbolem jest "jezioro ogniste".
Zatem ja przypominam.
Rev 20:14 I śmierć, i piekło [hades] zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
Dlaczego manipulując słowem Bożym, próbujesz bronić naukę Diabła?
Nie bronię nauki, lecz Osobę. Bóg nie potępia lecz zbawia. Nie widzą tego ci, którym brak cierpliwości

‭‭Objawienie św. Jana 12:5 BW1975‬‬
[5] I porodziła Syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.

https://bible.com/bible/3490/rev.12.5.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Therminus
Posty: 95
Rejestracja: 25 gru 2023, 15:24

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Therminus »

radek pisze:
15 mar 2024, 7:41
Nauka o duszy mówi, że duszę nieśmiertelną mają Ci, którzy na nią załugują
Ewangelia według św. Marka 8:35-37 BW1975‬‬
[35] Bo kto by chciał duszę swoją zachować, utraci ją, a kto by utracił duszę swoją dla mnie i dla ewangelii, zachowa ją. [36] Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? [37] Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?
Nie znając pola semantycznego biblijnego terminu dusza, dochodzisz do karkołomnych wniosków.
radek pisze: Zadaniem Boga nie jest sprzeciwianie się Diabłu, Bóg czyni to, co sam zdecyduje
Uciekasz od sedna tematu. Nie wiem, czy to celowe, czy nie potrafisz się skupić na prostym przekazie.
Jak to z Tobą jest?

Zapytałem, czy Bóg jednak pozwoli ludziom żyć, bo tak Ewę zapewnił Diabeł — że nie umrą. Wcześniej ostrzegł, że zjedzenie owocu z drzewa poznania dobra i zła, skutkuje śmiercią.
Czy po rozmowie Ewy z Diabłem, Bóg zmienił zdanie?
‭‭
radek pisze:
Therminus pisze:
14 mar 2024, 20:28
Pytanie zasadnicze: kto mówi prawdę?
W duchu Mesjańskim obaj

‭‭List św. Pawła do Rzymian 5:18 BW1975‬‬
[18] A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi.
Ależ z Ciebie wesołek. Masz specyficzne poczucie humoru.
A może Ty tak na serio?

radek pisze:
Therminus pisze:
14 mar 2024, 20:28
‭Dlaczego manipulując słowem Bożym, próbujesz bronić naukę Diabła?
Nie bronię nauki, lecz Osobę. Bóg nie potępia lecz zbawia. Nie widzą tego ci, którym brak cierpliwości
Chcesz mi wmówić, że Szatan Diabeł będzie zbawiony? Naprawdę?
Czy nigdy nie czytałeś np. tego?
Mat 25:41 Wtedy powie tym po lewej stronie: Precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany dla diabła i jego aniołów!

Rev 20:10 A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków.
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry (Psalm 34:8)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: radek »

Therminus pisze:
15 mar 2024, 20:19
Mat 25:41 Wtedy powie tym po lewej stronie: Precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany dla diabła i jego aniołów!
Nie wspomniałeś o istotnej rzeczy. Powyższa wypowiedź przypisana jest Synowi Człowieczemu, a od Jezusa wiemy, że Ojciec większy jest od niego, więc miłosierdzie Ojca sięga dalej

‭‭Ewangelia według św. Jana 14:28 BW1975‬‬
[28] Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdy byście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.

https://bible.com/bible/3490/jhn.14.28.BW1975
Therminus pisze:
15 mar 2024, 20:19
Rev 20:10 A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków.
Znalazłeś wspaniały werset. Jeśli zrozumiesz zwrot "wieki wieków", wtedy zrozumiesz, że miłosierdzie Boże jest większe od Jego gniewu. Otóż wiek wieku, to w uproszczeniu czas życia potomka, a tu masz fragment który ujmuje ten fakt i ukazuje wyższość miłosierdzia Bożego nad Jego gniewem

‭‭II Księga Mojżeszowa 20:5-6 BW1975‬‬
[5] Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, [6] A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

https://bible.com/bible/3490/exo.20.5.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: BoaDusiciel »

Podziwiam Radku twoją zdolność do zestawiania zdań, które dla większości nie mają ze sobą nic wspólnego :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Therminus
Posty: 95
Rejestracja: 25 gru 2023, 15:24

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Therminus »

radek pisze:
15 mar 2024, 21:02
Powyższa wypowiedź przypisana jest Synowi Człowieczemu, a od Jezusa wiemy, że Ojciec większy jest od niego, więc miłosierdzie Ojca sięga dalej
No jasne! Po co w ogóle brać na poważnie wypowiedzi Jezusa. Przecież nie mówi prawdy. Lepiej wierzyć Diabłu, bo on w Edenie powiedział Ewie prawdę...

Tak coś od początku czułem, że rozmowa z Tobą, to strata czasu. Więcej powiem, dla zachowania higieny umysłu, nie zamierzam więcej czytać tego, co już napisałeś, lub ewentualnie napiszesz w przyszłości.

Żegnam bez żalu.
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry (Psalm 34:8)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Queza »

Therminus pisze:
16 mar 2024, 20:40
Lepiej wierzyć Diabłu, bo on w Edenie powiedział Ewie prawdę...
Diabeł nie powiedział Ewie prawdy, ale Ewa powiedziała prawdę Bogu:

Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: «Dlaczego to uczyniłaś?» Niewiasta odpowiedziała: «Wąż mnie zwiódł i zjadłam». Rodz 3.13
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Therminus
Posty: 95
Rejestracja: 25 gru 2023, 15:24

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Therminus »

Queza pisze:
16 mar 2024, 20:55
Diabeł nie powiedział Ewie prawdy (...)
Ależ oczywiście. To był sarkazm w nawiązaniu do tego co pisał @radek ;-)
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry (Psalm 34:8)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Queza »

Therminus pisze:
17 mar 2024, 19:23
Queza pisze:
16 mar 2024, 20:55
Diabeł nie powiedział Ewie prawdy (...)
Ależ oczywiście. To był sarkazm w nawiązaniu do tego co pisał @radek ;-)
Wiem. Tu się zorientowałam.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”