Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

booris pisze:
Albertus pisze:A zadałeś sobie kiedyś proste pytanie - dlaczego grasz w gry komputerowe?
Ja sobie zadalem.
I jaka znalazłeś odpowiedź?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Albertus pisze:I jaka znalazłeś odpowiedź?
Bo lubie.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

booris pisze:
Albertus pisze:I jaka znalazłeś odpowiedź?
Bo lubie.
Ale dlaczego lubisz?
Dlaczego wolisz świat wirtualny( przynajmniej przez jakiś czas) od świata niewirtualnego?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Albertus pisze:Ale dlaczego lubisz?
Dlaczego wolisz świat wirtualny( przynajmniej przez jakiś czas) od świata niewirtualnego?
Zadajesz dziwne pytania i nie bardzo je rozumiem.Traktuje to jako rozrywke i tyle.Nie grales nigdy w zadne gry?Rowniez te niekomputerowe?Czytasz ksiazki?Chodzisz na spacery?Nie masz zadnego hobby?Nie robisz niczego dla relaksu?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

booris pisze:
Albertus pisze:Ale dlaczego lubisz?
Dlaczego wolisz świat wirtualny( przynajmniej przez jakiś czas) od świata niewirtualnego?
Zadajesz dziwne pytania i nie bardzo je rozumiem.Traktuje to jako rozrywke i tyle.Nie grales nigdy w zadne gry?Rowniez te niekomputerowe?Czytasz ksiazki?Chodzisz na spacery?Nie masz zadnego hobby?Nie robisz niczego dla relaksu?
Grywam w gry i robię to dlatego że pozwalają na chwilę oderwać się od często smutnej rzeczywistości i różnych problemów. W Niebie nie będzie takiej potrzeby. I o to mi chodziło i dlatego nie sądzę aby w Niebie ktoś miał ochotę grać w wirtualne gry.

Albo jeszcze takie podobieństwo mi się nasuwa:

Masz spotkanie z przepiękną, dobrą i uroczą dziewczyną o której zawsze marzyłeś i o którą zawsze się starałeś i nareszcie cię pokochała. Czy nagle najdzie cię ochota zagrać w najnowszą wersję wiedźmina alb ułożyć pasjansa w komputerze....?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2020, 19:46 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Albertus pisze:Grywam w gry i robię to dlatego że pozwalają na chwilę oderwać się od często smutnej rzeczywistości i różnych problemów.
No widzisz.Ja grywam,by sie odprezyc,zrelaksowac,odpoczac.Nie grywam w strzelanki,wole gry strategiczne i rpg.Szczegolnie lubie gry mmorpg,tym bardziej ze gram z przyjaciolmi z ktorymi grywalem kiedys w papierowe rpg-i.
Albertus pisze: I o to mi chodziło i dlatego nie sądzę aby w Niebie ktoś miał ochotę grać w wirtualne gry.
Tego nie mozesz byc pewien,ale nie bede sie z Toba spieral. ;-)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

.
Ja grywam,by sie odprezyc,zrelaksowac,odpoczac.
No tak to podobnie jak ja. Bo nie jesteśmy odprężeni zrelaksowani i wypoczęci.

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Zdaję sobie sprawę z tego, że w tym temacie zbyt wielu merytorycznych odpowiedzi nie uzyskam, bo nikt z Nieba nie wrócił żeby mógł opowiedzieć jak tam jest. W Biblii też o tym zbyt wiele nie jest napisane.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

LwiPazur pisze:Zdaję sobie sprawę z tego, że w tym temacie zbyt wielu merytorycznych odpowiedzi nie uzyskam, bo nikt z Nieba nie wrócił żeby mógł opowiedzieć jak tam jest. W Biblii też o tym zbyt wiele nie jest napisane.
Zapewne wiedziałeś o tym, zanim zadałeś to głupawe pytanie.
Oszołomstwu mówię NIE!

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Dlaczego głupie ? Liczyłem na to, że ktoś zna np jakieś prywatne objawienia jak wygląda niebo np mistyków czy świętych.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

LwiPazur pisze:Dlaczego głupie ? Liczyłem na to, że ktoś zna np jakieś prywatne objawienia jak wygląda niebo np mistyków czy świętych.
I dalej brniesz w głupotę, co?
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

LwiPazur pisze:Dlaczego głupie ? Liczyłem na to, że ktoś zna np jakieś prywatne objawienia jak wygląda niebo np mistyków czy świętych.
Nie jestem specjalistą od prywatnych objawień ale raczej tam o rozgrywkach w najnowszą wersję Wiedźmina na niebiańskim kompie niczego nie znajdziesz.... 8-) ;-)

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

LwiPazur pisze:Dlaczego głupie ? Liczyłem na to, że ktoś zna np jakieś prywatne objawienia jak wygląda niebo np mistyków czy świętych.
EMET:
O ile serio pytanie, to mamy wgląd w dziedzinę niebios JHVH i dalej - Syna Bożego, tudzież aniołów różnej rangi: poprzez opisy biblijne, jednak... Są to zobrazowania takie, iżby wg naszych pojmowań -- naszych zmysłów spostrzegawczych -- nam coś ukazać, bowiem... jawnie mamy przestrogę taką, iż np. Boga JHVH - jako Takiego - nie sposób widzieć by mógł ziemski człowiek: nawet samego Mojżesza Bóg prośby nie spełnił -- => Ks. Wyjścia począwszy od 33:13 i dalej, zwłaszcza ww. 20 - 23; 34:5 i dalsze.
Taki np. opis z Ks. Izajasza 6:1 - 8 => bynajmniej przecież nie samego Boga JHVH ujrzał [jak w w. 1] Jeszaja; zaś wizja serafów [ww. 2 - 4, 6, 7] też była w jakimś sensie unaocznieniem jeno! Podobnie gdy czytamy o wizjach w Ks. Ks. Ezechiela, Daniela czy w Ks. Objawienia. A przecież... takowych opisów jest znacznie więcej. Wg zobrazowań -- wobec i dla mentalności ludzkiej -- mamy i "skrzydła", mamy i "ogień płonący", mamy... jednak trzeba do tych spraw podchodzić z rozwagą; np. opis z Wyjścia 24:10 z takim określeniem użytym: "i ujrzeli Boga Izraela" [proszę o pełne przeczytanie ww. 9 - 11].

Jednak, tak jak to Bóg JHVH lapidarnie powiedział, jak też proponuję poczytać z Ks. Powt. Prawa 4:12, 15: "lecz postaci żadnej nie widzieliście, był tylko sam głos."; "gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan \w hebraj. JHVH \ mówił do was na Horebie spośród ognia" ['BW'].

Aniołowie, o ile nawet zstępowali z jakąś misją od Boga JHVH, to niekoniecznie opowiadali o realiach niebios JHVH... ;-) Tak jak w przypadku apokryfów Ks. Nowego Przymierza, tak i w przypadku realiów Ks. Starego Przymierza, np. apokryficzne księgi poszerzają nadto tematykę angeologii czy opisy obszarów niebiańskich [choćby tzw. 'ks. Henocha']. Pismo w kanonie 'BH' oraz greki 'NP' - jest dosyć powściągliwe w tym względzie. O ile nawet, to mamy WIZJE, opisy WIZJI, unaocznienia - poprzez stosowne określenia i formy - nie zaś, iż Bóg JHVH to jakby zawoalowana postać ,Starowiecznego Starca', aniołowie - to "uskrzydlone twory latające" z olbrzymią prędkością: tudzież faktycznie 'skrzydłami machające' itp. itd. Zaś owi z ziemskch ludzi, którzy 'będą Boga oglądać twarzą w twarz' --- gdy się znajdą na dziedzińcach niebios JHVH --- to również mamy zapisy unaoczniające jeno: tego typu, co w Ks. Objawienia, np. w Rozdz. rozdz. 7. i 14.; i nie tylko. Mamy np. Obj 21:7 i dalsze; 22:3. Raczej niekoniecznie [eufemizm] "miasto" będzie tworzyło swoisty jakiś "dwunastościan foremny" [skoro 12. apostołów Baranka] itp.

Tyle, co tym razem napisałem pod rozwagę.

Stephanos, ps. EMET[/i]
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: teska »

Ponieważ większość ludzi będzie żyła na ziemi dlatego niewiele jest wzmianek o życiu w niebie.

Psalm 116:15
Niebiosa należą do Jehowy ,ale ziemię dał On ludziom.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Albertus »

teska pisze:
16 maja 2021, 17:40
Ponieważ większość ludzi będzie żyła na ziemi dlatego niewiele jest wzmianek o życiu w niebie.

Psalm 116:15
Niebiosa należą do Jehowy ,ale ziemię dał On ludziom.
(J14:1) "Niech wasze serca się nie trapią. Wierzcie w Boga, wierzcie też we mnie. (2) w domu mego Ojca jest wiele pomieszczeń. W przeciwnym razie byłbym wam Powiedział, co idę, żeby wam przygotować miejsce. (3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, to przyjdę znowu i przyjmę was do siebie, abyście gdzie ja jestem, wy też byli.

A więc Niebo jest jak najbardziej miejscem w którym przebywają ludzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”