Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Bobo »

Przecież teska nie napisała, że nikt do nieba nie pójdzie. Napisała, że większość a nie wszyscy będą żyć na ziemi. Jezus też nie zaznaczył że w niebie będzie mieszkanie dla wszystkich ludzi. Wiele to wiele.
Zauważyłem, że katolicy lubią nadawać prostym słowom jakieś dziwne znaczenia. Tzn. takie od czapy 😉
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Albertus »

Bobo pisze:
17 maja 2021, 8:59
Przecież teska nie napisała, że nikt do nieba nie pójdzie. Napisała, że większość a nie wszyscy będą żyć na ziemi. Jezus też nie zaznaczył że w niebie będzie mieszkanie dla wszystkich ludzi. Wiele to wiele.
Zauważyłem, że katolicy lubią nadawać prostym słowom jakieś dziwne znaczenia. Tzn. takie od czapy 😉
Teska jako argument na rzecz przebywania zbawionych na ziemi podała werset z psalmu 116:15.

Tymczasem w świetle tego co się wydarzyło w Nowym Testamencie i słów Jezusa z J14:1-3 nie jest to żaden argument.

W ST było tak jak pisze w psalmie 116:15 a w NT jest tak jak pisze w J14:1-3

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wuka »

Albertus pisze:
17 maja 2021, 9:18
Bobo pisze:
17 maja 2021, 8:59
Przecież teska nie napisała, że nikt do nieba nie pójdzie. Napisała, że większość a nie wszyscy będą żyć na ziemi. Jezus też nie zaznaczył że w niebie będzie mieszkanie dla wszystkich ludzi. Wiele to wiele.
Zauważyłem, że katolicy lubią nadawać prostym słowom jakieś dziwne znaczenia. Tzn. takie od czapy 😉
Teska jako argument na rzecz przebywania zbawionych na ziemi podała werset z psalmu 116:15.

Tymczasem w świetle tego co się wydarzyło w Nowym Testamencie i słów Jezusa z J14:1-3 nie jest to żaden argument.

W ST było tak jak pisze w psalmie 116:15 a w NT jest tak jak pisze w J14:1-3
Masz rację. Są denominacje, które tkwią po uszy w ST i nie przebijesz się.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: nike »

teska pisze:
16 maja 2021, 17:40
Ponieważ większość ludzi będzie żyła na ziemi dlatego niewiele jest wzmianek o życiu w niebie.

Psalm 116:15
Niebiosa należą do Jehowy ,ale ziemię dał On ludziom.
Nie mogę tego tekstu znaleźć w Księdze Psalmów, możesz sprawdzić czy się nie pomyliłaś?

jest taki:----Biblia Gdańska:
Droga jest przed oczyma Pańskimi śmierć świętych jego.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Albertus »

Faktycznie. Cytat pochodzi z Ps 115:16 a nie z Ps 116:15

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Bobo »

Albertus, w NT masz taki tekst:
Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię (Mat 5:5)

No chyba, że chcesz kombinować jakoby ziemia to niebo jak niektórzy próbują 😉
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Albertus »

Bobo pisze:
17 maja 2021, 10:34
Albertus, w NT masz taki tekst:
Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię (Mat 5:5)

No chyba, że chcesz kombinować jakoby ziemia to niebo jak niektórzy próbują 😉
Posiądą nową ziemię wtedy jak Jeruzalem Nowe zstąpi na ziemię z nieba:

Ap21:1) I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia Przeminęły i morza już nie ma. (2) Ujrzałem też miasto święte Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. (3) Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: "Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I Będzie z nimi sam Bóg

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
17 maja 2021, 10:34
Albertus, w NT masz taki tekst:
Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię (Mat 5:5)

No chyba, że chcesz kombinować jakoby ziemia to niebo jak niektórzy próbują 😉
Skoro w niebie nie ma nikogo, to po co Jezus mówił o przygotowaniu mieszkań w niebie? Po co wstępował tam, skoro, jak wielu twierdzi, tam nic nie ma. Sam siedzi gdzieś? To jest kompletnie niespójne.
Dusze, świadomość ludzka żyje w "niebie". Tam jest prawdziwe życie, prawdziwsze niż tu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Bobo »

Albertus, zawsze pytań o to samo. Po co?
Po co iść z ziemi do nieba skoro potem z tego nieba z powrotem zejść na ziemię?
Zastaną na niej jakiś ludzi?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Bobo »

Wuka, ŚJ nie twierdzą, że w niebie nie ma nikogo. Są aniołowie, Jezus, Jego Ojciec.
Ponadto Jezus zapowiedział, że niektórych do tego nieba weźmie spośród ludzi. Jednak nigdzie nie powiedział, że weźmie tam wszystkich.
Mówił też o ziemi. ŚJ nauczają i o niebie i o ziemi. Ma to sens.
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Albertus »

Bobo pisze:
17 maja 2021, 12:47
Albertus, zawsze pytań o to samo. Po co?
Po co iść z ziemi do nieba skoro potem z tego nieba z powrotem zejść na ziemię?
Zastaną na niej jakiś ludzi?
Istotą rzeczy nie jest przebywanie w niebie czy na ziemi ale przebywanie w Domu Ojca czyli tam gdzie przebywa Bóg a Bóg będzie przebywać w Nowym Jeruzalem. Jasno o tym mówi Pismo.Niebo zjednoczy się z ziemia na końcu czasów.

Dyskusje ze Ś.J. to trochę jak dyskusja ze ślepym o kolorach.

Czy wy nie wierzycie ze zmartwychwstali na ziemi będą odbywać stosunki seksualne i rozmnażać się?Zdaje sie ze tak.

Natomiast Pismo jasno nam mówi:

Łk20: (34) Jezus rzekł do nich: "Dzieci tego systemu rzeczy żenią się i wychodzą za mąż, (35) jednakże poczytani za godnych dostąpienia owego systemu rzeczy oraz zmartwychwstania spośród umarłych ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż. (36) właściwie też nie mogą już umrzeć, są bowiem jak aniołowie i są dziećmi Bożymi, Będąc dziećmi zmartwychwstania.

Jak widzimy , nawet zmanipulowany przekład nie jest w stanie usunąć prawdy o tym że wszyscy zbawieni nie będą prowadzić cielesnego życia na ziemi.

Ciało zmartwychwstałe jest jest ciałem duchowym niepodlegającym cielesnym pożądaniom.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
17 maja 2021, 12:52
Wuka, ŚJ nie twierdzą, że w niebie nie ma nikogo. Są aniołowie, Jezus, Jego Ojciec.
Ponadto Jezus zapowiedział, że niektórych do tego nieba weźmie spośród ludzi. Jednak nigdzie nie powiedział, że weźmie tam wszystkich.
Mówił też o ziemi. ŚJ nauczają i o niebie i o ziemi. Ma to sens.
Dla mnie niebo to po prostu inny wymiar, inny świat, do którego wracają ludzie po fizycznym życiu na ziemi, po spełnieniu swojego zadania w tym konkretnym wcieleniu.
Są różne nieba, różne etapy. Nikt nie idzie duszą do Boga Najwyższego. Nawet Paweł o tym pisał. To co my tu wypisujemy to po prostu spekulacje i domysły.
Pewnie, że wszystkich nie weźmie, bo wielu chce być na przykład w niebie z Zaratustrą lub z Buddą, albo wolą Mahometa. Są różne miejsca, różne światy, różne nieba.
Każdy według wiary otrzyma. W moim niebie będą wszystkie moje zwierzęta i wszystkie książki, także te, których nie zdążę przeczytać. No i sklep z papierosami. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Bobo »

Każdy może marzyć...
Z tymi papierosami to mnie ubawiłaś :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: teska »

Czy wy nie wierzycie ze zmartwychwstali na ziemi będą odbywać stosunki seksualne i rozmnażać się?Zdaje sie ze tak.

Natomiast Pismo jasno nam mówi:

Łk20: (34) Jezus rzekł do nich: "Dzieci tego systemu rzeczy żenią się i wychodzą za mąż, (35) jednakże poczytani za godnych dostąpienia owego systemu rzeczy oraz zmartwychwstania spośród umarłych ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż. (36) właściwie też nie mogą już umrzeć, są bowiem jak aniołowie i są dziećmi Bożymi, Będąc dziećmi zmartwychwstania.
O jakim zmartwychwstaniu mówił Jezus ziemskim czy niebiańskim?Według mnie Jezus mówił o zmartwychwstaniu niebiańskim ,bo w niebie nie będzie podziału na płeć.W niebie ludzie tez będą jak aniołowie i są nazwani dziećmi Bożymi.

Natomiast na ziemi ludzie będą się rozmnażać tak jak Adam z Ewą.Rodzaju 1:28, Izajasza 65:20

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Rzeczywistość Królestwa Niebieskiego

Post autor: Albertus »

teska pisze:
18 maja 2021, 12:01
Czy wy nie wierzycie ze zmartwychwstali na ziemi będą odbywać stosunki seksualne i rozmnażać się?Zdaje sie ze tak.

Natomiast Pismo jasno nam mówi:

Łk20: (34) Jezus rzekł do nich: "Dzieci tego systemu rzeczy żenią się i wychodzą za mąż, (35) jednakże poczytani za godnych dostąpienia owego systemu rzeczy oraz zmartwychwstania spośród umarłych ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż. (36) właściwie też nie mogą już umrzeć, są bowiem jak aniołowie i są dziećmi Bożymi, Będąc dziećmi zmartwychwstania.
O jakim zmartwychwstaniu mówił Jezus ziemskim czy niebiańskim?Według mnie Jezus mówił o zmartwychwstaniu niebiańskim ,bo w niebie nie będzie podziału na płeć.W niebie ludzie tez będą jak aniołowie i są nazwani dziećmi Bożymi.

Natomiast na ziemi ludzie będą się rozmnażać tak jak Adam z Ewą.Rodzaju 1:28, Izajasza 65:20
Jezus Mówi o tych którzy zostaną uznani za godnych zmartwychwstania.

Mówi o wszystkich. Nic tam nie ma o jakichś różnych kategoriach ludzi zmartwychwstałych.

A ty liczysz na wieczne funkcjonowanie w ciele i krwi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”