Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
29 lip 2021, 14:01
W ogóle się nie będziemy zastanawiać. Przecież jak zmartwychwstaną Abraham, Izaak czy Jakub i wielu wielu innych, to ze szczegółami opowiedzą nam co gdzie, kiedy i jak. Nie zapomnij wtedy wziąć kalkulatora. Choć może wystarczy kartka i długopis :=D
Badacze za mocno poszli w kierunku aż tak drobiazgowej chronologii. ŚJ odeszli od tego i wciąż odchodzą. Naprawdę nie mają aż takich dylematów ;-D
Może być kartka i długopis. Równie szybko liczę w taki sposób ;-) Nie pojmuję tylko dlaczego te biblijne chronologie są tak istotne skoro mamy wszystko nowe i mamy nakaz, aby nie liczyć. Absurdalna jest myśl, że Adam jako pierwszy człowiek istnieje od nieco ponad 4 tys.lat. To brednia na resorach. Kaina wywalono z Raju i on się bał o siebie, aby go inni ludzie nie prześladowali. Skąd oni się wzięli skolo tylko 4 osoby były w raju? Poza tym wiemy, że człowiek rozumny istnieje od kilkuset tysięcy lat i niejedna wysoko rozwinięta cywilizacja techniczna zdążyła już upaść. A niektórzy się kłócą o jakiegoś Jakuba, który nic nie znaczy z perspektywy wszystkich istnień ludzkich.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

WAŻNIEJSZE DATY HISTORYCZNE


http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/bib ... a/daty.php



Rok Wydarzenie Źródło

przed nasza erą:


4026 Stworzenie Adama Rodz. 2:7
po 4026 Ustanowienie przymierza w Edenie; pierwsze proroctwo Rodz. 3:15
przed 3896 Kain zabija Abla Rodz. 4:8
3896 Narodziny Seta Rodz. 5:3
3404 Narodziny prawego Henocha Rodz. 5:18
3339 Narodziny Metuszelacha (Matuzalema) Rodz. 5:21
3152 Narodziny Lamecha Rodz. 5:25
3096 Śmierć Adama Rodz. 5:5
3039 Przeniesienie Henocha; koniec jego działalności prorockiej Rodz. 5:23-24; Judy 14
2970 Narodziny Noego Rodz. 5:28-29
2490 Obwieszczenie Boże, dotyczące ludzkości Rodz. 6:3
2470 Narodziny Jafeta Rodz. 5:32; 9:24; 10:21
2468 Narodziny Sema Rodz. 7:17; 11:10
2370 Śmierć Metuszelacha Rodz. 5:27
Spadają wody potopu (jesienią) Rodz. 7:6, 11
2369 Ustanowienie przymierza po potopie Rodz. 8:13; 9:16
2368 Narodziny Arpachszada Rodz. 11:10
po 2269 Budowa wieży Babel Rodz. 11:4
2020 Śmierć Noego Rodz. 9:28-29
2018 Narodziny Abrahama Rodz. 11:26, 32; 12:4
1943 Abraham przekracza Eufrat, w drodze do Kanaanu; uprawomocnienie przymierza Abrahamowego; początek okresu 430 lat, trwającego do zawarcia przymierza Prawa. Rodz. 12:4, 7
przed 1933 Abraham wyzwala Lota; spotyka Melchizedeka Rodz. 14:16, 18; 16:3
1932 Narodziny Ismaela Rodz. 6:15-16
1919 Ustanowienie przymierza co do obrzezania; wyrok na Sodomę i Gomorę
1918 Narodziny Izaaka, właściwego dziedzica; początek 'mniej więcej 450 lat'
1913 Odstawienie Izaaka od piersi; odprawienie Ismaela; początek 400 lat ucisku
1881 Śmierć Sary
1878 Zaślubiny Izaaka z Rebeką
1868 Śmierć Sema
1858 Narodziny Ezawa i Jakuba
1843 Śmierć Abrahama
1818 Ezaw poślubia pierwsze dwie żony
1795 Śmierć Ismaela
1781 Jakub ucieka do Charanu; ma wizję Betel
1774 Jakub poślubia Leę i Rachelę
1767 Narodziny Józefa
1761 Jakub wraca z Charanu do Kanaanu
ok. 1761 Jakub mocuje się z aniołem; otrzymuje imię Izrael
1750 Bracia Józefa sprzedają go w niewolę
1738 Śmierć Izaaka
1737 Józef pierwszym ministrem Egiptu
1728 Jakub z całą rodziną sprowadza się do Egiptu
1711 Śmierć Jakuba
1657 Śmierć Józefa
przed 1613 Hiob przechodzi próbę
po 1600 Egipt staje się pierwszym mocarstwem światowym



1593 Narodziny Mojżesza Wyjścia 2:2, 10
1553 Mojżesz próbuje zostać wyzwolicielem; ucieka do ziemi Midian Wyjścia 2:11, 14-15; Dzieje 7:23
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

4026 Stworzenie Adama Rodz
Wierzysz, że ludzie stworzeni zostali właśnie w tym roku :aaa:

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

wuka pisze:
29 lip 2021, 15:34
4026 Stworzenie Adama Rodz
Wierzysz, że ludzie stworzeni zostali właśnie w tym roku :aaa:
Jest tu mowa o Adamie Wuka, nie o pierwszych ludziach o których jest mowa w Rozdziale 1 Genesis

Nie jest to też moja kronika, więc daty różnią się od tego co ja zauważam w historii.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

George pisze:
29 lip 2021, 15:38
wuka pisze:
29 lip 2021, 15:34
4026 Stworzenie Adama Rodz
Wierzysz, że ludzie stworzeni zostali właśnie w tym roku :aaa:
Jest tu mowa o Adamie Wuka, nie o pierwszych ludziach o których jest mowa w Rozdziale 1 Genesis

Nie jest to też moja kronika, więc daty różnią się od tego co ja zauważam w historii.
O Adamie, zgoda. Jednak mówi się, że to Adam był pierwszym człowiekiem. Tu bym polemizowała.
Sama ta data jest po prostu absurdalna i nie ma znaczenia kto tą kronikę pisał.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

kris0069 pisze:
28 lip 2021, 14:17
chryzolit pisze:
27 lip 2021, 17:57
Witam.
kris0069-Czy możesz,o ile masz chęc wyjaśnić troche bliżej swoje zrozumienie tego tematu.?
Pozdrawiam.
Przebrnijmy przez przekaz biblijny i udokumentujmy, w jaki sposób z wybranego przez Boga JHWH narodu Izrael, powstali dzisiejszy żydzi, czyli fałszywy chazarski Izrael i żydowska międzynarodowa finansjera.

Powstanie biblijnego Izraela
Bóg rozpoczął budowę wybranego narodu od rodziny Abrahama. Jakub, wnuczek Abrahama dostał taki przykaz:

Rodzaju 35: 9-11:

„Pewnego razu Bóg znów się objawił Jakubowi, po raz drugi już po jego powrocie z Paddan-Aram, i pobłogosławił mu. (10) Powiedział przy tym: Masz na imię Jakub, ale odtąd już nie będziesz się nazywał Jakub, lecz Izrael. I nadał mu imię Izrael. (11) Potem powiedział Bóg do niego: Ja jestem Bóg Wszechmocny. Bądź płodny i rozmnażaj się! Ty dasz początek jednemu ludowi i licznym narodom; z ciebie powstaną liczni królowie. (12) Kraj, który dałem Abrahamowi oraz Izaakowi, przekazuję tobie; daję go twojemu potomstwu. (13) Po czym Bóg oddalił się od tego miejsca, z którego przemawiał. (14) A Jakub na miejscu, gdzie rozmawiał z Bogiem, ustawił kamień pamiątkowy i złożył na nim ofiarę z wina. (15) Miejscu, z którego Bóg przemawiał do niego, nadał Jakub nazwę Betel”.

Niewolnictwo egipskie
Józef, syn Jakuba (Izrael) został zarządcą Egiptu. Trafił na posadę po odczytaniu snu faraona o latach tłustych i chudych. W taki sposób zorganizował 7 lat głodu, że Egipt i okolice przetrwały dzięki jego inteligenci i zaradności.

Ten fakt możemy przyrównać do dzisiejszej Ameryki. Gdyby do rządu USA trafił sługa Boży i wyprowadził kraj ze zbliżającej się zapaści finansowej, to zostałby okrzyknięty bohaterem.

Przez rządy Józefa jego rodzina trafiła do Egiptu i tam służyła Egipcjanom. Kiedy Izraelczycy urośli w siłę, rządy objęli władcy przeciwni Izraelczykom, co spowodowało zakłucie ich w niewolnicze kajdany.

Ziemia obiecana
Po 400 latach niewoli, Mojżesz wyprowadza naród izraelski z Egiptu. Bóg przygotował dla nich ziemie płynącą mlekiem i miodem. Jednak 400 lat obcowania z szatańskimi religiami egipskimi, mocno wycisnęło piętno w umysłach Izraelczyków. Nie mogli przejść na wiarę w jednego Boga i Jego Syna Chrystusa. Cały czas kłaniali się wymyślonym bóstwom. Dlatego zanim trafili do ziemi obiecanej tułali się 40 lat po różnych zakamarkach ziemi.

Przez cały ten okres, słudzy Boga tłumaczyli im wiarę w jednego Boga. Część z nich uwierzyła, jednak setki z nich dalej było pod działaniami szatana. Dlatego trwało to aż 40 lat, ponieważ każdy z nich dostał szansę na nowe życie. Dużą część Izraelczyków pochłonął piach pustynny – nie uwierzyli, woleli zostać w służbie szatanowi.

Niewolnictwo babilońskie
Izraelczycy trafili do niewoli babilońskiej w 597 p.n.e., kiedy to Nabuchodonozor II wtargnął do Jerozolimy. Zniszczył świątynie Salomona i na kilkadziesiąt lat zaciągnął Izraelitów do niewoli. W 538 p.n.e., król perski Cyrus II Wielki zezwolił Izraelczykom na powrót do swojej ojczyzny i odbudowę Jerozolimy ze Świątynią.

Lata spędzone w kulturze satanistycznych religii egipsko-babilońskich spowodowały nie tylko odejście od Boga zwykłych wyznawców, ale osób będących w sanhedrynie:

Ezechiela 8: 9-17

„I powiedział do mnie: Wejdź i przypatrz się wszystkim obrzydliwościom, które się tam dzieją. (10) Wszedłem więc tam i zobaczyłem mnóstwo podobizn odrażających małych i dużych zwierząt, a także wszystkie bóstwa Domu Izraela na wszystkich ścianach dokoła.

(11) Siedemdziesięciu spośród starszych domu Izraela – wśród nich Jaazaniasz, syn Szafana – stało na samym przedzie. Każdy z nich trzymał w ręku kadzielnicę, a w górę unosiły się obłoki wonnego dymu. (12) A On powiedział do mnie: Synu człowieczy, czy widzisz, co czynią ci starsi Domu Izraela w ciemnościach, każdy w innej komnacie swego bóstwa? Pocieszają się przy tym myśląc, że Pan opuścił cały kraj.

(13) Potem powiedział do mnie: Przekonasz się, że czynią oni jeszcze większe obrzydliwości. (14) I przywiódł mnie do bramy Północnej Domu Pańskiego, gdzie siedziały kobiety, opłakujące [odejście] boga Tammuza. (15) Powiedział wtedy do mnie: Widziałeś, synu człowieczy?

Zobaczysz jeszcze większe obrzydliwości. (16) Potem zaprowadził mnie na dziedziniec wewnętrzny Domu Pańskiego. Przy wejściu do Świątyni Pańskiej, między przedsionkiem a ołtarzem, stało około dwudziestu pięciu mężów, zwróconych plecami do Świątyni Pańskiej, a twarzą – ku wschodowi. I tak, zwróceni ku wschodowi, modlili się do słońca. (17) Powiedział mi tedy: Widziałeś, synu człowieczy?„.

„Siedemdziesięciu spośród starszych domu Izraela” to sanhedryn, czyli rada mądrych i bogobojnych mężczyzn wybrana za czasów Mojżesza, do pomocy w rządzeniu Izraelczykami. Ezechiel przekazuje nam, że całe kierownictwo, które powinno być przykładem dla innych wyznawców jednego Boga, oddawało pokłon szatanowi.

Babilon obok Egiptu były okresem masowego sprzeciwu wobec Boga JHWH i Jego Syna.

To tutaj w Babilonie zorganizowali się bankierzy żydowscy zwani dzisiaj: nierządnica, wielki babilon, międzynarodowa finansjera. To w Babilonie powstał Talmud czyli obecna księga dzisiejszych żydów.

Scalenie biblijnego Izraela z rodem szatana
W 126 roku p.n.e., Jan Hirkan I król Izraela z rodu kapłańskiego, pokonał Edomitów. Edom to miasto założone przez Ezawa, brata Jakuba (Izrael). Edomici byli następcami Kananejczyków – rodu szatana:

Ezechiela: 36:5

„Otóż Pan Bóg mówi: Poprzysięgam wam w mojej [świętej] zapalczywości, zwracając się do reszty narodów i do wszystkich Edomitów, którzy żywią w sercu radość, a pogardę okazują na zewnątrz i przywłaszczają sobie na własność mój kraj, jako łup [siłą wzięty]”.

Król Izraela popełnił błąd. Zamiast pokonać Edomitów, dał im wybór: albo głowa albo napletki. Edomici wybrali przyjęcie nowej wiary żydowskiej, która została zbrukana w Babilonie.

Od tego czasu władze w narodzie izraelskim przejmują przebierańcy, a prawdziwi Izraelici spychani są do roli podrzędnych obywateli.

żydzi panują na świecie
Możemy śmiało nazywać obecnych przebierańców izraelskich – żydami. W prawidłowym tłumaczeniu biblijnym naród Boga nazwany był: Izraelczycy, Judejczycy, Hebrajczycy. Słowo „żyd” prawdopodobnie weszło po Babilonie i oznacza dzisiejszych Sefardyjczyków jak i Aszkenazyjczyków.

Te dwa bloki żydowskie walczą o władzę na świecie.

Aszkenazyjczycy to dzisiejszy naród sztucznie nazwany Izrael. Kompletnie nie ma żadnych powiązań z wybranym narodem przez Boga. Według naszych badań zostanie 8 mocarstwem świata po bankructwie Stanów Zjednoczonych i pokonaniu międzynarodowej finansjery.

Sefardyjczycy to żydzi, którzy mogą mieć powiązanie z biblijnym narodem – Izrael. Są to głównie rodziny bankierów zwanych międzynarodowa finansjera.

Czy naprawdę Edomici przywłaszczyli sobie południową Palestynę, czy dana ona była potomkom Ezawa przez samego Boga ?
Jak to właściwie było ?

Kraj Seiru, jak mówi nam Biblia, Bóg dał w posiadanie Ezawowi / Edomowi, pierworodnemu i umiłowanemu synowi Izaaka i wnukowi Abrahama.

Ezaw otrzymał od Boga SEIR w nagrodę, za oddanie swojemu bratu, pazernemu Jakubowi / Izraelowi, przypadającej na na Ezawa części rodzinnego spadku - kilku hektarów ziemi w okolicy Berszeby, gdzie Abraham z Izaakiem mieli swoje pastwiska.

W czasie powstania Księgi Hioba, ok. 1500 pne., potomkowie Jakuba / Izraela byli w niewoli Egipskiej, z której wyprowadził ich Mojżesz ok. roku 1300-go pne..

W Biblii czytamy o tym jak Bóg dał Ezawowi / Edomowi w posiadanie góry Seiru, i jak Jakub z całym Izraelem wylądował na ok. 500 lat w Egipcie.


Stary Testament
http://www.biblia.info.pl/biblia.php
(Ks. Jozuego 24:1-33, Biblia Warszawska)
(1) Potem Jozue zgromadził wszystkie plemiona izraelskie w Sychem i zwołał starszych Izraela i jego naczelników, sędziów i przełożonych, i ci stanęli przed Bogiem. (2) I rzekł Jozue do całego ludu:

Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Dawnymi czasy mieszkali za Rzeką ojcowie wasi – Terach, ojciec Abrahama i ojciec Nachora, i służyli innym bogom. (3) Wtedy zabrałem ojca waszego Abrahama zza Rzeki i prowadziłem go po całej ziemi kanaanejskiej i rozmnożyłem jego potomstwo, dałem mu bowiem Izaaka,

(4) a Izaakowi dałem Jakuba i Ezawa.

Ezawowi dałem w posiadanie góry Seir,

Jakub zaś i jego synowie wywędrowali do Egiptu.”
W Księdze Powtórzonego Prawa czytamy jak Izraelici uciekając z egipskiej niewoli doszli do granicy Edomu, kraju, jak czytamy w Historii Egipcjanina Sinue, opływającego “mlekiem i miodem”.
Izraelici przymierzali się aby zaatakować Edom, potomków Ezawa, ale Bóg ostrzegł ich:

„i nie wszczynajcie z nimi wojny, gdyż nie dam wam z ich ziemi ani jednej piędzi;
góry Seir dałem bowiem w dziedziczne posiadanie Ezawowi.”


(Przy okazji można się zastanowić, jakim prawem Izrael okupuje południową Palestynę skoro Biblia pisze że Bóg powiedział że nie da im nawet piędzi z tej ziemi.)

(Ks. Powt. Prawa 2:1-37, Biblia Warszawska)

(1) Zawróciliśmy więc i poszliśmy na pustynię w stronę Morza Czerwonego, jak mi Pan powiedział, i krążyliśmy przez wiele dni wokół gór Seir. (gór Ezawa / Edomu)

(2) I rzekł Pan do mnie:
(3) Dosyć już krążyliście wokół tej góry; zawróćcie na północ.
(4) Ludowi zaś daj taki rozkaz:

Będziecie przechodzić przez obszar waszych braci, potomków Ezawa, mieszkających w Seir; oni wprawdzie bać się was będą, ale i wy bądźcie bardzo ostrożni

(5) i nie wszczynajcie z nimi wojny, gdyż nie dam wam z ich ziemi ani jednej piędzi;

góry Seir dałem bowiem w dziedziczne posiadanie Ezawowi.

(6) Żywność będziecie od nich kupować za pieniądze, abyście mieli co jeść; również wodę do picia będziecie od nich kupować za pieniądze.
Po przejściu przez Edom Izraelici wylądowali w Kadesz, i wyprawili szpiegów do Kananu - Ziemi Obiecanej.

Nie podobała im się jednak ta ziemia, bo daleko jej było do tego co widzieli w Edomie, u potomków Ezawa.

(Ks. Liczb 20 Biblia Warszawska)
(1) W pierwszym miesiącu przyszli synowie izraelscy, cały zbór, na pustynię Syn. Lud zamieszkał w Kadesz. Tam umarła Miriam i tam została pogrzebana. (2) Lecz zbór nie miał wody; zebrali się więc przeciw Mojżeszowi i przeciw Aaronowi. (3) I kłócił się lud z Mojżeszem, mówiąc: Obyśmy to byli pomarli wtedy, gdy nasi bracia pomarli przed Panem! (4) Dlaczego przywiedliście zgromadzenie Pana na pustynię? Czy dlatego, abyśmy tu pomarli, my i nasze bydło? (5) I dlaczego to wyprowadziliście nas z Egiptu, czy dlatego, aby nas przywieść na to nędzne miejsce, gdzie nie ma zboża, fig, winorośli i jabłek granatu, a zwłaszcza nie ma wody do picia?”
Postanowili więc Izraelici zawrócić z granicy Kananu - ziemi obiecanej”, wejść na górzyste tereny obronne Seiru / Edomu, wymordować potomków Ezawa - Edomitów, zajmując ich uprawne ziemie; co im się udało zrobić 300 lat później za czasów Dawida, ale jeszcze nie tym razem.

(Ks. Liczb 20 Biblia Warszawska)
(14) Potem wyprawił Mojżesz z Kadesz posłańców do króla Edomu, żeby mu powiedzieli: Tak mówi twój brat Izrael: Ty znasz całą udrękę, która nas spotkała,
(15) że ojcowie nasi poszli do Egiptu. Mieszkaliśmy w Egipcie przez długi czas, lecz Egipcjanie gnębili nas i naszych ojców.
(16) Wołaliśmy więc do Pana, a On wysłuchał naszego głosu i zesłał anioła, a ten wyprowadził nas z Egiptu.

Teraz jesteśmy w Kadesz, w mieście na granicy twojej ziemi. (Kadesz to miasto na zachodniej granicy Edomu)

(17) Pozwól nam przejść przez twoją ziemię. Nie pójdziemy przez pola uprawne ani przez winnice i nie będziemy pić wody ze studzien; pójdziemy drogą królewską, nie zboczywszy ni w prawo, ni w lewo, aż przejdziemy przez twoją ziemię.

(18) I odpowiedział mu Edom: Nie wolno wam przejść przez moją ziemię; w przeciwnym razie wystąpimy z mieczem przeciwko tobie.

(19) Synowie izraelscy odpowiedzieli mu: Pójdziemy utartą drogą, a jeżeli już my i nasze stada będziemy pić twoją wodę, to zapłacimy za nią; rzecz to błaha. Chodzi tylko o to, abym pieszo przeszedł.

(20) A ten odpowiedział: Nie przejdziesz! I Edom wyruszył przeciwko niemu z licznym wojskiem dobrze uzbrojonym.
(21) I nie pozwolił Edom synom izraelskim przejść przez swoją ziemię, toteż synowie izraelscy ominęli go.
(22) Potem ruszyli synowie izraelscy z Kadesz i przyszedł cały zbór do góry Hor.
(23) I rzekł Pan do Mojżesza i Aarona pod górą Hor na granicy ziemi edomskiej:
(24) Aaron będzie przyłączony do ludu swego, albowiem nie wejdzie do ziemi, którą dałem synom izraelskim, za to, że sprzeciwiliście się moim słowom u wód Meriba.
(25) Weź Aarona i jego syna Eleazara i wyprowadź ich na górę Hor,
(26) i każ Aaronowi zdjąć jego szaty, i odziej w nie jego syna Eleazara. Aaron zaś tam umrze i będzie przyłączony do ludu swego.
Spójrzmy też na mapę przedstawiającą antyczny Seir / Edom, i przypuszczalne (miejscami błędnie oznaczone) trasy ucieczki Izraelitów z Egiptu

Miasto SEIR (obecne SAIR), leży na wzgórzach kilka kilometrów na północ od miasta Hebron.
Hebron był stolicą Edomu / Idumei w czasach Chrystusa.

Obrazek


Obrazek

Kontynuując czytanie historii Izraelitów, wygląda na to że Izraelici nie usłuchali jednak Boga i zaatakowali Edom.

Zostali oni pokonani przez Amalekitów, jednego ze szczepów Edomu, i przepędzeni aż do Chormy, na granicę Kananu, ziemi obiecanej.

(Ks. Liczb 14, Biblia Warszawska)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
(39) A gdy Mojżesz powiedział te słowa wszystkim synom izraelskim, lud bardzo się zasmucił. (40) I wstali wcześnie rano, i chcieli wyruszyć na szczyt góry, mówiąc: Teraz gotowiśmy pójść na to miejsce, o którym mówił Pan; myśmy bowiem zgrzeszyli. (41) Lecz Mojżesz rzekł: Dlaczego chcecie przekroczyć rozkaz Pana? To się nie uda. (42) Nie wyruszajcie tam, gdyż nie ma Pana wśród was, abyście nie zostali pobici przez waszych nieprzyjaciół.

(43) Gdyż Amalekici i Kananejczycy są tam przed wami, i padniecie od miecza, ponieważ odwróciliście się od Pana i Pan nie będzie z wami.
(44) Oni jednak uparli się, aby wejść na szczyt góry. Ale Skrzynia Przymierza Pana i Mojżesz nie oddalali się z obozu.

(45) Amalekici zaś i Kananejczycy, mieszkający w tych górach, zeszli w dół, pobili ich i przepędzili aż do Chormy.
Tak zakończył się podbój Edomu przez Izraelitów uciekających z niewoli Egipskiej.

Zostali oni przepędzeni przez Amalekitów i przez następne 50 lat, te zbrodnicze plemiona Izraela, włuczyły się po pustyniach Arabii, aż wymarli wszyscy Izraelici którzy opuścili Egipt.

Po piędziesięciu latach Izraelici pokojowo wprowadzeni zostali do ziemi Kananu, przez Jaszera, kapłana z Edomu. Mówi nam o tym orginalna Księga Jaszera, wspomniana dwa razy w obecnej Biblii, ale z niej usunięta.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 15:52 przez George, łącznie zmieniany 1 raz.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Witam.
nike -napisała
Więc przeczytaj na twojej bazie kiedy zmarł Jakub, bo ja na swojej odczytałam już w poprzednim poście.
Według mojego spojrzenia zmarł około 1950 lat przed 33-r.n.e.
Nie mniej jednak,przypominam,dlaczego akurat śmierc Jakuba jest poczatkiem narodu Izraela,kiedy Bóg zmienił mu imię na Izrael dużo wczesniej,dlaczego więc ten punkt nie jest brany pod uwagę w liczeniu dwójnasobu karania.Również dlaczego 33r.n.e-jest brany pod uwagę jako punkt zwrotny,a nie na przykład narodzenie Jezusa itd,itd.
Ponad to Izajasz w swojej wypowiedzi wspomniał tylko o podwójnym karaniu,ale koncentruje się w opisie na czymś innym,niz autor artykułu,przyklejonego przez nike.Dlatego całe to podejście opisane w tym artykule jest dla mnie nie do przyjęcia.
Wybacz nike,nie mogę przyjąc takiej argumentacji,jako opartej na Biblii,ponieważ posiada on dużo dowolności.

Ogólna refleksja-nie skierowana do nike.

Nauka biblijna i nauki związane z nią wykazuje na wiele różnych zainteresowań i wcale nie znaczy że interesowanie się wiloma dziedzinami biblijnych opisów,musi być od razu związane ze zbawieniem lub warunkami zbawienia,czyli czymś zasadniczym.Po prostu jak kogoś cos nie interesuje,to sie tym nie zajmuje i tym samym ktoś taki nie będzie miał wiele do powiedzenia w tych tematach,którymi sie nie zajmuje.
Dla mnie chronologia biblijna jest ciekawym tematem,bo dobrze jest wiedzieć jaka była dokładna historia,aby móc dobrze widziec przyszłość,dobrze jest się obejrzeć za siebie,aby miec świadomośc ciągłości drogi,[ale oczywiście nie jest to konieczne].Ale ze świadomością otwarcia problemów,bo zapewno jak powstanie Abraham,to lepiej to opowie.
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

wuka pisze:
29 lip 2021, 15:44
George pisze:
29 lip 2021, 15:38
wuka pisze:
29 lip 2021, 15:34

Wierzysz, że ludzie stworzeni zostali właśnie w tym roku :aaa:
Jest tu mowa o Adamie Wuka, nie o pierwszych ludziach o których jest mowa w Rozdziale 1 Genesis

Nie jest to też moja kronika, więc daty różnią się od tego co ja zauważam w historii.
O Adamie, zgoda. Jednak mówi się, że to Adam był pierwszym człowiekiem. Tu bym polemizowała.
Sama ta data jest po prostu absurdalna i nie ma znaczenia kto tą kronikę pisał.
Tylko w polskich wydaniach Biblii czytamy że Księga Rodzaju Rozdział II to 'Druga wersja stworzenia świata'.
Rozdział I Księgi Rodzaju opisuje dni Boże, a nie ziemskie, i są to prawdopodobnie miliardy lat.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

chryzolit pisze:
29 lip 2021, 15:52
Witam.
nike -napisała
Więc przeczytaj na twojej bazie kiedy zmarł Jakub, bo ja na swojej odczytałam już w poprzednim poście.
Według mojego spojrzenia zmarł około 1950 lat przed 33-r.n.e.
Nie mniej jednak,przypominam,dlaczego akurat śmierc Jakuba jest poczatkiem narodu Izraela,kiedy Bóg zmienił mu imię na Izrael dużo wczesniej,dlaczego więc ten punkt nie jest brany pod uwagę w liczeniu dwójnasobu karania.Również dlaczego 33r.n.e-jest brany pod uwagę jako punkt zwrotny,a nie na przykład narodzenie Jezusa itd,itd.
Ponad to Izajasz w swojej wypowiedzi wspomniał tylko o podwójnym karaniu,ale koncentruje się w opisie na czymś innym,niz autor artykułu,przyklejonego przez nike.Dlatego całe to podejście opisane w tym artykule jest dla mnie nie do przyjęcia.
Wybacz nike,nie mogę przyjąc takiej argumentacji,jako opartej na Biblii,ponieważ posiada on dużo dowolności.

Ogólna refleksja-nie skierowana do nike.

Nauka biblijna i nauki związane z nią wykazuje na wiele różnych zainteresowań i wcale nie znaczy że interesowanie się wiloma dziedzinami biblijnych opisów,musi być od razu związane ze zbawieniem lub warunkami zbawienia,czyli czymś zasadniczym.Po prostu jak kogoś cos nie interesuje,to sie tym nie zajmuje i tym samym ktoś taki nie będzie miał wiele do powiedzenia w tych tematach,którymi sie nie zajmuje.
Dla mnie chronologia biblijna jest ciekawym tematem,bo dobrze jest wiedzieć jaka była dokładna historia,aby móc dobrze widziec przyszłość,dobrze jest się obejrzeć za siebie,aby miec świadomośc ciągłości drogi,[ale oczywiście nie jest to konieczne].Ale ze świadomością otwarcia problemów,bo zapewno jak powstanie Abraham,to lepiej to opowie.
Pozdrawiam .
Chronologię biblijną z okresu Patryjarchów można odtworzyć według śmierci Ezawa, który był zamordowany przez swego brata Jakuba / Izraela.

Ezaw był królem Isinu, Sumeru i Akad.
Pozostają jednak różnice w chronologii w zależności od historyków.

Lipit-Isztar lub Lipit-Esztar – piąty król z I dynastii z Isin, syn i następca Iszme-Dagana. Według Sumeryjskiej listy królów (kopie L1+N1, P2 i P5)[1] oraz Listy królów Ur i Isin[2] panować miał przez 11 lat. Jego rządy datowane są na lata ok. 1934–1924 p.n.e. (chronologia średnia)[3].

Ezaw - Lipit-Isztar
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lipit-Isztar
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

chryzolit pisze:
29 lip 2021, 15:52
Witam.
nike -napisała
Więc przeczytaj na twojej bazie kiedy zmarł Jakub, bo ja na swojej odczytałam już w poprzednim poście.
Według mojego spojrzenia zmarł około 1950 lat przed 33-r.n.e.
Nie mniej jednak,przypominam,dlaczego akurat śmierc Jakuba jest poczatkiem narodu Izraela,kiedy Bóg zmienił mu imię na Izrael dużo wczesniej,dlaczego więc ten punkt nie jest brany pod uwagę w liczeniu dwójnasobu karania.Również dlaczego 33r.n.e-jest brany pod uwagę jako punkt zwrotny,a nie na przykład narodzenie Jezusa itd,itd.
Ponad to Izajasz w swojej wypowiedzi wspomniał tylko o podwójnym karaniu,ale koncentruje się w opisie na czymś innym,niz autor artykułu,przyklejonego przez nike.Dlatego całe to podejście opisane w tym artykule jest dla mnie nie do przyjęcia.
Wybacz nike,nie mogę przyjąc takiej argumentacji,jako opartej na Biblii,ponieważ posiada on dużo dowolności.

Ogólna refleksja-nie skierowana do nike.

Nauka biblijna i nauki związane z nią wykazuje na wiele różnych zainteresowań i wcale nie znaczy że interesowanie się wiloma dziedzinami biblijnych opisów,musi być od razu związane ze zbawieniem lub warunkami zbawienia,czyli czymś zasadniczym.Po prostu jak kogoś cos nie interesuje,to sie tym nie zajmuje i tym samym ktoś taki nie będzie miał wiele do powiedzenia w tych tematach,którymi sie nie zajmuje.
Dla mnie chronologia biblijna jest ciekawym tematem,bo dobrze jest wiedzieć jaka była dokładna historia,aby móc dobrze widziec przyszłość,dobrze jest się obejrzeć za siebie,aby miec świadomośc ciągłości drogi,[ale oczywiście nie jest to konieczne].Ale ze świadomością otwarcia problemów,bo zapewno jak powstanie Abraham,to lepiej to opowie.
Pozdrawiam .
Chronologię biblijną z okresu Patryjarchów można odtworzyć według śmierci Ezawa, który był zamordowany przez swego brata Jakuba / Izraela.

Ezaw był królem Isinu, Sumeru i Akad.
Pozostają jednak różnice w chronologii w zależności od historyków.

Lipit-Isztar lub Lipit-Esztar – piąty król z I dynastii z Isin, syn i następca Iszme-Dagana. Według Sumeryjskiej listy królów (kopie L1+N1, P2 i P5)[1] oraz Listy królów Ur i Isin[2] panować miał przez 11 lat. Jego rządy datowane są na lata ok. 1934–1924 p.n.e. (chronologia średnia)[3].

Ezaw - Lipit-Isztar
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lipit-Isztar
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 16:32 przez George, łącznie zmieniany 1 raz.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

W Palestynie, okupowanej dziś przez Izrael, w miejscowości Seir - Sair,

https://www.welcometopalestine.com/dest ... bron/sair/

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sa%27ir

znajduje się (lub znajdował się jeśli go Żydzi nienawidzący Ezawa nie zrównali z ziemią) bardzo ciekawy antyczny grób - i jest to GRÓB EZAWA - Edoma, umiłowanego syna Izaaka, wnuka Abrahama, i dziadka Zepho, którego zamordował jego własny brat - JAKUB / Izrael (Księga Jubileuszów, Testament 12 Patriarchów)

Ten grób jest dowodem na to że Ezaw został pochowany w Palestynie, w Seirze, w pobliżu Hebronu.
_____________________________

Reputed grave on the West Bank

South of the Palestinian town of Sa'ir on the West Bank there is a tomb reputed to be that of Esau - El 'Ais in his Arab name.

The Palestine Exploration Fund's Survey of Western Palestine (SWP), wrote that:
"The tomb is in a chamber 37 feet east and west by 20 feet north and south, with a Mihrab on the south wall. The tomb is 12 feet long, 3 1/2 feet broad, 5 feet high, covered with a dark green cloth and a canopy above. An ostrich egg is hung near. North of the chamber is a vaulted room of equal size, and to the east is an open court with a fig-tree, and a second cenotaph rudely plastered, said to be that of Esau's slave. Rock-cut tombs exist south-west.

http://www.archive.org/stream/surveyofw ... 9/mode/1up

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Esau
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: George »

Do odtworzenia zbrodniczej historii Izraela warto jest zajrzeć do Apokryfów, a najbardziej znanymi i cenionymi apokryfami KrK są: Księga Jubileuszów, i Testament Dwunastu Patryjarchów, znalezione też pomiędzy Zwojami z nad Morza Martwego.

Właśnie w tych księgach czytamy o BRATOBÓJSTWIE jakiego dokonał Jakub/Izrael.


Trzecia w kolejniści jest Księga Jaszera, która obwinia za śmierć Ezawa jednego z synów Jakuba / Izraela. Obecna wersja Księgi Jaszera nie obwinia Jakuba / Izraela o zamordowanie swojego brata Ezawa. Według znanej nam wersji tej księgi, winnym jest upośledzony wnuk Jakuba, Huszim syn Dana.

Może wpierw krótka notka o apokryfach, i następnie cytaty z tych ksiąg.

__________________________
Apokryfy Starego Testamentu

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB ... kryfy.html#

Apokryfy Starego Testamentu stanowią część tzw. literatury międzytestamentalnej, a więc powstałej w ostatnich wiekach przed Chrystusem oraz na początku czasów chrześcijańskich. Nie znamy pełnej listy tych apokryfów. Niektóre księgi zaginęły, niektóre zachowały się we fragmentach, czasami tak małych, że nie jest możliwe przypisanie ich do poszczególnych dzieł. Bywały i takie sytuacje, że jedno dzieło było kilkakrotnie przerabiane czy też uzupełniane, także przez ludzi żyjących kilkaset lat po autorze.

Większość z apokryfów starotestamentalnych powstała między II wiekiem przed Chrystusem a I po Chrystusie. Do naszych czasów dotarły najczęściej za pośrednictwem autorów chrześcijańskich. Pisane były w językach: hebrajskim, aramejskim i greckim. Dziś jednak dysponujemy tymi tekstami w przekładach na inne języki starożytne, jak np: koptyjski, etiopski, ormiański, łaciński, a nawet starosłowiański. Wiemy, że wiele z nich zawiera dodane później elementy chrześcijańskie. Działo się tak dlatego, że chrześcijańscy pisarze traktowali teksty judaistyczne jako przygotowanie do nauczania Jezusa. W niektórych sytuacjach opisane tam wydarzenia czy wypowiedzi traktowali jako zapowiedź tego, co zrealizuje się wraz z przyjściem Mesjasza. Przepisując tekst judaistyczny dodawali od siebie interpretację słów czy też wydarzeń w duchu chrześcijańskim.

Do najbardziej znanych apokryfów Starego Testamentu zaliczamy:

- Księgi Henocha,

- Księgę Jubileuszów,

- Testamenty Dwunastu Patriarchów, ..."


_______________________________


Testament dwunastu Patryjarchów

Testaments of the Twelve Patriarchs
http://www.ccel.org/ccel/schaff/anf08.iii.vi.html

IV. -- TESTAMENT JUDY (syna Jakuba / Izraela) DOTYCZĄCY ODWAGI, I MIŁOŚCI DO PIENIĄDZA, I FORNIKACJI.

IV.—THE TESTAMENT OF JUDAH (son of Jacob/Israel) CONCERNING FORTITUDE, AND LOVE OF MONEY, AND FORNICATION.

"9. Przez osiemnaście lat żyliśmy w pokoju, nasz ojciec i my, z jego bratem Ezawem, i jego synowie też żyli z nami w zgodzie, po tym jak powróciliśmy z Mezopotani, od Labana.

A kiedy minęło 18 lat, w czterdziestych latach mojego życia, Ezaw, brat mojego ojca, wyszedł na przeciw nam, mocny i z dużą grupą ludzi;

I padł on, ugodzony strzałą z łuku Jakuba, i został zabrany martwy na górę Seir: i stało się to kiedy przechodził on przez Iramnę, kiedy został zabity."



"9. Eighteen years we abode at peace, our father and we, with his brother Esau, and his sons with us, after that we came from Mesopotamia, from Laban.

And when eighteen years were fulfilled, in the fortieth year of my life, Esau, the brother of my father, came upon us with much people and strong;

and he fell by the bow of Jacob, and was taken up dead in Mount Seir: even as he went above Iramna was he slain.

And we pursued after the sons of Esau.

Now they had a city with walls of iron and gates of brass; and we could not enter into it, and we encamped around, and besieged them.

And when they opened not to us after twenty days, I set up a ladder in the sight of all, and with my shield upon my head I climbed up, assailed with stones of three talents’ weight;

and I climbed up, and slew four who were mighty among them.

And the next day Reuben and Gad entered in and slew sixty others.

Then they asked from us terms of peace; and being aware of our father’s purpose, we received them as tributaries.

And they gave us

two hundred cors of wheat,

five hundred baths of oil,

fifteen hundred measures of wine, until we went down into Egypt."

=====================
__________________
Księga Jubileuszów

The Book of Jubilees

http://www.sacred-texts.com/bib/jub/jub73.htm

Wojna pomiędzy Jakubem a Ezawem, przy wierzy w Hebronie. Śmierć Ezawa i pokonanie jego Służby. (xxxviii. 1-4).

The War between Jacob and Esau at the Tower of Hebron. The Death of Esau and Overthrow of his Forces (xxxviii. 1-4).


XXXVIII.
I potem Juda zwrócił się do swego ojca Jakuba, i tak mu powiedział:

"Napnij twój łuk, ojcze, i wystrzel strzałę i zwal przeciwnika i zabij wroga; ty możesz mieć taką siłę, bo my nie powinniśmy zabić twego brata, bo on jest takim jak ty, i jest podobny do ciebie: niech ma ten zaszczyt."

2. Wtedy Jakub naprężył swój łuk i wystrzelił strzałę i trafił Ezawa, swojego brata, (w prawe popiersie) i zabił go.


XXXVIII.

"And after that Judah spake to Jacob, his father, and said unto him:

"Bend thy bow, father, and send forth thy arrows and cast down the adversary and slay the enemy; and mayest thou have the power, for we shall not slay thy brother, for he is such as thou, and he is like thee: let us give him (this) honour."

2. Then Jacob bent his bow and sent forth the arrow and struck Esau, his brother, (on his right breast) and slew him.


3. And again he sent forth an arrow and struck ’Adôrân the Aramaean, on the left breast, and drove him backward and slew him.

4. And then went forth the sons of Jacob, they and their servants, dividing themselves into companies on the four sides of the tower.

5. And Judah went forth in front, and Naphtali and Gad with him and fifty servants with him on the south side of the tower, and they slew all they found before them, and not one individual of them escaped.

6. And Levi and Dan and Asher went forth on the east side of the tower, and fifty (men) with them, and they slew the fighting men of Moab and Ammon.

7. And Reuben and Issachar and Zebulon went forth on the north side of the tower, and fifty men with them, and they slew the fighting men of the Philistines.

8. And Simeon and Benjamin and Enoch, Reuben's son, went forth on the west side of the tower, and fifty (men) with them, and they slew of Edom and of the Horites four hundred men, stout warriors; and six hundred fled, and four of the sons of Esau fled with them, and left their father lying slain, as he had fallen on the hill which is in ’Adûrâm.

9. And the sons of Jacob pursued after them to the mountains of Seir. And Jacob buried his brother on the hill which is in ’Adûrâm, and he returned to his house.

10. And the sons of Jacob pressed hard upon the sons of Esau in the mountains of Seir, and bowed their necks so that they became servants of the sons of Jacob.

11. And they sent to their father (to inquire) whether they should make peace with them or slay them.

12. And Jacob sent word to his sons that they should make peace, and they made peace with them, and placed the yoke of servitude upon them, so that they paid tribute to Jacob and to his sons always.

13. And they continued to pay tribute to Jacob until the day that he went down into Egypt.

14. And the sons of Edom have not quit the yoke of servitude which the twelve sons of Jacob had imposed on them until this day. "

Footnotes:
183:1 A city in Idumaea (Edom) identical with the "Adora" mentioned in 1 Macc. xiii. 20. It was captured by John Hyrcanus and forced to accept circumcision. in Test. Judah ix. 3 the name appears as Anoniram."
__________________________________________

I teraz już wiesz Henryku dlaczego w Wikipedii czytamy że w Palestynie, okupowanej dziś przez Izrael, w miejscowości Seir - Sair, znajduje się (lub znajdował się jeśli go Żydzi nienawidzący Ezawa do dziś nie zrównali z ziemią) bardzo ciekawy antyczny grób, grób Ezawa - Edoma, umiłowanego syna Izaaka i wnuka Abrahama, którego zamordował jego własny brat - Jakub / Izrael.


Ten grób jest dowodem na to że Ezaw nie był postacią legendarną, lub tylko biblijną, ale historyczną.
_____________________________

Reputed grave on the West Bank

South of the Palestinian town of Sa'ir on the West Bank there is a tomb reputed to be that of Esau - El 'Ais in his Arab name.

The Palestine Exploration Fund's Survey of Western Palestine (SWP), wrote that:
"The tomb is in a chamber 37 feet east and west by 20 feet north and south, with a Mihrab on the south wall. The tomb is 12 feet long, 3 1/2 feet broad, 5 feet high, covered with a dark green cloth and a canopy above. An ostrich egg is hung near. North of the chamber is a vaulted room of equal size, and to the east is an open court with a fig-tree, and a second cenotaph rudely plastered, said to be that of Esau's slave. Rock-cut tombs exist south-west.

http://www.archive.org/stream/surveyofw ... 9/mode/1up

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Esau
________________________________________________

Pozdrawiam
George
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

George.
Ale smiecisz,po dwa razy te same posty,również po Angielsku.
Czy myslisz George,że ktoś to przeczyta?Przyklejasz i się nie zastanawiasz.
Oj-George.
Pozdrawiam.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: nike »

Bobo pisze:
29 lip 2021, 14:01
W ogóle się nie będziemy zastanawiać. Przecież jak zmartwychwstaną Abraham, Izaak czy Jakub i wielu wielu innych, to ze szczegółami opowiedzą nam co gdzie, kiedy i jak. Nie zapomnij wtedy wziąć kalkulatora. Choć może wystarczy kartka i długopis :-D
Badacze za mocno poszli w kierunku aż tak drobiazgowej chronologii. ŚJ odeszli od tego i wciąż odchodzą. Naprawdę nie mają aż takich dylematów ;-)
Natomiast Jezus jest ważnym elementem zamierzenia Boga, swojego Ojca, co oznacza, kontynuację tego, co Ojciec zaczął w czasach ST.
Rzeczywiście bobo odeszliście od chronologii biblijnej o całe 124 lata, zaznaczam OD BIBLIJNEJ .
Chryzolit wkleiłeś wykład zupełnie nie do tematu, bo ja poprosiłam o twoja datę śmierci Jakuba, a co z tego wyszło?
Czy to takie trudne jest?.
Jeżeli chodzi o rozbieranie i dyskutowanie nad St.Testamentem, to ja osobiście uwielbiam St.Testament i np. w dniu dzisiejszym na zomie mamy badanie dotyczące BOSKIEGO PLANU a ten zawarty jest właśnie w St.Testamencie w niedzielę rozbieramy artykuł z N.Testamentu. Czekam na informację Chryzolit kiedy umarł Jakub.Bobo dlaczego znowu czepiasz się BADACZY a nie mnie? Czy ja w czasie dyskusji z chryzolitem chociaż raz wtrąciłam ŚJehowy? Wreszcie zmądrzyj Bobo, bo jak teraz nie zmądrzejesz, to już chyba później będzie za późno na rehabilitację.
Acha i jeszcze jedno ty bobo i donCiocio to możecie się uczyć kultury i dyskusji od chryzolita wspaniały facio.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:
28 lip 2021, 14:06
Tak Henryk- twierdzę że słowa Apostołów są dla mnie autorytetem i ponownie przykład tego,że negujesz słowa Ap.Jana zapisane w Obj.1-7 i dlatego czasem mamy rozbiezności.
Jan-pisze.
''Oto nadchodzi z obłokami.I ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy którzy Go przebodli.
I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi.Tak.Amen.;;
Jan pisze będą,go opłakiwać wszszystkie pokolenia ziemi,czyli cały świat,ale też Ci którzy Go przebodli.
I ja to przyjmuje do wiadomości w przeciwienstwie do Ciebie,bo Ty masz własną interpretacje.
A moja interpretacja jest taka, że gdy już przyjdzie „z obłokami”, gdy już ujrzy Go „wszelkie oko”, to będzie to czas narzekania, lamentu, uskarżania z powodu warunków panujących na ziemi. Będzie to czas ucisku, co i dziś już widzimy jako nieuchronne.
Ap 1:7 UBG "Oto przychodzi z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, także ci, którzy go przebili. I będą lamentować przed nim wszystkie plemiona ziemi. Tak, amen."
Ale to szczegół...
Poza tym, rozsądny badacz Biblijny nie buduje teorii na podstawie jednego wersetu, ignorując inne, mówiące nam o tym samym wydarzeniu, ale w inny sposób..
Ty zwracasz uwagę wyłącznie na „ujrzy Go wszelkie oko”.
A są inne symptomy ogłaszające Jego przyjście, obecność, rozpoczęcie procesu „odnowienia wszystkich rzeczy”…
Tych znowu nie chcesz widzieć.

1Tes 5:2 BW "Sami bowiem dokładnie wiecie, iż dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy."
2P 3:10 BW "A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną."
Łk 17:20 BW "Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Królestwo Boże nie przychodzi dostrzegalnie,"
Nawet Szatan będzie zaskoczony obecnością Chrystusa:
Mt 24:43 BR "I nad tym się też zastanówcie: Gdyby gospodarz domu wiedział, o której godzinie w nocy przyjdzie złodziej, czuwałby i nie dopuściłby do tego, by się włamano do jego mieszkania."
A co dopiero my- ludzie.
Ps.
Pomimo zapewnienia, że "ujrzy go wszelkie oko", to jestem przekonany, że nie będą to nasze oczy umieszczone w oczodołach.
Tego, któr posiada naturę Boską, Nieśmiertelną, nie ujrzy żadne ludzkie oko, jedynie "oczy wyrozumienia". Ujrzymy Jego obecność i dzieło po czynach, które będzie przeprowadzał. A nade wszystko, rozpoznamy Jego Obecność, gdy ujrzymy swoich bliskich wzbudzonych ze snu śmierci!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”