Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wybrana »

Nike, czy w proroctwie Zachariasza nie pisze
Jego władctwo sięgać będzie od morza do morza,
Od brzegów rzeki aż po krańce ziemi.
Tak głosił Zachariasz, a ty dalej piszesz swoje poglądy sprzeczne z tym, co głosił Prorok Zachariasz.

Co to za wymysły, ze z samych Żydów miała być zebrana Oblubienica
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: nike »

Nie zacytowałaś, żadnego tekstu, więc co mam ci odpisać? I jeszcze jedno już uwierzyłaś w W Stary Testament, a taki okrutny przecież on jest.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
22 sie 2021, 10:25
Co to za wymysły, ze z samych Żydów miała być zebrana Oblubienica
Nawet ja, kilka razy podawałem odnośnie pytania odpowiednie wersety...
Ale jak się nie czyta innych, jedynie pisze swoje pomysły, to tak jest.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

nike-Napisała.
ale o jakie królestwo chodzi? o królestwo niebiańskie, czyli z samych Żydów nie została wybrana OBLUBIENICA, bo na to w pewnym momencie przestali zasługiwać.
Królestwo niebieskie?-nike o czym Ty piszesz,kiedy ono było dane w st,Przymierzu fizycznemu Izraelowi.Oblubienica zawsze miała być wybrana ze wszystkich ludów narodów i języków.Obj..5-9
Cztajmy teraz przypowieść.Mat.21
33 Posłuchajcie innej przypowieści! Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę14, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. 34 Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. 35 Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. 36 Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. 37 W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. 38 Lecz rolnicy zobaczywszy syna mówili do siebie: "To jest dziedzic; chodźcie zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo". 39 Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. 40 Kiedy więc właściciel winnicy przyjdzie, co uczyni z owymi rolnikami?» 41 Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze». 42 Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach15. 43 Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. 44 Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go».
45 Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi. 46 Toteż starali się Go pochwycić, lecz bali się tłumów, ponieważ miały Go za proroka.

A Piotr pisze kto jest tym wybranym narodem.1.Piotra.2-9.[lud wiary w Jezusa].
Nie ma innych wybranych narodów,bo ten poprzedni miał byc wytracony,a tym kamieniem jest Chrystus,który zmiażdzył poprzednią winnice i epoke czasu.
Pozdrawiam.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:
22 sie 2021, 16:56
.Oblubienica zawsze miała być wybrana ze wszystkich ludów narodów i języków.Obj..5-9
Od kiedy Chryzolicie datujesz to "od zawsze" :?:
Bo ja czytam, że właśnie TO było bardzo długi czas tajemnicą dla wszystkich!
Kol 1:26 PSZ "tajemnicę, niedostępną przez wiele stuleci i pokoleń, ale teraz ujawnioną Jego świętemu ludowi."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Henryk.
Wybór oblubienicy Jezusa nie był nigdy dany fizycznemu Izraelowi-w swnsie wyboru tylko z tego narodu,a Ty Henryk dajesz na to potwierdzenie,ze swojej strony niechcący.
Ale i to dobre.
Pozdrawiam.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: nike »

Chryzolit napisał/
Królestwo niebieskie?-nike o czym Ty piszesz,kiedy ono było dane w st,Przymierzu fizycznemu Izraelowi.Oblubienica zawsze miała być wybrana ze wszystkich ludów narodów i języków.Obj..5-9
I śpiewali nową pieśń, mówiąc: Godzien jest wziąć księgi i otworzyć pieczęci ich, żeś był zabity i odkupiłeś nas Bogu przez krew swoją ze wszelkiego pokolenia i języka, i ludu, i narodu:
Wybór do Królestwa niebiańskiego ze wszystkich narodów i języków rozpoczął się od PIĘĆDZIESIĄTNICY i tekst ten nie dotyczy tylko klasy M.Stadka, ale też całą ludzkość która zostanie z martwych wzbudzona w Tysiącleciu.
M.Stadko oczywiście w pierwszej kolejności, zresztą ja wierzę,ze klasa niebiańska jest już poza zasłoną, a nawet też i DRUHNY.
Cytujesz Mat.21:43 ja wyżej ten tekst wyjaśniam, więc po co powtarzać.?
Prawda jest taka,ze Jezus przyszedł do narodu żydowskiego, bo tak się Bogu upodobało, widocznie w ojcach tego narodu Bóg widział więcej dobrego niż w innych narodach i zrobił jak chciał.
Żydzi jednak nie stanęli na wysokości zadania, ale to nie znaczy,że jeszcze nie staną.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wybrana »

nike pisze:
22 sie 2021, 18:20
Chryzolit napisał/
Królestwo niebieskie?-nike o czym Ty piszesz,kiedy ono było dane w st,Przymierzu fizycznemu Izraelowi.Oblubienica zawsze miała być wybrana ze wszystkich ludów narodów i języków.Obj..5-9
I śpiewali nową pieśń, mówiąc: Godzien jest wziąć księgi i otworzyć pieczęci ich, żeś był zabity i odkupiłeś nas Bogu przez krew swoją ze wszelkiego pokolenia i języka, i ludu, i narodu:
Wybór do Królestwa niebiańskiego ze wszystkich narodów i języków rozpoczął się od PIĘĆDZIESIĄTNICY i tekst ten nie dotyczy tylko klasy M.Stadka, ale też całą ludzkość która zostanie z martwych wzbudzona w Tysiącleciu.
M.Stadko oczywiście w pierwszej kolejności, zresztą ja wierzę,ze klasa niebiańska jest już poza zasłoną, a nawet też i DRUHNY.
Cytujesz Mat.21:43 ja wyżej ten tekst wyjaśniam, więc po co powtarzać.?
Prawda jest taka,ze Jezus przyszedł do narodu żydowskiego, bo tak się Bogu upodobało, widocznie w ojcach tego narodu Bóg widział więcej dobrego niż w innych narodach i zrobił jak chciał.
Żydzi jednak nie stanęli na wysokości zadania, ale to nie znaczy,że jeszcze nie staną.
No przecież, że tam Jezus przyszedł, bo gdzie miał zdemaskować niegodziwość diabła? Ten naród głosił wiarę w jednego Boga, ale to oni najbardziej obrażali Boga Najwyższego przypisując Mu atrybuty niegodziwca. Oni byli pod władzą księcia tego świata i powołując się na wolę Boga Najwyższego- dokonywali haniebne czyny. To oni twierdzili, że Jahwe jest Bogiem najwyzszym, przez co obrażali Boga Stwórcę.
Jezus zdemaskował miejsce na ziemi o największej niegodziwości rozplenionej obficie.
Tak jak pisze w podanym powyżej twoim wersecie z Księgi Apokalipsy - byłeś zabity.....................
Słowa te potwierdzają, że Bóg był na ziemi martwy, co oznacza, że wszyscy ludzie byli zwiedzeni przez niegodziwca i Boga w ich życiu nie było. Wszyscy byli w mocy szatana.
Stary Testament opisuje naród, który był zniewoleny mocą niegodziwca.
Izraelici uciekli z niewoli Egipskiej, ale żadnych plag na Egipt Bóg nie zesłał, bo ta opowieść jest tylko mitem utworzonym dla potrzeb utworzenia zakonu. Ogólnoświatowego potopu też nie było. Opowieść o potopie dotyczy tylko lokalnej powodzi w Mezopotami. Z Boga Najwyższego uczyniono kogoś nieprawdziwego, by zniewolic umysły ludzkie fałszywą religią.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: nike »

wybrana mam prośbę nie odpisuj na moje posta, bo klepiesz takie głupoty,ze czytać się nie chce. A więc dziękuję za twoje pisanie AMEN.
Prosiłam ciebie o tekst u Zachariasza skoro piszesz żebym przeczytała u Zachariasza, to napisałam ci podaj tekst a ty zamiast tekstu to takie głupoty aż się mi śmiać chce.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wybrana »

nike pisze:
22 sie 2021, 19:17
wybrana mam prośbę nie odpisuj na moje posta, bo klepiesz takie głupoty,ze czytać się nie chce. A więc dziękuję za twoje pisanie AMEN.
Prosiłam ciebie o tekst u Zachariasza skoro piszesz żebym przeczytała u Zachariasza, to napisałam ci podaj tekst a ty zamiast tekstu to takie głupoty aż się mi śmiać chce.
No trudno nie odnosić się do twoich postów, bo zawierają duży poziom fałszu. Obawiam się, że może nie masz świadomości tego co piszesz.

Ksiega Zachariasza:

9 Raduj się wielce, Córo Syjonu,
wołaj radośnie, Córo Jeruzalem!
Oto Król twój idzie do ciebie,
sprawiedliwy i zwycięski.
Pokorny - jedzie na osiołku,
na oślątku, źrebięciu oślicy6.
10 On zniszczy rydwany w Efraimie
i konie w Jeruzalem,
łuk wojenny strzaska w kawałki7,
pokój ludom obwieści.
Jego władztwo sięgać będzie od morza do morza,
od brzegów Rzeki aż po krańce ziemi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:
22 sie 2021, 18:10
Wybór oblubienicy Jezusa nie był nigdy dany fizycznemu Izraelowi-w swnsie wyboru tylko z tego narodu,a Ty Henryk dajesz na to potwierdzenie,ze swojej strony niechcący.
Ale i to dobre.
Jestem zmuszony prosić o lepsze wytłumaczenie co chciałeś tymi słowami przekazać.
Na co daje potwierdzenie (1) i co zrobiłem niechcący (2)?
No i co jest dobre (3)?

Jedno zostało odebrane od narodu jako całości, a zostało dane duchowemu Izraelowi.
To, co mogą otrzymać jednostki z pogan, zostało odebrane od Izraela jako całości.
Mt 21:42-43 BW "Rzecze im Jezus: Czy nie czytaliście nigdy w Pismach: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym; Pan to sprawił i to jest cudowne w oczach naszych? (43) Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce."
Izrael jako całość okazał się nie być dostatecznie przygotowanym do udzielania błogosławieństw innym narodom.
Jedynie niewielka część z nich okazała się godna.
A tym "kamieniem potknięcia" jest koncepcja Okupu i sam Jezus jako Mesjasz.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2021, 19:56 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
22 sie 2021, 19:24
No trudno nie odnosić się do twoich postów, bo zawierają duży poziom fałszu. Obawiam się, że może nie masz świadomości tego co piszesz.
Dobre sobie... Wybrana do Nike. :mrgreen:
A co powiedzieć o tym?
No przecież, że tam Jezus przyszedł, bo gdzie miał zdemaskować niegodziwość diabła? Ten naród głosił wiarę w jednego Boga, ale to oni najbardziej obrażali Boga Najwyższego przypisując Mu atrybuty niegodziwca.
:aspiryna:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
22 sie 2021, 19:50
wybrana pisze:
22 sie 2021, 19:24
No trudno nie odnosić się do twoich postów, bo zawierają duży poziom fałszu. Obawiam się, że może nie masz świadomości tego co piszesz.
Dobre sobie... Wybrana do Nike. :mrgreen:
A co powiedzieć o tym?
No przecież, że tam Jezus przyszedł, bo gdzie miał zdemaskować niegodziwość diabła? Ten naród głosił wiarę w jednego Boga, ale to oni najbardziej obrażali Boga Najwyższego przypisując Mu atrybuty niegodziwca.
:aspiryna:
Zażyj je, chociaż wątpię czy Ci pomogą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
22 sie 2021, 21:21
Henryk pisze:
22 sie 2021, 19:50
wybrana pisze:
22 sie 2021, 19:24
No trudno nie odnosić się do twoich postów, bo zawierają duży poziom fałszu. Obawiam się, że może nie masz świadomości tego co piszesz.
Dobre sobie... Wybrana do Nike. :mrgreen:
A co powiedzieć o tym?
No przecież, że tam Jezus przyszedł, bo gdzie miał zdemaskować niegodziwość diabła? Ten naród głosił wiarę w jednego Boga, ale to oni najbardziej obrażali Boga Najwyższego przypisując Mu atrybuty niegodziwca.
:aspiryna:
Zażyj je, chociaż wątpię czy Ci pomogą.
Na pewno nie pomogą. Na jego przypadłości nie wynaleziono leku. Jak i czym wredność leczyć? Oszołomstwo? Zgryźliwość? Mściwość? To się nie da.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Henryk-Napisał.
Izrael jako całość okazał się nie być dostatecznie przygotowanym do udzielania błogosławieństw innym narodom.
Dlaczego nie zakładasz i nie przyjmujesz do wiadomości,podstawowych informacji historycznych,zapisanych w Biblii.

Naród Izraela-jedenaście jego pokoleń nie istnieje,od czasów Asyryjskich [7-w.p.n.e.].I nie był do niczego przygotownym,bo cała jego historia [ poza wyjatkami]od samego początku,była służbą Szatanowi,czytaj pomału zarzuty mu przedstawione,które były przyczyną całkowitego wymazania tego narodu i jego panstwowego istnienia.[do dnia dzisiejszego slad po nim zaginął] /Od tego czasu pozostała tylko Juda.
2 Królewska.17.
4 Lecz król asyryjski wykrył spisek Ozeasza. Ozeasz bowiem wysłał posłów do króla egipskiego, So3, i nie przysyłał daniny królowi asyryjskiemu, jak każdego roku. Wtedy król asyryjski pojmał go i zamknął w więzieniu.

Zdobycie Samarii

5 Król asyryjski najechał cały kraj, przyszedł pod Samarię i oblegał ją przez trzy lata4. 6 W dziewiątym roku [panowania] Ozeasza król asyryjski zdobył Samarię i zabrał Izraelitów w niewolę do Asyrii, i przesiedlił ich do Chalach, nad Chabor - rzekę Gozanu, i do miast Medów.

Przyczyny upadku królestwa Izraela5

7 Stało się tak, bo Izraelici zgrzeszyli przeciwko Panu, Bogu swemu, który ich wyprowadził z Egiptu, spod ręki faraona, króla egipskiego. Czcili oni bogów obcych 8 i naśladowali obyczaje ludów, które Pan wypędził przed Izraelitami, oraz królów izraelskich, których wybrali. 9 I wymyślili sobie6 Izraelici rzeczy przewrotne na przekór Panu, Bogu swemu. Zbudowali sobie wyżyny we wszystkich swoich miejscowościach - od wieży strażniczej aż do miasta warownego. 10 Ustawili sobie stele i aszery na każdym wyniosłym pagórku i pod każdym drzewem zielonym. 11 I składali ofiary kadzielne tamże - na wszystkich wyżynach - podobnie jak ludy, które Pan usunął przed nimi. Spełniali czyny grzeszne, drażniąc Pana. 12 I służyli bożkom, o których Pan powiedział im: «Nie czyńcie tego!»
13 Pan jednak ciągle ostrzegał Izraela i Judę przez wszystkich swoich proroków i wszystkich "widzących", mówiąc: «Zawróćcie z waszych dróg grzesznych i przestrzegajcie poleceń moich i postanowień moich, według całego Prawa, które nadałem waszym przodkom i które przekazałem wam przez sługi moje - proroków». 14 Lecz oni nie słuchali i twardym uczynili swój kark, jak kark ich przodków, którzy nie zawierzyli Panu, Bogu swojemu. 15 Odrzucili przykazania Jego i przymierze, które zawarł z przodkami, oraz rozkazy, które im wydał. Szli za nicością i stali się niczym - naśladując ludy wokół siebie, co do których przykazał im Pan, aby nie postępowali tak, jak one. 16 Odrzucili wszystkie polecenia Pana, Boga swego, i ulali sobie posągi - dwa cielce. Zrobili sobie aszerę i oddawali pokłon całemu wojsku niebieskiemu, i służyli Baalowi. 17 Przeprowadzali synów swoich i córki przez ogień7. Uprawiali wróżbiarstwo i czarnoksięstwo. Oddali się czynieniu tego, co jest złe w oczach Pana, drażniąc Go. 18 Wtedy Pan zapłonął gwałtownym gniewem przeciw Izraelowi i odrzucił go od swego oblicza. Pozostało tylko samo pokolenie Judy.
19 Również Juda nie przestrzegał poleceń Pana, Boga swego, i naśladował obyczaje, które Izrael wprowadził. 20 Wtedy Pan odrzucił całe potomstwo Izraela, poniżył je i wydał je w moc łupieżców, aż wreszcie odrzucił je od swego oblicza. 21 Albowiem oderwał Izraela od domu Dawida, a Izrael obrał sobie za króla Jeroboama, syna Nebata. Jeroboam zaś oderwał Izraela od Pana i doprowadził go do wielkiego grzechu8. 22 Izraelici naśladowali wszystkie grzechy, które Jeroboam popełnił - nie odstąpili od nich. 23 Aż wreszcie Pan odrzucił Izraela od swego oblicza, tak jak zapowiedział przez wszystkie sługi swoje, proroków. I przesiedlił Izraelitów z własnego kraju w niewolę do Asyrii, gdzie są aż do dnia dzisiejszego.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”