Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:
23 sie 2021, 18:45
A tam wyraznie pisze że,Asyryjczyk wysiedlił mieszkanców Izraela do różnych narodów,a z innych narodów sprowadził ludność i zasiedlił nimi tereny Izraela.Samarytanie byli wynikiem tej operacji.I tak Izrael przestał istnieć.Oni nie tworzyli własnych społeczności nie mieli własnych synagog itd.
Ale ty jesteś w stanie zmieniać historie i nie akceptować,jej faktów,na korzyść bezwzględnemu posłuszeństwu swojemu duchowemu przewodnikowi.
Nie bardzo umiem domyśleć się Twoich intencji. :-?
Za świadków bierzesz sobie „historię”, jakoby Izrael przestał już na zawsze istnieć. Chodzi zapewne o 10 pokoleń.
Jednak on, wbrew temu co piszesz ma nawet swój kraj w prastarym miejscu!

Coś masz do mojego „duchowego przewodnika”- a nawet nie masz pojęcia kim oni byli. Żaden z tych „przewodników” nie wymuszał na mnie posłuszeństwa. Skąd takie nawet podejrzenie?
Czyżby to były Twoje własne gorzkie doświadczenia?

Świadectwa apostołów są jednoznaczne:
Rz 11:25-26 BW "A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba."

Izrael, o którym pisze apostoł, to nie wyłącznie Juda- to całe dwanaście pokoleń.
Mało tego- z tymi dwoma domami synów Jakuba będzie zawarte Nowe, lepsze- z lepszym pośrednikiem- Przymierze.
Hbr 8:8 BP "Ganiąc ich wszakże, powiada: "Oto nadchodzą dni, mówi Pan, a zawrę ostatecznie z domem Izraela i z domem Judy Nowe Przymierze."
Ty twierdzisz, że ono już jest zawarte, ale z kim innym...

Henryk-Napisał.
Talmud jest zupełnie tym samym, czym dla innych Strażnica, różne wydawnictwa lub dla katolików- Katechizm.
Ty odpisałeś na to:
Wybacz,nie mogę przekonywać Cię,jak sie sam nie przekonasz,że się mylisz.
Jeśli uważasz inaczej, to napisz- czym według Ciebie jest Talmud?
Pozdrawiam.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

nike pisze:
23 sie 2021, 16:29
Ja zgadzam się z tym autorem, gdybym się nie zgadzała to bym nie pisała.
Czy ty nie wypisujesz ze Strażnic nic? tylko wszystko sam wymyślasz?
Przecież czytam twoje posta.
A z czym się nie zgadzasz z tego mojego posta?
To ci dopiero pokrętna retoryka i usprawiedliwienie kradzieży intelektualnej innych osób!
J aię utożsamiam z równaniem Einsteina, pełna zgoda. Czyli...według nike, mogę firmować równanie jako własne.
Ciekawe, że tak często wrzeszczysz (dużymi literami, więc wrzask), aby inni podawali źródła swoich informacji i cytaty z PS. Ale w takim razie po co? Skoro ktoś coś pisze to utożsamia się z wpisami biblijnymi lub poglądami innych autorów.
Strzał w stopę paniusia popełniła. :mrgreen:

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

nike-Napisała.
a wiem kto skąd wracał, ty się nigdy nie pomylisz? Skądże znowu jak ty możesz się mylić Świadek z Organizacji? To po prostu jest NIEMOŻLIWE.
Jeżeli chodzi o komentarze i moje podszywanie, napisałam w głównym poście.
Nie uważam tego za podszywanie, ja znam te nauki i w nie ja wierzę, więc czasami mogę coś skopiować, żeby tego samego nie przepisywać.
chryzolit złośliwość to jest wada, należy z nią walczyć.

Mocna jest jak śmierć
czy każdy może ją mieć?
jej żar, to żar ognia
to płomień Pana--- --
Piszesz o mnie świadek z organizacji i kłamiesz,po raz kolejny.Zucasz rózne epitety na wiatr,bez uzasadnienia.
Jak moge poważnie traktować Twoje wpisy,kiedy ciagle przytaczasz czyjesz komentarze i je sobie przywłaszczasz,bo nie podajesz autora.Czy wstydzisz się go ?
A więc nie pisz o mojej złosliwosci,tylko się zreflektuj,po prostu się obudz.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Henryk-Napisał.
Nie bardzo umiem domyśleć się Twoich intencji. :-?
Za świadków bierzesz sobie „historię”, jakoby Izrael przestał już na zawsze istnieć. Chodzi zapewne o 10 pokoleń.
Jednak on, wbrew temu co piszesz ma nawet swój kraj w prastarym miejscu!

Coś masz do mojego „duchowego przewodnika”- a nawet nie masz pojęcia kim oni byli. Żaden z tych „przewodników” nie wymuszał na mnie posłuszeństwa. Skąd takie nawet podejrzenie?
Czyżby to były Twoje własne gorzkie doświadczenia?
I Gdybyś akceptował zapisy historii biblijnej i nie tylko,to powinienes sie zastanowić,kto stworzył tego Izraela i kto go tworzy.
Ponadto,powinno zastanowić,dlaczego ortodoksyjni Zydzi [wierzący],[bo ponad 70-procent to niewierzący] nie akceptują tego panstwa.

Pomyśl Henryk?
Napisałeś.
Izrael, o którym pisze apostoł, to nie wyłącznie Juda- to całe dwanaście pokoleń.
Mało tego- z tymi dwoma domami synów Jakuba będzie zawarte Nowe, lepsze- z lepszym pośrednikiem- Przymierze.
Ono jest juz dawno zawarte,nie wiem na co czakasz?
No tak,brak wiary w przekaz Apostolski,a Ap.Paweł dwa razy to tłumaczy w liś.do Hebrajczyków,powoduje zagubienie.
Pozdrawiam.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: nike »

chryzolit pisze:
24 sie 2021, 13:23
nike-Napisała.
a wiem kto skąd wracał, ty się nigdy nie pomylisz? Skądże znowu jak ty możesz się mylić Świadek z Organizacji? To po prostu jest NIEMOŻLIWE.
Jeżeli chodzi o komentarze i moje podszywanie, napisałam w głównym poście.
Nie uważam tego za podszywanie, ja znam te nauki i w nie ja wierzę, więc czasami mogę coś skopiować, żeby tego samego nie przepisywać.
chryzolit złośliwość to jest wada, należy z nią walczyć.

Mocna jest jak śmierć
czy każdy może ją mieć?
jej żar, to żar ognia
to płomień Pana--- --
Piszesz o mnie świadek z organizacji i kłamiesz,po raz kolejny.Zucasz rózne epitety na wiatr,bez uzasadnienia.
Jak moge poważnie traktować Twoje wpisy,kiedy ciagle przytaczasz czyjesz komentarze i je sobie przywłaszczasz,bo nie podajesz autora.Czy wstydzisz się go ?
A więc nie pisz o mojej złosliwosci,tylko się zreflektuj,po prostu się obudz.
Pozdrawiam.
A co juz nie jesteś świadkiem z organizacji alkoholika Józwa? Czy wstydzisz się jej?
Ja tez nie mogę poważnie traktować twoich wpisów, bo one nie sa zgodne z Biblią i też ich ja nie traktuję poważnie.

Pod moim postem z księgi Amosa jest podpis czyj jest komentarz do Księgi i dalej durną gadkę wstawiasz? Po co? Może ci Józio rozkazał w pijackim widzie?
Zagadki mojej jeszcze nie odgadnąłeś, nie wiesz co to jest? A taki bystry jesteś, też cię pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
24 sie 2021, 12:57
wuka pisze:
24 sie 2021, 12:55
Głupiś i tyle w temacie.
Całkiem nie wykluczone.
Czy umiesz jednak uzasadnić swoją opinię?
Dokładnie tak samo umiem uzasadnić, jak ty wyjaśniłeś mi, o co cię prosiłam to, że nie spotkałeś bardziej podłej osoby ode mnie. :ello: Ty mi uzasadnij moją podłość, ja wykażę twoją głupotę.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

nike pisze:A co juz nie jesteś świadkiem z organizacji alkoholika Józwa? Czy wstydzisz się jej? (...) Może ci Józio rozkazał w pijackim widzie?
Alkoholika Józwa? Pijacki wid? No sorry, ale jesteś tak samo złośliwa jak Henryk. Powtarzasz wciąż te same obraźliwe slogany.
Dostajesz warna.
Pozostałe posty nie na temat kasuję.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

nike-Napisała.
A co juz nie jesteś świadkiem z organizacji alkoholika Józwa? Czy wstydzisz się jej?
Ja tez nie mogę poważnie traktować twoich wpisów, bo one nie sa zgodne z Biblią i też ich ja nie traktuję poważnie.

Pod moim postem z księgi Amosa jest podpis czyj jest komentarz do Księgi i dalej durną gadkę wstawiasz? Po co? Może ci Józio rozkazał w pijackim widzie?
Zagadki mojej jeszcze nie odgadnąłeś, nie wiesz co to jest? A taki bystry jesteś, też cię pozdrawiam.
I tak manifestujesz całą swa wartość,ze swoimi cechami.Smutne to,i bardzo biedne..A autora pod komentarzem Amosa wstawiłas teraz.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Henryk-zapytał.
Jeśli uważasz inaczej, to napisz- czym według Ciebie jest Talmud?
Dobrze Henryk,napisze,ale nie czym według mnie jest ,,Talmud..ale czym jest on w ocenie specjalistów wtym temacie.
Dr.Michał Krajski,pisarz-publicysta.Pisze tak.
Talmud to ksiega,która z jednej strony oddaje mentalność żydowską,a z drugiej strony ją kształtuje.To księga,która jest jak pokazuje to chocby prof.dr.August Rohling,rasistowska i wyraża sie w wielu miejscach z pogarda o gojach [nie zydach] zwłaszcza o chrześcijanach.
Prof.August Rohling,napisał ksiażkę pt.Zgubne zasady ..talmudyzmu''-która teraz ponownie została wydana w polskim języku..
Na podstawie tej ksiązki cytuje.
.
.Na dom goja patrz jak na zagrode bydła;;-[Tosefta,Erubin 7,1 ]
''Przykazanie nie kradnij,powiada rabbi Maimonides,[uważany za 2-Mojzesza,około 12000,r,n.e.] zakazuje abys nie okradał człowieka,to jest żyda,lecz obcego okradac wolno.Kiedy cały świat należy zydom,wiec żyd okradający goima nie kradnie,lecz bierze tylko swoje.''
Prof podaje całe cytaty z Taludu-odnosnie spojrzenia Talmudu na wiele,dziedzin życia.
Ale ktoś powie ze teraz-dzisiej jest inaczej.
Cytuje za Wprost z dnia22-10-2010.-również za ..Rzeczypospolitą..
Owadia Jozef-Sefardyjski naczelny rabin Izraela [około 10-lat].Duchowy przywódca parti ,,Szas''-polityk--specjalista w Talmudzie,Uczył-niektóre cytaty.;;Goje jak zwierzeta pociagowe maja słuzyc żydom;;
;;Goje żyją po to aby usługiwac żydom;;
Polecam całość,za podanym zródłem.
Aby zbudowac sobie opinie czym jest Talmud,polecam Augusta Rohlinga,ale nie tylko.
Dla zainteresowanych,podam innych autorów.
Pozdrawiam.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:
24 sie 2021, 16:20
Dobrze Henryk,napisze,ale nie czym według mnie jest ,,Talmud..ale czym jest on w ocenie specjalistów wtym temacie.
Dr.Michał Krajski,pisarz-publicysta.Pisze tak.
E, tam „specjaliści”…
Antysemici, "żydożercy", że smród na kilometr. A tytuł naukowy nie czyni człowieka uczciwym i obiektywnym.
Ale zgadzamy się przynajmniej, że talmud to ludzkie interpretacje do słowa Bożego.
Identycznie jak „Strażnica”, Katechizm, „Pielgrzym Polski”,czy „Znaki Czasu”.
Także jak strona  „refleksjebiblijne.wordpress.com”. ;-)

Jeszcze poprzednio napisałem:
Izrael, o którym pisze apostoł, to nie wyłącznie Juda- to całe dwanaście pokoleń.
Mało tego- z tymi dwoma domami synów Jakuba będzie zawarte Nowe, lepsze- z lepszym pośrednikiem- Przymierze.
Ty odpowiedziałeś dodając od siebie Swoje zasmucenie spowodowane moim zagubieniem i brakiem wiary „w przekaz apostolski”:
Ono jest juz dawno zawarte,nie wiem na co czakasz?
No tak,brak wiary w przekaz Apostolski,a Ap.Paweł dwa razy to tłumaczy w liś.do Hebrajczyków,powoduje zagubienie.
No to powtórzmy, co jest powodem Twojego zmartwienia…
Prorok napisał: Hbr 8:8-9 BW "Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, A zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe. (9) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami W dniu, gdym ujął ich za rękę, Aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, Przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan."
Z domem Judzkim, a także z domem Izraelskim- czyli z całym Izraelem!- Bóg zawrze Nowe Przymierze.
Dodaje, że chodzi o potomków tych, z którymi kiedyś zawarł przymierze podczas wyzwalania ich z ziemi Egipskiej!
To nie był Twój pradziad, ani mój.
Jeszcze uściśla o kim mowa mówiąc, że Oni nie wytrwali w tym Pierwszym Przymierzu!
Można mieć wątpliwość o kim tu mowa?

Zadziwia i smuci mnie Twoje zagubienie, spowodowanie niezrozumieniem tak prostej sprawy. :!:
Ciekawy jestem jaki duchowy przewodnik zasiał Tobie tyle błędu względem tak prostego przekazu Słowa Bożego, że musisz być mu posłuszny, pisząc nam takie ewidentne nielogiczności!?

Piszesz jeszcze z pozycji „autorytetu” mianowanego przez samego siebie:
I Gdybyś akceptował zapisy historii biblijnej i nie tylko,to powinienes sie zastanowić,kto stworzył tego Izraela i kto go tworzy. Ponadto,powinno zastanowić,dlaczego ortodoksyjni Zydzi [wierzący],[bo ponad 70-procent to niewierzący] nie akceptują tego panstwa.
Państwo Izrael stworzyli żydzi rozproszeni po całym świecie. Oni tam się osiedlili. Argument, że ortodoksi nie akceptują tego państwa jest nijaki.
Ja też nie akceptuję naszego rządu i jestem bardzo niezadowolony z poczynań trzymających władzę.
To nie jest kraj moich marzeń! I czy to coś zmienia?
Pozdrawiam.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

Identycznie jak „Strażnica”, Katechizm, „Pielgrzym Polski”,czy „Znaki Czasu”.
Hipokryto, zapomniałeś dodać ''NA STRAŻY"
|Czasopismo „Na Straży” miało zastąpić czasopismo „Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa”, https://pl.wikipedia.org/wiki/Na_Stra%C5%BCy
Masz ty tupet :cry:

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Henryk-Napisał.
E, tam „specjaliści”…
Antysemici, "żydożercy", że smród na kilometr. A tytuł naukowy nie czyni człowieka uczciwym i obiektywnym.
Ale zgadzamy się przynajmniej, że talmud to ludzkie interpretacje do słowa Bożego.
Identycznie jak „Strażnica”, Katechizm, „Pielgrzym Polski”,czy „Znaki Czasu”.
Także jak strona „refleksjebiblijne.wordpress.com”.
Nic takiego nie napisałem,a wiec nie mamy sie z czym zgadzać.
Treść Talmudu sama wydaje świadectwo,czym on jest.
A august Rohling-cytuje duże obszary Talmudu,tylko potrzeba byc zainteresowanym,co on pisze,ale Ty nie czytajac,juz wszystko osądziłeś.
Dlatego takie stanowisko ma czysto propagandowe znaczenie.
Henryk-Napisał.
Państwo Izrael stworzyli żydzi rozproszeni po całym świecie. Oni tam się osiedlili. Argument, że ortodoksi nie akceptują tego państwa jest nijaki.
Ja też nie akceptuję naszego rządu i jestem bardzo niezadowolony z poczynań trzymających władzę.
To nie jest kraj moich marzeń! I czy to coś zmienia?
Jedynie dobrze mataczysz tematy,nie wyciagasz z argumentów żadnych wniosków i do tego negujesz historie i wiele biblijnych przekazów,to są cechy propagandzistów.
Powodzenia.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:
24 sie 2021, 18:57
Treść Talmudu sama wydaje świadectwo,czym on jest.
A august Rohling-cytuje duże obszary Talmudu,tylko potrzeba byc zainteresowanym,co on pisze,ale Ty nie czytajac,juz wszystko osądziłeś.
Jesteś w błędzie.
Od dłuższego czasu czytam Talmud. Mam go nawet na dysku, ale do swojej dyspozycji.
Jedynie dobrze mataczysz tematy,
To, to już poniżej pasa i niegrzeczne... :-(
Z pewnością nie po chrześcijańsku!
Pozdrawiam.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Identycznie jak „Strażnica”, Katechizm, „Pielgrzym Polski”,czy „Znaki Czasu”.
Identycznie jak Tomy Russella. Czemu nie dodałeś?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
24 sie 2021, 19:22
Identycznie jak Tomy Russella. Czemu nie dodałeś?
Cóż znaczy sześć tomów w stosunku do tysięcy innych artykułów, wykładów, opracowań, artykułów w ówczesnych gazetach...?
Kropla w morzu.
Tylko Bobo, ja nie muszę bezwzględnie przyjmować wszystkiego, co Russell napisał.
Ty nie możesz wątpić nawet w jedno słowo napisane w "Strażnicy"!
- Czujesz różnicę Bracie w Chrystusie? ;-)
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”