Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: nike »

Nieziem pisze:
13 wrz 2022, 10:32
DonCicio, odpowiadając na pytanie, uważam, że toTwoje sugestie są absurdalne. Nie potrafisz dyskutować z opiniami ale czepiasz się dyskutantów. Odnosisz się tylko do jakichś pobocznych myśli, a pomijasz istotę dyskusji. Gdy nie masz wyjaśnienia dla kwestii to zupełnie to przemilczasz. Popatrz o czym ja pisałem, a o czym Ty odpisujesz, i co ignorujesz. Piszesz od rzeczy, bo nie jesteś zainteresowany badaniem, czy tak się sprawy mają, a tylko chcesz głosić swoje prawdy, bez względu na to, jakie argumenty dostajesz od dyskutanta.
Jeśli dla Ciebie Pan Jezus jest bohaterem obok Gedeona i Dawida to pasuje Ci, że będzie zabijał, jak i tamci. Widzisz, imię się zgadza, ale w innego Jezusa wierzysz. To jest ta różnica między nami: wierzysz w Jezusa, ja wierzę w Pana Jezusa. Twój będzie uśmiercać, mój obdarza życiem.
Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.

Proste pytania: Czy Gedeon i Dawid mieli (czy nie mieli) krew na rękach? Czy duch Jehowy inspirował Gedeona i Dawida?
Odpowiedz, i popatrzmy, czy ja kogokolwiek oskarżam czy tylko odczytuję Pismo tak, jak jest zapisane.
Zgadzam się. chciałam rozpocząć dyskusję z DonCicio, gdzie nie po jego myśli to przerwał, a wszechwładny BOBO się włączył oczywiście z uwagami i straszeniem, szkoda zachodu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

Nike, nie gadaj głupot. Od lat Cię znam i wiem, że jak się zacznie z Tobą dyskusja to raczej po dwóch trzech postach ty wyciągasz pazury i temat się kończy.
Nie zaczynaj znowu czepiania się. Jest spokojnie, Nie burz tego tu na forum.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

A tak w ogóle to mam pytanie: Jak udowodnić na podstawie Jana 8:44, że Jezus miał na myśli to, że Ojcem Izraela (Jehowa) był Diabeł? Zaznaczam, że Jezus tego tak nie sformułował, ale użył słów: Waszym ojcem jest Diabeł. Waszym, czyli kogo?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

Nieziem pisze:Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami. Skoro wszyscy, to i Gedeon, i Samson, i Dawid
Skoro wszyscy to i Jan Chrzciciel... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: booris »

Bobo pisze:Skoro wszyscy to i Jan Chrzciciel... ;-)
Skoro tak piszesz...Nie bede sie z Toba spieral. :-P

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

To dobrze. Bo widzisz, wykazuję tylko niekonsekwencję takiego rozumowania jakie prezentuje Nieziem. Trudno nazwać Jana rozbójnikiem i złodziejem a przecież był przed Jezusem.
Tak to wychodzi, gdy ktoś błędnie interpretuje (naciąga!) słowa Jezusa.
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
13 wrz 2022, 10:55
Nie mogę się nadziwić takiej filozofii jaka tutaj nam serwuje Nieziem 😄
Jeśli na Jezusa wołano 'Synu Dawidowy' to byłoby równoznaczne z 'Synu mordercy '.
Po cóż również wykazywać rodowód Jezusa od mordercy? I to dwa razy?
Lipa z takimi wnioskami. Jeśli uważasz, że Jezus tylko daje życie a nie może nikogo unicestwić, to raczej ty zaweziles cswoja znajomość Jezusa. No bo kto ma unicestwić wrogów jak nie On?
Nastąpi to w czasie objawienia z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami — 8 w płomieniach ognia. Dokona on wtedy zemsty na tych, którzy nie znają Boga, i na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. 9 Zostaną oni skazani na wieczną zagładę i usunięci sprzed oczu Pana i jego wspaniałej potęgi, (1tesaloniczn 1:7-9).

Przedstawiasz nam Jezusa dobrego i życzliwego, ok, ale z drugiej strony bezradnego wobec swoich wrogów.
Znieksztacasz Jego obraz.
Po wystarczająco długim nadziwianiu się moją "filozofią" przychodzi zrozumienie, o czym ona faktycznie mówi. Więc bądź cierpliwy.
Dziadek mojego pradziadka mógł być mordercą, czy to definiuje mnie? Tak jak świadectwo Pism, że Gedeon i Dawid uśmiercali innych, nie świadczy nic o Panu Jezusie, tak świadectwo Pisma, że Pan Jezus jest "synem Dawida" nie usprawiedliwia tego ostatniego.

Panteon biblijnych bohaterów jest wielki. I ja sam byłem poniekąd admiratorem tychże. I nadal mogą oni być wzorem do naśladowania w pewnych kwestiach. Ale poznanie Pana Jezusa zmieniło mi perspektywę patrzenia na tychże (Mam na myśli POZNANIE osoby Pana Jezusa Chrystusa, nie biblijnych wersetów o Nim). Stąd ten panteon już teraz dla mnie nie błyszczy, a zszarzał. Świadectwo Pisma o nich może być pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, i do nauki, a czasem do czerpania wzoru, jednakże nie we wszystkim. We wszystkim tylko Pan Jezus jest godny naśladowania. Wszyscy zbłądzili, tylko nie On.

O Dawidzie dopiero dwa dni temu przyszło pełne uświadomienie, że on w pewnych sytuacjach był jak ludzkie bydlę, nie jak człowiek, więc nie muszę więcej, i nie chcę do takich autorytetów się odwoływać. Ja ich nie potępiam, rozumiem, że takie było ich poznanie, tak rozumieli swoją misję, i łatwo mi przychodzi oceniać ich dzieła, podczas gdy oni nie dysponowali tą wiedzą, którą mamy my. Uważam, że niejeden z nich (a może nawet każdy) gdyby był skonfrontowany raz jeszcze z daną sytuacją (w której zachował się niegodziwie), postąpiłby inaczej,  przyznając, że błądził. Jeśli ja wykazuję, wskazując na zapisy biblijne, tych bohaterów niegodziwość, to co niestosowanego jest w tym wykazywaniu? Ja nie potrzebuję Gedeona, Dawida, Samsona i pozostałych, ale też nie zawadzają mi oni zbytnio, jeśli się ich nie wybiela wbrew prawdzie. Wobec doniosłości poznania Pana Jezusa jednak każdy musi wyglądać blado, i trudno przychodzi to wytłumaczyć komuś, kto tego nie widzi. 

Zakon z panteonem bohaterów biblijnych jest przewodnikiem do Chrystusa. Gdy się dotrze do celu, nie ma już potrzeby korzystania z przewodnika. Ale owszem, nie ma też zakazu. Można. Jak ktoś ma potrzebę. Pozdrawiam. 

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: booris »

Bobo pisze:Trudno nazwać Jana rozbójnikiem i złodziejem a przecież był przed Jezusem.
No tak,ale...Jak zwykle jest "ale".W Ewangelii Jana,ktora sie posluzyles kilka postow wczesniej,w tym samym rozdziale osmym,sa takie slowa Jezusa"
" (58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem."
Wychodzi zatem,ze Jezus byl wczesniej niz Jan Chrzciciel.Kogo wiec,w tym kontekscie,Jezus nazwal zlodziejem i rozbojnikiem?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: booris »

Nieziem,moja odpowiedz do Bobo to nie robienie draki,a ironia,ktora Bobo na pewno zrozumial,a ktorej to ironii wykladnikiem jest wywalony jezor na koncu mojego zdania.Poza tym podzielam Twoje zdanie dotyczace Starego Testamentu,ktory jest opisem okrucienstw narodu wybranego w drodze do Kanaanu i pozniej.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Nieziem »

booris pisze:
13 wrz 2022, 21:53
Nieziem,moja odpowiedz do Bobo to nie robienie draki,a ironia,ktora Bobo na pewno zrozumial,a ktorej to ironii wykladnikiem jest wywalony jezor na koncu mojego zdania.Poza tym podzielam Twoje zdanie dotyczace Starego Testamentu,ktory jest opisem okrucienstw narodu wybranego w drodze do Kanaanu i pozniej.
Przepraszam, za szybko odpowiedziałem, i bezmyślnie. Usunąłem post.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: booris »

Przepraszac nie masz za co,emocje to tez element dyskusji.Niemniej dziekuje. :)

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
13 wrz 2022, 10:55
Jeśli uważasz, że Jezus tylko daje życie a nie może nikogo unicestwić, to raczej ty zawęziłeś swoją znajomość Jezusa. No bo kto ma unicestwić wrogów jak nie On?
Nastąpi to w czasie objawienia z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami — 8 w płomieniach ognia. Dokona on wtedy zemsty na tych, którzy nie znają Boga, i na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. 9 Zostaną oni skazani na wieczną zagładę i usunięci sprzed oczu Pana i jego wspaniałej potęgi, (1tesaloniczn 1:7-9).
Powyższy fragment skojarzył mi się z tym, jak Pan Jezus szedł przez Samarię i Go nie chcieli ugościć.
Lecz nie przyjęli go, dlatego, że droga jego prowadziła do Jerozolimy.
A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abyśmy słowem ściągnęli ogień z nieba, który by ich pochłonął, jak to i Eliasz uczynił?
A On, obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście. Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł zatracać dusze ludzkie, ale je zachować.
Łuk.9,54

No to jak z tym unicestwianiem przez Pana Jezusa jest, czyżby będąc człowiekiem miał za zadanie zachowywać dusze ludzkie, a w czasie objawienia będzie zatracał? Dokona zemsty za to, że nie znają Boga, i nie są posłuszni ewangelii?
Jezus-zatracanie-zemsta, cóż za zestaw. Taki to pasuje i do Gedeona, do Dawida, i reszty ferajny. Taki Jezus to jeden z wielu, kolejny zabijaka.
Natomiast Pan, Jezus którego ja wyznaję, jest inny. Znaczy inny niż Dawid i Gedeon, ale ten sam, który nie pozwolił skrzywdzić Samarytan.

Tak sobie myślę, że Pisma pisane były przez Żydów, którym częściowo ukazana została prawda, jednak retoryka starotestamentowa w wielu miejscach u nich pozostała, i pomimo, że np. Bóg objawiony został im przez Pana Jezusa jako Ojciec, to dalej przedstawiali Go jako Sędziego, i w konsekwencji Jezusa też ukazali jako wykonawcę srogich wyroków tego Sędziego. Nie wiedzieli jakiego ducha byli.
Kąkol może być wszędzie. Mnie mocno zastanawiają takie fragmenty Pisma, które przedstawiają sprawy odmiennie niż inne fragmenty tego samego Pisma. Miłość może być tylko dobrowolna, Bóg nie przymusza do posłuszeństwa. Czy ktoś, kto nie pokocha Boga, i nie przyjmie ewangelii, zostanie ukarany, czy raczej sam się ukarze? Czy naprawdę ktoś tu się zgodza z myślą, że Pan Jezus kogokolwiek pozbawi życia-unicestwi?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

Booris, skoro Jezus istniał zanim Abraham był, to znaczy, że Gedeon czy Dawid byli PO Jezusie a nie przed nim. Pięknie pomogłeś mi rozwalić argumentację Nieziema 😄
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

Oczywiście że możesz sobie wierzyć w Jezusa jakiego sobie wymyślisz. Gdzieś napisałeś że trzeba Pismo przyjąć, tak jak podaje. Dostrzegam że akurat nie jesteś zaakceptować Jezusa takiego jak opisuje 1 Tesaloniczan. Jak dla mnie, to bardzo częstą praktyką. Polega na tym, że NT traktuje się wybiórczo, wg. swoich wyobrażeń.
To, że Jezus nie chciał ukarać Samarytan nie oznacza, że w przyszłości nie dokona zagłady wrogów. Błędnie zakładasz że Jezus zawsze i wszędzie będzie usowal wrogów. Mamy w tej sprawie dobra przypowieść o rolniku i drzewie które nie owocowało. Rolnik nie od razu je ściął ale okopał i dał szansę na kolejne lata. Postanowił że zetnie je, gdy te zabiegi nie pomogą. Wg. Ciebie Samarytan powinien od razu ukarać Samarytan. A jednak, jak czytasz Dzieje Ap. w ich przypadku dało to dobre rezultaty.
Dlatego nie kupuję twoich filozofii.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Bobo »

No ten kolejny zwrot tracący filozofią: grzesznik ukarze sam sobie. Tekst łączy to z działaniem Jezusa. Ponadto dlaczego miałby sam siebie karać akurat podczas objawienia Jezusa? Jak może sam sobie skazać na wieczną zagładę?
Twoje 'nauki' 'bardziej komplikują niż wyjaśniają.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”