Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

kris0069 pisze:
21 sie 2021, 9:58
Henryk
Przeczytaj proszę wcześniejszy werset ,przed tym który podałeś.
Znam te wersety na pamięć. ;-)
Ale co według Ciebie z tego wynika?
Czy może coś innego, że mieli okazję takimi być, a jednak nie podołali temu wyzwaniu?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
20 sie 2021, 22:55
nike pisze:
20 sie 2021, 22:06
Gdyby Żydzi przyjęli Jezusa to Maluczkie stadko byłoby z samych Żydów, bo Jezus przyszedł do swojego narodu.
No już większych bredni nie można wymyślec.

Bóg Ojcec, który objawił nam siebie w swoim Synu Jezusie, jest Bogiem Stwórcą wszystkich ludzi.
Urodził się na tym obszarze ziemi, bo gdzieś jako człowiek musiał się narodzić. Potomkowie Abrahama głosili wiarę w jednego Boga, ale swą wiarę tak wypaczyli, że nie czcili Boga ale swoją cześć oddawali diabłu i demonom. Widocznym obrazem tego czczenia były między innymi krwawe ofiary na ołtarzu.
Bogu Stwórcy przypisano atrybuty diabła.
Jezus przyszedł tam, by dać świadectwo wiary i by prawda zaświeciła w tej duchowej ciemności.
Był to naród restrykcyjnie religijny, co świadczyło o tym, że oni pragnęli czcić Boga. Jednak mieli bardzo wypaczony obraz Boga przez diabła, który to pragnął stać się dla nich Bogiem.
Jezus wiedział, że w tym religijnym narodzie znajdą się tacy, którzy przyjmna Jego naukę i rozniosą ją w świat do innych narodów. Zasial ziarno, które miało się rozkrzewić i wydać plon na ziemi.
Dobrze ujęte. Obawiam się jednak, że w próżnię trafi. Niektórzy są po prostu zaślepieni i robią wszystko, co mogą, aby takie widzące oczami dusz osoby, jak ty, zdyskredytować.

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: kris0069 »

Henryk pisze:
21 sie 2021, 10:11

Znam te wersety na pamięć. ;-)
Ale co według Ciebie z tego wynika?

Przede wszystkim to, że Przymierze Boga z Izraelitami było uwarunkowane.
Wynika to z wersetu:
5 Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia.

Izraelici mieli przestrzegać przykazań i wypełniać Prawo dane przez Boga.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

kris0069 pisze:
21 sie 2021, 11:38
Przede wszystkim to, że Przymierze Boga z Izraelitami było uwarunkowane.
Wynika to z wersetu:
5 Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia.
Cały czas piszę o tym samym, więc nie rozumiem naszego nieporozumienia. :-)
Ich przymierze było warunkowym! Dostali by to, jeśli byliby wierni we wszystkim.
A wiemy, że nie byli...
Izraelici mieli przestrzegać przykazań i wypełniać Prawo dane przez Boga.
Tak, mieli. I oni i my.
Jednak było jedno przymierze bez warunków, a Bóg przysiągł na samego siebie że tak będzie, ponieważ nie było nikogo wyższego.
Rdz 22:18 BW "I w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

nike-Napisała..
Gdyby Żydzi przyjęli Jezusa to Maluczkie stadko byłoby z samych Żydów, bo Jezus przyszedł do swojego narodu.
Naprawdę.
Czy możesz podać choć jedną obietnice daną w St.Przymierzu temu narodowi,obietnice,która dotyczyła by niebianskiego powołania i z tym zwiazanej nagrody?
Dalej,gdybanie,oczywiście,nie przyjęli Pana Jezusa poza resztką.
Ale Jezus umarł za wszystkich jednakowo,bez narodowych wyróżnień.
Bóg tak imiłował świat,że syna swego dał aby każdy,kto weń wierzy nie zginął.ale żywot wieczny miał.
Czy Jezus umarł pierwsze za Żydów?-tak wyjatkowo?.
A innym razem za świat?
Czy naprawdę tak proste zapisy w naszych umysłach,dlatego że chcemy wbrew Bogu być,nacjonalistami narodu,który Pan Jezus nazwał dziecmi Szatana..
Czy mamy jakieś pasje w popieraniu Diabła.?
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Henryk-Napisał.
T
ak, mieli. I oni i my.
Jednak było jedno przymierze bez warunków, a Bóg przysiągł na samego siebie że tak będzie, ponieważ nie było nikogo wyższego.
Rdz 22:18 BW "I w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego."
Co mieli Henryk i oni i my?.
Zacytowałeś tekst,ale czy teraz wiesz co z nim zrobić.?
Bo on dokładnie został wytłumaczony przez Pana Jezusa i Apostołów...Tylko czy jesteśmy zainteresowani ich nauką.?
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
21 sie 2021, 14:07
nike-Napisała..
Gdyby Żydzi przyjęli Jezusa to Maluczkie stadko byłoby z samych Żydów, bo Jezus przyszedł do swojego narodu.
Naprawdę.
Czy możesz podać choć jedną obietnice daną w St.Przymierzu temu narodowi,obietnice,która dotyczyła by niebianskiego powołania i z tym zwiazanej nagrody?
Dalej,gdybanie,oczywiście,nie przyjęli Pana Jezusa poza resztką.
Ale Jezus umarł za wszystkich jednakowo,bez narodowych wyróżnień.
Bóg tak imiłował świat,że syna swego dał aby każdy,kto weń wierzy nie zginął.ale żywot wieczny miał.
Czy Jezus umarł pierwsze za Żydów?-tak wyjatkowo?.
A innym razem za świat?
Czy naprawdę tak proste zapisy w naszych umysłach,dlatego że chcemy wbrew Bogu być,nacjonalistami narodu,który Pan Jezus nazwał dziecmi Szatana..
Czy mamy jakieś pasje w popieraniu Diabła.?
Pozdrawiam.
Absolutnie masz rację.
Bardzo dobrze to ująłeś.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wuka »

Zauważyłam taką sprawę: nieliczni - wybrana, chryzolit, kris0069 i także ja, staramy się (nie tylko w tym wątku) pokazać prawdziwe i prawidłowe przesłanie Jezusa Chrystusa, Jego naukę, misję i wielu popiera to wersetami. Ale są osoby, które za wszelką cenę i w niewybredny sposób przeinaczają biblijne słowa i uparcie trzymają się nauk cielesnych, nauk ST i ani kroku dalej. A przy tym w każdym poście dokopują innym. Henryk i nike - sorki, ale wy naprawdę nie rozumiecie NT i roli Chrystusa dla świata. Nic to nie da, ani kąśliwe uwagi, ani wyśmiewanie i ciągłe podkreslanie typu: doucz się, przeczytaj Biblię, nie obchodzi mnie zdanie innych, my wiemy najlepiej. Wy guzik wiecie. Jesteście ślepi i głusi i za wszelką cenę próbujecie innych oślepić i ogłuszyć.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:
21 sie 2021, 14:14
Co mieli Henryk i oni i my?.
Oni mieli przestrzegać swego Prawa, a my mamy przestrzegać swojego.
Z tekstu wynikało to bardzo wyraźnie i jestem zdziwiony, że o to pytasz. Ale już masz wytłumaczone.
Zacytowałeś tekst,ale czy teraz wiesz co z nim zrobić.?
Bo on dokładnie został wytłumaczony przez Pana Jezusa i Apostołów...Tylko czy jesteśmy zainteresowani ich nauką.?
Dlaczego stałeś się ostatnio tak nieprzyjemny i na każdym kroku usiłujesz zdeprecjonować mnie, ośmieszyć?
Obraziłem Ciebie czymś? Zawiniłem Tobie w jakiś sposób? :?:

Zacytowałem tekst, że w nasieniu, lub raczej poprzez nasienie Abrahama będą błogosławione narody.
I wiesz, co z tym tekstem zrobię?
Wytłumaczę, jeśli ktoś nie rozumie, co to znaczy.
- Znaczy to tyle, że Abraham z całą pewnością rozumiał, że będzie to Jego cielesne nasienie!
Rdz 22:17 UBG "Błogosławiąc, będę ci błogosławić, a rozmnażając, rozmnożę twoje potomstwo jak gwiazdy na niebie i jak piasek na brzegu morza; [...]."
Nie mógł rozumieć jak Ty, że poprzez posłuszeństwo Abrahama, błogosławieństwa osiągną inni, a mianowicie poganie! Choć to też prawda, ale była ona jeszcze zakryta przed Nim.
On spodziewał się, że Jego cieleśni potomkowie rozmnożą się wielce i będą kiedyś błogosławić pozostałe narody. Tak przysiągł Mu sam Bóg na samego siebie!
Dotrzyma tej obietnicy- jestem o to zupełnie, niewzruszenie, spokojny!
Rz 2:10 BW "A chwała i cześć, i pokój każdemu, który czyni dobrze, najpierw Żydowi, a potem i Grekowi."
Nie zmieni tego nielogiczna i nacechowana niechęcią do rodaków Jezusa- teologia zastąpienia!
Pozdrawiam.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wybrana »

Abraham był zaczątkiem przekazu wiary że względu na to, że słyszał on i przyjął nauki Melhizedeka Kaplana Boga.
Jednak to nie świadczy o tym, że Bóg nie chciał, by ta wiara rosła w swym przekazie na całą ziemię.
To wy ograniczacie działanie Boga w stosunku do całej ziemi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
21 sie 2021, 17:46
To wy ograniczacie działanie Boga w stosunku do całej ziemi.
:?: :?: :?:
Chyba potrzebne mi jakieś "objawienie", aby zrozumiał co masz na myśli?
Jednak... nie trudź się.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: chryzolit »

Henryk.
Napisał.
Dlaczego stałeś się ostatnio tak nieprzyjemny i na każdym kroku usiłujesz zdeprecjonować mnie, ośmieszyć?
Obraziłem Ciebie czymś? Zawiniłem Tobie w jakiś sposób?
.
Ależ Henryk nic z tego co piszesz,to jest normalna rozmowa,czasem prezentujemy myśl z roznego punktu widzenia i tyle.
A to że nauczanie Pana Jezusa i Apostołów jest czasem twarde,to prawda.Jeszcze raz rozwaz proszę słowa Pana Jezusa w związku z Twoim wpisem o potomstwie Abrahama.
Ew Jana.8.
37 Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. 38 Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca». 39 W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. 40 Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. 41 Wy pełnicie8 czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga8».
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma.

Ponad to nie możemy mysleć,ze potomstwem -fizycznym Abrahama to tylko fizyczny Izrael,ale sa nimi też narody i pokolenia,które równiez otrzymały rózne błogosławieństwa.
Ale szczególne błogosławiensto ,błogosławienia wszystkich narodów ziemi nie dotyczy,żadnego fizycznego narodu tylko Jezusa,który dokonuje błogosławienia narodów i będzie dokonywał.
Gal.3-16.
Otóz obietnice były dane Abrahamowi i potomkowi jego.Pismo nie mówi i potomkom - jako o wielu,lecz jako o jednym.I potomkowi twemu,a tym jest Chrystus.
Dla mnie autorytet tych wypowiedzi i ich przejrzystość jest oczywista.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
21 sie 2021, 18:08
wybrana pisze:
21 sie 2021, 17:46
To wy ograniczacie działanie Boga w stosunku do całej ziemi.
:?: :?: :?:
Chyba potrzebne mi jakieś "objawienie", aby zrozumiał co masz na myśli?
Jednak... nie trudź się.
Na próżno był by mój trud.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: kris0069 »

nike pisze:
21 sie 2021, 0:12

Tekst który zacytowałeś z Mateusza, to proszę odpowiedz mi jakiej narodowości byli słuchający Jezusa? Czy słuchali Jezusa, nie Żydzi? A więc kto, skoro Jezus raczej tylko głosił Żydom,a poganom Apostołowie głosili od Korneliusza, Jezus już był w niebie.
Masz rację, Chrystus glosił Izraelitom,o tym fakcie zapowiadali prorocy.

Księga Zachariasza

9 Raduj się wielce, Córo Syjonu,
wołaj radośnie, Córo Jeruzalem!
Oto Król twój idzie do ciebie,
sprawiedliwy i zwycięski.
Pokorny - jedzie na osiołku,
na oślątku, źrebięciu oślicy6.
10 On zniszczy rydwany w Efraimie
i konie w Jeruzalem,
łuk wojenny strzaska w kawałki7,
pokój ludom obwieści.
Jego władztwo sięgać będzie od morza do morza,
od brzegów Rzeki aż po krańce ziemi.


Przeczytaj opis jak Potraktowali Żydzi Naszego Zbawiciela.

Księga Izajasza

531 Któż uwierzy temu, cośmy usłyszeli?
na kimże się ramię Pańskie objawiło?1
2 On wyrósł przed nami jak młode drzewo
i jakby korzeń2 z wyschniętej ziemi.
Nie miał On wdzięku ani też blasku,
aby na Niego popatrzeć,
ani wyglądu, by się nam podobał.
3 Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi,
Mąż boleści, oswojony z cierpieniem,
jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa3,
wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic.
4 Lecz On się obarczył naszym cierpieniem,
On dźwigał nasze boleści4,
a myśmy Go za skazańca4 uznali,
chłostanego przez Boga i zdeptanego.
5 Lecz On był przebity za nasze grzechy,
zdruzgotany za nasze winy.
Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas,
a w Jego ranach jest nasze zdrowie5.
6 Wszyscyśmy pobłądzili jak owce,
każdy z nas się obrócił ku własnej drodze6,
a Pan zwalił na Niego
winy nas wszystkich.
7 7 Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić,
nawet nie otworzył ust swoich.
Jak baranek na rzeź prowadzony,
jak owca niema wobec strzygących ją,
tak On nie otworzył ust swoich.
8 Po udręce i sądzie został usunięty9;
a kto się przejmuje Jego losem?10
Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących;
za grzechy mego ludu11 został zbity na śmierć.
9 Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi,
i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem12,
chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy
i w Jego ustach kłamstwo nie postało.
10 Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem.
Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy,
ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży13,
a wola Pańska spełni się przez Niego.
11 Po udrękach swej duszy,
ujrzy światło14 i nim się nasyci.
Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu,
ich nieprawości On sam dźwigać będzie.
12 Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy,
i posiądzie możnych jako zdobycz,
za to, że Siebie na śmierć ofiarował
i policzony został pomiędzy przestępców15.
A On poniósł grzechy wielu,
i oręduje za przestępcami.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael współcześnie,z nawiązaniem do przeszłości..

Post autor: nike »

Ja wiem jak potraktowali Jezusa Żydzi i dlatego Królestwo od nich zostało odebrane, ale o jakie królestwo chodzi? o królestwo niebiańskie, czyli z samych Żydów nie została wybrana OBLUBIENICA, bo na to w pewnym momencie przestali zasługiwać.
Mt 21:43 PSZ "– Dlatego oświadczam wam, że królestwo Boże zostanie wam odebrane, a przekazane ludziom, którzy wydają owoc."
Królestwo Boże => Przywileje Królestwa i jego możliwości, jakie najpierw zostały zaoferowane cielesnemu narodowi Izraelskiemu, zostały przeniesiona na Izrael Duchowy.
=> Odebrane od narodu jako całości, lecz nie od poszczególnych jednostek.
A dane narodowi => Duchowemu Izraelowi, który zaczął istnieć w dniu Pięćdziesiątnicy.
=> „Narodem świętym, ludem nabytym" (1 Piotr. 2:9)
=> Odrębnemu i oddzielonemu od wszystkich innych, zebranemu z Żydów i pogan, wolnych i uciemiężonych, z każdego narodu i denominacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”