Zdjęcie satelitarne Izraela - zagadka.

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
arturolczykowski
Posty: 401
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:47
Lokalizacja: Farnham, UK
Kontakt:

Post autor: arturolczykowski »

Z doszukiwaniem sie czegos na zdjeciach zawsze jest problem, tak powstalo setki objawien na drzewach, oknach i scianach...

Co widzicie tutaj?

Twarz Diabla

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

arturolczykowsk pisze:Z doszukiwaniem sie czegos na zdjeciach zawsze jest problem, tak powstalo setki objawien na drzewach, oknach i scianach...

Co widzicie tutaj?

Twarz Diabla
Z tego co wiem, to Diabeł jest istota duchową :-)

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

Jakby nie bylo chcialem powiedziec, ze my tez jestesmy istotami duchowymi :)

A zdjecia ,diabla' bardzo ciekawe,

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Musashi pisze:Jakby nie bylo chcialem powiedziec, ze my tez jestesmy istotami duchowymi :)

A zdjecia ,diabla' bardzo ciekawe,

pozdrawiam
Jakby nie było, jesteśmy istotami cielesnymi, chyba, że masz na myśli słowo 'duchownymi' ;-), to ja zaznaczam, 'duchownym' tez nie jestem.

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

sądzę że mocno przesadzone ujęcia... nie doszukuje sie "duchowości" w takich obrazkach... kiedyś nawet w Biblii ilustrowanej znalazłam dziwne powtory, twarze diabła, kozła w dymie nad ogniskiem, w płonieniach, w chmurach, w budowlach... popadłam w obsesje/paranoję doszukiwania się "szatańskich" symboli, od tamtej pory podchodzę do tego z dużym dystansem... gdyż wychodziłoby na to że nawet w wierszach Brzechwy maczał palce sam szatan...

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Esther pisze:sądzę że mocno przesadzone ujęcia... nie doszukuje sie "duchowości" w takich obrazkach... kiedyś nawet w Biblii ilustrowanej znalazłam dziwne powtory, twarze diabła, kozła w dymie nad ogniskiem, w płonieniach, w chmurach, w budowlach... popadłam w obsesje/paranoję doszukiwania się "szatańskich" symboli, od tamtej pory podchodzę do tego z dużym dystansem... gdyż wychodziłoby na to że nawet w wierszach Brzechwy maczał palce sam szatan...
To się nazywa przekaz podprogowy ;-)

izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

Szatan nie ma twarzy więc to zdjęcie to bzdety jakieś i tyle.

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

Nie wiem czy nie ma twarzy, moze ma.
Zdjecie to tylko ciekawostka.

Nawet gdyby to byla twarz diabla, to co z tego, przeciez wiadomo, ze on tam byl, nic nowego bysmy nie odkryli, moze to, ze niewierzacym by sie pokazywalo, ale to co mamy nikogo raczej nie przekona ;-)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Natanael
Posty: 138
Rejestracja: 20 sty 2009, 9:43

Post autor: Natanael »

Arius pisze:
Musashi pisze:Jakby nie bylo chcialem powiedziec, ze my tez jestesmy istotami duchowymi :)

A zdjecia ,diabla' bardzo ciekawe,

pozdrawiam
Jakby nie było, jesteśmy istotami cielesnymi, chyba, że masz na myśli słowo 'duchownymi' ;-), to ja zaznaczam, 'duchownym' tez nie jestem.
:-> witam

:idea: zdjęcia uważam - możliwe że sprytnie zrobione jak komuś się chce to może poszukać innych "tych samych ujęć" w necie i porównać...

dym to dym a wersy n.t. diabła to np.: 1J 3:8, J 8:44, antychrysta 1J 2:22 warto też np. rozważyć Mt 16:23

`````````

a propos istoty człowieka = ducha duszy i ciała:

1Tes 5:15-23 „Baczcie, ażeby nikt nikomu złem za złe nie oddawał, ale starajcie się czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim.(16) Zawsze się radujcie.(17) Bez przystanku się módlcie.(18) Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.(19) Ducha nie gaście.(20) Proroctw nie lekceważcie.(21) Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.(22) Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie.(23) A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”
Ef 5:10

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Amen
dzięki za słowa otuchy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”