Raj o jakim marzymy

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

sio pisze:.rozciągniesz sobie sznurek od drzewka do drzewka:) a na sznurku pranie, pranie ? :crazy:
I będzie robiło za flagi przy okazji heheh

Awatar użytkownika
dires
Posty: 897
Rejestracja: 16 mar 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dires »

A marzę o raju, w którym wszyscy będą mówić po polsku.
I żeby, z kranu zawsze leciało to co chcę właśnie w tym momencie, kawa, herbata, soki, woda itp itd.. :-D . Nie mam chyba zbyt dużych marzeń?
Dziwny przypadek :-)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

kawą to i ja nie pogardzę, ale mocną hehe

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

dires pisze:A marzę o raju, w którym wszyscy będą mówić po polsku.
I żeby, z kranu zawsze leciało to co chcę właśnie w tym momencie, kawa, herbata, soki, woda itp itd.. :-D . Nie mam chyba zbyt dużych marzeń?
a już są takie urządzenia tylko w łazience - dozują mydło lub żel do mycia ciała, szampon i odżywkę do włosów...
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

kabaczek

Post autor: kabaczek »

nike pisze:kawą to i ja nie pogardzę,
no właśnie niektórzy to drzwiami i oknami wpychają się do nieba a jak tam żyć bez porannej kawy :-D :-D :-D wolę zostać na ziemi co ja bym robiła w niebie z wykształceniem ogrodnika

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

i marzy mi się jeszcze taka sytuacja aby nikt nie potrzebował nauczyciela, sędziego i kata
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

kabaczek

Post autor: kabaczek »

Anowi, a wiesz ,że jak w Raju ktoś będzie płakał to inni będą się z tego smiać ;-)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

oj chyba nie, ponieważ Bóg niezmienny jest:

Ez 25:6-7 Br „Bo tak oto mówi Bóg i Pan: Ponieważ klaskałeś w ręce, tupałeś nogami i cieszyłeś się w duchu z powodu nieszczęść, jakie spadły na ziemię izraelską,(7) dlatego wyciągam przeciw tobie prawicę i pozwalam, żeby cię złupiły obce narody; usuwam cię spośród innych ludów i zatroszczę się o to, żeby cię już nie było w liczbie innych krain. I zniszczę cię zupełnie. Wtedy poznasz, że Ja jestem Panem.”
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

kabaczek

Post autor: kabaczek »

Anowi, bardzo dobry werset ale chodziło mi o to , że będą się śmiać ponieważ każdy będzie wiedział że żartuje :-D

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

dires pisze:A marzę o raju, w którym wszyscy będą mówić po polsku.
niekoniecznie po polsku, mogą we własnym języku ale abym go rozumiała (o czym śpiewają ptaki?)
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

angelo pisze:Nie wiadomo jakiego rodzaju jest Twoja dusza,bo np.męska może być w fizycznym ciele kobiety i na odwrót.
Coś w tym jest, biorąc pod uwagę deklarację Anowi o tym, że nie lubi chadzać po sklepach, bo jak świat światem, kobiety są stworzone dla sklepów, a sklepy dla kobiet, więc nie wyobrażam sobie, aby w raju kobiecym zabrakło sklepów. :-o
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

dires pisze:A marzę o raju, w którym wszyscy będą mówić po polsku.
I żeby, z kranu zawsze leciało to co chcę właśnie w tym momencie, kawa, herbata, soki, woda itp itd.. :-D . Nie mam chyba zbyt dużych marzeń?
Chwileczkę, co po polsku? To po co ja się uczę po hebrajsku? :-)

kabaczek

Post autor: kabaczek »

wit pisze:Coś w tym jest, biorąc pod uwagę deklarację Anowi o tym, że nie lubi chadzać po sklepach
ja też nie lubię sklepów....
jestem przytym bardzo oszczędna i zanim coś kupię to sto razy się zastanawiam
czy mi się to przyda i nawet jak mąż mnie namawia, żebym kupiła coś dla siebie to często wracam do domu z kasą . Bardzo lubię ten werset 1TYM 6:8

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

A ja, może jestem minimalistą, ale marzę o takim zwyczajnym życiu, którego sens widziałbym w każdym moim działaniu.
Jeszcze jakieś 10 lat temu, byłem wręcz paracoholikiem, mój ówczesny dyrektor, żartował że "zdradzam żonę" z Merą 306 (pierwszy komputer w mojej firmie).
Oddałem tej firmie 40 lat mojego zawodowego życia, a obecnie dzień w dzień, drżę o to, czy dotrwam w niej do emerytury :cry:
Korporacje, globalizacja, giełda, itp, itd, totalne odhumanizowanie pracy (19-to wieczny kapitalizm), przekonuje mnie, że to już długo nie może potrwać...
Pan Bóg stworyzł nas do pracy...
I ja chcę pracować, ale widząc tej pracy sens...
Myślę, że pod ludzkimi rządami, tego sensu nigdy nie będzie...
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

kabaczek

Post autor: kabaczek »

Eutychus pisze:A ja, może jestem minimalistą
ja chyba też , jestem minimalistką lubię mieć mało bo jak ma się wiele to trzeba stale tym rzeczą [przemiotą] poświęcać czas .... a czas niebłagalnie płynie a życie zbyt krótkie by tracić czas na zbędne rzeczy , a przecież człowiek tak nie wiele potrzebuje do szczęścia ,życzę ci byś dotrwał do emerytury w pracy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”