Raj o jakim marzymy

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

kabaczek pisze:ja też nie lubię sklepów....
No to jesteś wyjątkiem, a wyjątek tylko potwierdza regułę. :mrgreen:
Ja to bym chciał podróżować po świecie i przemieszczać się z miejsca na miejsce, a to na Tahiti, a to na Hawaje, itp. itd. 8-)

Ale na poważnie... Wiele przedstawionych tu wyobrażeń może niestety okazać się pobożnymi życzeniami, bo Biblia chyba nigdzie nie wypowiada się wprost jak to będzie w raju czyli w wieczności, a właściwie w tym temacie zdaje się jakoś dziwnie milczeń.
Wieczność to przede wszystkim społeczność z Bogiem, a wszystko inne nie ma większego znaczenia, bo przecież żenimy się i wychodzimy za mąż, pracujemy, budujemy domy, sadzimy ogrody, chadzamy do sklepów, lub też staramy się ich unikać, etc. tylko sami dla siebie, a nie dla Boga. Bogu to nie jest do niczego potrzebne. Jemu zależy na społeczności z człowiekiem, i tym raczej powinniśmy się kierować w wyobrażaniu sobie rajskiej wieczności.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Czym się różni Raj od Piekła?

Ano tym, że w Piekle siedzą przy suto zastawionym stole i najeść się nie mogą, bo sztućce mają olbrzymich rozmiarów, natomiast w Raju przy takim samym stole - karmią się nawzajem.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

kabaczek

Post autor: kabaczek »

Anowi pisze:Ano tym, że w Piekle siedzą przy suto zastawionym stole i najeść się nie mogą, bo sztućce mają olbrzymich rozmiarów, natomiast w Raju przy takim samym stole - karmią się nawzajem.
dobre :-D :-D :-D

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wit pisze: Jemu zależy na społeczności z człowiekiem, i tym raczej powinniśmy się kierować w wyobrażaniu sobie rajskiej wieczności.
Uważam „Wit”, że jest to bardzo wyważony pogląd.
1Co 2:9 BW Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują.
To wszystko, co Bóg przewidział, przewyższy nasze domysły.
Przewyższy nasze sny.
Lecz tu nie chodzi o dobra materialne.
Królestwo ziemskie lub niebiańskie to nie (tylko) wygody i dobra materialne bez ograniczeń.
Rom 14:17 BW Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.
Nuda jest najprostszym sposobem do deprawacji.
Adam w Edenie nie leżał na mchu, czekając aż jabłuszko (czy inny owoc) wpadnie do buzi...
Gen 2:15 BT Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.
Kto wie? Może doskonała ludzkość będzie zakładała takie ogrody w innych układach słonecznych?
- Każdemu na własność. :aaa:
- Tu już "zapędziłem się". :lol:

anmoderi
Posty: 31
Rejestracja: 20 cze 2009, 19:49

Post autor: anmoderi »

Złote miasto z rzeką życia i drzewami symbolizującymi utracony raj. Tak w wielkim skrócie nożna opisać raj z Apokalipsy.


A ja jak sobie go wyobrażam jako miasto gdzie nie ma głodu i pragnienia gdzie nie ma nienawiści i zdrad wszelkiego rodzaju. Gdzie panuje wieczna wiosna i gdzie wszyscy się rozumieją bez względu na to jakim językiem posługiwał się wcześniej. :-D

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

anmoderi pisze:Złote miasto z rzeką życia i drzewami symbolizującymi utracony raj. Tak w wielkim skrócie nożna opisać raj z Apokalipsy.


A ja jak sobie go wyobrażam jako miasto gdzie nie ma głodu i pragnienia gdzie nie ma nienawiści i zdrad wszelkiego rodzaju. Gdzie panuje wieczna wiosna i gdzie wszyscy się rozumieją bez względu na to jakim językiem posługiwał się wcześniej. :-D
anmoderi - wieczna wiosna - bez owoców?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

anmoderi
Posty: 31
Rejestracja: 20 cze 2009, 19:49

Post autor: anmoderi »

A kto powiedział że bez owoców :-D . Ja tylko wyszczególniałam porę roku a reszta to jak tam chcą. :lol:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Anowi pisze:anmoderi - wieczna wiosna - bez owoców?
"Anowi" - mamy "załatwione" truskawki w środku zimy!
Rev 22:2 bw Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów.

anmoderi
Posty: 31
Rejestracja: 20 cze 2009, 19:49

Post autor: anmoderi »

nie pomijaj moich ulubionych bananów. :mrgreen:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

anmoderi pisze:nie pomijaj moich ulubionych bananów. :mrgreen:
Nie mam znajomości "u góry", ale poszukam kontaktów... ;-)
Kto wie? Może uda się! :xhehe:

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

po ostatnich upałach to zamarzyło mi się trochę śniegu
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Henryk pisze:
Anowi pisze:anmoderi - wieczna wiosna - bez owoców?
"Anowi" - mamy "załatwione" truskawki w środku zimy!
Rev 22:2 bw Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów.
Kto wyjaśni to drzewo po obu stronach rzeki. Podpowiem werset który naprowadza na to drzewo.
Daniela 12:5

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Prz 11:28 Bw „Kto ufa swemu bogactwu, ten upadnie, lecz sprawiedliwi rozwijają się jak liść zielony.”
Prz 11:30 Bw „Owocem sprawiedliwości jest drzewo życia, lecz bezprawie pozbawia życia.”

To drzewo to sędzia narodów - Baranek Boży
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Anowi pisze:Prz 11:28 Bw "Kto ufa swemu bogactwu, ten upadnie, lecz sprawiedliwi rozwijają się jak liść zielony."
Prz 11:30 Bw "Owocem sprawiedliwości jest drzewo życia, lecz bezprawie pozbawia życia."

To drzewo to sędzia narodów - Baranek Boży
Ap 22:1 Bg „I ukazał mi rzekę czystą wody żywota, jasną jako kryształ, wychodzącą z stolicy Bożej i Barankowej.”
Ap 22:2 Bg „A w pośród rynku jego z obu stron rzeki było drzewo żywota, przynoszące owoc dwanaścioraki, na każdy miesiąc wydawające owoc swój, a liście drzewa służyły ku uzdrowieniu pogan.”


Wersety tu powyżej mówią, że drzewo to nie Jezus ani Bóg. Od Boga i Baranka wychodzi rzeka a nie drzewo żywota. Drzewo rośnie nad wodą po obu stronach rzeki płynącej od Boga i Baranka. Czyli to drzewo to nie Baranek ani Bóg tylko to co urośnie nad tą rzeką. Drzewo po obu stronach rzeki to dwaj aniołowie, oni będą tym drzewem życia dla narodów.

Daniela 12:4 " Ale ty, Danielu! zamknij te słowa, i zapieczętuj tą księgę aż do czau naznaczonego; bo to wiele ich przebieży, a rozmnoży się umiejętność"


Dn 12:5 Bg „I widziałem ja Daniel, a oto drudzy dwaj stali, jeden stąd nad brzegiem rzeki, a drugi z onąd nad drugim brzegiem rzeki;”


Cień tego drzewa będzie widoczny już podczas wielkiego ucisku.
Coś forum szwankuje i dziwne litery powstają.
poprawiłam
Ostatnio zmieniony 25 lip 2010, 11:26 przez Lucyfer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

I postawmy sobie na środku raju krzyż spod pałacu prezydenckiego :crazy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”