Raj o jakim marzymy

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MilaMi
Posty: 85
Rejestracja: 24 sty 2011, 1:30
Lokalizacja: Nie ważne skąd. Ważne dokąd. I - którędy.
Kontakt:

Post autor: MilaMi »

Witajcie :-) wpadłam na chwilkę, patrzę - a tu taki przyjemny temacik. Aż żal by było nie pomarzyć troszkę...

Dla mnie najważniejsze będą (jeśli otrzymam taką niezasłużoną życzliwość) błogosławieństwa duchowe: to, co nastanie w miejsce tego, czego już nie będzie ;-)

- Nie będzie już chorób, starości ani śmierci. „Wtedy otworzą się oczy ślepych, otworzą się też uszy głuchych. Wtedy chromy będzie skakał jak jeleń i radośnie odezwie się język niemych” (Izajasza 35:5, 6). „Będzie z nimi [ludźmi] sam Bóg. I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło” (Objawienie 21:3, 4).

- Przestępczość, przemoc i niegodziwość znikną na zawsze. „Niegodziwcy będą wytępieni (...) Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego (...) Już go nie będzie. Lecz pokorni odziedziczą ziemię” (Psalm 37:9-11). „Bezbożni zostaną z ziemi wytraceni, a niewierni z niej wykorzenieni” (Przypowieści 2:22).

- Na całej ziemi zapanuje pokój. „[Bóg] kładzie kres wojnom aż po krańce ziemi, łamie łuki i kruszy włócznie” (Psalm 46:10). „Zakwitnie sprawiedliwość (...) i obfitość pokoju, póki stanie księżyca” (Psalm 72:7).

- Każdy będzie mieszkał bezpiecznie i miał ciekawą pracę. „Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich (...) Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć” (Izajasza 65:21-23).

- Obfitość zdrowej żywności. „Będzie nadmiar zboża w kraju, aż po szczyty gór” (Psalm 72:16). „Ziemia także wyda urodzaj swój; niech nam błogosławi Bóg, Bóg nasz” (Psalm 67:7, Bg).

- Życie wieczne na rajskiej ziemi będzie sprawiać przyjemność. „Sprawiedliwi posiądą ziemię i zamieszkają w niej na wieki” (Psalm 37:29). „Niech się rozweseli pustynia i spieczona ziemia; niech się rozraduje i zakwitnie step!” (Izajasza 35:1).

Dla mojej małej córci najbardziej jednakowoż fascynujące jest proroctwo z Izajasza:
"6 I wilk pobędzie trochę z barankiem, a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę — wszystkie razem; i będzie je prowadził mały chłopiec. 7 Krowa i niedźwiedzica będą się paść; ich młode będą leżeć razem. I nawet lew będzie jadł słomę tak jak byk. 8 I dziecię ssące będzie się bawić nad jamą kobry, a dziecko odstawione od piersi położy rękę na szczelinie świetlnej jadowitego węża. 9 Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze." (Iz 11:7; 65:25).

Nie martwię się perspektywą nudy czy przeciążenia obowiązkami - czy Noe znał się na budowaniu obiektów pływających? :-D
Rozpoznacie ich po owocach (Mt 7:20)...
Owocem Ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą... (Gal 5:22)

mywhiteangel
Posty: 21
Rejestracja: 16 sie 2011, 15:34

Post autor: mywhiteangel »

Ja wyobrażam sobie Raj tak , że jest wszystkiego pod dostatkiem i niczego nie będzie mi brakować.
Żadnego smutku czy też zmartwienia , ale dużo radości.
Że są tam wszyscy Ci którzy od nas odeszli i Oni tak promienieją uśmiechem. Ale jest też miejsce które wygląda tajemniczo , a w nim Jezus Chrystus i nasz Bóg Ojciec.
:)
Jestem tu, by wielbić, by oddawać chwałę
Jestem tu, by wyznać to mój Bóg.
Dobry i łaskawy, cały tak wspaniały
Ponad wszystko cenny dla mnie jest

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Przyjemny temacik ? Może i tak ale nie dla tych co wybierają się do nieba,piekła itp.

Dla mnie najważniejsze będzie to że będę pod względem duchowym mógł się realizować bo teraz ten szatański system to bardzo utrudnia.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

wydaje mi się ,że nie należy tak bardzo skupiać się na "materialnym" wymiarze Raju (mnóstwo jedzenia ...itp). Raj to przede wszystkim wspólnota z Bogiem:
Ap 21:3 bp "I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: 'Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie BOGIEM Z NIMI."

a ten stan jako taki urzeczywistnia się już chwili śmierci - tak jak to obiecał Jezus "łotrowi"
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

9Sdz 5:31)Tak, Panie, niechaj zginą wszyscy Twoi wrogowie! A którzy Cię miłują, niech będą jak słońce wschodzące w swym blasku.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Talmid2Tes2,15 pisze:a ten stan jako taki urzeczywistnia się już chwili śmierci - tak jak to obiecał Jezus "łotrowi"
A co obiecał łotrowi? mógłbyś zdradzić, czy jesteś mężczyzną, czy kobieta?

Incognito

Post autor: Incognito »

Myślę sobie , że to nie przecinek decyduje czy ja będę w raju(którego jeszcze niema. - bo raj to nie niebo) dziś czy dopiero po zmartwychwstaniu. o jeś;i się mylę to by znaczyło że On (ten przecinek) ma wielką moc.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

nike pisze:A co obiecał łotrowi? mógłbyś zdradzić
Łk 23:43 bp "I rzekł mu: - Zaprawdę powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju."
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Talmid2Tes2,15 pisze:
nike pisze:A co obiecał łotrowi? mógłbyś zdradzić
Łk 23:43 bp "I rzekł mu: - Zaprawdę powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju."
No tak, wygląda na to,że łotr był szybciej od Jezusa w raju, bo Jezus dopiero,został zabrany po 40-tu dniach od zmartwychwstania.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Nike, świetny komentarz - "do przecinka"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

nike pisze:
Talmid2Tes2,15 pisze:
nike pisze:A co obiecał łotrowi? mógłbyś zdradzić
Łk 23:43 bp "I rzekł mu: - Zaprawdę powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju."
No tak, wygląda na to,że łotr był szybciej od Jezusa w raju, bo Jezus dopiero,został zabrany po 40-tu dniach od zmartwychwstania.
chyba przeoczyłaś "ze Mną" które specjalnie wyróżniłem :mrgreen:[/i]

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Talmid2Tes2,15 pisze:
nike pisze:
Talmid2Tes2,15 pisze:
nike pisze:A co obiecał łotrowi? mógłbyś zdradzić
Łk 23:43 bp "I rzekł mu: - Zaprawdę powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju."
No tak, wygląda na to,że łotr był szybciej od Jezusa w raju, bo Jezus dopiero,został zabrany po 40-tu dniach od zmartwychwstania.
chyba przeoczyłaś "ze Mną" które specjalnie wyróżniłem :mrgreen:[/i]
Nie wiem co przeoczyła Nike, ale Ty najwyraźniej przeoczyłeś, że Pan Jezus "dziś" w Raju się nie znalazł, ale przez trzy "dziś" pozostawał w grobie.
No chyba, że Ty tenże grób uznajesz za Raj? :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Eutychus pisze: Nie wiem co przeoczyła Nike, ale Ty najwyraźniej przeoczyłeś, że Pan Jezus "dziś" w Raju się nie znalazł, ale przez trzy "dziś" pozostawał w grobie.
No chyba, że Ty tenże grób uznajesz za Raj? :roll:
do bardzo ciekawych wniosków dochodzimy, żal, że nie ma YZ - ciekawam jego odpowiedzi
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

Yarpen Zirgin pisze:I będzie strasznie nudno, bo człowiek musi mieć jakiś cel w życiu, a przy wieczności na Ziemi, to w końcu wszystkie cele zostaną osiągnięte i nie będzie już nic do zrobienia...
Zawsze mi żal było ludzi nie posiadających wyobraźni. Jak widać na załączonym obrazku. Na pewno nie będzie jeden drugiemu robił na złość ani dokuczał.
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Eutychus pisze:Nie wiem co przeoczyła Nike, ale Ty najwyraźniej przeoczyłeś, że Pan Jezus "dziś" w Raju się nie znalazł, ale przez trzy "dziś" pozostawał w grobie.
No chyba, że Ty tenże grób uznajesz za Raj?
w grobie przebywało Jego ciało ,
pytanie gdzie była Jego dusza ?
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”