Nowe Jeruzalem

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lucyfer

Nowe Jeruzalem

Post autor: Lucyfer »

Nadchodzi nowy świat:albowiem pierwsze rzeczy przeminą.

Bóg przygotował specjalne warunki do życia dla ludzi godnych nowego świata.
Obj. 21:3-4
3. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi,
4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
(BW)

Przybytek Boga między ludźmi to specjalny nowy rząd nad ziemią, Królestwo Boże, gdzie już nie będzie trudnego życia ani nawet w przyszłości śmierci. Będziemy mieli bezpośredni kontakt z Bogiem i wszystko co dzieci Boże zapragną Bóg im da.
To co obecnie oglądamy przeminie bezpowrotnie.
Zostanie przywrócony raj na ziemi, lepszy niż ten gdzie przebywał Adam z Ewą.
Obj. 21:7
7. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.

(BW)

Obrazek
Ezech. 40:1-2
1. W dwudziestym piątym roku naszego wygnania, w pierwszym miesiącu, dziesiątego dnia tego miesiąca, w czternastym roku po zdobyciu miasta, w tym właśnie dniu spoczęła na mnie ręka Pana i przeniósł mnie tam,
2. W widzeniach Bożych przeniósł mnie do ziemi izraelskiej i postawił mnie na bardzo wysokiej górze; a na niej naprzeciwko mnie było coś, jakby zbudowane miasto.Obj. 21:10-27
10. I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,
11. Mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.
12. Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich.
13. Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy.
14. A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
15. A ten, który rozmawiał ze mną, miał złoty kij mierniczy, aby zmierzyć miasto i jego bramy, i jego mur.
16. A miasto jest czworokątne, i długość jego taka sama, co szerokość. I mierzył miasto kijem mierniczym na dwanaście tysięcy stadiów; długość jego i szerokość, i wysokość są równe.
17. Zmierzył też mur jego, który wynosił sto czterdzieści cztery łokcie według miary ludzkiej, którą się posłużył anioł.
18. A mur jego zbudowany był z jaspisu, samo miasto zaś ze szczerego złota, podobnego do czystego szkła.
19. Kamienie węgielne muru miasta były ozdobione wszelakimi drogimi kamieniami: kamień pierwszy, to jaspis, drugi szafir, trzeci chalcedon, czwarty szmaragd,
20. Piąty sardoniks, szósty karneol, siódmy chryzolit, ósmy beryl, dziewiąty topaz, dziesiąty chryzopras, jedenasty hiacynt, dwunasty ametyst,
21. A dwanaście bram, to dwanaście pereł; a każda brama była z jednej perły. Ulica zaś miasta, to szczere złoto, jak przezroczyste szkło,
22. Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.
23. A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek.
24. I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją.
25. A bramy jego nie będą zamknięte w dzień, bo nocy tam nie będzie;
26. I wniosą do niego sławę i dostojeństwo narodów.
27. I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka.
(BW)

(BW)

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

W takim razie czy tu jest mowa o literalnym mieście ??

które ma stać w ziemi Izraelskiej ??

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

expander1V pisze:W takim razie czy tu jest mowa o literalnym mieście ??

które ma stać w ziemi Izraelskiej ??
Jest to miasto ludzi.
Obj 21;14. A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
Efez. 2:20-22
20. Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,
21. Na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,
22. Na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.
(BW)

A jak myślisz? Czy Apostołowie to literalne kamienie? Czy Jezus jako kamień węgielny tego miasta to zwykły literalny kamień?
Oblubienica Jezusa, 144 tysięcy wykupionych z ziemi to miasto, nowe Jeruzalem.
Obj. 21:9-10
9. I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał:
Chodź, pokażę ci oblubienicę, małżonkę Baranka.
10. I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,
(BW)

Czy wierzysz w to co pokazał Janowi anioł mówiąc:
Chodź, pokażę ci oblubienicę, małżonkę Baranka.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Hmm. Ja tak sobie myśle że skoro Izrael ma być ponownie zgromadzony
to miasto to może być literalne miasto Jeruzalem w królestwie...

Ty uważasz że Ezechiel widział symboliczne miasto.

Tzn że miasto z Objawienia to zgromadzone na ziemi 144000 ??

(ps ja mam trochę wątpliwości do naszego kanonu i księga Apokalipsy
jest dla mnie trochę nie pewna)

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

expander1V pisze:Hmm. Ja tak sobie myśle że skoro Izrael ma być ponownie zgromadzony
to miasto to może być literalne miasto Jeruzalem w królestwie...

Ty uważasz że Ezechiel widział symboliczne miasto.

Tzn że miasto z Objawienia to zgromadzone na ziemi 144000 ??

(ps ja mam trochę wątpliwości do naszego kanonu i księga Apokalipsy
jest dla mnie trochę nie pewna)
Podobnie myślą Żydzi, dla nich Apokalipsa i nauki Jezusa to herezje i oni chcą być pomimo to zbawieni a inni wciąż wyglądają że Żydzi będąc przeciw Jezusowi jednak będą narodem wybranym.
To tak jakby wypatrywać że Bóg uzna szatana i go wywyższy za jego zachowanie.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Nie odpowiedziałeś na me pytanie...

Chodzi mi o to czy te 144000 to tyle ludzi Królów
którzy będą przebywać na ziemi ???

Izajasza 11 rozdział mówi o tym że gdy Królestwo
się zacznie to Izrael zostanie zgromadzony do swej ziemi...

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

expander1V pisze:Nie odpowiedziałeś na me pytanie...

Chodzi mi o to czy te 144000 to tyle ludzi Królów
którzy będą przebywać na ziemi ???

Izajasza 11 rozdział mówi o tym że gdy Królestwo
się zacznie to Izrael zostanie zgromadzony do swej ziemi...
Te 144 tysiące będą przez tysiąc lat na ziemi.
Obj. 20:6
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(BW)Obj. 14:1-3
1. I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca.
2. I usłyszałem głos z nieba jakby szum wielu wód i jakby łoskot potężnego grzmotu; a głos, który usłyszałem, brzmiał jak dźwięki harfiarzy, grających na swoich harfach.
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
(BW)


Jestem jednym z nich tu opisanych.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Dużo się rozchodzi o to że moim zdaniem Bóg prorokował

przez proroków o po prostu kwestiach typowych dla nich samych..

Jeśli więc mówi że Izrael zostanie zgromadzony tzn
że zostanie zgromadzony w swojej ziemi po rozpoczęciu Królestwa..

W takim razie jeśli pisze dalej o stojącej w Izraelu świątyni
to pewnie dalej jest mowa o tym że Jeruzalem i syjon
będzie po rozpoczęciu królestwa wywyższony.

Dużo wyjaśnia 11 rozdział Izajasza.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jeszcze trwa wybieranie ludzi którzy będą królami i kapłanami i zmartwychwstaną w pierwszym zmartwychwstaniu.Jeszcze jest parę miejsc wolnych a czas się kończy.
Kto chciałby wejść w skład rządu nad ziemią musi zgłosić się do Chrystusa który nadaje nowe imiona i przydziela zadania. Po zdaniu egzaminu zostaje przyjęty w skład 144 tysięcy.
Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.
(BW)

Miasto ludzi jest obecnie budowane i jest na ukończeniu a wesele nadchodzi.
Mat. 22:8-10
8. Wtedy rzecze sługom swoim: Wesele wprawdzie jest gotowe, ale zaproszeni nie byli godni.
9. Idźcie przeto na rozstajne drogi, a kogokolwiek spotkacie, zaproście na wesele.
10. Słudzy ci wyszli na drogi, sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych, i sala weselna zapełniła się gośćmi.
(BW)

Zapraszam wszystkich którzy to słyszą by przyszli na wesele bo są wolne miejsca.
Obj. 22:17
17. A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.
(BW)

O północy drzwi na wesele będą zamknięte, radzę się pośpieszyć.
Mat. 25:6-12
6. Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie.
7. Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy.
8. Głupie zaś rzekły do mądrych: Użyczcie nam trochę waszej oliwy, gdyż lampy nasze gasną.
9. Na to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam; idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie.
10. A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi.
11. A później nadeszły i pozostałe panny, mówiąc: Panie! Panie! Otwórz nam.
12. On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was.
(BW)

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

To co według ciebie trzeba zrobić by zostać Królem ?

Jak ty to widzisz ?

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

expander1V pisze:To co według ciebie trzeba zrobić by zostać Królem ?

Jak ty to widzisz ?
Trzeba się wsłuchać w słowa Jezusa a on wtedy da ci zadanie. Jak zdasz egzamin dostaniesz więcej i więcej aż do zwycięstwa, wtedy będziesz królem i będziesz miał prawo do drzewa życia i do pierwszego zmartwychwstania.
Wielu zostało powołanych ale odmówili, dlatego mało jest wybranych którzy będą królami.
Mat. 11:15
15. Kto ma uszy, niechaj słucha!
Obj. 2:11
11. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci.

Zadania które daje Jezus są tajne i tylko do wiadomości tego który je otrzymuje.
Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.
(BW)

Są jeszcze wolne miejsca a ostatni gasi światło i zaczyna się ciemność na świecie, wtedy trzeba będzie zapalić lampy.
Kto ma olej w głowie ten wejdzie na wesele, ten który jest ślepy ima pustą głowę, lampę, ten zacznie szukać oleju gdy Pan przyjdzie.
Sprzedaję olej dla mądrych panien.
Zach. 4:11-12
11. Wtedy odezwałem się i zapytałem go: Co oznaczają te dwa drzewa oliwne po prawej i lewej stronie świecznika?
12. I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp?
(BW)Zach. 4:10
Te siedem lamp - to oczy Pana; one to przepatrują całą ziemię.
(BW)

Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 20:05 przez Lucyfer, łącznie zmieniany 1 raz.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Ja bym się cieszył gdyby Jezus do mnie przemówił...

Niestety tak nie jest natomiast mogę czytać jego słowa w Biblii...

Gdyby do mnie przemówił to bym był szczęślwy...

Ale Jezus moim zdaniem nie przemawia w naszych czasach...

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Jeśli Jezus przemawia to może tylko do wybranych...

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

expander1V pisze:Ja bym się cieszył gdyby Jezus do mnie przemówił...

Niestety tak nie jest natomiast mogę czytać jego słowa w Biblii...

Gdyby do mnie przemówił to bym był szczęślwy...

Ale Jezus moim zdaniem nie przemawia w naszych czasach...
Jezus wiecznie żywy i zawsze z nami, on przemawia do tego kto ma uszy i słucha. Jak masz uszy to słuchaj co mówi głos, Jezus do ciebie będzie mówił, przez sny, przez sąsiada, przez kogoś z rodziny lub przez znajomego. Nadstaw uszy a usłyszysz jego głos, jeżeli znasz jego nauki to rozpoznasz jego głos. Gdy usłyszysz głos a nikogo nie będzie to nie oglądaj się tylko słuchaj co mówi ten głos.
Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co mówi Duch

Ducha nie widzisz a słyszysz jego głos.
Obj. 1:12
12. I obróciłem się, aby zobaczyć, co to za głos, który mówił do mnie; a gdy się obróciłem, ujrzałem siedem złotych świeczników,
(BW)
Mat. 28:20
A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
(BW)Jan. 14:23
Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.
(BW)


Bądź dobrym słuchaczem a usłyszysz jego głos.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Oglądałem Housa.. I tam było że ten kto zobaczył Jezusa był chory
na jakąś chorobę.

Ale myśle że jeśli uwierzyć w Jezusa to wszystko jest możliwe....

Gdyby nie moje wątpliwości do kanonu i Apokalipsy którą mogli
napisać nadgorliwi chrześcijanie za czasów Jana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”