Nowe Jeruzalem

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Widac, ze nikt nie posluchal nawet kawalka wykladu, od razu wydajac wyrok.
Tej pewności nie masz.
Dopowiem, ze ofiary nie za grzech, ale z uwagi na chwale boza, ktora ponoc ma byc obecna w tej nowej, milenijnej swiatyni.
A jednak za grzech... :-(
Ez 40:39 ubg "W przedsionku bramy były dwa stoły po jednej stronie i dwa stoły po drugiej stronie, na których zabijano ofiarę całopalną, ofiarę za grzech i ofiarę za przewinienie."
Dziekuje za dyskusje.
Wzajemnie.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
wuka pisze:Widac, ze nikt nie posluchal nawet kawalka wykladu, od razu wydajac wyrok.
Tej pewności nie masz.
Ja nie posłuchałam ani kawałka. Przyznaję się.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Queza pisze:Ja nie posłuchałam ani kawałka. Przyznaję się.
A ja posłuchałem jak wypiętrzy się w Jerozolimie góra.
Takie ruchy górotwórcze... ;-)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
Queza pisze:Ja nie posłuchałam ani kawałka. Przyznaję się.
A ja posłuchałem jak wypiętrzy się w Jerozolimie góra.
Takie ruchy górotwórcze... ;-)
Szok! :shock: Nie zdziwiłabym się jakby na siłę wysypali górę.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Queza pisze:Szok! :shock: Nie zdziwiłabym się jakby na siłę wysypali górę.
Będzie trudno, bo to bardzo wysoka góra.
Opisał ją m.in. Izajasz:
Iz 2:2 bw "I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody."
Ale jak właściciele strony piszą:
Wierzymy w literalne wypełnienie proroctw biblijnych
- to trudno się dziwić temu co piszą i co głoszą.
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/wyznanie-wiary

Strach pomyśleć o Apokalipsie...

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Cytat:
Wierzymy w literalne wypełnienie proroctw biblijnych
- to trudno się dziwić temu co piszą i co głoszą.
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/wyznanie-wiary

Strach pomyśleć o Apokalipsie...
Literalnie w Biblię wierzą (a przynajmniej tak podobno powinni wierzyć) protestanci. Na podstawie liczenia lat życia patriarchów wielu obliczyło i podaje do wierzenia, że ziemia ma 6 tys.lat.

Strach pomyśleć, masz rację. Cały ST wypełniony zbrodniami i przelewem krwi, w NT niewiele lepiej, a już w czasach apokaliptyc\znych znowu krew się leje i to ponoć sam Jezus będzie wyrzynał narody.

Ja nie czytałam wyznania wiary z strony, któą podajesz. Widzę, że popełniłam kolosalny błąd szukając fragmentu wykładu sprzed lat. Z tego co się zorientowałam źródło tego wykładu jest ze strony zbawienie.pl , tez nie znam. Ja pamiętam je z YT. Przeglądałam ponad 1500 pozycji z historii przeglądania i nie znalazłam, ale wiele filmów zostało usuniętych lub oznaczonych jako prywatne. Może i te sa wśród nich.
Mam nauczkę, aby o konkretach (dotyczących sytuacji i wersetów biblijnych) raczej nie rozmawiać, bo sprawdza się to w każdej sytuacji: co denominacja to wykładnia.
Mnie to po prostu odrzuca, bo nie może być tysiąc prawd w tych samych tematach, więc przyjmuję, że wszystko to ściema.

Co mnie jeszcze uderza...
Żonglujecie cytatami na każdą okazję, najczęściej takimi, które mają na celu upokorzyć lub wyśmiać rozmówcę. Jachu tu jest mistrzuniem. Myślę, że nie ma się czym chwalić. To zwykła żonglerka i popisywanie się, a może nawet pycha i udawanie własnej świętości.
Mierzi mnie taka postawa.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:. Na podstawie liczenia lat życia patriarchów wielu obliczyło i podaje do wierzenia, że ziemia ma 6 tys.lat.
Nie masz racji. :-(
Na podstawie tych wyliczeń wiemy jedynie ile lat ma człowiek!
Ziemia była przed człowiekiem, zwierzętami, roślinnością...

Co do reszty Twych zwierzeń-> Twój wybór.
Z tego co się zorientowałam źródło tego wykładu jest ze strony zbawienie.pl , tez nie znam.
Znowu mylisz się. :-(
Jeśli już, to "zbawienie.org"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Nie masz racji.
Na podstawie tych wyliczeń wiemy jedynie ile lat ma człowiek!
Ziemia była przed człowiekiem, zwierzętami, roślinnością...
Także to jest nieprawdą. Człowiek ma o wiele, wiele więcej niż 6 tys. lat.
Ja NIE wierzę w 6 tysięcy lat ziemi, ale tak się uczy, po protestancku.
6 tysięcy lat ziemia, 4 tysiące lat człowiek. Przecież to skrajna niedorzeczność. Również trzeba wierzyć w 6 dni stworzenia, dosłownie: noc, dzień - jedna doba i tadam. No cóż...
Jestem w takim razie niewierząca.

Nie spieram się czy pl, czy,com, czy org...nie wiem i nie interesuje mnie, ale czuję żal i smutek.
Nie jest dobrze, gdy wszyscy wszystkich zwalczają, podważają wykładnie...człowiek poszukujący nie ma oparcia, nie wie gdzie się zaczepić, komu ufać.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:6 tysięcy lat ziemia, 4 tysiące lat człowiek.
Gdzieś dzwonili...
Cztery tysiące lat, to ludzkość wyglądała Zbawiciela.
Nie jest dobrze, gdy wszyscy wszystkich zwalczają, podważają wykładnie...człowiek poszukujący nie ma oparcia, nie wie gdzie się zaczepić, komu ufać.
Czynisz zupełnie to samo...

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:Strach pomyśleć o Apokalipsie...
Apokalipsa opisuje koniec świata.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Queza pisze:Apokalipsa opisuje koniec świata.
Koniec złego świata i następującego po nim Królestwo Boże.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

KŁAMCY i Nowa Jerozolima.

Post autor: George »

Jachu pisze:Obj. 21:1-4
1. I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
2. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
3. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi,
4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły
.

(BW)


TAK będzie
Będzie, ale tylko dla Tych co miłują Prawdę, i brzydzą się Kłamstwem.

A tu cała Religia którą wyznajesz J... jest oparta na KŁAMSTWIE, oszustwie ślepego ojca, a faktycznie to oszustwie tych którzy uwielbiają i akceptują to kłamstwo.

Mówię oczywiście o próbie oszustwa Jakuba, późniejszego Izraela, w wyłudzeniu prawa do nazywania się NARODEM WYBRANYM.


„Odczuwanie instynktownego wstrętu do kłamstwa bardzo trafnie odnotował kiedyś Joseph Conrad w Jądrze ciemności:

,,Wiecie, że nienawidzę, nie cierpię, nie znoszę kłamstwa, nie dlatego, abym był bardziej prawy od reszty ludzi, ale po prostu dlatego, że kłamstwo mnie przeraża.

Ma na sobie znamię śmierci, jakąś cechę śmiertelności - która jest właśnie tym, czego nienawidzę i nie cierpię - o czym pragnę zapomnieć.

Gdy stykam się z kłamstwem, czuję się fatalnie i robi mi się mdło, zupełnie jakbym wziął do ust coś zgniłego
."


Dopiero w perspektywie tej intuicji można zrozumieć tajemnicze stwierdzenia Pisma Świętego, że kłamstwo jest czymś gorszym niż złodziejstwo i w gruncie rzeczy dorównuje swoją niegodziwością morderstwu.

,,Lepszy złodziej niż ten, co stale kłamstwem się posługuje, obydwaj zaś zgubę odziedziczą wspadku" (Syr 20,25). ."

Drugie z wymienionych twierdzeń, stawiając kłamstwo i podstęp obok morderstwa, szokuje nas jeszcze bardziej:

"Nienawidzisz wszystkich złoczyńców, zsyłasz zgubę na wszystkich, co mówią kłamliwie. Człowiekiem krwawym i podstępnym brzydzi się Pan" (Ps 5,7).”."

I teraz porozmawiajmy J.... o Twoim Patryjarchu Jakubciu, i o twoim podziwie dla jego próby oszustwa ślepego ojca.


A jeśli już się nawrócisz na PRAWDĘ, to o Prawdziwym Narodzie wybranym możemy porozmawiać W TYM TEMACIE.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 18:00 przez George, łącznie zmieniany 2 razy.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: KŁAMCY i Nowa Jerozolima.

Post autor: Henryk »

George pisze:I teraz porozmawiajmy J.... o Twoim Patryjarchu Jakubciu, i o twoim podziwie dla jego próby oszustwa ślepego ojca.
Ale jesteś pamiętliwy. :lol:
Mieć pretensje (pomijam czy usprawiedliwione czy nie) o czyny popełnione ponad trzy i pół tysiąca lat temu?
Daj już sobie spokój! Jakub naprawdę już nie żyje!

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

wuka pisze:
Henryk pisze:Nie masz racji.
Na podstawie tych wyliczeń wiemy jedynie ile lat ma człowiek!
Ziemia była przed człowiekiem, zwierzętami, roślinnością...
Także to jest nieprawdą. Człowiek ma o wiele, wiele więcej niż 6 tys. lat.
Ja NIE wierzę w 6 tysięcy lat ziemi, ale tak się uczy, po protestancku.
6 tysięcy lat ziemia, 4 tysiące lat człowiek. Przecież to skrajna niedorzeczność. Również trzeba wierzyć w 6 dni stworzenia, dosłownie: noc, dzień - jedna doba i tadam. No cóż...
Jestem w takim razie niewierząca.

Nie spieram się czy pl, czy,com, czy org...nie wiem i nie interesuje mnie, ale czuję żal i smutek.
Nie jest dobrze, gdy wszyscy wszystkich zwalczają, podważają wykładnie...człowiek poszukujący nie ma oparcia, nie wie gdzie się zaczepić, komu ufać.
Wulka, trochę narozrabiali tu polscy bibliści, dodając w Rozdziale 2 informację że jest to Drugi opis stworzenia człowieka . W żadnej anglojęzycznej Biblii tego nie spotkałem.

Rozdział 1 Księgi Rodzaju mówi o siedmiu dniach Bożych, a nie o Ziemskich.
Nie wiemy jak długi był Dzień Pierwszy, ponieważ nie było wtedy ani Ziemi ani Słońca, a Ziemski Dzień, 24 godziny, to obrót Ziemi wokół własnej osi.

Rozdział 2 Księgi Rodzaju opowiada o nowym stworzeniu Boga, o stworzeniu Adama, gdzieś na terenach Mezopotamii, i nie był on pierwszym człowiekiem opisanym w Księdze Rodzaju 1, miliony lat wstecz, ale pierwszym człowiekiem który miał w sobie Ducha Boga - 'tchnienie Boga'. To się wydarzyło ok. 6 tysięcy lat wstecz.
Księga Rodzaju 2

1W ten sposób zostały ukończone niebo i ziemia oraz wszystkie jej zastępy [stworzeń].

2A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął1 dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął.

3Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając.

4Oto są dzieje początków po stworzeniu nieba i ziemi.

Drugi opis stworzenia człowieka
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=2
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: KŁAMCY i Nowa Jerozolima.

Post autor: George »

Henryk pisze:
George pisze:I teraz porozmawiajmy J.... o Twoim Patryjarchu Jakubciu, i o twoim podziwie dla jego próby oszustwa ślepego ojca.
Ale jesteś pamiętliwy. :lol:
Mieć pretensje (pomijam czy usprawiedliwione czy nie) o czyny popełnione ponad trzy i pół tysiąca lat temu?
Daj już sobie spokój! Jakub naprawdę już nie żyje!

Sam jesteś tego winnym Henryku że przypominam o tym oszustwie, ponieważ Ty wciskasz nam tu ciemnotę o Izraelu jako NARODZIE WYBRANYM, KŁAMSTWO którym ZWIEDLIŚCIE CAŁY ŚWIAT OD PRAWDY, doprowadzając do UPADKU WARTOŚCI MORALNYCH W SPOŁECZEŃSTWIE.

Ale osobiście myślę że to Nowe Jeruzalem, ta praktycznie mała oszklona dzielnica, zbudowana ze złota, diamentów i innych skarbów na które jesteście Żydzi tak pazerni, z nazwami bram 12 Szczepów Izraela - do której tak się garniecie, jest wspaniałym rozwiązaniem Boga na wasze Kłamstwa, czasem gorsze od Zbrodni.

Będziecie sobie tam w tym 'Raju' żyć, sami Żydzi, bez Goimów, tylko Izraelici razem z ich Bogiem Jehową / Zwodzicielem - Mocnym Bogiem Izraela.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 18:41 przez George, łącznie zmieniany 2 razy.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”