Nowe Jeruzalem

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
Queza pisze:
Henryk pisze:nową Jerozolimę...
A kto powiedział Henryku, że Jeruzalem Nowe bo tak mam w Biblii to stara Jerozolima?
Nie bardzo wiem o co chodzi?
Określenia: Jerozolima, Jeruzalem, Syjon, Salem, Miasto Pokoju... są to synonimy.
Chodzi mi o to, że Nowe Jeruzalem to może być na przykład w Polsce a nie w Izraelu...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Queza pisze:Chodzi mi o to, że Nowe Jeruzalem to może być na przykład w Polsce a nie w Izraelu...
Nie. Nie może.
"Nowe Jeruzalem" to duchowa budowla.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:"Nowe Jeruzalem" to duchowa budowla.
Już nie chciałam tu pisać, ale tego to ja nie rozumiem...duchowa, a wymiary podane ...
Doprawdy, komu wierzyć?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Doprawdy, komu wierzyć?
A co mi do tego?
Wierz komu chcesz.

Tylko uważaj, aby ta świątynia spadając z nieba, nie spadła na Ciebie! :xhehe:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze:Doprawdy, komu wierzyć?
A co mi do tego?
Wierz komu chcesz.

Tylko uważaj, aby ta świątynia spadając z nieba, nie spadła na Ciebie! :xhehe:
Cóż za wyczerpująca odpowiedź na temat duchowej świątyni, której rozmiary dokładnie podano w Pś.
Dziękuję za uprzejmośc i trud, jaki sobie zadałeś.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

George pisze:
Albertus pisze:
George pisze:
Albertus pisze:Czy słowo papież pochodzi od imienia Popepea? 8-)
Etymologicznie w 100 procentach.
Poproszę zatem o przedstawienie dowodów na to rzekome "etymologiczne " pochodzenie.

Dla podpowiedzi:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Etymologia


https://pl.wikisource.org/wiki/S%C5%82ownik_etymologiczny_j%C4%99zyka_polskiego/papie%C5%BC
Jeśli zgodnie z zasadami etymologii DRUGĄ i CZWARTĄ literę w wyrazie można tak łatwo zmienić na litery totalnie odbiegającą w brzmieniu, zachowując jednocześnie niezmienne znaczenie wyrazu, to cała ta nauka o etymologii jest psu na budę.


POPE - Papież

PAPA - Papież ???

POPEA - Żona Nerona, współzałożycielka Mesjanistycznego Kościoła

POPE - Głowa Kościoła Mesjanistycznych żydowskich Zelotów - Kościoła Faryzeusza Pawła.


W dodatku, gdyby kobieta została głową Kościoła / Papieżem, to zgodnie z zasadami słownictwa, nie została by ona nazywana Pope, lecz Popea.
Czy masz jeszcze jakieś inne dowody na pochodzenie słowa papież od imienia Poppea poza podobieństwem tego imienia do słowa papież we współczesnym nam języku angielskim?

Czy pozostałe twoje wywody są tak samo logiczne i poparte merytorycznymi argumentami? 8-)

:roll:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Albertus pisze:Czy masz jeszcze jakieś inne dowody na pochodzenie słowa papież od imienia Poppea[...]
A czy nikomu nie przyszło na myśl, że słowo Papież pochodzi najzwyczajniej od "papy"- "ojca"?
- Jako Ojciec święty?

Mt 23:8-9 bg "Ale wy nie nazywajcie się mistrzami; albowiem jeden jest mistrz wasz, Chrystus; ale wy jesteście wszyscy braćmi. (9) I nikogo nie zówcie ojcem waszym na ziemi; albowiem jeden jest Ojciec wasz, który jest w niebiesiech."

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:A czy nikomu nie przyszło na myśl, że słowo Papież pochodzi najzwyczajniej od "papy"- "ojca"?
Przetłumacz to Gregorowi, bo to on nie przyjmuje do wiadomości tej informacji.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:
Henryk pisze:"Nowe Jeruzalem" to duchowa budowla.
Już nie chciałam tu pisać, ale tego to ja nie rozumiem...duchowa, a wymiary podane ...
Ja też jestem ciekawa pod względem duchowym a jestem prawdziwa gwiazda poranna.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:http://kuzbawieniu.pl/mp3/wyklady/Escha ... ne_cz5.mp3
Znalazłam :mrgreen:
O samym systemie ofiarniczym jest w tym odcinku od 1 godz.02 min, ale od 47 minuty też są ciekawe sprawy.
Tak w ogóle to poprzedni, czwarty odcinek jest bardzo ciekawy, a jeszcze raz "tak w ogóle" to całość jest co najmniej interesująca.


Całości można posłuchać z tej strony: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych

albo z tej: http://kuzbawieniu.pl/wyklady/czasy-ostateczne ,a nie jak pisałam z YT.
Oni w jednym z odcinków mówią o pokoju, że Antychryst będzie głosił o pokoju nim nadejdzie Dzień Pański. Ja pamiętam, że Jan Paweł II dużo mówił o pokoju, między innymi:

"Pokój ma swoje ludzkie wymiary i stawia ludziom określone wymagania. Co to oznacza w praktyce? W jaki sposób pokój może stać się rzeczywistością naszego życia, rzeczywistością naszego świata? Wiele razy mówiłem o praktycznych wymiarach pokoju; o tym co musimy czynić, aby zachować i rozwijać boski dar pokoju - tego pokoju, który Jezus tak bardzo pragnie z nami dzielić. Powtarza się często:
- jeśli pragniecie pokoju działajcie na rzecz sprawiedliwości,
- jeśli pragniecie pokoju, występujcie w obronie życia,
- jeśli pragniecie pokoju, głoście prawdę,
- jeśli pragniecie pokoju, "wszystko co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili i wy im czyńcie" (Mt 7,12).
Jednym słowem: jeśli pragniecie pokoju, musicie miłować - miłować "Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą", zaś "swego bliźniego jak siebie samego" (Mk 12, 30)"

Jest to fragment przemówienia podczas spotkania Jana Pawła II z młodzieżą w Australii, w Sydney, z 25.11.1986.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Niemiecki gubernator dystryktu Warschau też apelował do polskich chłopów o dostarczanie kontyngentów żywnościowych.
Wg treści apelu chodziło mu o dobro ludności miejskiej :mrgreen:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... skiego.jpg
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jan Paweł II tak apelował, tak apelował, że w końcu stracił głos. Słyszałam opinię księdza, że stracił głos bo go w końcu Bóg ukarał.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych
"Eschatologia czyli nauczanie o czasach ostatecznych"

Przesłuchałam w Eschatologii - Kościół, Część 1 i 2 i ten co wykłada, mówi, że Oblubienicą jest Kościół, niby mówi, że trzeba dosłownie tłumaczyć proroctwo, ale nie... wyklucza rolę kobiety i wogóle rolę kobiet jak słucham... :bardzo_smutny:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze:
wuka pisze: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych
"Eschatologia czyli nauczanie o czasach ostatecznych"

Przesłuchałam w Eschatologii - Kościół, Część 1 i 2 i ten co wykłada, mówi, że Oblubienicą jest Kościół, niby mówi, że trzeba dosłownie tłumaczyć proroctwo, ale nie... wyklucza rolę kobiety i wogóle rolę kobiet jak słucham... :bardzo_smutny:
Szczerze mówiąc, ja już zupełnie nie pamiętam tych wykładów. Tyle lat temu je słuchałam...
Chyba niezbyt dobre opinie krążą o tej społeczności. Ja nie wiem czego oni nauczają obecnie.
Zauważ, że wiele społeczności ma bardzo negatywny stosunek do kobiet. To jest doprawdy dziwne, bo w Biblii mamy mnóstwo pozytywów o kobietach, zarówno w St, jak i w NT.
Chyba po prostu Pawłowi "zawdzięczmy" takie nastawienie. Jezus otaczał się kobietami i był im przyjazny, a wszystkie najważniejsze, kluczowe wydarzenia w Jego ziemskim życiu, były najpierw objawione kobietom i to one trwały przy Nim zawsze i do końca.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
Queza pisze:
wuka pisze: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... tatecznych
"Eschatologia czyli nauczanie o czasach ostatecznych"

Przesłuchałam w Eschatologii - Kościół, Część 1 i 2 i ten co wykłada, mówi, że Oblubienicą jest Kościół, niby mówi, że trzeba dosłownie tłumaczyć proroctwo, ale nie... wyklucza rolę kobiety i wogóle rolę kobiet jak słucham... :bardzo_smutny:
Szczerze mówiąc, ja już zupełnie nie pamiętam tych wykładów. Tyle lat temu je słuchałam...
Chyba niezbyt dobre opinie krążą o tej społeczności. Ja nie wiem czego oni nauczają obecnie.
Zauważ, że wiele społeczności ma bardzo negatywny stosunek do kobiet. To jest doprawdy dziwne, bo w Biblii mamy mnóstwo pozytywów o kobietach, zarówno w St, jak i w NT.
Chyba po prostu Pawłowi "zawdzięczmy" takie nastawienie. Jezus otaczał się kobietami i był im przyjazny, a wszystkie najważniejsze, kluczowe wydarzenia w Jego ziemskim życiu, były najpierw objawione kobietom i to one trwały przy Nim zawsze i do końca.
To nie Ap.Paweł wymyslił.
To Rzymsko - katoliccy - Żydowscy twórcy wpadli na taki pomysł, by oskarżyć kobietę o zło tego świata.
Ap.Paweł pisał o wzajemnym uzupełnianiu się w duchowej łączności między mężem a żoną, tak by stanowili jedność, by żyli w zgodzie i harmonii związku.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”