"Ziemia czy Niebo" Wydzielone z tematu "Maria

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

nike pisze:będziemy mieli prawo jako doskonali ludzie mieszkać na ziemi, bo tutaj jest nasz dom. :-)
Że się tak przyczepie :->
Jan. 14:2-3
2. W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
3. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(BW)
Jezus jest na ziemi?Czy aby nasz dom nie jest w "W domu Ojca mego"
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Berian pisze: Że się tak przyczepie :->
że tak się Ja przyczepie,gdzie według zamierzenia Boga byli Adam i Ewa,na ziemi czy w niebie? Bóg ich wygnał,wypędził wyszli o własnych siłach z ogrodu a nie zrzucił jak szatana na ziemie. :-) Skoro oni byli w ogrodzie na ziemi to czy my będziemy w niebie?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Berian pisze:ezus jest na ziemi?Czy aby nasz dom nie jest w "W domu Ojca mego"
Nie. Ja wierzę,ze "w domu Ojca mego" to jest dom dla Oblubienicy Chrystusowej, tzn klasy Małego Stadka. ja tez wierzę,ze za późno się urodziłam,żeby rościć sobie pretensje do nieba. Jeżeli Najwyższy Stwórca świata, zdecyduje, w małym okresie pod koniec tysiąclecia, ze ja mogę żyć wiecznie na ziemi jako dziecko Jego Syna, nie będę umiała, tej radości wyrazić Ojcu Jehowie. Będę szczęśliwą osobą i zawsze będę oddawała hołd Bogu Jehowie i Jego synowi wraz z Jego Oblubienicą Jezusowi Chrystusowi, ze mnie zachował :-) .

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

bartek212701 pisze: Skoro oni byli w ogrodzie na ziemi to czy my będziemy w niebie?
Co to ma dorzeczy? Bóg jest łaskawy może nam dać co chce,a werset jest oczywisty ,chyba że znowu ktoś wymyśli że nie jest w jakichś manuskryptach :->
nike pisze:tez wierzę,ze za późno się urodziłam,żeby rościć sobie pretensje do nieba
A na jakiej podstawie uważasz że już za późno?
Rościć sobie pretensje :-> Człowiek niema prawa nawet do życia, tylko dzięki Jezusowi może żyć i dzięki Jezusowi można osiągnąć:
Hebr. 11:40
40. Ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas.
(BW)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Berian,
Co to ma dorzeczy? Bóg jest łaskawy może nam dać co chce,a werset jest oczywisty ,chyba że znowu ktoś wymyśli że nie jest w jakichś manuskryptach :->
Bóg nie zmienia swych decyzji,dał człowiekowi we władanie ziemie nie niebo.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

bartek212701 pisze:Bóg nie zmienia swych decyzji,dał człowiekowi we władanie ziemie nie niebo.
Tak więc Bartku o czym mówi ten tekst?
Jan. 14:2-3
2. W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
3. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(BW)
I ten:
Jan. 17:24
24. Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.
(BW)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2011, 16:42 przez Berian, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Berian, Czy Jezus te słowa powiedział do Ciebie,że tak prędko ci do Nieba?Mi się zdaje,że nie do Ciebie,a nawet jeśli,to pisze "wiele mieszkań" a nie"dla wszystkich" ;-) Ja wierzę,że to będzie ziemia,bo ją dostali nasi rodzice i tak miało być na zawsze.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

bartek212701 pisze:Bóg nie zmienia swych decyzji,dał człowiekowi we władanie ziemie nie niebo.
Czyli bartek według twojego rozumowania Bóg jest niesłowny bo te słowa były napisane do apostołów,to też są synowie Adama?

A w cytacie Jana 17 jest też napisane:
Jan. 17:20
20. A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie.
(BW)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2011, 16:47 przez Berian, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Berian, To Ja pytam ciebie :-) i na moje pytania nie odpowiadasz.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

A w cytacie Jana 17 jest też napisane:
Jan. 17:20
20. A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie.
(BW)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Berian, czy Adam i Ewa będąc na ziemi nie rozmawiali z Bogiem,nie byli z nim? :-) pomyśl.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

bartek212701 pisze:Bóg nie zmienia swych decyzji,dał człowiekowi we władanie ziemie nie niebo.
Bartek skoro mówisz coś takiego to to udowodnij ,bo do jednych(zwykłych ludzi) stosujesz tą zasadę co zacytowałem a do reszty(apostołów są poza ta zasadą)?
Zarzucasz że Bóg nie zmienia swoich decyzji ,a apostołowie to co?
Zresztą Bóg nigdzie takiego czegoś nie powiedział że ludzie będą tylko na ziemi.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

bartek212701 pisze:Berian, czy Adam i Ewa będąc na ziemi nie rozmawiali z Bogiem,nie byli z nim? :-) pomyśl.
Widzieli chwałę Bożą?
Oglądali Boga?
Mat. 5:8
8. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
(BW)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Berian pisze: Zresztą Bóg nigdzie takiego czegoś nie powiedział że ludzie będą tylko na ziemi.
skoro Bóg stworzył ludzi na ziemi,dał im ziemie we władanie,nakazał pielęgnować ogród to co im dał,niebo czy ziemie?Proste pytanie to i musisz podać odpowiedź Niebo lub Ziemię,czekam.
Berian pisze: Bartek skoro mówisz coś takiego to to udowodnij ,bo do jednych(zwykłych ludzi) stosujesz tą zasadę co zacytowałem a do reszty(apostołów są poza ta zasadą)?
a wiesz,że np Enoch nie umarł i jest w niebie? :-) Nie myśl,że ja wyznaje naukę,że 144000 osób [w dosłownym znaczeniu tego słowa] będzie w niebie.
Ja wierzę w Nowe niebo i Nową ziemie.
Zarzucasz że Bóg nie zmienia swoich decyzji ,a apostołowie to co?
Ja Bogu niczego nie zarzucam.Ja Go w tym momencie podziwiam za tą niezmienność.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

bartek212701 pisze:Proste pytanie to i musisz podać odpowiedź Niebo lub Ziemię,czekam.
Ziemię.Ale kościołowi dał niebo. ;-)
bartek212701 pisze:Enoch nie umarł i jest w niebie?
Gdzie jest Enoch to nie wiem pisze że Bóg go zabrał,a gdzie to nie wiem.
To ty bartku mówisz że ludzie mają mieszkać tylko na ziemi.

bartek212701 pisze:Ja Bogu niczego nie zarzucam.
Bóg nie zmienia swych decyzji,dał człowiekowi we władanie ziemie nie niebo.
Tym stwierdzeniem zarzucasz.
bartek212701 pisze: Nie myśl,że ja wyznaje naukę,że 144000 osób [w dosłownym znaczeniu tego słowa] będzie w niebie.
Ja wierzę w Nowe niebo i Nową ziemie.
To bartku nic do tematu nie wnosi.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”