"Ziemia czy Niebo" Wydzielone z tematu "Maria

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ata333 pisze:
Żyd pisze:Polecam Mojsze i tylko Najmojsze...
Zydzie dokladnie tak samo uwazam..nikomu oczywiscie niczego nie zarucajac..ale zauwazmy,,ze takie interpretacje.wlasnie przyczynily sie do podzilu chrzescijanstwa...(!!!!!).. ;-)

czemu niewybieramy rzeczy..ktore lacza ..a tak bardzo kreca nas te,,ktore dziela..;)

Pawel mowi..wyraznie:
wiedza w przeciwienstwie do Milosci..rujnuje..gdyz jak pisze..wiedza NADYMA... :-D ..:)
Podobne "zapędy" (herezje?) tak jak Wasze, opisywał już Izajasz...
I raczej nie przyniosły one pochwały od Pana:

Iz. 4:1 bg " A w on dzień uchwyci się siedm niewiast męża jednego, mówiąc: Chleb swój jeść będziemy, i odzieniem swem przyodziewać się będziemy; tylko niech nas zowią od imienia twego, a odejmij pohańbienie nasze."
Nie ważne w co wierzymy, nie ważne co robimy, nie ważne w jaki sposób dochodzimy do rzekomego usprawiedliwienia z grzechów, - byle byśmy byli "chrześcijnie".
Nie zgadzam się z waszym podejściem.
Chcą byś Bogu posłusznym- należy Go poznać!
Poznać Boga, to poznać Jego Charakter, Jego wolę, plan względem ludzkości...
Ekumenia nie jest pomysłem Bożym... :-(

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bobo pisze:
Henryk pisze:Przecież Badacze potrafią z Tobą kulturalnie dyskutować
:aaa:

Może zrobię mały wgląd owej 'kulturalnej' dyskusji :-D

Dyskusja z Jachu o przekazach zawartych w cyfrach 'pod' literami tekstu oryginalnego Biblii. Bobo twierdzi, że taki sposób to nic innego jak dodawanie czegoś do Słowa Bożego. Co słyszy w odpowiedzi?
Brak Ci Obserwatora???
I to był chyba pierwszy krok ;-)
Jachu oczywiście przyznał się, że to było zamierzone:
Pokazałem Ci,że też potrafię,ale się tym nie szczycę,wręcz przeciwnie
Pojawia się Henryk i dorzuca:
Ten który nie uwierzy Bobowi zginie w ogniu i to płomienistym. :lol:
Bo pojawił się temat głoszenia. Jakkolwiek to ważna działalność, ale Jachu posuwa się do sformułowania:
I jeszcze jedno- my nie latamy po ludziach i nie straszymy ich,jak to sie wielu,wielu innym sie zdarza.
Straszymy? Zaczynamy pomijać meritum sprawy a zaczynamy wytykać? :aaa:
Ale Jachy brnie uparcie prawie co post:
Nie straszycie przypadkiem?
No łaskawcy z Was, :-D
Henryk wciąż dorzuca od czasu do czasu:
To Bobo i reszta decyduje, kto będzie zbawiony, a kto nie.
A co w przypadku pomyłki? Jest gdzie się jeszcze odwołać?
Przyjmujecie łapówki? :mrgreen:
Kiedy Bobo wyraża 'nieprzekonanie' po lekturze tekstów Russell'a Jachu nie wytrzymuje i 'wali':
Z całym obłudnym szacunkiem Bobo. Gdybyś sam był mało omylnym,a i Twoi współbracia,to Twoje zdanie coś by znaczyło,a tak tylko 'sciemniasz",aby się lepiej czuc. Ułuda Bobo. W sprawie wydawania sądów,opinii,lepiej byś milczał,aczkolwiek dla mnie to najprostsza oznaka braku daru Ducha. Sam jesteś
dowodem na to,że nie masz w sobie efektów wpływu Ducha Św

kazda dyskusja w zakresie interpretacji..to walka o swoje..i zawsze beda dochodzily tu utarczki slowne..i negatywne emocje..

tylko czy o to Bogu chodzi..?

powtorze jeszcze raz,,te interpretacje..to glowna przyczyna podzialu chrzescijanstwa....i wzbudzania negatywnych emocji..ktore niejednokrotnie zdazaly i zdazaja ku nienawisci..(nawet do przelewu krwi niewinnej..liczne wojny na tle religijnym wewnatrz chrzescijanstwa )..

tak bylo jest i bedzie..o ile najpierw nie zawalczymy o jednosc..czyli Milosc..:)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2013, 11:45 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Henryk pisze:Ekumenia nie jest pomysłem Bożym...
Ekumenia na fundamencie Milosci...to na pewno jest to,,czego pragnie Bog..

bo niczego bardziej nie pragnie..jak wlasnie jednosci w Milosci..nie zas podzialow i agresji..(walki na slowa)..

jak znajdziemy wspolne porozumienie czyli Milosc..reszta bedzie nam dodana.:)

juz Bog (Duch SW)..o to zadba..

PRAWDA bedzie udzialem tych co najpierw szukaja Krolestwa Niebieskiego..czyli Milosci..:)

bo Krol..Niebios to tez duchowe Krolestwo..krolestwo ..w ktorym panuje Milosc..i jednosc..
:-D

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Henryk pisze:Nie ważne w co wierzymy, nie ważne co robimy, nie ważne w jaki sposób dochodzimy do rzekomego usprawiedliwienia z grzechów, - byle byśmy byli "chrześcijnie".
Nie zgadzam się z waszym podejściem.
Chcą byś Bogu posłusznym- należy Go poznać!

Bog przede wszystkim jest Miloscia..jak dojdziesz najpierw do tej PRAWDY..reszta zostanie dodana..przez Ducha Sw..:)


a co do reszty..to jednak nie wierzysz Henryku ,,ze chrzescijanie bedacy poza zborami badaczy beda zbawieni..?

jesli tak to na jakiej podstawie..?

nike
Posty: 11550
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

ata333 pisze:jak znajdziemy wspolne porozumienie czyli Milosc..reszta bedzie nam dodana.:)
Tylko,ze Miłość, to nie jedyny przymiot Boskiego charakteru jest jeszcze mądrość, moc i sprawiedliwość i wszystkie te przymioty muszą iść w parze ze sobą.
Czy sprawiedliwość Boska zgadza się np. na doktrynę o trójcy, która jest sprzeczna z Biblia? czy sprawiedliwość Boska może zgodzić się na życie po śmierci, co jest nie zgodne z Biblią? Czy mądrość Boża zaplanowała takie życie? Dalej czy męczenie wieczne dusz to jest zgodne z miłością mądrością sprawiedliwością i mocą Boga Najwyższego? A nauka o piekle????
więc co to jest ekumenia?????

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

nike pisze:Czy sprawiedliwość Boska zgadza się np. na doktrynę o trójcy, która jest sprzeczna z Biblia? czy sprawiedliwość Boska może zgodzić się na życie po śmierci, co jest nie zgodne z Biblią? Czy mądrość Boża zaplanowała takie życie? Dalej czy męczenie wieczne dusz to jest zgodne z miłością mądrością sprawiedliwością i mocą Boga Najwyższego? A nauka o piekle????
więc co to jest ekumenia?????
najpierw nike trzeba udowodnic,,ze tak jest..

a jak narazie dowodow nie widze..same przepychanki.. ;-)

i kazdy ma swoje jedynie sluszne racje.... :-P

sama widziszze nawet S.J z badaczami nie moga sie porozumiec..
choc ponoc PRAWDA jest jedna..:)

to jak to wiec jest..: JEST JEDNA czy NIE..?

bo ja na forum widze tyle PRAWD ile dyskutantow.. ;-)

jak zaczniemy od podstawowej rzeczy..ktora jest fundamentem chrzescijabnstwa ..gdyz tym fundamentem nie jest WIEDZA na 100%,,
a jest nim MIlosc..na 100%

to wtedy wierze,,ze Boga (Duch Sw..) sam da nam ta JEDYNA prawde..:)

od czegos trzeba zaczac..na pewno nie od interpretacji Pisma..ktore jak chyba doskonale widzisz tylko i wylacznie dziela chrzescijan na rozliczne denominacje..;)

czy zaprzeczysz..?

Pawel ten..ktory jest autorem przepieknego i przemadrego,, a niestety tak niedocenianego tekstu hymnu o MILOSCI..poucza nas..:


1Kor 8:1 bp

". Wiadomo, że wszyscy mamy o tym należytą wiedzę. Wiedza jednak nadyma pychą, miłość natomiast buduje."

czlowiek,,ktory zaczyna od wiedzy,,nie budujac na fundamencie MILOSCi...staje sie..zamiast MADRYM..tylko MEDRKIEM.. ;-)

tak wiec tylko MILOSC..i ekumenizm..:)

mam nadzieje,,ze Duch Sw..da nam wszystkim juz niedlugo..wyraznie to do zrozumienia..:)


bo jak na razie..to mamy samych nauczycieli..uczniow tylko brak..
:-D

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

nike..ekumenizm..za wiki..:



Ekumenizm lub ruch ekumeniczny (z gr. οικουμένη – oikumene- zamieszkała ziemia)[1] ; ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła[2]. Głównym narzędziem ekumenizmu jest dialog i wspólna modlitwa, które nie mają na celu pochopnego zacierania różnic, lecz odkrycie jedności opartej na prawdzie i miłości Chrystusa.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Przecież Jezus wyraźnie mówił:

Mat. 10:34-40
34. Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.
35. Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową.
36. Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.
37. Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.
38. I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.
39. Kto stara się zachować życie swoje, straci je, a kto straci życie swoje dla mnie, znajdzie je.
40. Kto was przyjmuje, mnie przyjmuje, a kto mnie przyjmuje, przyjmuje tego, który mnie posłał.
(BW)
Podobnie relacjonuje i Łukasz:

Łuk. 12:49-53
49. Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakżebym pragnął, aby już płonął.
50. Chrztem mam być ochrzczony i jakże jestem udręczony, aż się to dopełni.
51. Czy myślicie, że przyszedłem, by dać ziemi pokój? Bynajmniej, powiadam wam, raczej rozdwojenie.
52. Odtąd bowiem pięciu w jednym domu będzie poróżnionych; trzej z dwoma, a dwaj z trzema;
53. Będą poróżnieni ojciec z synem, a syn z ojcem, matka z córką, a córka z matką, teściowa ze swą synową, a synowa z teściową.
(BW)

No to gdzie miejsce na ekumenię,wszak jest zaprzeczeniem dla słów Jezusa w/w
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

nike.Jachu, Henryku,Bobo, Eksploratorze, AEliocie, Zydzie, Jasior, i wszyscy ktorzy to czytaja.., jak bym tak poprosila Was o wspolna modlitwe do Boga np..dzis o 21-szej...?
modlitwe za jednosc w Duchu Sw,,,wszystkich chrzesijan..
za jednosc oparta wlasnie o fundament calego Zakonu...Bozego ..( Tory)
czyli oparta o Milosc..?

co Wy na to..?.. ;-)

(gal 5:13,14,
rzym 13:8-10)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A kto ma pośrednicz :-D yć,no i dlaczego???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jeśli chodzi o mnie to się nie piszę na coś takiego.
Naiwnym trzeba być, aby myśleć, że owa 'jedność' coś da.
Nie łączę się we wspólnej modlitwie z ludźmi, którzy modlą się do Boga w Trójcy, mówią o miłości ale zarazem wierzą w wieczne piekło, mając misz-masz w głowie, i popierają kościół splamiony krwią i po uszy tkwią w 'Babilonie Wielkim' ani myśląc z niego wychodzić ;-). Nawet jeśli chcą 'dobrze' :-P

O 21:00 wolę zająć się bardziej pożytecznym zajęciem :-)

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ata333 pisze: jak bym tak poprosila Was o wspolna modlitwe do Boga np..dzis o 21-szej...?
Z mojej strony wykluczone.
Prosisz o modlitwę do jakiegoś boga w "trójcy jedynej".
Ruch ekumeniczny z góry wyklucza antytrynitarzy- więc dlaczego zwracasz się akurat do nas?
Módlcie się sami.

nike
Posty: 11550
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Ja tez nie łączę się w takich modlitwach, ponieważ boję się występować przeciwko Bogu Najwyższemu. Teksty które Jachu zaprezentował dokładnie o tej jedności mówią.
My nie jesteśmy w stanie naprawić świat i zjednoczyć religie, wyznania, to może tylko uczynić Jezus Pan i to uczyni w Tysiącleciu, tam będzie jeden pasterz i jedna owczarnia.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Upominek dla atty333,-myślę,że może być od wszystkich Badaczy,nie tylko z FB.

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1990_4_08.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ata333 pisze:a co do reszty..to jednak nie wierzysz Henryku ,,ze chrzescijanie bedacy poza zborami badaczy beda zbawieni..?

jesli tak to na jakiej podstawie..?
Jezus dał wystarczającą ceną swemu Ojcu za przestępstwo Adama.
Tym sposobem wszyscy ludzie mają zapewnione zmartwychwzbudzenie.
Ponowne wzbudzenie nie zapewnia „z automatu” życia wiecznego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”