Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Post autor: bartek212701 »

Tak się ostatnio zastanawiam nad tym tematem i ciekawi mnie jak Wy postrzegacie ten okres?
-Czym w ogóle jest Tysiąclecie ?
-Kiedy będzie/Jak nastanie/czy może już nastało ?
-Kto się w nim znajdzie ?
-Co będzie się tam robić ?
-Jak będzie wyglądać Tysiącletnie Królestwo ?
-Czy będą tam jakieś przeciwności w poznaniu Boga ?
Proszę o podanie fragmentów biblijnych i wyjaśnienie,jak wierzycie w tą niezwykle ciekawą naukę biblijną ?
Z góry dziękuję i zapraszam do dyskusji :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Lucyfer

Re: Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Post autor: Lucyfer »

bartek212701 pisze:Tak się ostatnio zastanawiam nad tym tematem i ciekawi mnie jak Wy postrzegacie ten okres?
-Czym w ogóle jest Tysiąclecie ?
-Kiedy będzie/Jak nastanie/czy może już nastało ?
-Kto się w nim znajdzie ?
-Co będzie się tam robić ?
-Jak będzie wyglądać Tysiącletnie Królestwo ?
-Czy będą tam jakieś przeciwności w poznaniu Boga ?
Proszę o podanie fragmentów biblijnych i wyjaśnienie,jak wierzycie w tą niezwykle ciekawą naukę biblijną ?
Z góry dziękuję i zapraszam do dyskusji :-)
Tysiąclecie to będzie okres przejściowy między tym światem a życiem wiecznym. Życie będzie w tysiącleciu łatwiejsze niż w tym świecie ale tylko 144 tysiące osób będzie miało prawo nie umierać, reszta ludzkości, czyli ci którzy przeżyją wojnę Armagedonu i ci którzy się narodzą będą podlegać śmierci.
Obj. 20:6
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(BW)

Tysiącletnie królestwo Chrystusa i jego rządu 144 tysięcy królów i kapłanów rozpocznie się zaraz po wojnie Armagedonu czyli po zakończeniu 1335 dni wielkiego ucisku który jest bardzo blisko i lada moment nastanie. Trwają już przygotowania do wielkiego ucisku tak w niebie jak i na ziemi.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

i Chwała Bogu !
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Za ucisk?
No czekam, czekam.
Najwyżej kolejny koniec świata przegapię.
:-P

ps. Nie wierzę w to.
:-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Ja mam ucisk w pasie :) szczupły ale te parę kilo może bym schudl :) oj wielki ucisk? Czyżby miały mnie spodnie uciskac? :P

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

W maju minie 5 lat gdy ja mam Ucisk i żaden inny mi nie straszny.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Ten Wasz ucisk to mi przypomina nacisk na przycisk.Ten prawdziwy na pewno nadejdzie jak Chrystus wycofa rozpostarty nad Ziemią płaszcz ochronnej energii.Więcej pisze o tym w "To jest Moje Słowo...,ale to jest niebiblijny przekaz.Nie ma się do czego spieszyć.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

A po tysiącu latach dymisja kapłanów i królów?
Swoją drogą ciekawe jak przywrócą monarchie.
:-P

Uwaga, uwaga. Znalazłem jeszcze takie coś, o:
Kogo dotyczy liczba 144 000?


Pytanie: Kogo dotyczy liczba 144 000?

Odpowiedź: Księga Objawienia św. Jana zawsze stwarzała wiele trudności w interpretacji. Księga jest pełna obrazów i symboli, które interpretowane były w zależności od wstępnych założeń dla całej tej księgi. Istnieją cztery główne drogi interpretacji Księgi Objawienia: 1) preterystyczna (zakłada, że wydarzenia opisane w Księdze Objawienia miały miejsce do końca I wieku); 2) historyczna (która odczytuje Księgę Objawienia jako przegląd historii kościoła od czasów apostolskich do współczesności; 3) idealistyczna (która odczytuje opisane wydarzenia w Księdze Objawienie jako przedstawienie walki pomiędzy dobrem a złem); 4) futurystyczna (która wydarzenia Księgi Objawienia odczytuje jako przyszłe proroctwa). Spośród tych czterech interpretacji, jedynie podejście futurystyczne interpretuje Księgę Objawienia tą samą metodą gramatyczno- historyczną, zastosowano we wszystkich pozostałych tekstach Pisma Świętego. Poza tym, założenie to najlepiej pasuje do samego przesłania Objawienia, jako księgi proroczej (Księga Objawienia 1.3; 22.7, 10,18,19).

Zatem odpowiedź na pytanie ‘kim są 144 000’? będzie zależna od założenia jakie przyjmiemy odnośnie interpretacji Księgi Objawienia. Z wyjątkiem podejścia futurystycznego, pozostałe drogi interpretacji odnoszą się do 144 000 jako liczby symbolicznej reprezentującej symboliczną całość- np. liczbę całkowitą kościoła. Jeśli jednak przyjmiemy takie założenie literalnie: „Usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich” (Księga Objawienia 7.4), zatem żadna informacja w tym fragmencie nie odnosi liczby 144 000 do czegokolwiek innego jak do dosłownej liczby Żydów- 12 000 wziętych z każdego plemienia „synów izraelskich.” Nowy Testament nie podaje żadnych skrótów myślowych jakoby ów Izrael można by zastąpić kościołem.

Ci Żydzi są ‘zapieczętowani’, co oznacza że posiadają szczególną ochronę Bożą przed boskim sądem i tego co uczyni antychryst realizując swoje działania w trakcie okresu wielkiego prześladowania (zobacz Księgę Objawienia 6.17). Okres wielkiego prześladowania dotyczy przyszłego okresu siedmiu lat, w którym Bóg przeprowadzi Swój boski sąd nad tymi, którzy Go odrzucili, dopełniając także Swojego planu wybawienia narodu izraelskiego. Zostało to wszystko spisane zgodnie z Bożym objawieniem przez proroka Daniela (Księga Daniela 9.24-27). 144 000 Żydów to rodzaj „pierwszych owoców” (Księga Objawienia 14.4) spośród potępionego Izraela o którym wcześniej prorokowano (Księga Zachariasza 12.10; Rzymian 11.25-27), a ich misją jest ewangelizacja świata ‘po pochwyceniu’, ogłaszając nowinę podczas okresu wielkiego prześladowania. W efekcie ich misji, miliony- „tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków” (Księga Objawienia 7.9)- uwierzy w Chrystusa.

Wiele zamętu w związku z liczbą 144 000 wynika z fałszywej doktryny Świadków Jehowy. Świadkowie Jehowy twierdzą, że 144 000 to ograniczona liczba ludzi, którzy będą rządzić z Chrystusem w niebie i spędzą wieczność z Bogiem. 144 000 mają, jak Świadkowie Jehowy nauczają, niebiańską nadzieję. Ci, którzy nie są pośród 144 000 będą cieszyć się tą ziemską nadzieją- rajem na ziemi rządzonym przez Chrystusa i 144 000. Widzimy zatem, że nauczanie Świadków Jehowy ustala podział społeczeństwa w życiu pośmiertnym (kastowość) tych rządzących 144 000 i tych którymi rządzą. Biblia naucza, że nie istnieje doktryna „dwóch klas.” Prawdą jest, zgodnie z Księgą Objawienia 20.4, że będą ludzie którzy będą rządzić z Chrystusem w Tysiącletnim Królestwie. Ludzie ci będą pochodzić z kościoła (wierzący w Jezusa Chrystusa), święci czasów Starego Testamentu (święci, którzy umarli przed Chrystusem) i święci wielkiego prześladowania (ci, którzy przyjmą Chrystusa podczas prześladowania). Jednak Biblia nie wskazuje żadnego ograniczenia liczbowego co do tej grupy ludzi. Poza tym, okres Tysiącletniego Królestwa jest czymś innym aniżeli stan wieczności, który będzie dopełnieniem czasu tysiącletniego. Wtedy to Bóg będzie pośród nas w Nowym Jeruzalem. On będzie naszym Bogiem, a my Jego ludem (Księga Objawienia 21.3). Dziedzictwo nam przyobiecane w Chrystusie i zapieczętowanie Duchem Świętym (Efezjan 1.13-14) stanie się nasze, i będziemy współdziedzicami z Chrystusem (Rzymian 8.17).
http://www.gotquestions.org/Polski/144000.html
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

To propo tego up wypowiem się później w temacie...

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

W tysiącleciu na ziemi będzie istniał rząd jako Nowe Jeruzalem składający się ze 144 tysięcy osób. Na początku będzie na ziemi 200 milionów poddanych Królestwa Bożego, z czasem narodzą się nowe pokolenia i znów pod koniec tysiąclecia będą miliardy ludzi na ziemi. Gdy skończy się tysiąc lat wtedy szatan zostanie zwolniony z więzienia by zwieść większość ludzi.
Gdy nastąpi zagłada przy końcu tysiąca lat, wtedy szatan i jego ludzie będą wrzuceni do jeziora ognia. Podczas tysiąclecia życie będzie trwało około 120 lat i będzie tylko jeden rząd nad całą ziemią.
Po tysiącleciu gdy śmierć zostanie pokonana przez zmartwychwstanie ujrzymy umarłych którzy umierali przez te 7 tysięcy lat i zasłużyli na to by być zapisanymi w księdze życia. Kto nie został tam zapisany w niebie w księdze życia ten nie zmartwychwstanie tylko będzie zaliczony do tych którzy są wrzuceni do jeziora ognia z którego nigdy zmartwychwstania nie będzie.
Po tysiącleciu rząd składający się ze 144 tysięcy osób zostanie zabrany do nieba i tam pozostanie na zawsze by zastąpić złych wyrzuconych z nieba aniołów. Wtedy na ziemi będzie życie wieczne.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Lucyfer opisz mi jezioro ognia.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Supouse pisze:Lucyfer opisz mi jezioro ognia.
Biblia tak opisuje jezioro ognia.Obj. 20:13-15
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
(BW)

Owo jezioro ognia to druga śmierć, czyli ostateczna śmierć z której nie ma zmartwychwstania.
Tak nazwano taki stan z którego nie można zmartwychwstać, druga śmierć znaczy Jezioro ognia. Nazwano tak drugą śmierć by każdy miał wyobrażenie co się stanie z człowiekiem gdyby wrzucono go do płonącego jeziora ognia, czyli nic by z niego nie pozostało, wyparował by i wszelki ślad by po nim zaginął. Jedynie żyjący by pamiętali że ktoś taki był i znajduje się wiecznie w jeziorze ognia.
Tak dla żyjących wyglądają ci którzy nigdy nie zmartwychwstaną.
Obj. 20:10
10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
(BW)Obj. 14:9-11
9. A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
10. To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
11. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
(BW)


Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

I tak na zmartwychwstanie nie liczę więc po co mi dwa razy umierać?
:-P
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Ciekawe czy Jan Paweł II wrzucony był do jeziora ognia.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Dżej pisze:I tak na zmartwychwstanie nie liczę więc po co mi dwa razy umierać?
:-P
Śmierć druga wcale nie oznacza że trzeba dwa razy umierać. Niektórzy raz umierając od razu idą do jeziora ognia które jest nazwane drugą śmiercią z której nie ma powrotu.
Np. ci:Obj. 14:9-11
9. A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
10. To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
11. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
(BW)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”