Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No i widzisz jak to z Tobą jest,czepisz się jednego,a o innym zapominasz.

Tenże sam Mojżesz,którego zacytowałeś powiedział tak,- powtórzę:

Ps. 90:1-10
1. Modlitwa Mojżesza, męża Bożego. Panie, Tyś był ostoją naszą Z pokolenia w pokolenie.
2. Zanim góry powstały, Zanim stworzyłeś ziemię i świat, Od wieków na wieki Tyś jest, o Boże!
3. Ty znowu człowieka w proch obracasz I mówisz: Wracajcie, synowie ludzcy!
4. Albowiem tysiąc lat w oczach twoich Jest jak dzień wczorajszy, który przeminął, I jak straż nocna.
5. Wartko porywasz ich, są jak sen poranny, Jak trawa, która znika:
6. Rano kwitnie i rośnie, Pod wieczór więdnie i usycha.
7. Tak i my giniemy od gniewu twego, A srogością twoją jesteśmy przerażeni.
8. Położyłeś winy nasze przed sobą, Tajne grzechy nasze w świetle oblicza swego.
9. Wszystkie dni nasze znikają z powodu gniewu twego. Lata nasze giną jak westchnienie.
10. Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, Gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy.

(BW)
Oj Lucek,Lucek :-D

Aczkolwiek Mojżesz miał 120 lat jak zmarł :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:No i widzisz jak to z Tobą jest,czepisz się jednego,a o innym zapominasz.

Tenże sam Mojżesz,którego zacytowałeś powiedział tak,- powtórzę:

Ps. 90:1-10
1. Modlitwa Mojżesza, męża Bożego. Panie, Tyś był ostoją naszą Z pokolenia w pokolenie.
2. Zanim góry powstały, Zanim stworzyłeś ziemię i świat, Od wieków na wieki Tyś jest, o Boże!
3. Ty znowu człowieka w proch obracasz I mówisz: Wracajcie, synowie ludzcy!
4. Albowiem tysiąc lat w oczach twoich Jest jak dzień wczorajszy, który przeminął, I jak straż nocna.
5. Wartko porywasz ich, są jak sen poranny, Jak trawa, która znika:
6. Rano kwitnie i rośnie, Pod wieczór więdnie i usycha.
7. Tak i my giniemy od gniewu twego, A srogością twoją jesteśmy przerażeni.
8. Położyłeś winy nasze przed sobą, Tajne grzechy nasze w świetle oblicza swego.
9. Wszystkie dni nasze znikają z powodu gniewu twego. Lata nasze giną jak westchnienie.
10. Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, Gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy.

(BW)
Oj Lucek,Lucek :-D

Aczkolwiek Mojżesz miał 120 lat jak zmarł :-D
Liczy się postanowienie Boże o przebywaniu ducha Bożego w człowieku do 120 lat a nie czas do jakiego dożywali ludzie w poszczególnych tysiącleciach. W czasach psalmisty życie trwało krócej niż 120 lat bo około 70-80 lat ale to nie ma wpływu na postanowienie Boże. To nie Mojżesz ustalił życie człowieka na 120 lat tylko Bóg. Zapamiętaj te słowa Boże.
1 Moj. 6:3
3. I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.
(BW)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lucek,wszak to prawda przedpotopowa. :lol: :lol: :lol:


1 Moj. 6:1-22
1. A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,
2. Ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.
3. I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.
4. A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.
5. A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe,
6. Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim.
7. I rzekł Pan: Zgładzę człowieka, którego stworzyłem, z powierzchni ziemi, począwszy od człowieka aż do bydlęcia, aż do płazów i ptactwa niebios, gdyż żałuję, że je uczyniłem.
8. Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana.
9. Oto dzieje rodu Noego: Noe był mężem sprawiedliwym, nieskazitelnym wśród swojego pokolenia. Noe chodził z Bogiem.
10. I zrodził Noe trzech synów: Sema, Chama i Jafeta.
11. Ale ziemia była skażona w oczach Boga i pełna nieprawości.
12. I spojrzał Bóg na ziemię, a oto była skażona, gdyż wszelkie ciało skaziło drogę swoją na ziemi.
13. Rzekł tedy Bóg do Noego: Położę kres wszelkiemu ciału, bo przez nie ziemia pełna jest nieprawości; zniszczę je wraz z ziemią.
14. Zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego. Zrób komory w arce, i powlecz ją wewnątrz i zewnątrz smołą.
15. A zrobisz ją tak: Długość arki niech wynosi trzysta łokci, szerokość jej pięćdziesiąt łokci, a wysokość jej trzydzieści łokci.
16. Zrobisz w arce okno i zakończysz je na łokieć od góry. Z boku arki umieścisz drzwi. Uczynisz w niej dolne, wyższe i najwyższe komory.
17. Bo oto Ja sprowadzę potop na ziemię, aby zniszczyć pod niebem wszelkie ciało, w którym jest dech życia. Wszystko, co jest na ziemi, zginie.
18. Ale z tobą ustanowię przymierze moje i wejdziesz do arki ty i synowie twoi, i żona twoja, i żony synów twoich z tobą.
19. Z wszelkich istot żyjących, z wszelkiego ciała wprowadzisz do arki po parze z każdego, aby z tobą zostały przy życiu. Niech to będzie samiec i samica.
20. Z ptactwa według rodzajów jego i z bydła według rodzajów jego, i z wszelkiego płazu ziemnego według rodzajów jego, po parze z każdego z nich wejdą do ciebie, aby zostały przy życiu.
21. Ty zaś weź z sobą wszelką żywność, którą się jada, i zgromadź u siebie, aby była na pokarm dla ciebie i dla nich.
22. I uczynił Noe wszystko tak, jak mu rozkazał Bóg; tak uczynił.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:Lucek,wszak to prawda przedpotopowa. :lol: :lol: :lol:


1 Moj. 6:1-22
1. A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,
2. Ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.
3. I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.

(BW)
Bóg jest przedpotopowy i Jego postanowienia obowiązują do chwili gdy Bóg je zmieni. Na razie nie zmienił więc to jest ważne postanowienie.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wiesz co, przypomniałem sobie, przez Ciebie, stary dowcip;

"ojciec i syn,grali w pokera i doszło po wielu rozdaniach do tego,że ojciec pobił syna. Syn pyta ojca:, za co tato,ojciec odpowiada: nie za to,że chciałeś wygrać,ale za to,że za wszelką cenę chciałeś się odegrać."
Podobnie jest z Tobą Lucek,ale ja nie jestem Twoim ojcem,ani nie chcę Cię pobić.
Sam się bijesz. :-D :-D :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

nike pisze:Góry----Królestwa---- zostały w 1914 roku usunięte.
Zaintrygowała mnie ta wypowiedź. Czy mogłabyś nike przybliżyć o co chodzi?



Pytanie do Lucka: jak uważasz, czym się zakończy zmartwychwstanie, które będzie miało miejsce po tysiącleciu? Czy będzie to zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

AEliot pisze:
nike pisze:Góry----Królestwa---- zostały w 1914 roku usunięte.
Zaintrygowała mnie ta wypowiedź. Czy mogłabyś nike przybliżyć o co chodzi?



Pytanie do Lucka: jak uważasz, czym się zakończy zmartwychwstanie, które będzie miało miejsce po tysiącleciu? Czy będzie to zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych?
Góry w symbolice biblijnej przedstawiają królestwa i w roku 1914 zostały, prawie wszystkie obalone, obecne co są to sa jedynie marionetki.

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

jakoś tak nie potrafię pojąć tego 1914 roku u was...
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

nike pisze:Góry w symbolice biblijnej przedstawiają królestwa i w roku 1914 zostały, prawie wszystkie obalone, obecne co są to sa jedynie marionetki.
A na przykład USA?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

A w Ameryce król rządzi?

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

nike pisze:A w Ameryce król rządzi?
A, rozumiem... ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Re: Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Post autor: wit »

bartek212701 pisze:Tak się ostatnio zastanawiam nad tym tematem i ciekawi mnie jak Wy postrzegacie ten okres?
-Czym w ogóle jest Tysiąclecie ?
-Kiedy będzie/Jak nastanie/czy może już nastało ?
-Kto się w nim znajdzie ?
-Co będzie się tam robić ?
-Jak będzie wyglądać Tysiącletnie Królestwo ?
-Czy będą tam jakieś przeciwności w poznaniu Boga ?
Proszę o podanie fragmentów biblijnych i wyjaśnienie,jak wierzycie w tą niezwykle ciekawą naukę biblijną ?
Z góry dziękuję i zapraszam do dyskusji :-)
Do terminu tysiąca lat nawiązuje jedynie fragment z Księgi Objawienia. Ten jeden tekst to zbyt mało, aby tysiąc lat interpretować literalnie, tym bardziej, że w 2 Liście Piotra 3:8 zostało wyjaśnione co tak naprawdę może oznaczać tysiąc lat. Jest to jakiś okres, którego długość zna jedynie Bóg. Dlatego nie wierzę w dosłowne tysiąclecie, jak przedstawiają to zwolennicy millenaryzmu.
Tysiąc lat to okres Nowego Przymierza, czas łaski i zbawienia, który trwa obecnie jak to przedstawia 2 List do Koryntian 6:2. Jest to czas, gdy za sprawą ofiary Chrystusa śmierć została zniszczona zgodnie z 2 Listem do Tymoteusza 1:10, a sam Szatan został związany do czego nawiązanie w Liście do Hebrajczyków 2:14 i Ewangelii wg Marka 3:27. Zgodnie z powyższymi fragmentami biblijnymi okres tysiąclecia to okres błogosławieństw duchowych, a niekoniecznie materialnych. I chociaż dosłownie nie widać, aby Szatan był unieszkodliwiony, jednak na podstawie tekstów Pisma nie ma powodu, aby nie wierzyć, że tak obecnie jest. Wszystko opiera się o wiarę.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Teresa
Posty: 201
Rejestracja: 02 paź 2012, 12:57

Post autor: Teresa »

Lucyfer pisze:Teresa napisał/a:


Lucyfer napisał/a:
Przez całe tysiąc lat ludzi będzie przybywać i z tych 200 milionów którzy przeżyją wojnę Armagedonu pod koniec tysiąca lat będą miliardy na ziemi i tylko ostatnie trzy pokolenia będą zwiedzione przez szatana który wznieci bunt przeciw tym królom i kapłanom którzy będą żyć wiecznie. Szatan zaatakuje nowe Jeruzalem to miasto umiłowane przez Boga które będzie jeszcze na ziemi pod koniec tysiąca lat.


Bardzo ciekawe, skąd te 200 milionów i te ostatnie trzy pokolenia.
Może czegoś nie zauważyłam????? Jakby można prosić o cytaty z tymi liczbami, będę wdzięczna.


Musiałaś przegapić ten werset który mówi o 200 milionach po grecku dwie miriady miriad.
Obj. 9:16
16. A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
(BW)
Twój cytat Lucy, według mnie, nie odnosi się do 200 mil. mających udział w zmartwychwstaniu do 1000letn. Królestwa, ale do wytracenia trzeciej części ludzi, za pomocą czterech uwolnionych aniołów, którzy użyją wojsk konnych( dwie miliardy miliard). Konie, to obraz ogromnej siły ognia, dymu i siarki.

9R 12W „ Jedno "biada" minęło; oto nadchodzą jeszcze po tamtym dwa następne "biada".
13W I zatrąbił szósty anioł; i usłyszałem z czterech rogów złotego ołtarza stojącego przed Bogiem jakiś głos,
14W mówiący do szóstego anioła, który miał trąbę: Uwolnij czterech aniołów, którzy są spętani nad wielką rzeką Eufratem.
15W I zostali uwolnieni czterej aniołowie, którzy byli przygotowani na godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok, aby wytracić trzecią część ludzi.
16W A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
17W A takimi widziałem w widzeniu te konie i tych, którzy na nich siedzieli; mieli pancerze czerwone jak ogień, granatowe jak hiacynt, żółte jak siarka; a łby końskie były jak łby lwów, a z pysków ich wychodziły ogień i dym, i siarka.
18W Od tych trzech plag, to jest od ognia i od dymu, i od siarki, wychodzących z ich pysków, wyginęła trzecia część ludzi.”

Lucyfer pisze:Jeśli chodzi o trzy ostatnie pokolenia to zawsze tak było i jest obecnie że żyją równocześnie trzy pokolenia, dziadkowie, rodzice i dzieci. Pokolenie nowe jest przeciętnie po około 40 latach a w tysiącleciu ludzie będą żyć po około 120 lat, dlatego będą te trzy pokolenia dobrze się znać.
Gdy szatan będzie wypuszczony z więzienia to będzie żyło ostatnie trzy pokolenia na ziemi i ich zwiedzie na tani chwyt. Szatan obieca im życie wieczne gdy zaatakują Nowe Jeruzalem na ziemi czyli tych 144 tysięcy królów i kapłanów.
Trzy pokolenia wytłumaczyłeś nie podając cytatu więc możemy tylko dyskutować o sposobie w jakim myślimy. Trzy pokolenia, każde po 120 lat to 360 lat. Coś mi nie pasuje.

Pomyślałam o tym, że Biblia mówi o dwukrotnej śmierci i o dwóch zmartwychwstankach.

W pierwszym zmartwychwstaniu mają mieć udział ci, co zostali ścięci, za składanie świadectwa o Jezusie i głoszenie Słowa Bożego oraz inni, co nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego, i nie przyjęli znamienia na czoło i rękę. Obj.20R 4W, więc jest już pierwsze zmartwychwstanie.
Drugie zmartwychwstanie jest zmartwchwstaniem wszystkich pozostałych na sąd ostateczny.

Pierwsza śmierć ludzi dokonała się za życia na ziemi, o drugiej śmierci czytamy , po drugim zmartwychwstaniu na sąd, czyli po sądzie ostatecznym(14W tego rozdziału).

Wygląda na to, że w 1000letnim Królestwie nie będzie śmierci i nie ma mowy o trzech pokoleniach.

Na końcu 1000letniego Królestwa zostanie uwolniony diabeł, który będzie miał możliwość zwodzić, ale skoro 6W mówi, że nad tymi, którzy mają udział w pierwszym zmartwychwstaniu druga śmierć nie ma mocy( jest już wiecznością dla nich), więc zwiedzenie może dotyczyć tych, co się w tym czasie narodzą. Inaczej tego nie widzę.
6W „ Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat”

Co o tym sądzicie, oczywiście bez tych Waszych Tomów zawierających nie Wasze, ale innych ludzi myśli. Tak z siebie, biorąc pod uwagę samą Biblię.

Ks. Jer. 17R 5W „ Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!
6W Jest on jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej.
7W Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan!”


Dołóżmy starań, by być błogosławionymi.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Teresa
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Teresa pisze:
Lucyfer pisze:Teresa napisał/a:


Lucyfer napisał/a:
Przez całe tysiąc lat ludzi będzie przybywać i z tych 200 milionów którzy przeżyją wojnę Armagedonu pod koniec tysiąca lat będą miliardy na ziemi i tylko ostatnie trzy pokolenia będą zwiedzione przez szatana który wznieci bunt przeciw tym królom i kapłanom którzy będą żyć wiecznie.
Musiałaś przegapić ten werset który mówi o 200 milionach po grecku dwie miriady miriad.
Obj. 9:16
16. A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
(BW)
Twój cytat Lucy, według mnie, nie odnosi się do 200 mil. mających udział w zmartwychwstaniu do 1000letn. Królestwa, ale do wytracenia trzeciej części ludzi, za pomocą czterech uwolnionych aniołów, którzy użyją wojsk konnych( dwie miliardy miliard). Konie, to obraz ogromnej siły ognia, dymu i siarki.
Lucyfer pisze:Jeśli chodzi o trzy ostatnie pokolenia to zawsze tak było i jest obecnie że żyją równocześnie trzy pokolenia, dziadkowie, rodzice i dzieci. Pokolenie nowe jest przeciętnie po około 40 latach a w tysiącleciu ludzie będą żyć po około 120 lat, dlatego będą te trzy pokolenia .
Trzy pokolenia wytłumaczyłeś nie podając cytatu więc możemy tylko dyskutować o sposobie w jakim myślimy. Trzy pokolenia, każde po 120 lat to 360 lat. Coś mi nie pasuje.
Jasne że ci nie pasuje bo pokolenie nie będzie liczyć 120 lat tylko 40 lat, tak jak napisałem wcześniej i na to nie trzeba wersetu bo tak już jest w naszym życiu że są dziadkowie, rodzice i dzieci.

Pomyślałam o tym, że Biblia mówi o dwukrotnej śmierci i o dwóch zmartwychwstankach.
Nieprawda, Biblia nie pisze o dwóch zmartwychwstaniach i o dwóch śmierciach tylko pisze o pierwszym zmartwychwstaniu dla królów i kapłanów i drugim zmartwychwstaniu innych ludzi po tysiącleciu. Tak samo pisze o wtórej śmierci jako jeziorze ognia. Jezioro ognia zostało nazwane drugą śmiercią z której nie ma zmartwychwstania

W pierwszym zmartwychwstaniu mają mieć udział ci, co zostali ścięci, za składanie świadectwa o Jezusie i głoszenie Słowa Bożego oraz inni, co nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego, i nie przyjęli znamienia na czoło i rękę. Obj.20R 4W, więc jest już pierwsze zmartwychwstanie.
Drugie zmartwychwstanie jest zmartwchwstaniem wszystkich pozostałych na sąd ostateczny.
Pierwsze zmartwychwstanie dotyczy tylko królów i kapłanów a oni przeważnie byli ścinani w pierwszym wieku i w okresie późniejszym oraz będą teraz zabijani za nie oddanie pokłonu zwierzęciu politycznemu, tylko tacy mają udział w pierwszym zmartwychwstaniu które odbędzie się tysiąc lat wcześniej niż to drugie które dotyczy wszystkich innych ludzi.
A więc jest tak: Pierwsze zmartwychwstanie jest po wojnie Armagedonu i dotyczy tylko tych 144 tysięcy królów i kapłanów a tzw drugie zmartwychwstanie jest tysiąc lat później i dotyczy wszystkich ludzi którzy żyli od Adama aż do końca tysiąclecia i zapisali się w księdze życia. Ta księga będzie otwarta po tysiącleciu, po wrzuceniu szatana i śmierci do jeziora ognia. Gdy śmierć będzie wrzucona do jeziora ognia wtedy będzie ogólne drugie zmartwychwstanie. Śmierć jest ostatnim wrogiem ludzkości dlatego będzie zniszczona jako ostatnia i to odbędzie się przez zmartwychwstanie. Kto zmartwychwstanie uwolniony jest od grzechu i nad nim śmierć druga nie ma mocy.


Wygląda na to, że w 1000letnim Królestwie nie będzie śmierci i nie ma mowy o trzech pokoleniach.
Nieprawda, w tysiącleciu będzie śmierć przez całe tysiąc lat tylko ta śmierć nie będzie dotyczyć tych królów i kapłanów a reszta ludzi będzie podlegać śmierci po około 120 latach życia. Śmierć musi królować aż szatan będzie wrzucony do jeziora ognia a wraz z nim śmierć będzie wrzucona do jeziora ognia i wtedy śmierci nie będzie. Dopóki śmierć nie będzie wrzucona do jeziora ognia dopóty ona będzie zbierać żniwo, tak jest taraz i tak będzie w tysiącleciu.
Obj. 20:10-15
10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki,
12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
(BW)


Co o tym sądzicie, oczywiście bez tych Waszych Tomów zawierających nie Wasze, ale innych ludzi myśli. Tak z siebie, biorąc pod uwagę samą Biblię.

Ks. Jer. 17R 5W „ Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!

Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Teresa

Tak, trzeba polegać na Bogu i Jego Słowie bo inne nauki tylko wprowadzają w błąd i czynią z człowieka sługę szatana. Nie można dwom Panom służyć, trzeba więc wybrać Boga.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lucyfer pisze:Nieprawda, Biblia nie pisze o dwóch zmartwychwstaniach i o dwóch śmierciach tylko pisze o pierwszym zmartwychwstaniu dla królów i kapłanów i drugim zmartwychwstaniu innych ludzi po tysiącleciu. Tak samo pisze o wtórej śmierci jako jeziorze ognia. Jezioro ognia zostało nazwane drugą śmiercią z której nie ma zmartwychwstania
I znowu ściema

Biblia mówi o trzech (3) zmartwychwstaniach.

Znasz Biblię,więc znajdziesz łatwo :-D

szukaj u Hebrajczyków - tego,którego nie wymieniłeś
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”