Tysiąclecie/Tysiącletnie Królestwo

Miasta, krainy, rzeki wspomniane w Biblii: Jerozolima, Syjon, Izrael, Jordan

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:
Lucyfer pisze:Ostatecznie wszystko i tak osądzi Bóg i to nie w tysiącleciu bo nauki Babilonu będą osądzone teraz w wielkim ucisku.
Jasne,jasne,tylko co z tymi,co już ten żywot mają poza sobą. Ich też dotknie ucisk wielki? Jak? bądź tak dobry i wyłóż to czytelnikom postów. Powiedz,kiedy sądzeni będą ci co zmarli przed wielkim uciskiem.
:-D
Widzę że nie czytałeś wcześniejszych moich wpisów, to jeszcze raz powtórzę. Ci którzy mają żywot za sobą i wpisali się w księgę życia swoimi uczynkami gdy żyli będą osądzeni na tej podstawie co zapisano w księdze żywota.
Dziś jeśli człowiek żyje może gromadzić sobie w niebie skarby w księdze życia. Ty nie powinieneś o tym nie wiedzieć.
Mat. 6:19-21
19. Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną;
20. Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.
21. Albowiem gdzie jest skarb twój tam będzie i serce twoje.
(BW)Łuk. 12:33
Uczyńcie sobie sakwy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma przystępu, ani mól nie niszczy.
(BW)
Obj. 20:12
12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
(BW)


Biblia tak prosto to opisuje że dziwię się tobie że o takie rzeczy pytasz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lucyfer pisze:Dlaczego nie powołujesz się na Biblię?. W tysiącleciu nikt inny nie zmartwychwstanie oprócz tych 144 tysięcy królów i kapłanów bo sąd i zmartwychwstanie zaplanował Bóg po wrzuceniu szatana do jeziora ognia i Bóg zmartwychwstałych nie próbuje bo nie ma takiej potrzeby skoro uczynkami zapisali się w księdze życia. Czy to takie trudne do zrozumienia?
Nie gorączkuj się aż tak, tylko zastanów...Załóżmy, że ożyją jedynie królowie i kapłani.
Będą panować...
Nad sobą?
Jezus z Kościołem będzie sądził za pomocą laski żelaznej.
Królowie i kapłani zasłużyli na chłostę i karanie?
W tysiącleciu (królestwie Chrystusa), będą ludzie umierać śmiercią wtóra (a będą tam w/g Ciebie jedynie Królowie).
Czy Ci, co otrzymali maturę Boską, Nieśmiertelną- mogą umrzeć?
Takie to trudne?
Przestaj karmić innych swymi prywatnymi pomysłami.
Mam Cię od dawna w ignorze, ale to co wypisujesz dosięgło już nieba!
Nie sposób milczeć!

Moim nauczycielem napewno nie będziesz!

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Henryk pisze:
Lucyfer pisze:Dlaczego nie powołujesz się na Biblię?. W tysiącleciu nikt inny nie zmartwychwstanie oprócz tych 144 tysięcy królów i kapłanów bo sąd i zmartwychwstanie zaplanował Bóg po wrzuceniu szatana do jeziora ognia i Bóg zmartwychwstałych nie próbuje bo nie ma takiej potrzeby skoro uczynkami zapisali się w księdze życia. Czy to takie trudne do zrozumienia?
Nie gorączkuj się aż tak, tylko zastanów...Załóżmy, że ożyją jedynie królowie i kapłani.
Będą panować...
Nad sobą?
Jezus z Kościołem będzie sądził za pomocą laski żelaznej.
Królowie i kapłani zasłużyli na chłostę i karanie?
W tysiącleciu (królestwie Chrystusa), będą ludzie umierać śmiercią wtóra (a będą tam w/g Ciebie jedynie Królowie).
Czy Ci, co otrzymali maturę Boską, Nieśmiertelną- mogą umrzeć?
Takie to trudne?
Przestaj karmić innych swymi prywatnymi pomysłami.
Mam Cię od dawna w ignorze, ale to co wypisujesz dosięgło już nieba!
Nie sposób milczeć!

Moim nauczycielem napewno nie będziesz!
Widzę że sobie wymyśliłeś sam coś czego nigdy nie pisałem i dyskutujesz sam ze sobą. Gdzie pisałem że w tysiącleciu będą sami królowie i kapłani?. Przecież cały czas piszę że wojnę Armagedonu przeżyje 200 milionów ludzi i ktoś musi nad nimi sprawować rządy a także nad tymi którzy urodzą się z tych 200 milionów i następne pokolenia przez tysiąc lat, ktoś nad nimi musi królować. Czy ty tak prostych zdań nie możesz pojąć i musisz sobie wymyślać coś czego nikt nie napisał i z tym polemizować?.
To już wydaje się śmieszne, jak można tak nisko w myśleniu upaść.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lucyfer pisze: Przecież cały czas piszę że wojnę Armagedonu przeżyje 200 milionów ludzi i ktoś musi nad nimi sprawować rządy a także nad tymi którzy urodzą się z tych 200 milionów i następne pokolenia przez tysiąc lat, ktoś nad nimi musi królować.
Wybacz. Nie czytałem tego co poprzednio pisałeś. Szkoda mego czasu.

A te dwieście milionów zaczerpnięte jest zapewne z twoich prywatnych objawień.
A gdzie podziały się miliardy tych, których zastanie Armagedon?
A gdzie ci, żyli przed Armagedonem, a nawet przed Chrystusem?
To będzie już (lekko licząc) 100 miliardów!
Bez żadnej nadziei?
Jezus nie za wszystkich umarł?
Daruj sobie!

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Henryk pisze:
Lucyfer pisze: Przecież cały czas piszę że wojnę Armagedonu przeżyje 200 milionów ludzi i ktoś musi nad nimi sprawować rządy a także nad tymi którzy urodzą się z tych 200 milionów i następne pokolenia przez tysiąc lat, ktoś nad nimi musi królować.
Wybacz. Nie czytałem tego co poprzednio pisałeś. Szkoda mego czasu.

A te dwieście milionów zaczerpnięte jest zapewne z twoich prywatnych objawień.
A gdzie podziały się miliardy tych, których zastanie Armagedon?
A gdzie ci, żyli przed Armagedonem, a nawet przed Chrystusem?
To będzie już (lekko licząc) 100 miliardów!
Bez żadnej nadziei?
Jezus nie za wszystkich umarł?
Daruj sobie!
I znów widzę że nie czytałeś tylko sobie wymyśliłeś o mnie coś dziwnego. Ale powtórzę jeszcze raz specjalnie dla ciebie. Te 200 milionów to ci którzy będą w wielkim ucisku popierać dwóch pomazańców Bożych i Biblia podaje że ich jest 200 milionów czyli po grecku dwie miriady miriad.Obj. 9:16-17
16. A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
17. A takimi widziałem w widzeniu te konie i tych, którzy na nich siedzieli: mieli pancerze czerwone jak ogień, granatowe jak hiacynt, żółte jak siarka; a łby końskie były jak łby lwów, a z pysków ich wychodziły ogień i dym, i siarka.
(BW)Obj. 11:5
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
(BW)


Te miliardy które obecnie żyją i zastanie ich wojna Armagedonu zginą jako niepoprawni mordercy i bałwochwalcy a pozostanie tylko 200 milionów wiernych Bogu.
Ci co żyli wcześniej na ziemi a umarli zostaną wzbudzeni po tysiącleciu gdy szatana już nie będzie. Zmartwychwstaną po tysiącleciu tylko ci którzy są zapisani w księdze życia bo zapisali się dobrymi uczynkami gdy żyli na ziemi.
Jezus umarł za wszystkich którzy wierzą w niego a nie za tymi którzy mu bluźnią.
Poganie którzy nie znali zakonu a wcześniej żyli będą osądzeni według ich sumienia i uczynków jakie sobie zapisali w niebie w księdze życia.
Rzym. 2:14-16
14. Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
15. Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;
16. Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

(BW)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lucyfer pisze:Te miliardy które obecnie żyją i zastanie ich wojna Armagedonu zginą jako niepoprawni mordercy i bałwochwalcy a pozostanie tylko 200 milionów wiernych Bogu.
Coś rachunki pomyliły się Tobie.
Ap 9:15-16 bug "I zostali uwolnieni czterej aniołowie, przygotowani na godzinę, na dzień, na miesiąc i na rok, aby zabić trzecią część ludzi. (16) A liczba wojsk konnych [wynosiła] dwieście milionów, bo usłyszałem ich liczbę."
Skoro po zabiciu trzeciej części zostało 200 milionów, to było ich początkowo 300...
A ilu mamy ludzi na świecie?
- Jakieś 7 z dziewięcioma zerami. :lol:
Mnie Twoje wyliczanki nie pasują.

Nie bierz się za to, o czym nie masz pojęcia...

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Henryk pisze:
Lucyfer pisze:Te miliardy które obecnie żyją i zastanie ich wojna Armagedonu zginą jako niepoprawni mordercy i bałwochwalcy a pozostanie tylko 200 milionów wiernych Bogu.
Coś rachunki pomyliły się Tobie.
Ap 9:15-16 bug "I zostali uwolnieni czterej aniołowie, przygotowani na godzinę, na dzień, na miesiąc i na rok, aby zabić trzecią część ludzi. (16) A liczba wojsk konnych [wynosiła] dwieście milionów, bo usłyszałem ich liczbę."
Skoro po zabiciu trzeciej części zostało 200 milionów, to było ich początkowo 300...
A ilu mamy ludzi na świecie?
- Jakieś 7 z dziewięcioma zerami. :lol:
Mnie Twoje wyliczanki nie pasują.

Nie bierz się za to, o czym nie masz pojęcia...
I znów widzę że nie czytałeś moich postów i nie rozumiesz w czym rzecz. Jedna trzecia ludzkości z obecnych ponad 7 miliardów to ponad dwa miliardy ludzi i to są mordercy którzy będą chcieli zabić dwóch świadków Bożych przez 1260 dni, może i ty będziesz jednym z nich, wolał bym aby tak nie było.
Natomiast reszta ludzi zginie podczas wojny Armagedonu a pozostanie tylko żywych 200 milionów ludzi wiernych Bogu.
Aby coś napisać trzeba rozumieć to co ktoś pisze a nie zmyślać sobie przedziwne sytuacje i dyskutować z tymi wymyślonymi swoimi teoriami wmawiając że to przedmówca napisał.
I jak z takimi można dyskutować którzy nie potrafią odróżnić lewej ręki od prawej?.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lucyfer pisze:[...] i to są mordercy którzy będą chcieli zabić dwóch świadków Bożych przez 1260 dni, może i ty będziesz jednym z nich, wolał bym aby tak nie było.
Spokojnie!
Wiemy tu wszyscy, że jednym "świadkiem Bożym" jesteś Ty.
Nie czyham na Twe życie...
A i drugiego puszczę wolno...

Chyba na tym zdaniu zakończę wymianę zdań z Tobą.
Dużo zdrowia!

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Ktoś kto będzie oceniany po uczynkach nie będzie oceniany po pobudkach, które doprowadziły do uczynków. Dlatego mniemam, że przed Sądem Bożym nie musi stawać grzesznik aby musiał się tłumaczyć dlaczego postąpił tak a nie inaczej.

Byłoby to marnotrawstwem i stratą czasu dać "ciało chwalebne" komuś kto i tak będzie unicestwiony, chyba że na "zewnątrz są psy".
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Dla nas ważne jest aby przeżyć wielki ucisk i znaleźć się pod panowaniem tysiącletniego Królestwa Bożego. Aby przeżyć te nadchodzące 1335 dni wielkiego ucisku i wojny Armagedonu trzeba poznać prawdę. Można to zrobić już dziś lub po upadku Babilonu Wielkiego czyli po upadku wszystkich religii pod naporem plag nadchodzących na te religie.
Gdy zacznie się ten wielki ucisk każdy będzie miał 1335 dni do reakcji i zajęcia odpowiedniego stanowiska, kogo popierać w tym sporze władzy nad światem. Słudzy Boży wiedzą że prawo absolutne do władzy ma Bóg i jego wysłannicy. Świat, w tym te władze i te religie nie zgodzą się z tym i będą przeciw tej nowej władzy nad światem, będą się bronić wszelkimi sposobami by władzy nad ludźmi nie stracić. Co zrobi każdy z nas?. Jak się zachowa chrześcijanin w obliczu takiej sytuacji?. Wtedy się okaże kto jest chrześcijaninem z nazwy a kto jest chrześcijaninem naprawdę. Świat będzie nazywał nową władzę terrorystami bo nowa władzą będzie wymuszała przy pomocy plag odpowiednie zachowania. Świat będzie groził śmiercią tym którzy będą popierać nową władzę i co wtedy zrobi chrześcijanin?. Tu potrzebna jest rozwaga, nie trzeba głośno się wychylać bo czas będzie zły. Co radzi nam Biblia?:Izaj. 26:20-21
20. Wejdź więc, mój ludu, do swoich pokojów i zamknij swoje drzwi za sobą, skryj się na chwilkę, aż przeminie gniew!
21. Bo oto Pan wyjdzie ze swojego miejsca, aby ukarać mieszkańców ziemi za ich winę; wtedy ziemia odsłoni krew na niej przelaną i już nie będzie ukrywała swoich zabitych.
(BW)

Czy chodzi o to by cały czas nie wychodzić z domu?. Nie. Chodzi o to by niepotrzebnie się nie narażać, nie chodzić na demonstracje i nie przyłączać się do tłumu bo tam będą ginąć ludzie. Lepiej siedzieć w domu niż gapić się na tłum który będzie zły z powodu plag i wielkiego ucisku z różnych stron.
Trzeba wyjść też z religii i nie uczestniczyć w ich ceremoniach, zebraniach, nabożeństwach bo na te religie będą spadać plagi.
Obj. 18:4-8
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
5. Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
6. Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
7. Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam.
8. Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.
(BW)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wielu,wielu prorokowało na przestrzeni wieków i nic. Dalej ludzie żyją i mozolą się.
A przepowiednia po przepowiedni mija, JAK I TA:



http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=43349#43349

To Lucyfera:

[/quote]esli chodzi o tysiąclecie to zacznie się ono w drugiej połowie roku 2011 i wtedy nastąpi też pierwsze zmarwychwstanie.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:Wielu,wielu prorokowało na przestrzeni wieków i nic. Dalej ludzie żyją i mozolą się.
A przepowiednia po przepowiedni mija, JAK I TA:



http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=43349#43349

To Lucyfera:
esli chodzi o tysiąclecie to zacznie się ono w drugiej połowie roku 2011 i wtedy nastąpi też pierwsze zmarwychwstanie.
Kiedyś przepowiednie się spełnią, a wcześniejsze oczekiwanie i przekonanie jest oznaką wiary. Przeciwnicy będą szydzić z takich przepowiedni i o tym mówi nam Biblia.2 Piotr. 3:3-9
3. Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości
4. I mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego?
Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.
5. Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego
6. Przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął.
7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
8. Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.
9. Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.
(BW)

I tak wpisałeś się w grono szyderców z przyjścia Pana.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lucyfer pisze:I tak wpisałeś się w grono szyderców z przyjścia Pana.
A gdzie tu szyderstwo i to wobec Pana ???

Nawet z Ciebie nie szydzę,tylko stwierdzam fakt,że,- jak to się mówi,-prorokowałeś, może nie?
Może byś tak sfolgował trochę?. Nie zrzucaj winy na Biblię,Pana i kogo tam jeszcze.Fakt jest faktem.

Czasu nie znasz!
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

przyimek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:46

Post autor: przyimek »

lucyferze, nie wiem dlaczego pan tak ocenia usera jachu. Nie obraził on niczym pana Jezusa Chrystusa, nie obraził też Ciebie. Jedynie podał Twój cytat w którym ewidentnie się pomyliłeś. Czy daty tysiącletniego królestwa, bitwy Armageddonu czy innych najważniejszych wydarzeń nie zna tylko Bóg Ojciec czy pan Jezus Chrystus?

To co piszesz ma sens jednak w niektórych swoich myślach się gubisz jak z określaniem dat czy wierzeniem w różne przepowiednie...
Dodatkowo gdzie Biblia mówi o 200 mln którzy przetrwają Armageddon?
Też tego nie wie nikt prócz pana Jezusa Chrystusa czy Boga Ojca.

Tak sobie myślę...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

przyimek pisze:lucyferze, nie wiem dlaczego pan tak ocenia usera jachu. Nie obraził on niczym pana Jezusa Chrystusa, nie obraził też Ciebie. Jedynie podał Twój cytat w którym ewidentnie się pomyliłeś. Czy daty tysiącletniego królestwa, bitwy Armageddonu czy innych najważniejszych wydarzeń nie zna tylko Bóg Ojciec czy pan Jezus Chrystus?

To co piszesz ma sens jednak w niektórych swoich myślach się gubisz jak z określaniem dat czy wierzeniem w różne przepowiednie...
Dodatkowo gdzie Biblia mówi o 200 mln którzy przetrwają Armageddon?
Też tego nie wie nikt prócz pana Jezusa Chrystusa czy Boga Ojca.

Tak sobie myślę...
bardzo dobrze myślisz
też kiedyś napisałem Lucyferowi podobny post
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miejsca”